25353
Whistler - Windows XP
  • Barney Tech
    #11873
    Nekem nics peidg Asrockom van.
  • ffxi
    #11872
    Üdv! ADSL-hez mennyire elégséges az alaplapi integrált hálókártya? Pontosabban Nforce2-esem van, akkor kell külön hálókari vagy elég ez? Szokott gond lenni az integrálttal?
  • keeper2
    #11871
    Láttam én is azt a bizonyos sp3-at, mármint a leírását, hogy mit tartalmaz, és azt kell, hogy mondjam, hogy nem sok köze van a microsofthoz. Ez a javítások gyűjteménye, ráadásul még egy halom más gyártó által készített programot is tartalmaz, ilyet a microsoft nem adna (sőt, szerintem nem is adhatna) ki, tehát ez valami unatkozó emberke műve. Amúgy, még korábban olvastam Gates egy nyilatkozatát, ami szerint a tényleges sp3-at a vista megjelenése utánra tervezik, viszont az is csak egy hibajavítás-gyűjtemény lesz.
    Barney: 64 bites xp felrakása után néhány progi kissé gyorsabb lesz, persze csak azok, amiket felkészítettek a 64 bit kihasználásra, de ha pontosabbakat akarsz megtudni, van windows xp 64 bit topic is az sg-n.
  • Mazsy
    #11870
    Hali Patesz!

    Azért talán azt még érdemes megpróbálni, hogy ténylegesen kitörölni az explorert, ami nem könnyű, mert még akkor sem engedi az XP törölni, ha éppen nem fut, és parancssorból próbálom. Viszont az Unlocker nevű progi (majdnem)minden körülmények közöztt tud törölni olyan fájlokat is, amiket valami használ. Ha azzal ki tudod törölni, akkor parancssorból már telán át tudod másolni az újat.
    Ha mégsem, akkor van még egy lehetőség: Létezik egy program, ami több helyen is felkutatja az XP védett fájljait (több is van ugyanabból a fájlból, hogy ha valami történik vele, akkor legyen honnan visszamásolni. Tán az explorer is ilyen?), és mindet kicseréli. Sajna most nem jut eszembe a program neve, de akkor hasznéltam, amikor a Chaninja-t tettem fel a gépre. Délután otthonról meg tudom mondani.
  • Blufox
    #11869
    Hy! Nemazért mondom,de ez király.Thanks:)
  • Barney Tech
    #11868
    Áhhh faszom nem teccik neki az email cimem pedig jo lirtam be valaki egy normálisabb linket?
  • moonman
    #11867
    Nálam egyből elindult a letöltés.

    Link
  • Barney Tech
    #11866
    HÁt most éppen nem jön be a letöltés :S
  • Barney Tech
    #11865
    És a Windows Xp 64Bitrol mi a vélemény ha felrakom és hozzá a service packot akkor jobb lessz vagy gyorsabb lessz játékokban is vagy ahhoz olyan játéék kell ami csak 64biten működik érdemes e megnézni?
  • saitek
    #11864
    Ugyan nem Sp3, csak az sp2 után megjelent javítások egybegyűjte, magyar xp-hez:

    AfterFixProject
  • Dj Faustus #11863
    És ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt.
  • Dj Faustus #11862
    Honnan szerezted be? A Microsoft weboldaláról? Megbízható informatikai portálról? Ha nem onnan (például filemegosztó hálózatról, havertól, stb), akkor semmiképp ne bízz benne - töröld.
  • Barney Tech
    #11861
    Szerbusztok.
    Service Pack 3 tölthető már magyarul, mert nekem angolba megvan már.
    Vaty ne rakjam fel mert esetleg valami fake szarság lehet?
  • saitek
    #11860
    Feladatkezelő (ctrl+alt+del) alkalmazások fül, új feladat.

    Próbáld innen elindítani az explorer-t, nézd meg, hogy a folyamatok között ott van-e, ha ott van előtte állítsd le.
    Esetleg próbálj egy rendszer-visszaállítást vagy javító telepítést.
  • Patesz
    #11859
    Köszi a segítséget de szerintem újratelepítés lesz mert megcsináltam hogy explorer -t kilöttem és felülírtam és most még el sem indul semmi! :D A hátteret látom és ennyi! semmi mást :)
  • keeper2
    #11858
    A probléma az online keresővel ugyanaz, mint az alap problémája. Az ő víruskeresője azért nem tudta kiírtani a vírust az explorer.exe-ből, mert az éppen fut, így ilyenkor a windows nem engedi módosítani őt, tehát a vírust sem engedi kiszedni belőle. Azt kell elérnie, hogy úgy tudjon vírust írtani, amikor nem fut az exe, erre tettem én is és többen mások is javaslatokat.
  • nbj
    #11857
    Köszi, megnézem.
    Tudom hogy van de ide is beillett és ez a topic jobban megy.
  • Sanyix
    #11856
    Parancssoros csökkentett mód, na azzal, ekkor nincs semmi grafikus felület (csak ha elindítasz egy programot), és gondolom akkor nem is indul az explorer.exe sem.
  • tomo
    #11855
    bocs www nélkül
    http://housecall.trendmicro.com
  • tomo
    #11854
    én mielőtt szetcseszem a windozom, megprobalkoznek egy online viruskeresovel. pl
    www.housecall.trendmicro.com
  • öregharcsa
    #11853
    dos-os felületről próbáld meg kiírtani....van ilyen a hirens boot cd bármelyik változatán....
    más hirtelen nem jut eszembe....nekem ez segített...na meg az újratelepítés ha ez nem ment...

    üdv
  • keeper2
    #11852
    Mivel az explorer.exe felelős a tálca, start menü, illetőleg a desktop megjelenítéséért, így az csökkentett módban is fut, lényegében mindig, amikor látod ezeket az elemeket. Ha vírustalanítani akarod, akkor próbáld meg azt, hogy vagy a víruskeresőt indítod el (még ne keresse a vírust, csak legyen a képernyőn az ablaka), vagy ha a tiszta .exe-t akarod használni, akkor egy fájl kezelőt (pl. total commander). A windows feladatkezelő folyamatok fülén kilövöd az explorer.exe-t és ekkor futtatsz vírusírtást vagy írod felül a vírusmentes fájllal. Ezután pedig feladatkezelő fájl/új feladat pontjába az explorer.exe -t írva elindíthatod az elméletileg már tiszta explorert.
  • Dj Faustus #11851
    Hát akkor legfeljebb a Windows telepítő Recovery Consol-ja segíthet. Elindítod a Windows telepítőjét (CD-ről bootolva), és amikor az "Üdvözli a telepítõ" felírat megjelenik, nyomd meg a J billentyűt. Utána megkérdi hova telepítetted a Windows-t (általában egy számot kell neki megadni), illetve az adminisztrációs jelszót (ha adtál meg telepítéskor).
    Ott tudod a telepítő CD-ről másolni/kitömöríteni az explorer.exe-t a Windows könyvtárba:
    expand explorer.ex_ c:\windows\explorer.exe /y
  • baajos
    #11850
    az lenne a kérdésem,hogy ha ujra akarom telepiteni a windowst D:-re de szeretném,hogy a C: megmaradjon akkor ezt a lehetőséget telepités során fel fogja e ajánlani? vagy nekem kell valamit máshogy csinálni?
  • Patesz
    #11849
    Igen!
  • Dj Faustus #11848
    Csökkentett módban (Windows indulása előtt F8 billentyű lenyomása, majd a menüből a csökkentett mód kiválasztása) próbáltad már mélyreható vizsgálatot kezdeményezni?
  • Patesz
    #11847
    Sziasztok!
    Kaptam egy király kis vírust ami felül írta a C:\Windows\explorer.EXE fájlom és ha akármilyen mappát megnyitok akkor a nod32 kiírja hogy ez az elkalmazás indított el egy progit amit blokkol! Mit tudok csinálni a format c:-n kívül? én nem tom felülírni a fájlt egy fertőzetlen explorer.exe-vel! A víruskeresők sem tudják belőle kiírtani! Lécci valaki!
  • mrzed001
    #11846
    Nézz utána a BootVis programnak (loggolja, hogy mik történnek Boot alkalmával), meg van egy tápik is rá: Gyors bootolás
  • nbj
    #11845
    Sziasztok!
    Mostanában (kb. 1 hete) bekapcsoláskor nem rögtön kezdi el betölteni a windowst, hanem vagy egy fekete képernyő van olyan 1 percig vagy egy várjon felirat.
    Ez az egyik napról a másikra történt úgy hogy semmit sem állítottam át, és nem turkáltam sem a biosban meg semmi ilyen problémásabb helyeken.
    Mitől lehet? És mit lehetne ezzel kezdeni?
    Segítségetek előre is köszönöm.
  • tomo
    #11844
    regebben ez inkabb szerencse kerdese volt. lehet hogy manapsag csinalnak gamer billentyuket, nem tudom.
    lehet erdemesebb lenne egy kormanyt vagy egy gamepadot venni, mint egy draga billentyut.
    egyszoval nem tom, az enyem birja, es ez egy abszolut noname kinai 1000 forintos bill.
  • Balumann
    #11843
    bírja a 3 leütött billentyűt csak ha ebből az egyik a space, vagy alt, akor akad csak ki. :S Kb. mennyi egy olyan billentyűzet ami nem csinál ilyet? :/
  • ffxi
    #11842
    Ok! THX!!
  • tomo
    #11841
    nincs sok ertelme, es ossze is akadhat. meg megneheziti, ha valamyilen programot ki akarsz engedni a netre.
    szerintem nyomd le az sp2 tuzfalat.
  • ffxi
    #11840
    Maradhat bekapcsolva a SP2-es tűzfala, ha ZA-t használok
  • tomo
    #11839
    igen adsl hez is ajanlatos a tuzfal.
    sp2 tuzfala is jo, ha be van kapcsolva.
    de egy ZA még annál is jobb.
  • ffxi
    #11838
    ADSL-hez kell tűzfalat használni? Mondjuk ZA-t? De SP2 is fenn van, szal feltéve ha van SP2 akkor kell ZA?
  • tomo
    #11837
    ja, olyan billentyuzet, ami birja a 3 lenyomott billentyut. annak idejen a mortal combathoz kuln szereztunk ossze nem ütős billentyut.
  • Balumann
    #11836
    Hy! Lehet hogy hülye kérdés, már régi probléma de azért megkérdezem. Az minek a hibája, hogyha mondjuk 3 gombot nyomok be, akkor pittyeg a gép és nem veszi be a gombot. Tehát pl. nyomom az előrét, aztán a space-t, és utána még a kanyart is beszeretném nyomni és csak pittyen, nem veszi be. Erre van valami megoldás?
  • PetruZ
    #11835
    Ja, 7.10-es volt a verziószáma. :)
  • keeper2
    #11834
    A win 98, ha jól tudom a dos egy 7-es verziójára épül, ami külön már sosem jelent meg, így szigorúan véve akár nevezhetnénk a 98-at egy shell-nek is, bár mivel a kezelő op. rendszerrel egybeépítették, sőt, az op. rendszert hozzá fejlesztették, ezért nincs értelme megkülönböztetni a 98-at és a dos-t.