25353
Whistler - Windows XP
  • jbal
    #14713
    Sziasztok!
    Olyat lehet h amikor felrakom a windowst ne legyen utána az hogy minden indításnál rá kell kattintani a felhasználóra hanem automatikusan bejelentkezzen?mert láttam már ilyesmit h vki felrakta és csak bejött h üdvözöljük és kész.
  • aszizoli
    #14712
    Szerncsére ilyen gondom nem szokott lenni, de talán ezek között találsz megoldást.
  • KILLER2
    #14711
    Sikerült, köszi!
  • KILLER2
    #14710
    És ezt hogyan kell használni?
  • KILLER2
    #14709
    Köszi.
  • kopa1
    #14708
    Vista Boot Pro
  • KILLER2
    #14707
    Vistából a sajátgépben az indítás és helyreállításnál kivettem a pipát a rendszerek listájának megjelenítése elől és az XPt tettem apalértelmezett oprendszernek, így most rögtön az indul. Hogyan tudom rávenni, hogy lássa a Vistát?
  • kopa1
    #14706
    Sp2 már megvan! csak a WGA vacakol, a szokásos dumájával :D
  • KILLER2
    #14705
    Hogy tudom egyénire megváltoztatni a start menü és társai színét XP stílusban? Mert feketét szeretnék.
  • Ioles
    #14704
    Valaki tudna segítni?
  • lck
    #14703
    Teljesen felesleges - ha nem Te direkt raktál bele valamit, nyugodtan töröld az egészet.
    A biztonság kedvéért esetleg annyit kell tenni hogy egy újraindítás után törlöd, mert akkor már egy esetleges telepítés vagy rendszerfrissítés ide kicsomagolt ideiglenes fájljai már nyugodtan törölhetők.
    Én a C:\Windows\Temp -et is szinte naponta törlöm.
  • midsummer
    #14702
    Átraktam másik könyvtárba a biztonság kedvéért, ha nem lesz baja kitörlöm.
    Kösz a tippet.:)
  • aszizoli
    #14701
    Az SP1 automatikus frissítési támogatása már megszünt? Ha még működik, akkor avval lejön a gépedre.
    Egyébként letölthető több oldalról is.
  • aszizoli
    #14700
    Nyugodtan töröld ki az egészet. Nem okozol vele semmilyen kárt a gépeden. Hamarosan megint megtelik mindenfélével.
  • kopa1
    #14699
    Hi!
    Tudna nekem mondani valaki megoldást arra, hogy az SP2 feltelepüljön a gépemre?
  • Ioles
    #14698
    Sziasztok!

    Olyan gondom van hogy ma észrevettem hogy nincs hang a windowsban. Ugyanis amikor felmentem a youtubra és nézni akartam egy videót nem volt hangja, pedig a hangerő fel volt véve a maximumra.

    Volt már egyszer ilyen problémám de nem tudtam megoldani csak ha újratettem a gépet, de most meg nem akarom mert egy hete volt újrarakva. Most már a windowsban sehol sincs hang, kivéve ha videót nézek vagy zenét hallgatok.

    Realtek AC97 alaplapra itegrált hangkártyám van, a drivert is újra feltettem már, de semmi. A hang beállításoknál semmi nincs elnémítva, de viszont az alapértelmezett eszköznél eltűnt a Realtek AC97. Ezt beállítom le OK-zom és ugyanúgy visszaáll, szal nemtom mi a baj.

    Szerintetek?
  • midsummer
    #14697
    Sziasztok!

    "C:\Documents and Settings\x\Local Settings\Temp "könyvtáram már 1 gigásra növekedett. Gondolom legnagyobb része feleslegesen foglalja a helyet, de csak úgy kitörölni nem akarom az egészet. Tud erre valaki biztonságos módszert, vagy programot, ami megcsinálja?
    Előre is köszi a segítséget.
  • Divergencia
    #14696
    gép nem akar lemenni magától készenlétbe, mi lehet az oka?
    meg tudom valahol nézni, hogy mi fogja le?
  • horza
    #14695
    Persze, hisz valszínű NTFS-en van az XP-d...

  • GyPeter
    #14694
    a dos megvan és fut is csak nemtom elérni a c t egyik gépen sem...
  • GyPeter
    #14693
    egyik jumperbeállítással sem jut tovább a boot képernyőnél...
    találtam egy ábrát itt és innen az alsó hasonlít az enyémre
    van valami más megoldás vagy marad a dos és az nc?
  • horza
    #14692
    Úgy érzem - de mintha valami zavarná az erőmet - szóval nem biztos :-)))
    Nincs valami ábra vagy felirat - valami olyami, hogy Master, Slave vagy hasonlóóóóó - én hardvert ritkán látok, de ha Te rám bízod magad - rosszul teszed Í:-)
  • GyPeter
    #14691
    a slave ugye a középső?
  • horza
    #14690
    Ezt így nem értem :-(((
    Winchestert kikap slave-re jumperol, másik gépbe be, valahol A D-n túl siman kellene megjelennie a Te winchesterednek...
  • GyPeter
    #14689
    igen-igen de ha be se indul gép akkor?
  • horza
    #14688
    Simán tedd be másodlagosként és aztan nyomj rá egy defrag-ot - a sajátodra...
  • GyPeter
    #14687
    a másik gépen is extended xp van és annak a betöltőképernyőjénél áll meg és másodlagosként vagy mellékvinyóként csatizzam?
    kösz:) de még nincs dos om
  • horza
    #14686
    GyPeter, hogy a fenébe látod a betöltőképdet, ha másodlagos winyóként csatlakoztatod a tiédet???? Mert, hogy úgy kellene... Eh...

  • horza
    #14685
    GyPeter:

    Gratulálok :-)))
    Ez igen! Gondolom az XP-d NTFS-t használ, de Te DOS-sal varázsolsz :-)))
    Grat még egyszer...
  • GyPeter
    #14684
    odáig jutottam h dosban elindítom és ncvel bemásolom a fájlokat de a dost honnan szerezzem meg?
    pls help
  • Bakka
    #14683
    ...kozben megoldodott
    fixboot
    fixmbr
  • Bakka
    #14682
    Segitseg!

    Windows XP es Ubuntu linux volt a gepemen egyszerre, kulon particion...
    most eltavolitottam a Linuxot ugy, hogy toroltem a particiojat, es a windos sem indul!
    GRUB loading error...
    Hogyan allitsam vissza, hogy a windows induljon???

  • GyPeter
    #14681
    reseteltem a biost és ellenőriztem a bootolási listát
    extended xpm van és nincs rajta javítás menüpont
    a történet:
    hazajöttem indult a gép minden...utána elvittem a haveromhoz a vinyót és ott a bottképernyőnél megállt...biost, jumpereket ellenőriztem, és az ő vinyóján nem volt jumper...próbálgattuk még egy darabig "házi jumperrel" de nem ment, itthon meg azzal az üzenettel indult h hiányzó ntldr...erre gépre rákötöttem h mentsek mert nagyon gyanús volt de itt is megállt a bootképernyőnél
    valaki tudna segítni h a sima xp cdjéről lehet e javítani vagy valami mód h letudjam menteni az adatokat?
  • aszizoli
    #14680
    Pedig a Google talál.
  • fernandez93
    #14679
    Csáztok!
    Valaki tudna adni egy olyan linket ahol megjelenitéseket lehet leszedni ol olyan hogy a start menű más meg ilyemnek.Kerestem már de nem találtam.
  • GyPeter
    #14678
    pont a google be írtam be pont ezt és ide jutottam...
    hogy másoljam azokat a fájlokat a c: re ha nemtom elérni?
  • horza
    #14677
    GyPeter Ezt a boot képet nem teljesen értem :-(((
  • horza
    #14676
    Tommo:
    Biztos butaság, amit mondok, csak érdeklődöm, hogy rádugva próbáltad-e installálni, merthogy általába install indítása után kell csatlakoztatni - bár erre biztos gondoltál, de jobb ötletem nincs :-(
    Esetleg driver keresés :-(
    Meg pendriv-val ellenrizni az USB-t
    Semmi más ötletem...

    GyPeter:
    Google: "hiányzó NTLDR"
  • GyPeter
    #14675
    előjött az a hiba h nem található az NTLDR és amikor rácsatlakoztatom egy másik gépre a betöltőképernyőnél szarozik sokáig és sztem nem csinál semmi
    több gépnél is kipróbáltam
    mit tegyek?
  • TommoT
    #14674
    nem tudjátok mi az az msconfigban az automatikus indítások között a dumprep 0 -k ?