25353
Whistler - Windows XP
  • Prince of Máté
    #13754
    igen max. a 4 giga ram
  • dr Kotász
    #13753
    Sziasztok, bocs ha béna a kérdésem:

    Az XP 4 giga RAM-ot tud kezelni?
  • tzsoltika
    #13752
    18 Wheels of Steel Haulin, van haulin topik ott a faqban megnézheted hogy nem támogatja az sp2-t.
  • LoDMaSt
    #13751
    Itt: c:\windows\system32\config\sam
  • torrente111
    #13750
    sziasztok.hol,hogyan tudom megnézni azt hogy winem meddig van frissítve???
  • units
    #13749
    a hangkari drivert, telepített hangeszköz,(programok telepítése törlése) szedd le. restart.
    szörcs új verzió.
  • Prince of Máté
    #13748
    légysz vki helppp
  • bujdy4
    #13747
    Nem tudja valaki megmondani,hogy a windows tárolja valahol ar usert és a jelszót.A melóhelyen csak rendszergazdai jogosulsággal lehet bármit csinálni a gépen és ezen kellene "módosítani".
  • aszizoli
    #13746
    Például a Windows Update oldalon.
  • torrente111
    #13745
    sziasztok.hol,hogyan tudom megnézni azt hogy win meddig van frissítve???
  • fatr
    #13744
    Cső ! 1 tipp:sugó és támogatás/teljesítmény és karbantartás/régebbi prg-ok futtatása win. XP rendszeren.
  • Met
    #13743
    erősen kétlem, hogy az a baja a játéknak, hogy nem másolt az xp-d
    melyik játék?
  • tzsoltika
    #13742
    Hali, eredeti windows xp sp2-m van, és nem megy rajta egy játék, mert nem támogatja az sp2-t. Régen nem volt eredeti sp2-m, és akkor ment rajta a játék. Tud valaki segiteni, hogy hogyan tudom megcsinállni, hogy ne legyen eredeti a windows? Hülye kérés tudom, de légszi segitsetek ha tudtok
  • Sanyix
    #13741
    Hi!

    Meg tudná valaki nekem mondani hogy mit kell csinálni hogy az idióta vindóz a hálózaton megosztott dologhoz hozzáférésnél ne vágja rá egyből hogy hozzáférés megtagadva?
    Van 1 gép, megosztva pár mappa, van egy másik gép, a háló zsírul műxik. A másik gép látja a megoszott könyvtárakat fájlokat, de ahogy másolni vagy olvasni akarom akkor hozzáférés megtagadva. Így a megosztó gépen még az írást is engedélyeztem, de semmi eredmény, mindíg megtagadva minden a másik gépen.
    A megosztó gépről sem tudok a másik gép megosztásához hozzáférni, mert jelszót, felhasználónevet kér, holott én ilyet nem állítottam be (nem is tudom hol kéne), és full frissen telepített az xp.
  • fatr
    #13740
    cső foldi6!
    1: vez.pult/rendszer/speciális/proc.haszn.beállítás/speciális lapon :lapozófájl mód.
    2:vez.pult/megjelenítés/képkím./energ.ell./hibernálás
    (valszeg a hiberfile.sys mérete automatikus (ez érthető))
    Üdv.
  • XbandX
    #13739
    Kösz a segítséget..minden megcsináltam és működik faszán...!:D:D
    Mégegyszer köszi!
  • Prince of Máté
    #13738
    Na most egy nagyon idegesítő problémával jövök...
    előugrik egy ablak hogy:
    "generic host process for win 32 hibát észlelt ezért leállt"
    A lényeg hogy nincs hang...
    hiába rakom újra a hangkártyát...
    ha a tálcán rákattintok a hangszóróra akkor :
    "nem érhető el aktív keverőeszköz.Keverőeszköz telepítéséhez nyissa meg a vezérlőpultot,kattintson a nyomtatók és más hárdverek hivatkozására, majd a Hardver hozzáadása hivatkozásra.
    Ez a program most bezárul (k*rva anyád)
    És elmegy a hang...
    Ha újraindítom a gépet minden jó addig míg ki nem írja azt a hibaüzenetet...
  • VampireLord
    #13737
    működik, köszönöm!
    ÖRÖK HÁLA :)
  • lck
    #13736
    Egy BIOS frissítés kb 30 másodperc - persze épp akkor elmehet a villany, de az esély elég minimális.
  • XbandX
    #13735
    nem vágod..mennyi idő kb. ez a bios frissítés...?Csak mer azt mondják szünetmentes táp kell hozzá mer hogyha elmegy a táp akkor agyő a lapnak is nem...?(ez az utolsó kérdésem...)
  • BenceYCE
    #13734
    Akkor frissíts bios-t. De csak okosan :) Aztán XP-SP2 és végül chipset driver-t keress újat.
  • XbandX
    #13733
    jah és a raid vezérlő a postnál látja a teljes méretet! (190GB kb...)
  • XbandX
    #13732
    Aha...csak nem vágom hogy hol kéne hogy lássa a bios setup-ban vagy amikor a silicon image raid-es cucc jön be...mer a bios setup-ban csak ide-s cuccokat lehet felismer(tet)ni...(igen...azt elfelejtettem írni, hogy ez egy asus a7n8x-e deluxe alaplap)
    Amugy a bios frissítés az kéne mer az legalább kiküszöbölné az inkompatibilitásokat a cuccból...legalábbis eztet írták a gyártók...mer a ramokkal elég sok baja volt mindig is...lehet ez a hiba???
    Valahogy úgy megy ez ezzel a géppel mint az index: egyszer működik...egyszer nem...:D
  • savafan
    #13731
    Azt töröltem. Az intézőben maradt a törölt mappa mérete is. De ha a fájlt kitörlöm az intézőben akkor a törölt mappa mérete 0 lesz.
    És az újboli indítás utáni első törlésnél csinál egy új könyvtárat. De az elküldöttet nem akarom csak úgy törölni mert akkor annyi a leveleimnek.
  • examinee
    #13730
    Töröld a kukát is!
  • savafan
    #13729
    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni.
    Az outlook expresszben alig van pár levelem a kimenő mappában. És kitöröltem egy regimentnyit de nem változik az intézőben találhat fájl mérete:(( Kb. egy giga körül van az "elküldött levelek" fájl.
    Tudja valaki miként lehet ezt lecsökkenteni? Ekkora méret volt a kitörlések elött is. És majd 5-600 levelet töröltem ki.

    Előre is köszi!
  • BenceYCE
    #13728
    Csak akkor frissíts ha nem látja a teljes méretet. Zárójelben írtam, hogy gyakorlatilag mennyit kéne lásson. Ha nem csináltál még bios frissítést akkor inkább bizd haverra amelyik már csinálta. Egyébként a friss bios leírásában le van írva, hogy hogyan kell. Általában floppy és boot.
  • examinee
    #13727
    Volt ez a gondja Twine-nek!! Nekem is ugyanez a gondom. Szoval ha lenyomom a billt és felengedem még továbbmegy az ember, meg ha irányitom akkor nemtok egérrel körbenézni, vagy ha nyomok egy tabot hogy megnézzem az állást elengedem a gombot még ott tartja 3 másodpercig, Ugynaez ha leguggolok, megnyomom gombot leguggol, elengedem és nem áll fel csak 3 mp mulva. És közbe egeret nemtom mozgatni!

    Na mármost neki a TopDesk volt a baj... de nekm nincs TopDeskem. Valakinek van ötlete mi kavarhat be?
    Előre is köszi.
  • XbandX
    #13726
    Köszi!...annyit még hogy kell biost frissíteni???mos leszedtem vmi bios frissítést a gyártó honlapjáról...de azzal mit csináljak? rakjam ki egy floppyra és bootoljak be róla???
  • Harly18
    #13725
    Valakinek tippje? Fontos lenne? Vagy ha rátelepitem a mostani winre a wint :), úgy hogy nem csinálok külön particiót, akkor az adatok megmaradnak?
  • kissadamvikt
    #13724
    lenne egy kis problémám, ha a billentyűzetemen lenyomom ctrl billentyűt akkor a hangfalakat lenémítja játékbapl counter strike elnémítja a hangfalat legugol és elindul jobra gugolva... és ha azt a windows logos gombot aminek nemtom mi a neve:S:S de az Alt és a Ctrl gom között van és ha azt lenyomom kikapcsolja a gépet... ezt most softveres vagy hardveres hiba??????
  • Harly18
    #13723
    Egy kis gondom akadt az xp-vel. Betettem az xp cd-t, s megpróbáltam a hibajavitást, mivel boot-problémák miatt nem jön be az xp. Tehát van a hibajavitás rész (j), ami nekem nem jön be.(az ahol felajánlja az xp telepitését és a helyreállitást). Betölti a fájlokazt a telepitéshez és rögtön a particiók létrehozása/törlése oldal jön be. Mit tegyek?
  • BenceYCE
    #13722
    Olyan xp-t szerezz be amire alapból sp2-es frissítések vannak feltéve. Előtte nézd meg, hogy látja-e mind a 200 gigát (186) a bios-od, mert ha nem frissítened kell azt is és csak utánna teheted fel az xp-t. ha már azzal is kész vagy akkor a legfrissebb chipset driver-edet is tedd fel.
  • foldi6
    #13721
    Szisztok 2 kérdésem lenne:
    1, a pagefile.sys és a hiberfil.sys méretét hol tudom beállítani?
    2, a automatikus indításu programokat hol tudom beállítani?
    kofi elore is
  • Kontrakcio
    #13720
    Make Your Copy of Windows 100% Genuine nevű cuccossal lehet, igaz még nem próbáltam...
  • XbandX
    #13719
    Hali!
    Szakavatottak segítségét szeretném kérni...
    A problémám a következő: Vettem egy samsung sp2004c típusú sata-as vinyót...ugyebár az xp a bootnál nem látja ilyenkor tehát floppy-ról beolvastattam neki a driver-t...és ment is minden simán...aztán most raknám föl az Adobe illustrator-t mega photoshopot...és lám: kék halál...
    vmi ilyesmit ír ki: driver_irql_is_less_or_equal_zero....ebben nem vagyok biztos...de ezek a szavak benne voltak...és alul kilistázta a sata drivert (si3112s.sys)(silicon image), hogy azzal van neki problémája...csak az adobe csinálja eztet...az összes többi progi (még) nem.Szeretnék mielőbb a végére járni...
    PLease help me...
    Fontos lenne....
    Előre is köszi!
  • lck
    #13718
    Igen a NET felhasználót kell törölni.
    Gondolom ATI kártyáról van szó, ezért javaslom ezt a drivert, amihez nem kell a NET keretrendszer, mégis a legújabb:
    http://www.ngohq.com/home.php?page=Files&go=cat&dwn_cat_id=18&go=giveme&dwn_id=364
  • BenceYCE
    #13717
    BootVisTool megy valakinek 2 magos proci alatt?
  • Tomicsek
    #13716
    Nem akarok marhaságot mondani, mert nekem nincs fennt a net 2.0, de mintha úgy emlékeznék, hogy az aspi.net felhasználót törölni kell(mármint ha van ilyen)
  • xxdani
    #13715
    Helló! Egy olyan kérdésem lenne hogy most tettem fel az Xp Sp2-őt rátettem a .net 2.0át mert kelett a videókártyához és azóta mindíg megjelenik egy bejelentkező képernyő. http://support.microsoft.com/?kbid=315231 ezt végignyomtam de így se lett jó. Réged tudtam a megoldást csak elfelejtettem. Léci segítsetek.