25353
Whistler - Windows XP
  • FGB
    #14154
    Bocsi ha nem pontossan fogalmaztam, engem az érdekelne milyen progik nincsenek a Home-ban, pl: BackUP ezt, ha jól tudom kihagyták azaz inkább csak jól elrejtették.
    A keresőt ismerem probálkoztam is vele de semmi sikerrel ezért kérdem itt.
  • SHADOWEYES7
    #14153
    ok,de ott nincs benne!!
    2 szer is megnéztem!:((
  • ibrik
    #14152
    Csak ismételni tudom magamat: #14146-os hozzászólásom szerint cselekedj.
  • SHADOWEYES7
    #14151
    és én valahogy azt feltudom tenni,mert az eredeti lemez itt van előttem!!
  • [HUN]FaTaL
    #14150
    ha mindent felrakott akkor az módosított XP és valószínűleg a srác kiszedte a töredezettségmentesítőt belőle
  • SHADOWEYES7
    #14149
    home edition

    de a srác aki szokott segiteni ,kiirt nekem 1 olyan cédét ami mindent felrakott a gépre,és nem sokat kelett baszakodnom,de most elővettem az eredti cédét és ez van rá irva

    home edition
  • Met
    #14148
    ja, nem kell restart
    de milyen xp-d van még nem mondtad meg

    de ha csak a defrag hiányzik van rá progi, Norton Systemworks, Disk Keeper stb.
  • SHADOWEYES7
    #14147
    csak simán igy tegyem be,nem is kell ujra inditanom??
    és ugy válasszam ki Windows-összetevők telepítését???
    bocsi ha láma kérdések,de nem vok otthon benne!
  • ibrik
    #14146
    Tedd be a Windows telepítő CD-t és válaszd a Windows-összetevők telepítését. Azokon belül megtalálod a töredezettség-mentesítőt is.
  • SHADOWEYES7
    #14145
    és akkor most mit csináljak???
  • Met
    #14144
    Blade Edition, Winter Edition stb. kivesznek ezt azt belőle, bele integrálnak meghajtókat programokat (mint a mellékelt példa mutatja VGA driver nincs beleintegrálva )
  • SHADOWEYES7
    #14143
    hát elvileg normál,de minek számit a mod-olt?
  • Met
    #14142
    normál xp vagy valami mod-olt?
  • SHADOWEYES7
    #14141
    tegnap előtt ujra raktam a winfost,és most nézem,hogy keresném a lemeztöredezetség mentesitőt,de nem találom,a vezérlő pultot nem tudom át állitani klasszikus nézetre,de miért??de nincs is ott a lehetősége..........

    help
  • Dj Faustus #14140
    Keresőt használva az ember remek összehasonlításokat lelhet.
  • FGB
    #14139
    Tudja valaki, hogy milyen külömbségek vannak az XP Home és az XP Prof. között. Az érdekelne hogy pontossan mennyivel butitottabb a Home verzió.
  • kissadamvikt
    #14138
    oks thx
  • Demeter
    #14137
    Köszönöm a válaszod, valahogy én is így gondoltam. Mármint, hogy nem sok értelme van.

    Thx!
  • ibrik
    #14136
    A meghajtó tömörítésnek semmi értelme nincs már. Rég eljárt felette az idő, amióta többszáz megabájtos merevlemezeket lehet kapni. Egyetlen célja volt ennek a funkciónak, hogy egy adott partíción rendelkezésre álló "fizikai" helyet "megnövelje" azzal, hogy mindent betömörített és úgy használta a rendszer. Természetesen ez a rendszer lassulását is eredményezi.

    A lemez indexelés gyakorlatilag azt jelenti, hogy a windows ezen szolgáltatása végigvizslatja a teljes rendszeredet és az ÖSSZES fájlról csinál egy adatbázist. Tehát a további kereséskor nem a meghajtóidat fogja végignyálazni a kereső, hanem ez az adatbázis alapján fogja gyorsan megtalálni a keresési feltételeknek megfelelő fájlt.
    Gyakorlatilag ennek sincs sok értelme...
  • ibrik
    #14135
    Kis adalék ahhoz, hogy miért is nem jár büntetéssel, ha az ember nem jogtiszta Windows-t használ:
    Ha már loptok, legalább tőlünk lopjatok (by Mikrofosh-csoport elnöke)
  • Demeter
    #14134
    Srácok csak egy gyors win ügyben. Ha mondjuk kiválasztok egy partíciót legyen mondjuk a C: a sajátgépen belül, majd ott jobb klikk az adott partíción azon belül pedig van két opció aminek nem tudom mi értelme. Az egyik a "meghajtó tömörítése helymegtakarítás végett" a másik meg " a lemez indexelése a gyors file keresgélés végett ". Namármost zen opcióknak van e vmi haszna, vagy felesleges bekapcsolni???

    Előre is thx!!
  • TothLaci
    #14133
    Először energiagazdálkodási lehetőségei tulajdonságainál nézzél szét, lehet, hogy egy energiatakarékos funkciót be kellene kapcsolni(bár kicsi a valószinűsége, hogy ettől van), vagy győződj meg róla, hogy a tápcsatlakozó rendesen illeszkedik-e az alaplaphoz.
  • TothLaci
    #14132
    Szerintem memória hiba.
  • [HUN]FaTaL
    #14131
    akkor nemtudom sajnos más ötletem nincs:( nézdd meg nincs e letiltva biosban az ATX (ha le lehet egyáltalán nemtudom)
  • kissadamvikt
    #14130
    miért van ez h elkezd bootolni a windows betölt és elkezdenek indulni a háttérben a progik kb12(nviewer, winamp, flashget, nod32 stb...) és egyszer csak majdnem mind kiad egy hibaablakot h a hibát észlelt a... program és ezért nem indult el. így megy minden indításnál de van amikor nem csinálja... így most csak a c-media deamontools hamachi steam és az msn indul el minden indításkor miért???? vki help!!!!
  • Dave000
    #14129
    Hát a táphiba elég valószínűtlen, kb. fél éves FPS Bulestorm táp, nem kéne meghalnia...
  • [HUN]FaTaL
    #14128
    táphibát sejtek, vagy nézd meg nincs e letiltva az ATX (ha le lehet egyáltalán)
  • Dave000
    #14127
    #14115-re ötlet? :S
  • Zsolt01
    #14126
    Amikor először tapasztaltam ezt Én is azt hittem, hogy elakadt az Xp frissítés, de egy idő után firissült egy pár elemmel.
  • SHADOWEYES7
    #14125
    nem röhög:DD
  • Picar77
    #14124
    lol :D
  • SHADOWEYES7
    #14123
    igen,jó lett köszi,azt felejtettem el felrakni:)
  • [HUN]FaTaL
    #14122
    rakd fel a vga drivert
  • Met
    #14121
    VGA driver?
  • Picar77
    #14120
    Ma volt egy legalábbis én kaptam egyet ma
  • zvaragabor
    #14119
    Tudom, hogy nem naponta jönnek ki neki frissítések, hanem havonta 1-szer, csak mivel nem tud frissíteni, ezért minden nap amikor bekapcsolom, próbálkozik amiatt az 1 frissítés miatt. Erre értettem hogy msfél hete nem frissít. :P
    Minden esetre Köszi! :)
  • SHADOWEYES7
    #14118
    hali
    kellene 1 kis help

    tegnap ujra raktam a windowst,és minden passzol,csak a monitoron mikor görgetek lefelé akkor szaggatottan megy a kép tehát ugy hullámozva,már egyszer volt ilyen gondom legutobbi ujra telepitéskor,de akkor sikerült valahogy megoldanom,de most az istennek sem jövök rá hol kellene,lehet a kép felbontással van baj??

    előre is köszi a segitséget!
  • Zsolt01
    #14117
    Ja igen: " XP(SP2) nem akar frissíteni már vagy egy bő hete "
    pl.: nekem se frissül "naponta"
  • Zsolt01
    #14116
    Igen, ezt Én is tapasztaltam már.

    Szerintem attól lehet talán, hogy le van tiltva az eredetiség vizsgáló feltelepítése és ezen erölködik.

    Ha valakinek más ötlete van !
  • Dave000
    #14115
    Hali! Van egy gondom, mégpedig, hogy amikor kikapcsolom a gépet, kikapcsolásnál megjelenik a "Most már kikapcsolhatja a számítógépet" szöveg és nem kapcsol ki automatikusan... Vmi ötlet? Nagyon idegesítő, főleg hogy eddig tök jól működött...