25353
Whistler - Windows XP
  • Aspyrin
    #13194
    Sziasztok, a következőben kérem a segítségeteket: évente több alkalommal is újra kell telepítenem ismerőseim gépein az xp-t(ami eléggé uncsi). Hiába az integrált sp2 az utána megjelent frissítések letöltése fárasztó. Szóval nekem egy olyan csomagra lenne szükségem ami tartalmazza az sp2 utáni hibajavításokat mondjuk idén novemberig ;-) Találtam több változatot is de azok mind megvannak spékelve számos más számomra teljesen felesleges programokkal is(ha esetleg wareznek tűnne a dolog akkor a privátban is várom a megoldásokat).
  • torrente111
    #13193
    hali.hogyan tudom +nézni mennyi memot zabálnak a telepített cuccaim??? kösz
  • cicai
    #13192
    Sziasztok!
    Remélem, tud nekem valaki segíteni.
    Az lenne a gondom, hogy mikor memóriából dolgozik a gép iszonyú lassú lesz. Pl., mikor írok egy lemezt. Lassabb, mint mikor konvertálok valami filmet. A gépemben majdnem 1,3 GB memória van. Szerintem, nem ez lehet a gond, hanem a beállitással van valami. De mi? Tudna valaki-k segíteni? (Csak azt ne írjátok, hogy írás közben nem szabad csinálni semmit).
    Köszönöm szépen a segítséget.
  • 12346
    #13191
    sajtgépben rányomsz az átnevezni kívánt partícióra, és átnevezed. mint egy file-t.
  • TomBond
    #13190
    pl. windowsXP
  • wuszter
    #13189
    Hy,milyen progival lehet particíót átnevezni?
  • Dj Faustus #13188
    A Bootvisnek van egy olyan lehetősége, hogy grafikonon tudod ábrázolni a különböző programok futási idejét a bootolás során.
    Azt a folyamatot kell megkeresned, amelyik túl sokáig nyavalyog - az a hunyó (lehet hogy valami driver, vagy valami bootoláskor elinduló program okozza a dolgot, de az is lehet - legrosszabb esetben - hogy vírus/spyware).

    Másrészt próbálj ki más vírusírtó+spywarekergető (például Nod32 Spysweeper) párost csökkentett módban, kikapcsolt rendszervisszaállítás mellett, frissített adatbázissal (több szem többet lát alapon).
  • Fred10
    #13187
    Megcsináltam de nem használt sajnos semmit mind a kettőt kipróbáltam pedig.Végig futattam az ad-aware 6-ot és az Avast antivirust + a boot programmal kétszer is optimizáltam de sajnos nem javult semmit.Nincs még valami megoldás??
  • me and a monkey
    #13186
    Köszönöm !
  • Xing
    #13185
    Én meg tököltem neki a feltöltéssel -.- :D
  • Dj Faustus #13184
    Noodlee:
    Exact Audio Copy
    Audiograbber
    Mind a kettő ingyenes, magyarul tudó szoftver.
    Hozzá való ingyenes MP3-tömörítő: LAME.

    Fred10:
    Teljeskörű vírus+spywareirtás csökkentett módban kikapcsolt rendszervisszaállítás mellett javalt.
    Másrészt van egy Bootvis nevű eszköz, mellyel leellenőrizhető+optimalizálható a bootfolyamat.

    me and a monkey:
    "Ilyenkor megmaradnak az XP-n tárolt állományok?"
    Igen, jó esetben megmaradnak.

    "Három optikai meghajtóm van"
    Egyenként (külön-külön) működnek?
    Kábelsorrend (master/slave) rendben van?
    Boot során felismeri a Bios?

    Tyler82:
    "akkor adott felhasználónak jelzi hogy van beérkezett üzenete (email)??"
  • Xing
    #13183
    Easy CD-DA Extractor (4.7.0)
  • Fred10
    #13182
    Hello!
    Az lenne a problémám, hogy amikor beindul a gép és végig megy a windows töltés vagyis a kék csík középen betölt azután egy legalább 3-5perc mire bejön az üdvözöljük képernyő utána minden megy normálisan de ez hogy ennyi ideig tölt annál a résznél az mitől van vagy mivel lehet megoldani???Please Help!!!!
  • Noodlee
    #13181
    Hiho!

    Audio CD-t szeretnék MP3-ba konvertálni.
    Amit régebben használtam, az nem működik XP-n :(
    Tudna valaki ajánlani valami jót?
  • torrente111
    #13180
    kösz!!!
  • me and a monkey
    #13179
    Két kérdésben kérném a segítségeteket:

    Három optikai meghajtóm van, ebből kettő teljesen furán kezdett viselkedni.
    Az egyik (LG DVD-Rom) abszolút nem ismer fel semmiféle lemezt pedig eddig tökéletesen működött.
    A másik (LG DVD-Rom szintén) csak a CD-t ismeri fel, a DVD-t nem.
    A XP saját gép opciója és a TC sem látja a lemezt, illetve azt írja ki, hogy nincs is ilyen meghajtó.
    Amit kipróbáltam de semmit nem segített:

    - hardver eltávolítása, XP újra felismeri de nem segít,
    - firmwire frissítése, nem segít,
    - rendszervisszaállítás, nem segít.

    Lehet, hogy tönkrementek (3 évesek) és az a baj?

    Másik kérdés:

    Partition Magic-kel létrehoztam 2 particiót a gépen, az egyiken az XP van a másikon a Vista.
    Eladtam a gépem és a vevőnek csak az XP kell, ezért ismét csak 1 particiót szeretnék kialakítani, pontosan miképp kell az említett programmal?
    (Nagyjából sejtem, de biztosra akarok menni...)
    Elég ha törlöm a Vista-s particiót és úgymond csak egy marad vagy törölnöm kell és az egyesítés (Merge) menüponttal kell 1 particiót létrehoznom?
    Ilyenkor megmaradnak az XP-n tárolt állományok?
    Köszi a segítséget !
  • tyler82
    #13178
    Üdv. Azt hogyan lehet az XPben beállítani, hogy az indítóképernyő után amikor bejönnek a felhasználói fiókok és ki lehet választani melyikbe jelentkezel be (nekem így van beállítva), akkor adott felhasználónak jelzi hogy van beérkezett üzenete (email)?? Kiírja a felhasználó képe alatt. Csak nem tudom hogyan lehet azt beállítani. Egyszer már volt így nekem csak nem tudom pontosan hogyan is kell...
  • agyhalál
    #13177
    Próbáld Unlocker nevű programmal, hátha használ.
  • wuszter
    #13176
    Hali,milyen progival lehet olyan fájlokat kitörölni amiket sima törléssel nem enged?
  • kissadamvikt
    #13175
    hi all. Áttettem az XP-met angolra de vissza nem tudom... a nyelvi eszköztárnál kiírja h HU meg a billentyűzettel is tok ékezetes betűket írni de minde angol kivéve a progik amiken van magyar nyelv fájl. hogyan tegyem vissza magyarra a windows-t?
  • petipetya
    #13174
    Sziasztok!

    Hogy tudom beállítani az xp sp2-ben, hogy a korlátozott fiók is tudja használni az internetet?
  • aszizoli
    #13173
    Próbáld meg ezt átböngészni, hátha rájösz a hiba okára.
  • aszizoli
    #13172
    Én az IconPackager-t használom erre a célra. Nagyon pofás ikoncsomagok vannak hozzá, más helyeken is.
    A másik progi amit kipróbáltam az IconChanger, bár ez nem jött be annyira.
  • Picar77
    #13171
    explorer.exe hibát észlelt hibás modul ntdll.dll stb stb
    ezt egyy nap van hogy kétszer megcsinálja
    ezzel lehet valamit kezdeni vagy el kell viselnem?
  • kissadamvikt
    #13170
    köcce megpróbálom
  • agyhalál
    #13169
    StyleXP-vel is megoldható.
  • kissadamvikt
    #13168
    boot
  • kissadamvikt
    #13167
    azt akarom kérdezni h a bott képet azt a windows xp-t nem lehet átrajzolni vagy valami???
  • agyhalál
    #13166
    Ebben az esetben elnézést. Összekevertem a két személyt. Ellenben a hozzászólásom többi részét még mindig fenntartom.
  • moonman
    #13165
    Tegnap én válaszoltam ebben a topicban, de az általad említett wuszter egészen más problémáról írt a vista topic-ban, vírusokkal volt baja.
    Míg kissadamvikt (#13153) ugyanezt a hozzászólást írta a vista topic-ban és a hozzászólásod tartalma is ezzel kapcsolatos.

  • agyhalál
    #13164
    Nem erre válaszoltam. Talán feltünt, hogy nem utaltam egy hozzászólásra sem, csak az illető nevét írtam le, akinek segítség kellett és a Vista topikba írt, mert itt nem foglalkoztak a bajával. Mellesleg elképzelhető, hogy a két személy ugyanaz, esetleg kissadamvikt az általam említett személy nevében kért tanácsot.
    Az XP-ben még mindig elég sok dolog van, amiről az emberek nagy részének fogalma sincs, így többek között nekem is.
    Az első telepített XP-vel elég nagyot szívtam, mert jelszóval védtem a felhasználói fiókomat és amikor szükség volt egy újratelepítésre, nem másoltam ki semmit sem a Docu. and Sett. könyvtárból. Természetesen a késöbbiekben nem tudtam hozzáférni a tartalmához. Nekem ezen programok egyike segített.
    Mindig is értékeltem az építő szándékú kritikát, de a felesleges okoskodást ki nem álhatom, főleg, ha segíteni próbálok valakinek.
    Én ide úgy jöttem, hogy a srácnak a Vista topikban hagytam egy üzenetet, hogy itt adok tanácsot és nagyon nem állt szándékomban elolvasni az előző hozzászólásokat, lévén, hogy nem foglalkozott senki se a gondjával.
    Ha valami zavar, meghallgatlak szívesen, de tedd azt normálisabb hangnemben, nem pedig kioktatva.
  • kissadamvikt
    #13163
    hi all. amikor zenét hallgatok kicsit visszhangos az ének... miért?
  • David Coulthard
    #13162
    Ha ezt a hozzászólást a #13153-ra írtad, akkor arra szvsz már tegnap válaszoltak...
    Mi a fenének ennyire túlbonyolítani amikor az XP-ben megvan hozzá ami kell, persze tudni kéne róla, hogy van...

    "Valamint egy jó tanács; ha nem égetően fontos, akkor máskor ne védd le ennyire a Dokumentumok mappában levő dolgaidat."

    Nem attól nem tudta elérni, mert védte volna, hanem azért mert a dokumentumok mappához a régi felhasználónak volt csak hozzáférési joga az új telepítés után, erre találták ki a saját tulajdonba vételt. Lásd #13155
  • Zsolt01
    #13161
    Sziasztok.

    Win Xp Sp2 -nél van rá lehetőség, hogy pl.: Internet sebességet felezzek ?

    (Vagy külön program kell ! pl.: magyar ???)

    Válaszokat előre is köszönöm szépen !
  • kissadamvikt
    #13160
    ezer hála még tegnap megcsináltam.
  • torrente111
    #13159
    sziasztok.ikont hogyan lehet változtazni? pl:lomtár,sajátgép kösz
  • agyhalál
    #13158
    @wuszter: Használj olyan programokat, amikkel visszatudod nyerni a gépről már törölt adataidat. Tudom, hogy neked nem ez a gondod, de ezekkel a programokkal hozzá tudsz férni a védett könyvtáraidhoz.
    Pár program erre a célra: Active@ File Recovery, Easy Recovery Pro, GetDataBack for NTFS és ha minden igaz az Undelete Plus is megfelel erre a célra.
    Valamint egy jó tanács; ha nem égetően fontos, akkor máskor ne védd le ennyire a Dokumentumok mappában levő dolgaidat.
    Sok sikert!
  • moonman
    #13157
    Sajátgép - Eszközök - Mappa beállításai.
    Nézet fül, majd az Egyszerű fájlmegosztás használata legyen kikapcsolva és lesz biztonság fül a tulajdonságoknál.
  • kissadamvikt
    #13156
    egy mappára kattintva a tulajdonságoknál nincs olyan h biztonság...lehet h sp2-nél már van?
  • moonman
    #13155
    Vedd saját tulajdonba a mappát.

    Link