25353
Whistler - Windows XP
  • urbijoe
    #11913
    azt hol lehet megnézni,hogy egy nap milyen időpontokban lett bekapcsolva a gép?
  • baajos
    #11912
    Egész pontosan az jár a fejemben, hogy ugye tudjuk,hogy újraformázott vinyó esetében is vissza tudják állitani az adatokat a nagyon hozzáértők. No ezek hol rejtöznek?Hátha ott kattant át valami. Az is lehet,hogy a norton már leszedte amit kell,de addigra az már átállitott valamit... Jár az agyam... passz.. Táp egyébként 1 éve volt cserélve.
  • baajos
    #11911
    hát azért köszi! Még megpróbálok egy windows ujrateleptést,mielőtt beviszem.hátha segit.. De van egy kérdésem. A gépnek azt a részét ami nem a windows azt hogyan tudom gyári állapotra hozni? Szóval,amit az ujratelepités sem old meg arra van valami egyéb progi ami tisztit vagy resetel, vagy más helyeket is tisztit mint a vinyó..??
  • Dj Faustus #11910
    Hm, én nem látok semmi gyanús alkalmazást.
    Ha sem vírusírtó, sem spywareírtó nem talált semmit, akkor hardverprobléma lehet.
    Ahogy mrzed001 is mondta: "Ilyen hiba az esetek 50%-ban tápegységre vezethető vissza (Codegen, elhasználódott, vagy nem elég erős), 25%-ban memória hiba (egyik modul kivesz, teszt, másik kivesz, teszt....), 5 %-ban VGA kártya hiba (lehet kontakthiba is, szóval nyomkodd be rendesen a kártyát), 20%-ban meg Mulder sem tudná megmondani az okát ...."
  • baajos
    #11909
    FAUSTUS! íme a log fájlom (Egyébként a legujabb jelenség,hogy a tálcán jobb egérgomb és indul ujra )
    Logfile of HijackThis v1.99.1
    Scan saved at 3:47:37, on 2006.06.22.
    Platform: Windows XP Szervizcsomag 2 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

    Running processes:
    D:\WINDOWS\System32\smss.exe
    D:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    D:\WINDOWS\system32\services.exe
    D:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    D:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    D:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    D:\WINDOWS\Explorer.EXE
    D:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    D:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe
    D:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe
    D:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
    D:\WINDOWS\system32\rundll32.exe
    D:\Program Files\Norton Personal Firewall\NISUM.EXE
    D:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    D:\Program Files\Norton AntiVirus\SAVScan.exe
    D:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
    D:\Program Files\Norton Personal Firewall\ccPxySvc.exe
    D:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\Security Center\SymWSC.exe
    D:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
    D:\DOCUME~1\Peti\LOCALS~1\Temp\Átmeneti könyvtár (1) - hijackthis.zip\HijackThis.exe

    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.startlap.com/
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Hivatkozások
    O2 - BHO: NAV Helper - {BDF3E430-B101-42AD-A544-FADC6B084872} - D:\Program Files\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
    O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - D:\Program Files\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
    O4 - HKLM\..\Run: [ccApp] D:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [ccRegVfy] D:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccRegVfy.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [Symantec NetDriver Monitor] D:\PROGRA~1\SYMNET~1\SNDMon.exe /Consumer
    O4 - HKLM\..\Run: [SSC_UserPrompt] D:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\Security Center\UsrPrmpt.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [BluetoothAuthenticationAgent] rundll32.exe bthprops.cpl,,BluetoothAuthenticationAgent
    O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "D:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
    O9 - Extra button: Yahoo! Messenger - {E5D12C4E-7B4F-11D3-B5C9-0050045C3C96} - D:\PROGRA~1\Yahoo!\MESSEN~1\YPager.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Yahoo! Messenger - {E5D12C4E-7B4F-11D3-B5C9-0050045C3C96} - D:\PROGRA~1\Yahoo!\MESSEN~1\YPager.exe
    O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - D:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - D:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/windowsupdate/v6/V5Controls/en/x86/client/wuweb_site.cab?1150729216515
    O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{A875CEDA-D062-4B5E-BDDE-DF684C084977}: NameServer = 195.228.240.249 195.228.242.180
    O18 - Protocol: msnim - {828030A1-22C1-4009-854F-8E305202313F} - "D:\PROGRA~1\MSNMES~1\msgrapp.dll" (file missing)
    O23 - Service: Symantec Event Manager (ccEvtMgr) - Symantec Corporation - D:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
    O23 - Service: Symantec Password Validation (ccPwdSvc) - Symantec Corporation - D:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccPwdSvc.exe
    O23 - Service: Symantec Proxy Service (ccPxySvc) - Symantec Corporation - D:\Program Files\Norton Personal Firewall\ccPxySvc.exe
    O23 - Service: Symantec Settings Manager (ccSetMgr) - Symantec Corporation - D:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe
    O23 - Service: A Norton AntiVirus Auto-Protect funkciója (navapsvc) - Symantec Corporation - D:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
    O23 - Service: Norton Personal Firewall Accounts Manager (NISUM) - Symantec Corporation - D:\Program Files\Norton Personal Firewall\NISUM.EXE
    O23 - Service: SAVScan - Symantec Corporation - D:\Program Files\Norton AntiVirus\SAVScan.exe
    O23 - Service: ScriptBlocking Service (SBService) - Symantec Corporation - D:\PROGRA~1\COMMON~1\SYMANT~1\SCRIPT~1\SBServ.exe
    O23 - Service: Symantec Network Drivers Service (SNDSrvc) - Symantec Corporation - D:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe
    O23 - Service: SymWMI Service (SymWSC) - Symantec Corporation - D:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\Security Center\SymWSC.exe

  • Balumann
    #11908
    valaki #11891 ? billentyűzettel kapcsolatban
  • blackgamer
    #11907
    köszi a ToniArts - EasyCleaner-t használtam régen de nem szabadítottak fel túl sok helyet ezek a progik
  • forever68
    #11906
    Sziasztok.
    Lenne egy olyan problémám hogy újra szeretném pakolni a windowst, namost a gépemben 2 vinyó van az egyik sata a másik hagyományos. Mindegyik 3 részre van particionálva. A winows azon a vinyón volt ami nem satás, és most szeretném ha a satáson lenne.
    A probléma a következő, a régi vinyót kihúztam a gépből, biosban beállítottam a first boot device-t, és mikor indul a telepítés a satás meghajtómat egészben látja, tehát nem mutatja a particiókat. Így nem tudom kijelölni hogy hova rakja az új op-rendszert.
    A satát, a sata1 helyre dugtam be, jumper nincs rajta az alaplapom tipusa pedig asus P4P800S.
    köszi a segítséget.
  • ZsirosKenyer
    #11905
    kösz, ez fain progi.
    2 teljes gigát letakarított! Újra boldog az életem!
  • strebacom
    #11904
    Bocsi igazság szerint nem is neked kellett a válasz, hanem :blackgamer-nek.................................................................
  • Dj Faustus #11903
    De akár itt is lehet válogatni a különböző lemezpucoló programok közül - kinek melyik tetszik (pap, papné, paplan).
    Vagy Start/Programok (Minden Program)/Kellékek/Rendszereszközök/Lemezkarbantartó programjával a régen használt fájlokat össze is lehet tömöríteni (amellett, hogy néhány felesleges file-t ki is lehet pucolni, és az egyéb beállítások fülön az utolsó kivételével az összes rendszervisszaállítást törölni is lehet)...
  • arsene
    #11902
    hali,
    törölheted a rendszervisszaállítási pontokat pl., ezek zabálhatják a helyet.aztán vmilyen lemezmatató progival meg tudod kerestetni a hulladék fájlokat. mivel óriási méretről van szó, kézzel nem is tudnád elvégezni [meg egyébként is....].
    én a TweakNow POwer Pack 2006-ot használom, elég jó kis eszköz, de persze lehet jobb is. <<<--- BlackGamer
  • strebacom
    #11901
    A CCleaner-böl is az 1.30-at szed le, de ez sem rossz:
    Smart Cleaner
  • mrzed001
    #11900
    Azon belül is nézd meg, hogy melyik alkönyvtár a nagy.
    Ami nagy lehet:
    - játék teszi oda a mentését
    - Temp alkönyvtár (tartalma törölhető)
    - Temporally Internet Files alkönyvtár (tartalma törölhető)
    - Application Data alkönyvtár (pölö levelezés, programok pakolhatnak oda dolgokat) (ne töröld :))
  • Dj Faustus #11899
    Másrészt uninstalláld a nem használt programokat és ha találsz olyan könyvtárat a Documents and Settings könyvtárban, ami biztos hogy az a program használt (vagy olyan program, amit már régebben leszedtél), töröld le.
  • Dj Faustus #11898
    Első körben CCleaner?
  • blackgamer
    #11897
    Documents and Settings könyvtár mérete vagy 2,5 GB és nincs több hely a c:\-men
    Ismertek olyan progit ami a fölös cuccokat törli onnan? direkt nem mentek oda semmit szóval nem tudom miért akkora a mérete
  • ZsirosKenyer
    #11896
    szasztok!

    van 3 partícióm 2 HDD-n, de sajnos a rendszerlemez egy szerény 8 gb-os partícióra lett rakva (még kb 6 éve).
    Az a gondom, hogy a frissítésekkel együtt a WINDOWS mappa csak nő és nő, én pedig egyre idegesebb vagyok a 'kevés a hely a lemezen' beszólástól. Jelenleg 3.21 GB a WIN mappám, és tele van kretén fájlokkal stb-vel. Kérdés hogy mely dolgokat törölhetném esetleg kockázat nélkül (TEMP mappán kívűl)??
    Meg akarok úszni egy windows reinstallt..
  • mrzed001
    #11895
    Ilyen hiba az esetek 50%-ban tápegységre vezethető vissza (Codegen, elhasználódott, vagy nem elég erős), 25%-ban memória hiba (egyik modul kivesz, teszt, másik kivesz, teszt....), 5 %-ban VGA kártya hiba (lehet kontakthiba is, szóval nyomkodd be rendesen a kártyát), 20%-ban meg Mulder sem tudná megmondani az okát ....
  • Dj Faustus #11894
    Innen töltsd le a Hijackthis nevű programot, csomagold ki, indítsd el a szoftvert, és a Do a system scan save a logfile gombra kattints, majd a kicsomagolt .exe mellett létrejövő hijackthis.log tartalmát (ami egyből meg is nyílik) másold be ide nekünk.
    A listában szereplő bejegyzésekből meg lehet állapítani, hogy tartalmaz-e valamilyen káros alkalmazást a géped.
  • baajos
    #11893
    kösz Mazsy,de nincs ott a pipa. mindig akkor van ez mikor bonyolultabb monitorigényes dolog fut. GoogleEarth,OpenOfice diavetités, Játék fullscreenre téve, nagyon ritkán máskor is, de ezeknél 10ből 10szer.
  • baajos
    #11892
    szia, lefuttattam a kaspersky online scennert,nem talált semmit, de ezt a hijack this logot nem találom. hol keressem ?
  • Balumann
    #11891
    Szerintetek ez a billentyűzet jó lesz, nem akad ki (pittyeg és nem veszi be) hogyha az alt vagy space mellett még 2 gombot lenyomok? :S
  • mochee
    #11890
    Hát nem lett minden a helyén, semmit nem változott a dolog, de ujraraktam, sikerült ezzel a szemét szar pioneer íróval is valahogy, bár nem volt egy egyszerű menet.
  • Barney Tech
    #11889
    Te vigyázz mi van az áláirásodban mert még valaki meglátja.XÐ
  • izb
    #11888
    vezérlőpult-nyelvi beállítások-hungarian
    ennyi
    utána minden a helyén lesz.
    angol winfos soha nem lesz magyar.
    max a karakterkiosztás.
  • Barney Tech
    #11887
    Szvsz nem tudsz telepíteni ahhoz a winfos olyan kell legyen.
  • mochee
    #11886
    Szevasztok
    Magyar nyelvet hogy telepitek angol windowsra, mer szar a pioneer dvd irom es nem kepes elinditani a magyar telepito cd-mrol az oprendszert. Ezert nem tudok ekezeteket irni + fel van cserelve az y es a z.
    Elore is kosz.
  • Patesz
    #11885
    Köszi az eddigi segítségeket majd holnap próbálokozom!
  • aszizoli
    #11884
    Köszi.
  • pedestrian
    #11883
    Megoldható. Úgy telepítsd az XP-t hogy te választhasd ki a telepítési partíciót. Megadod neki a D meghajtót. Mikor kész van lesz egy boot menü, ahonnan kiválaszthatod hogy melyik induljon.
  • aszizoli
    #11882
    Sziasztok.
    Volna egy kérdésem.
    Van egy vinyóm, két particióra osztva, "C"-"D".
    Jelenleg a "C"-re van telepítve az XP. Megoldható-e, hogy a "D"-re, ugyanezt az XP-t felrajam. Ha igen, akkor a gép bekapcsolásakor hogyan lehet kiválasztaní, hogy melyik partició induljon?
    Köszi.
  • Sanyix
    #11881
    Erről volt szó eddig is...
  • Mazsy
    #11880
    Peter!

    Nem az a baj, hogy egy kék halál szenvedője vagy, és az XP úgy van beállítva, hogy nem mutatja a kék ablakot a hibaüzenettel, csak símán újraindítja a gépet?
    1. Jobb egérgomb a Sajátgép ikonra
    2. Katt a "Tulajdonságok"-ra
    3. Speciális fülre
    4. Az „Indítás és helyreállítás" csoportban "Beállítás"
    5.„Rendszerhiba" csoportban pipa ki az "Automatikus újraindítás" elől

    Ha ott van a pipa, akkor nem kaptál hibaüzit. Ha kiveszed, akkor a következő kék halál-nál egy képernyő fogad, ami leírja, hogy mi volt a hiba.
  • baajos
    #11879
    ok köszi, lehet időben kicsit csuszok a müvelettel,de megcsinálom és felrakom ide azt a logot, hátha valamit látsz benne ami nem odavaló.
  • moonman
    #11878
    Próbáld még a Kaspersky online scanner-t és csinálj egy Hijackthis logot és másold ide.

    Link
  • baajos
    #11877
    Defender nem talál
    Syamntec termék nem talál
    AdAware nem talál
    reg cleaner tisztit
    tempeket töröltem
    direktX letöltve
    ujrainditás nincs bepipálva
    Akkor mégis mi lehet az amitől a gépem újraindul, pl.GoogleEarth inditásnál és némely játék fullscreenre állitásakor. Ja meg OpenOffice diavetitésnél is....??????
    Már nincs több ötletem az én szintemen sajnos.. Mit tegyek??
  • ffxi
    #11876
    THX everibádi!!
  • Blufox
    #11875
    Persze,hogy nem adja microsoft a nevét hozzá. Elkéstek rendesen. Nem beszélve arról.hogy majd az sp3-t jogtiszta winnel tőltheted le.Nem egy emberke müve--windows-teszterek irták-integrálták. Az,hogy a microsoft a VISTA után akarta kiadni azt hivják szivatásnak.Vedd meg a VISTAT ,inkább ez a filózófiájuk. Mondjuk részemröl marhára tojok a VISTA-ra. Kb 10 év kell mire a VISTA feláll rendesen addig lessz itt szivás annak aki azt használja. Mondjuk az XP-nek is 10 év kellet,hogy eljusson ide ahól most tart. Stabilitás.
  • PetruZ
    #11874
    ADSL-hez (is) bőségesen elég az alaplapi intergált hálókártya. Ha belegondolsz, az ADSL 1-2 megabites, a hálókártyának ez úgy 1-2%-os terhelés (átlagos 100 megabites chipet feltételezve). Tehát bőven-bőven elbírja. Egyéb hiba meg nem szokott vele lenni.