25353
Whistler - Windows XP
  • Gerygrey
    #11952
    Ok, akkor rászánom magam, csak nem lett volna kedvem bajlódni vele ha nem muszáj.
  • ollie
    #11951
    Spybot Search & Destroy, Adaware SE és MS Defender futtatását javaslom.
  • ollie
    #11950
    Nem fog működni. Ghost vagy valami hasonló HDD másoló progival másold át az egész vinyót.
  • gecc
    #11949
    sziasztok
    az svchost.exe 100%-on használja a CPU-t.
    a NOD32, panda, agnitum nem talált semmit.
    micsináljak, hogy normális legyen.
  • Saddalim #11948
    mostmár folyamatosan tölt valamit a gép, a vincsi(k) olyan melegek, hogy magfogtam, azóta fújom az ujjam irix-el, az online virus scant nem tudja betölteni mert egyszerűen nincs ideje tölteni. valszeg itthagyom ma estére 10 óra alatt csak betölti majd :S. azonkívül pár óránként csak úgy minden programfutástól függetlenül újraindul...
    az az érdekes, hogy van egy másik win is a gépen (mini xp), és az marha jól működik.
  • mrzed001
    #11947
    Inkább pölö Ghost-al kellene áthúznod a másik vincsire a partíciót
  • Gerygrey
    #11946
    Sziasztok!

    Van egy 20 gigás vinyóm, rajta egy elég szépen belőtt XP, amit nem nagyon szeretnék megbolygatni. Viszont most vettem egy 80-as HDD-t, és szeretném átpakolni rá a rendszert. A vinyón kívül semmi hardverváltozás nem lesz. Ha csak simán átmásolom a vinyó tartalmát a másikra, menni fog?
  • tomo
    #11945
    nezd meg az eszkozkezeloben, hogy az ide vezerlod udma modban megy e , vagy pio ban ( pio rossz ) .
    ha pioban megy,m tavolitsd el a drivert es inditsd ujra a gepet.
  • ollie
    #11944
    Próbálkozz online vírusírtókkal:

    online virus scanner
  • Kontrakcio
    #11943
    köszi de már +találtam a driver.hu-n...
  • Dj Faustus #11942
    Google első (!) találatában megtalálhatod a Realtek chipet.
    3 kattintás után könnyedén megtalálhatod, és 3 helyről le is töltheted:


  • gadna
    #11941
    Hali

    A következő lenne a problémám:
    Adott egy gép melyben 1 db dvd író és 1 db cd író van. Elkezdtem játszani olyan játékokkal amihez le kell tiltani a cd/dvd meghajtókat. Az egyik tiltás-engedés után a cd-író megadta magát, látni látja az XP mint meghajtót, de nem olvass be semmit, nem is próbálkozik. Ez SFNightmare programmal volt letiltva, a DVD meghajtónak semmi baja.
    Ugyanez a felálás egy havernál, ugyanez az eredmény is. Annyiba más, hogy ő a rendszereszközökből tiltotta le, nem használt SFNightmare-t.

    Találkozott-e már valaki ilyennel?

    Én valami XP hibára gyanakodnék, de a reinstall sem oldott meg semmit.
  • Kontrakcio
    #11940
    Sziasztok! Vki tudnak egy linket küldeni Realtek ALC650 hangkártyához drivert? az a problémám hogy nem tok lejátszani semmien audiot... röviden elszállt a hang!

    előre is köszi! Hi
  • Saddalim #11939
    van egy "kis" problémám a mélyet tisztelt májkroszoft király termékével...
    1-2 hete volt újratelepítve kétszer is...
    szóval egy csomó program nem indul, 5 percig bootol, amelyik progi elindul, az is tölt pár percet (firefox pl. 1,5 percig loadol, netscape 2), kikapcsolás is kb. 2-3 perc. ezért volt újratelepítve kétszer is, de nem oldódott meg semmi. norton, ad-aware full system nem talál semmit, minden frissítés felpakolva, szóval tanácstalan vok :S
  • ollie
    #11938
    hardver hiba
  • maradona10
    #11937
    hogy?
  • biomage
    #11936
    nézd meg amikor lefagy a windows van e winyo aktivitás vagyis a piros led ég e
  • maradona10
    #11935
    Hello tudna valaki segíteni:
    leformázom a gépet, újrarakom a windowst de 1 nap után ugyanolyan rossz lesz, gyorsan lefagynak az ablakok stb?
    köszi előre is a segítséget
  • maradona10
    #11935
    Hello tudna valaki segíteni:
    leformázom a gépet, újrarakom a windowst de 1 nap után ugyanolyan rossz lesz, gyorsan lefagynak az ablakok stb?
    köszi előre is a segítséget
  • Tomicsek
    #11934
    http://droland.uw.hu/xp/xp1akt.htm
  • Hecker007
    #11933
    hali

    van 1 problémám, felraktam az xp sp2 és ha felhasználót akarok hozzáadni telepítés után akkor rögtön lefagy, de Explorer is ugyanezt csinálja bejön a kezdőlap és megfagy minden. prűbáltam már sp 1-et is de ugyan azt csinálja.
    Egyik XP SP-ben se tudok semmit elíndítani mert minden megyfagy szinte:(:(
    plíííz help me
  • Ronny
    #11932
    ezen nem igazán sikerűl tuljutnom pár órája:)
  • Ronny
    #11931
    hali

    megpróbáltam felrakni az sp2-őt a másolt winxp professionelemre, de telepítés közben kidob egy ablakot, hogy az Sp2 nem telepíthető. Kehet, hogy az xp-hez használt azonosítókulcs érvénytelen.
  • Mazsy
    #11930
    Amit belinkeltél, az talán nem is műxik XP alatt, legalábbis nem szerepel a felsorolt op.rendszerek között az XP.
    Ha mégis XP-d lenne, akkor talán az is megoldás lehet, hogy lecsökkented azt az időt, ameddig az XP vár egy leállíthatatlan folyamat leállítására.
    Ezt csak bemásolom, nálam működik:
    A Windows XP leállításának ideje hosszúra nyúlhat, ha a programok kilövése előtt hosszú a várakozási idő. Ennek az értékét két kulcs határozza meg a regisztrációs adatbázisban, az egyik a HungAppTimeout, a másik a WaitToKillAppTimeout. Ez a két kulcs a Windowsból való kilépésnél történő programleállításoknál is szerepet játszik. A start menü futtatás ablakába írjuk be a „regedit” szót, hogy elindítsuk a regisztrációs adatbázis szerkesztőt. Keressük meg a bal oldali fastruktúrában a HKEY_CURRENT_USER/Control panel/Desktop könyvtárat, itt található a két kulcs. Értékük ezredmásodpercben van megadva. A HungAppTimeout alapértéke 5000, vagyis 5 másodperc, a WaitToKillAppTimeout alapértéke 20.000, vagyis 20 másodperc. Szabadon módosíthatjuk az értékeket kisebb számokra, hogy ne legyen akkora a várakozási idő. Figyeljünk oda, hogy a HungAppTimeout értéke legyen az alacsonyabb szám.
    Ehhez még egy másik forrás hozzáfűzi:
    Az "AutoEndTasks" értékét 0-ról állítsuk 1-re
    Az "AutoEndTasks" a fennakadt programok azonnali kilövését engedélyezi, a "HungAppTimeout" pedig megállapítja a megadott idő alapján, hogy egy adott program megy-e vagy fennakadt.
  • kirol
    #11929
    Az msconfig -of futtatva ott van a SYSTEM.INI, WIN.INI és a BOOT.INI.
    Jobb esetben, de az ismerősömén nincs ott alapból a BOOT.INI. Ezt hogy lehet előhozni?
    Mert mindig egy olyan partícióról akar bootolni, ami már nincs is. A BOOT.ini-ben meg lehet ellenőriztetni, hogy elérhetőek e a partíciók, de boot.ini hiányában nehéz.
  • mrzed001
    #11928
    Gondolom kezelőfelületet nem fogsz kapni (próbáld meg azért hogy interact with the desktop, de nem hiszem hogy menne), szóval ami blokkolva van az blokkolva van, ami nem az nem, ha frissül ok, ha nem nem .... szóval problémás azért ez.
  • lck
    #11927
    Na - lusta ember fórumozik - de akkor minek is lennének fórumok ?

    Igy lehet egy programot szolgáltatásként futtatni:
    http://support.microsoft.com/kb/q137890/
  • mrzed001
    #11926
    Hát, ha te bízol benne :) ... én tuti nem :P
  • Dj Faustus #11925
    "Talán ez sem teljesen igaz, ez még elég egyszerűen visszahozható egy felület scanner programmal (a partíció levételének meg végképp"
    Nem olvastad el rendesen a hozzászólásom... Mezei számítógépszerelő kisiparosról beszétem - akit nem fog feltétlenűl érdekelni a vinyó tartalma.
  • mrzed001
    #11924
    Óh, ezzel ne is szórakozz :P
    1) a gép leállítása előtt húzd ki a netet/disable valami, mert az alatt a kis idő (akár 30 sec) alatt is felmászhat valami
    2) állítsd le kézzel peerguardian-t :PP
    Sztem ez a biztonságos út, nem a service-ként futtatás (bár én nem ijedek meg egy kis manualitástól, sokan igen)
  • lck
    #11923
    Aha.

    Azért agyalok a dolgon, mert van ez a PeerGuardian2 progi.
    Az a gond vele hogy ha fut, alkalmanként kilépéskor a win jó hosszú ideig vár / mivel gondolom nem tudja leállítani / aztán azért nagynehezen csak leáll.

    A dolgot bejegyzi az eseménynaplójána is:

    :
    A Windows mentette SZAB-MJY3DBETSP\Administrator felhasználó rendszerleíró adatbázisát, mert azt a kijelentkezés közben egy másik alkalmazás vagy szolgáltatás is használta. A felhasználó rendszerleíró adatbázisa által használt memória nem lett felszabadítva. A rendszerleíró adatbázis akkor lesz eltávolítva, amikor már nincs használatban.

    Ezt a problémát általában felhasználói fiókként futó szolgáltatások okozzák. Próbálja a szolgáltatásokat úgy konfigurálni, hogy a helyi vagy a hálózatszolgáltatásfiókban fussanak.
    :

    Na szóval ezért próbálom valahogy beállítani hogy máshogy fusson.
    Ezt hogy lehet ?
  • mrzed001
    #11922
    Nem, eleve szolgáltatás kell hogy legyen a progi.
    Illetve van egy progi ami szolgáltatás, ami szolgáltatásként képes programokat futtatni (még nem láttam, szóval foggalmam sincs hogy van megoldva, hogy pölö nyomd meg az OK gombot ...)
  • lck
    #11921
    Helló!

    Az lenne a kérdésem, hogyan lehet beállítani azt hogy egy program szolgáltalásként fusson.
    Tehát, nem a Regdit - Run-nal, vagy Startmenű - indítópulttal.
    Jónéhány program telepítés után szolgáltatásként futtat a háttérben ezt-azt. Kézzel is be lehet ilyet állítani ?
  • mrzed001
    #11920
    Talán ez sem teljesen igaz, ez még elég egyszerűen visszahozható egy felület scanner programmal (a partíció levételének meg végképp semmi értelme, egy Advanced Recovery fél nap alatt visszaállítja a teljes wincsi tartalmat úgy, hogy még az ékezetes filenevek is tökéletesen jönnek vissza - nomeg az felület scannelő is, szóval ezzel egyből visszahozható minden)
    Szóval ezt még egy kezdő is vissza tudja hozni.

    Mintha errefele rakot volna ki valaki linket egy olyan programhoz ami leveszi a partíciót, majd >10x felülírja az összes szektort a wincsin.
    Nos ezt már tényleg a NASA sem képes visszafejteni :)
  • Dj Faustus #11919
    "Egész pontosan az jár a fejemben, hogy ugye tudjuk,hogy újraformázott vinyó esetében is vissza tudják állitani az adatokat a nagyon hozzáértők."
    Ha szépen leformázod egyszer a vinyót, majd a Windows XP telepítőlemezéről bootolva eltávolítod a partíciókat is (egyszeri szemlélő számára nem lesz semmi a lemezen), a mezei számítógépszerelő kisiparos nem fog kutakodni a gépeden. Nem éri meg neki a fáradtságot.
  • ollie
    #11918
    Kell hozzá SATA driver, amit az alaplaphoz kaptál egy floppyn. Arról bootolj, és utána már normálisan fogja látni a windwos telepítő a SATA winyódat.
  • mrzed001
    #11917
    Rendezd sorba Dátum szerint, vagy használd a keresőjét (System-Rendszer Event-ek).
    A gép indulásánál van egy esemény:
    Source: eventlog Event: 6009
    Esemény (Op. rendszered):
    Microsoft (R) Windows (R) 5.01. 2600 Service Pack 2 ...

    Egyébként időnként (talán naponta?) vagy egy másik esemény ami azt mondja meg, hogy mennyi századmásodperce (talán, most lusta vagyok megnézni a GetTickCount mit ad vissza) fut a géped
  • baajos
    #11916
    van egy olyan hogy Konfabulátor progi (régi nevén)abban van olyan ami mutatja ezt is meg még 1000 dolgot. http://widgets.yahoo.com innen töltheted le
  • urbijoe
    #11915
    ott nem ,mert az utolso dátum 2006.06 10
  • Tomicsek
    #11914
    Vezérlőpult-felügyeleti eszközök-eseménynapló, ott rendszer és látod mikor indultak el a szolgáltatások.