25351
Whistler - Windows XP
  • gergely1991
    #25311
    Ellenőrizd az adatkábeleket nincs-e megtörve.
  • SzocsA
    #25310
    Van egy másik vinyom, amin adatokat, videókat tárolok. 3 partícióra van felosztva. Most azt csinálja, hogy egyszerűen eltűnik. mikor kikapcsolom a gépet, bekapcsolás után állandóan leellenőrzi a chdisk ezt a három partíciót. Minden egyes indításnál. mi lehet a gond a vinyóval?
    három lépésben ellenőrzi, egy perc alatt megvan mind a három partíció.
  • marsu
    #25309
    köszönöm
  • lck
    #25308
    A Forticlient ingyenes vírusirtóban nagyon jó webszűrési lehetőségek vannak. Fullra tud ilyeneket. A beállításai lejelszavazható. Vírusirtóként is a jobbak között van. A gépigénye nem a legkisebb, de nem veszélyes.
  • marsu
    #25307
    Köszönöm, igazából az lenne e cél, hogy 10 éves gyerekemnek, ne nyíljanak meg 18-as oldalak, ezeket szeretném korlátozni, valahogyan!
  • kl24h
    #25306
    A Rendszergazda csak annyit tud tenni, hogy az adott felhasználói fiókot/fiókokat korlátozza (a telepítésekek, amelyek rendszergazdai jogosultságot követelnek és hogy ne lehessen "elrontani" a Windowst), de a szülői felügyeletet inkább antivírussal lehet megoldani.
  • marsu
    #25305
    Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogyan lehetne szülői felügyeletet xp-re varázsolni??
    szerviz pack 3-om van, ha bemegyek a felhasználói fiókokba, nincs ilyen lehetőség!
  • kl24h
    #25304
    Jó helyre másoltad a témákat?

    Ha mégsem fog sikerülni, akkor szükséged lesz egy Windows Repair-ra, csak a Windows Repair esetében minden Windows frissítést elveszítsz, miket újra kell telepíts. A többi telepített programok nem érintettek.
  • habcsok001
    #25303
    Igen,fut a témák-szolgáltatás,nem reagál.
  • kjhun
    #25302
    Szia pár téma-fájl. Csomagold ki a Windows könyvtáradba. A témák-szolgáltatás fut?

    Parancssorba írd be, reagál-e rá: svchost.exe -k netsvcs
  • kl24h
    #25301
    Akkor lehet ki vannak törölve. Csak vissza kellene másolni egy másik XP-s gépről.
  • habcsok001
    #25300
    Csak klasszikus stílus van,a többi téma stílusa nem jelenik meg,pedig a témák bennt vannak,csak a klasszikus stílust lehet használni.
  • kl24h
    #25299
    A második megoldás az, hogy le kell tölteni ezt a 2 fájlt, amit említettem és a gépet majd elindítod csökkentett módban (Safe Mode).
    Ezek után megkeresed azt a két fájlt a c:/WINDOWS/system32/ mappában és kitörlöd, utána a letöltött 2 fájlt bemásolod oda (c:/WINDOWS/system32/ mappába). Arra kell vigyázni, hogy nemhogy amit letöltsz vírus legyen. Ennyi. Mikor újraindítod a gépet, már el lesz tűnve az az értesítési ablak.
  • Higany
    #25298
    Köszi! Ezt én is megtaláltam, de amikor 20 gépet kell frissítenem, akkor ez az első megoldás nem játszik. A másodiknál meg azt nem tudom, hogyan kell létrehozni egy ilyen parancsfájl. Van tipped az utóbbira? Köszi előre is!
  • Higany
    #25297
    Hát ezzel aztán sokat segítettél! ;)
  • kl24h
    #25296
    Lépjél be Rendszergazdaként és nézd meg ott is ugyanez a hiba jelentkezik?
  • habcsok001
    #25295
    Hali!

    Témaváltáskor a megjelenítési stílusokat nem lehet alkalmazni,eddig jó volt,most egy témának sem töltődik be a megjelenítési stílusa,a témák bennt vannak de a stílusok nem. Mit lehet ezzel kezdeni?
  • kl24h
    #25294
    Másképpen itt van magyarul is ez a kulcs megváltoztatás, szépen leírva.
  • kl24h
    #25293
    1) start > run > "regedit" (without the quotes of course)

    2) go to the key:

    HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMICROSOFTWindows NTCurrentVersionWPAEventsOOBETimer

    ...and doubleclick on it. Then change some of the value data to ANYTHING ELSE...delete some, add some letters, I don't care...just change it!

    % FF D5 71 D6 8B 6A 8D 6F D5 33 93 FD

    now close out regedit.

    3) go to start > run > "%systemroot%system32oobemsoobe.exe /a" (again, dont type the quotes)

    4) the activation screen will come up, click on register over telephone, then click on CHANGE PRODUCT KEY, enter in this key:

    ......... és ekkor beírod az új kulcsot.

    Ha jó a kulcs, akkor az az értesítés el fog tűnni.

    Egyesek még olyan megoldást is találtak, hogy kicserélik azt a 2 fájlt (c:/WINDOWS/system32/ mappában van a WgaTray.exe és a WgaLogon.dll, interneten meg lehet találni ez a 2 fájl crack-elt változatát), ami ezzel foglalkozik és akkor nem kell kulcsot cserélni.
  • howarju
    #25292
    Szia!

    http://aprod.hu/muszaki-cikk-elektronika/szamitastechnika/szoftver/?t=xp
  • Higany
    #25291
    Sziasztok! Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy van pár win xp-s gépem, aztán mindegyiknél kiírja, hogy csalás áldozatává váltam stb, mert a microsoft letiltotta a gépeken használt mennyiségi kulcsot. Vannak új és jogtiszta kulcsaim, de nincs kedvem újra telepíteni mindegyik gépet. Tudnátok valami programot, amivel egyszerűen át tudom nyomni a kódokat vagy marad a registry buzerálás? Köszi előre is!
  • AdamBast
    #25290
    minipe bootcd-vel át tudod írni a jelszót, meg bizonyos progikkal visza is tudod fejteni, de az hosszadalmas. a "sam" fájl tárolja a jelszót de ha rendesen bootolsz akkor nem férsz hozzá
  • kl24h
    #25289
    Én ilyent nem csináltam, hogy egy korlátozott fióknak a jelszavát módosítsam, de nyugodtan megteheted, inkább akkor úgy hogy jelszó módosítás és egyszerűen nem írsz be semmit sem az új jelszónak.
    Én olyant csináltam csak, hogy egy rendszergazdai joggal rendelkező fiókot átmódosítottam korlátozott fiókra.
  • RelakS
    #25288
    Anyámat lekorlátoztam.
    Rendszergazdaként természetesen lehet neki új jelszót adni/törölni a régit, csak ilyenkor morogni szokott, hogy ha nem a jelszóváltás ablakkal csinálom, valami összegubancolódik a jogosultságoknál (nem emlékszek már, pontosan mit szokott mesélni).
  • kl24h
    #25287
    Rendszergazdaként nem tudod kitörölni a jelszót?
    Milyen joggal rendelkezik az anyád felhasználóneve (korlátozott vagy rendszergazda)?
  • RelakS
    #25286
    Anyám elfelejtette a jelszavát, de azért jó lenne tudni, még ha egy újraindítás után automatikusan be is lépteti a rendszer.
    Van valami módja, hogy a jelszót visszaszerezzem? Nem akarom adminként átírni, mert arra valamit brekeg, hogy a felhasznál bizonyos dolgai elérhetetlenné válnak, bár a melós gépemnél nem észleltem semmi ilyet (ott kellett csinálnom ilyen erőszakos jelszó váltást)
  • howarju
    #25285
    Hi! :-)
    Használj Portable programokat!
  • kl24h
    #25284
    Van rendszergazdai jogod?
  • keresztpipe
    #25283
    Sziasztok, a segítségeteket kérném!
    Egy munkahelyi laptopot otthon használunk. Windows xp-vel fut. A probléma az, hogy semmit sem tudok rá telepiteni, nyilván blokkolva van. Tudnátok segiteni?
  • kl24h
    #25282
    Nálam is frissítve van (6.11.0.102), de 0-2 % körül használ. Most igaz, hogy én a Skype-ot csak annyira használom, hogy épp be vagyok jelentkezve, de nem írogatok csak nagyon ritkán. Most azt nem tudom, hogy írogatás (esetleg webkamera) esetében mennyit használ.
    Most látom írogatás közben 5-10 % ugrik fel csak.
    Az én gépem ez lenne: Intel Cereron 3.06 GHz, 1.5 GB RAM, 128 MB Ati radeon 9200 és a rendszer Windows XP SP3 32 bit.

    Lehet valamilyen szoftver miatt van ez a kemény használat vagy egyszerűen vírus miatt.
  • xxdani
    #25281
    A skype nálam is vacakol minél újabb, annál többet zabál . Szerintem nem lehet mit tenni.
  • zoltan54
    #25280
    Annyit kiderítettem, hogy ha frissen van felrakva a skype, semmi gond. Amint bejelentkezek, és létrehozza a data mappáit a vinyón, onnan 50 % a proci használat.
  • zoltan54
    #25279
    Sziasztok. Kérdés.. Hátha tud vki megoldást rá. Édesanyám gépén Xp van, nem csinál semmit csak netes játékkal játszik. Egyik napról a másikra a Skype processor használata 50% lett, bármit csinálok... Már újra raktam, felraktam egy régebbit, megint az újat, semmi nem változott. egyszerűen nem tudok rájönni mi lehet a gond.. Ötlet?
  • kl24h
    #25278
    "Flash-ről jut eszembe. Az meg nekem elég sűrűn omlik össze-vissza egy ideje. Mindenféle gépen/Winen. Újabban ő a kedvencem :) " >>>>> Az összeomlást valami okozza, nálam soha nem volt ilyen gond, igaz nincs semmilyen plusz kiegészítő telepítve és fölösleges Toolbar sem vagy fölösleges szoftver és persze tiszta kell legyen a gép (vírusmentes).
  • 12346
    #25277
    Ha véletlenül sikerül a frissítés, onnantól már patent. De addig kb lehetetlen kivárni. svchost meg 100%-on. Majd egyszer lehet hogy utánaolvasgatok, hogy lehet-e ezzel valamit trükközni.

    Flash-ről jut eszembe. Az meg nekem elég sűrűn omlik össze-vissza egy ideje. Mindenféle gépen/Winen. Újabban ő a kedvencem :)
  • kl24h
    #25276
    A "játék" arra megy ki, hogy a régi gépekre nem adnak semmit sem és azt akarják, hogy az emberek csak vegyék és vegyék az újabb meg újabb gépeket. ugyanez a helyzet a játékokkal is, pedig meg lehetne oldani, hogy egy adott játék régi gépen is olyan gyorsan fusson, mint egy újabban (itt mondjuk minőségvesztéssel megoldható lenne).

    Lehet látni, hogy annyira megújították a flasht, meg a böngészőket is, hogy már eléggé lassan megy a videónézés. Mondjuk a Windows-nál nagy változás nem volt, mert antivírus nélkül is csak annyi memóriát használ, mint régebben és ont olyan gyorsan töltődik be. Az én gépem már elég régi, már antivírust is olyant választottam, ami a legkevésbé fogja és Windows 7 nem is lehet rá telepíteni (ez az én gépem: Intel Celeron 3.06 GHz, ATI Radeon 9200 128 MB, 1.5 GB RAM)

    Nálam a Windows Automatikus Frissítés ki van kapcsolva egészen, valamikor úgy állítottam be, hogy keresse meg a frissítéseket és jelezze, de aztán kikapcsoltam, mert minden nap, mikor bekapcsoltam a gépet, csak "zörgött" az elején, amíg megnézte van-e frissítés vagy nincs. Volt olyan eset, hogy ráklikkeltem, hogy töltse le és utána semmit sem csinált, egyszerűen eltünt az ikonja, ezért manuálisan frissítem (Windows Update-ra klikkelve), az a biztos. Meg is kell nézzem és töltsem le az új frissítéseket.
  • jackoneill90
    #25275
    tegnapelőtt frissített az xp. tényleg böhöm lassú a frissítő, meg 100% ra ment fel a proci. kiakasztott. tényleg ha leakarnak szoktatni róla akkor se tudom venni újat mostanában. win7-t akarok de már lassan azt is megölik.
  • 12346
    #25274
    Csudálatos az informatika. Legközelebb mással kezdek foglalkozni^^
  • lck
    #25273
    Nem - :(
  • 12346
    #25272
    Szal akkor nem én vagyok hülye ezzel a tapasztalattal? :D