25353
Whistler - Windows XP
  • Csupáncsak
    #13474
    Sziasztok!

    Helyi hálózatban (amelyben xp prof sp2 op. rendszert futtató gépek vannak) szeretném beállítani, hogy a mappa/fájl - tulajdonságok - biztonság - hozzáadás - felhasználók vagy csoportok kiválasztása ablakban a hálózathoz kapcsolódó többi gép felhasználóit is ki tudjam választani, így a hálózatban megosztott mappákhoz/fájlokhoz egyedi hozzáférési jogokat tudnék beállítani. A fenti elérési út végén található ablakban a helyek gomb megnyomásával azonban csak azt a gépet tudom kiválasztani, amelyen a bállításokat el akarom végezni. Hogyan lehetne itt a hálózatba kötött többi gépet is megjeleníteni?
  • Joebetyar
    #13473
    A sata körül keresd a bajt,(ha via) formázd az mbr-t is, ill.tisztítsd meg (spray) az összes hardwert.
  • ffxi
    #13472
    THX!!
  • imgaboy
    #13471
    hello
    A napokban probaltam ujrainstallalni a gepemet de sehogy sem akar sikerulni.. elosszor a sata-s hardal voltak gondjai viszont miutan megoldottam a driver gondot jott egy ujjab gond...leformatalom a hardot ntfs sys-re majd elinditom a windos instalt felmasolja az osz szukseges adataot , ujraindul a gep automatikussan ekkor megjelenik a win logo majd az a gyonyoru kek kepernyo a feher betukkel h valamifele gond van a hard drive-mel....

    mar megprobaltam 2 kamik win cd-vel is de a gond ugyan ott jelentkezik..

    kinek van barmilyen otlete ... jol jonne barmilyen otlet.. mivel h mostmar ugy kb 5 napja nincs gepem ...
  • aszizoli
    #13470
    Mert ami történik a gépeden, ebben a mappában nyomot hagy maga után.
    Nem "kell" törölgetni, csak lehet, ha valamiért szükség van rá, vagy ha kedved támad egy kis törlésre, esetleg nagyon belasult a gép és gyorsítani szeretnél.
  • Diamond500
    #13469
    Hela! Help! Az mitöl lehet hogy a "Temp mappa" tök hamar tele lesz minden "kacattal" és kézzel kell törölgetni..?
  • kissadamvikt
    #13468
    miért van az ha lenyomom a jobb egér gombot akkor kidob egy kis ablakot(pl.: ha az asztalra klikkelek) és ezt írja benne explorer.exe aztán 10%-90% ig ki lehet választani valamit és még van 3 választható kis kocka: Save, On Top és No Glass-Effects. Hogy tudom ezt kikapcsolni, mert ha játéknálpl.: Hitman vagy Counter-strike-nál kidob a játékből!?!?!?!
  • aszizoli
    #13467
    Ez talán segít.
  • ffxi
    #13466
    HELP!!!
    Indul az XP és figyelmeztet hogy 6 napom van hátra aktiválásig. Kérdi, hogy aktiválom-e? Rámegyek hogy igen és asszondja, hogy aktiválva van. Mitevő legyek? Már megkrekeltem. 6 nap múlva megint felrakhatom újra :(, mert már megtörtént.
  • fery02
    #13465
    Már sikerült. Ha valakit érdekel, úgy kellett, hogy ideiglenesen kiiktattam az explorer.exe-t, és így már hozzáfértem a fájl törléséhez. Hála dester-nek :)
  • aszizoli
    #13464
    Nem biztos, hogy bejön, de egy próbát megér.
    Csökentett módban indítsd a gépet, rendszergazdaként lépj be, nevezd át az ominozus fájlt, és próbáld törölni. Elvileg sikerülnie kellene.
  • dester
    #13463
    Nézd meg a Process Explorer-el, hogy mi használja, esetleg a fájl tulajdonságainál a biztonság fülön nézd meg, hogy a fájlhoz kinek van hozzáférési joga. Esetleg vedd saját tulajdonba a fájlt ugyanitt.
  • fery02
    #13462
    Ha arra célzol, hogy ezekbe be van-e mountolva, akkor nincs. Amúgy ez egy exe kiterjesztésű telepítőfájl, amit el sem tudom képzelni mi használhat vajon. Vírus, meg féreg nincs a gépemen. Valami Windows XP mester tanácsát várnám, itt már csak ő segíthet :D
  • Doomista
    #13461
    megjavult minden.kaptam más embertöl explorert avval már ment.de ezer hála a sok segitségnek !
  • Doomista
    #13460
    megkaptam egyik havertol az explorer.exet-
    beraktam a system 32 köynvtárba,ujrainditottam a gépet,de megint nem jelent meg,feladatkezelöbe nincs benne.
    de a fájl megvan,elinditom,és kirja hogy az Explorer hibát észlelt,ezért leállt,a kell. eln. kérünk.
  • Doomista
    #13459
    parancssorba beirtam hogy sfc,aztán kiadta hogy miket lehet méb benyomni,benyomtam a scannowot,és kiirta hogy a megadott nevet a rendszer nenm ismeri fel belső vagy külsö parancsként,futtathato programként vagy kötegfájlként. mit tegyek ?
  • moonman
    #13458
    Ha lefuttatod amit írnak a linken, akkor az helyreállítja a hibás vagy hiányzó fájlokat.

    sfc /scannow utasítás parancssorba.

    Közben lehet, hogy a hiányzó vagy hibás fájlok helyreállításhoz kérni fogja a telepítő cd-t.

    Egyébként az explorer.exe a telepítő cd-n rajta van, ki lehet csomagolni onnan és a windows könyvtárba helyezni:

    Link
  • Doomista
    #13457
    egyszerüen csak az explorer.exe kellene...
  • Doomista
    #13456
    elolvastam...
  • moonman
    #13455
    Link

  • Doomista
    #13454
    vista patchot lekaptam,az hibákat kiirt.ujrainditottam a gépet,és eltünt a tálcva.
    tudtam,hogy az explorer miatt tünt el,megnéztem és nem volt a feladatkezelöbe.beirom a feladatkezelöbe hogy explorer vagy explorer.exe,és nem tudja futatni mert nincs meg.keresem a system32ben az explorer,maga windows könyvtárban is,de sehol sincs.gondolom hogy az lehet a hiba hogy nincs meg ?
  • Teflon Mike
    #13453
    hogy lehet hogy eltünt? nem csak az hogy le húztad hogy ne lehessen látni? nyomnd meg a vinfos gombot akkor mit csinál?
  • Doomista
    #13452
    SEGITSÉG ! A tálca eltünt,windowblinds,skinekkel sem jön elö,maga a sima win tálca sem jön elö ! Help hogy állithatnám vissza ?
    Nagyon sürgős ! [feladatkezelöböl inditotta a firefoxot]
    HELP ME !!!
  • BenceYCE
    #13451
    Alcohol, daemon tools?
  • fery02
    #13450
    Letöltöttem a (nem kiröhögni:)) Tomb Raider Unfinished business kiegészítőt, és az a gondom, hogy nem tudom kitörölni a telepítőfájlt, amit letöltöttem, mert azt írja ki, hogy az alkalmazást egy másik program használja...blablabla. Pedig az égegyatta világon nem használja semmi, mi használná ugyan? :D Úgyis megnéztem, hogy reset-elek, és azután, szinte hozzáse nyúlok semmihez se, csak megnyitom a mappáját, és del, de akkoris ez a hiba. :( Egy külön törlésre készült, Eraser nevű programmal is megpróbáltam kitörölni, de ott sem sikerült, mert másik folyamat használja állítólag. Pls help! :)
  • bajusza
    #13449
    Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok!
  • dester
    #13448
    #13429

    Egy kicsit többet csinál mint felrak egy képernyőkímélőt...

  • trimre
    #13447
    TommoT nézz körül a Windows mappájában és keress scr kiterjesztésű fájlokat! Ezek között lesz a keresett képernyőkímélő. Töröld ki.....
  • BenceYCE
    #13446
    Esetleg sérült vagy nehezen olvasható a korong. Próbáld meg íróba beletenni. Ha nem megy akkor kunyerálj kölcsön egy másik írót/olvasót. Ha ez sem segít kérj kölcsön egy másik win-t.
  • SamFisher22
    #13445
    hali
    újra akarom húzni a windowst, és amikor kiírja h számítógép hardverkiépítésének vizsgálata, fekete kép és kész.. semmi.. hogy lehetne ezen túllépni? várom a segítségeket :) kösz
  • blackgamer
    #13444
    köszi, átment, csak az xp sp2-t nem szereti, azon alapból kikapcsolva
  • Dj Faustus #13443
    net send
  • blackgamer
    #13442
    Adott egy helyi hálózaton egy másik gép, tudok valami paranccsal üzenetet küldeni neki?

    valami parancssorosra gondoltam, ami egy felbukkanó ablakban megjelenítené a mondandómat
    nincs telepítve semmi a másik gépre, nem is tudok telepíteni mert nem az enyém, wifi-n találtam és szeretnék kapcsolatba lépni
  • Dj Faustus #13441
    Keress valamilyen OCR (optikai karakterfelismerő) programot.
  • urbijoe
    #13440
    hogy lehet egy képböl amin szöveg van ,szöveges file-t csinállni?
  • BenceYCE
    #13439
    Hájall!

    Régi rendszerem teljes C meghajtója el lett mentve. De nem találom a mentésben sehol a MS Office - MS Outlook mail fiókjaim beállításait. A mail-eket már sikerült betenni a helyére de egyetlen fiókomat sem mutatja. Hol vannak a hiányzó fájlok?
    (előre is THX a HLP-ért)
  • Kis Nato
    #13438
    HALI!
    Tud valaki Windows Xp Media Center Edition magyar verzio letöltési lehetőséget?
  • armageddon666
    #13437
    köszi, sikerült ^^ már ott elbasztuk hogy egy sima lankábellel próbáltuk mint a routert... rég csináltuk így erre nem is gondoltunk... voltak még gondok, de közben valahogy megjavult o.O sza thx mindenkinek a helpet!
  • Extraboy
    #13436
    Csinalj egy felhasznalot ugyanavval a nevvel es jelszoval, lepj be oda, majd arrol probald nezni az "elveszett" adatokat. Ha ez nem jott be meg mindig ottvan a mappak sajat tulajdonba valo vetele (csak Administratori felhasznaloval lehetseges ebben az esetben) amit a #13390-es hozzaszolasban be is linkeltek. Elmeletileg igy be fog engedni, ha megsem akkor erdemes egy live linuxal ranezni.
  • nenad
    #13435
    erre senki?