25353
Whistler - Windows XP
  • dord
    #24393
    Sziasztok!
    Windows XP SP3
    Lenne egy olyan problémám, hogy felraktam a diectx-et, aztán egy játéknál rossz volt a hang, és nem ment át a directx a windows logo tesztjén.Fórumokon nézegettem, hogy lehetne megoldani, így ezért letöröltem a directx-et(remélem letörölte), és amikor felraktam volna, megint nem ment át a Windows XP Logo tesztelésen.Aztán a Rendszer-visszaállítással visszaállítottam arra az időre, ahol még jó volt.
    Nem is lenne gond ha nem menne át a Windows XP Logo teszten, csak ezért a játékoknál szaggat a hang, és 2 hibaüzenetet ír ki a directx telepítése után:windows xp logo teszten nem mnet át
    és:An internal system error occurred.
    Please refer to DXError.log and DiectX.log in íour Windows folder to determine problem.
  • Peetboy
    #24392
    Köszönöm. Feltettem, helyre állt a rendszer. Egyből indulnak a programok, nincsenek hiba üzenetek.

    Fagyás, újra indulás még nem volt.
  • picike
    #24391
    Megoldódott !
  • Zsolt01
    #24390
    Próbáld ki, hátha segít:
    Advanced SystemCare 4.01
    (ingyenes változatot is akár, ha nem találsz hozzá "okosságot")

    Mély vizsgálat!
  • Peetboy
    #24389
    Sziasztok!

    Az a problémám, hogy minden program inditáskor (Tot. Commander, Firefox,stb.) bejön a Társítás ablak. Azt írja: "válasszam ki a program megnyitásához a kívánt programot" - Úgy bejön.

    Néhány Windows programnál pl. Rendszer információ vagy - azt írja C:\Windows\system32\rundll32.exe - Az alkalmazás nem található

    Próbálkoztam Rendszer visszaállítással, de nem lett jó. Ja és a gép sokszor újraindul, befagy kék halál nélkül.
  • Peetboy
    #24388
    Alapból név szerinti sorrendbe teszi a Firefox a fájlokat. Nem találkoztam még ilyen hibával. Töröld le és tedd fel újra a FF-ot. Előtte csinálhatsz mentést a könyvjelzőkről.
  • picike
    #24387
    Sziasztok!
    Azt szeretném megtudni,hogy hogyan lehet hibernálásból úgy visszajönni,hogy rögtön bejelentkezik,és nem kell a névre klickelni hogy bejelentkezzek?
    THX
  • SMGBAS
    #24386
    De egy ideig úgy volt, kb 1 hete lehet ez a változás
    (nincs vírusom)
  • gergely1991
    #24385
    Nem hiszem hogy erre van rá lehetőség:(
  • SMGBAS
    #24384
    Amikor ff-el akarok fájlt megnyitni/feltölteni, akkor nem névszerinti sorrendbe teszi őket, hanem azt hiszem, hogy méret szerint. Valahogy át lehet állítani? (alapból a mappában név szerint van)
    Egy fájlnál nem vészes, de ha pl. számsorrendbe akarom feltenni pl. képfeltöltőre akkor eléggé zavaró mindig a jobbklikk/rendezés
  • marsu
    #24383
    itt is köszi
  • gergely1991
    #24382
    Ez se rossz meghatározás ha telepített rá ubuntut.A gyorsformázás előnyös lehet mert akkor még visszalehet nyerni a letörölt adatokat:)
  • lally
    #24381
    -egy másik gondolat:
    Az XP alapesetben csakis a FAT és/vagy az NTFS-t látja.
    Ezt a START / Sajátgép menüben a "D:" drive ikonján jobb-kattra a;
    Tulajdonságok almenüben láthatod.

    Valószínű tehát, hogy még nem formáztad le Azt a Partíciót ezek valamelyikére, tehát:
    A Formázás almenüt választva, a felugró-ablak mezőit értelemszerűen töltsd ki. A gyorsformázáshoz nyugodtan tehetsz pipát.
    Sok sikert hozzá!
  • gergely1991
    #24380
    Természesen az -f kapcsoló is kell bele:)
  • gergely1991
    #24379
    ide már megírtam:)
  • marsu
    #24378
    Helló

    az a problémám, hogy van egy hdd-ém, ami kétfelé van particionálva, 2x60gb
    és az egyik 60gb-t nem látja, azt mondja, hogy nem érhető el.
    Lemezkezelésnél azt írja, hogy kifogástalan, de megnyitni nem tudom.

    mit csináljak.
  • gergely1991
    #24377
    primary master dvd
    primary slave hdd
    secondary master dvd(vagy secondary slave:D)
    ez a helyes...
  • hwarang
    #24376
    gergely nincs valami elérhetőséged , privibe mert igy lassu lesz meg képet küldenék ami sokkkal közéérthetőbb meg tudnáénk beszélni akár interaktivan :) nagyon megköszöném :)
  • hwarang
    #24375
    Szia oké

    ugy csinálom hogy primary master HDD
    slave pri . cd
    slave sec cd

    és akkor rákötöm a fő cd re ... azt megláttom..
  • gergely1991
    #24374
    A jumperelésnél Master lesz a cd amit használni akarsz a telepítés során.
    Aztán slave-ként pedig a hdd-d(winchestered) állítod be.A másik cd is szintén slave(ha nem jó akkor iktasd ki).A jumpert pedig a meghajtó hátulján tudod beállítani de gondolom ezt nem kell elmagyaráznom:)
    Általános jelölése:
    ma=master
    sl=slave
  • hwarang
    #24373
    Szia , nem raktam rá jumpert , igen a bios benne felismeri h samsung meg h 80 gb merevlemez , , ez az első a második aközepérre ezt hogy érteded ?.
  • gergely1991
    #24372
    Azt hogy nincs vagy megsérült a mbr-ed (master boot record) tehát a betöltéshez szükséges betöltő szektor
    Bios a hdd-d rendesen felismeri?Jumperelés volt már (master cd,slave hdd) mert, úgy olvasom hogy csak a kábelt csatlakoztattad(végére másodikat az elsőt a közepére)? :S
    Bootban meg így legyen kb:
    primary cd
    second hdd
    A másik optikai meghajtót (ha kell) iktasd ki:)
  • hwarang
    #24371
    Szia :) , amit linkeltél nekem az nem müxik , nem tölti be de akkor mi ről lenne szo ?:) , vagy most a mi a probléma leirnád nekem , ksözönöm :)
  • gergely1991
    #24370
    Na mivel kicsivel részletesebb információval láttál el minket, így valószínűsíthető hogy a mesterbetöltő szektor megsérült.
    Próbálkozz ezzel
  • hwarang
    #24369
    Sziasztok , de cd-rom rol szeretnék bootolni , de cd rom van beállitva bootolásra ugye hogy telepitsem a windowst de

    Pri master Disk HDD SMART Capability ....disabled


    veryfying DMI Pool Data ....

    Boot from Cd:
    Boot from cd:

    hiányzó BOOTMGR
    eljrásáinditás ctr alt delete



    De én csak ugy windowst szeretnék telepiteni rá , de most akkor hogy legyen vagy mi a helyzet ????
  • 94mike
    #24368
    Hát őőő,cdről telepíteném: DD
  • gergely1991
    #24367
    Ha vele nem OS kompatibilis drivert találtál és a win7-ed se ismeri akkor rossz híreim vannak:)
  • gergely1991
    #24366
    Állítsd be a bootolás first pozícióját a hdd-re ha a hdd-ról akarsz bootolni:)
    ui:Soha NE oszd meg nyilvánosan a e-mailedet.Ez egy fórum az itt feltett kérdésre ugyanitt megkapod a választ:)
  • hwarang
    #24365
    Sziasztok

    Lenne egy problémám nem tudok bootolni , van 1 80 gb merevlemez rá van kötve primari master kábelra , van 2 iro azok al kábelen vannak ugye , és nem tudok bootolni , first és second boot is a cd rom ra van állitva, de Boot from cd kb ilyeneket ir ki ... valaki javaslat vagy segiteni tudna ??? [email protected] e-mail képet is tudok rola küldeni meg köszöném , Üdv
  • 94mike
    #24364
    Hello,lehet h nem ide tartozik,de hátha tudtok nekem segíteni:)
    ugye nekem win7-em van..és van egy kormányom a géphez amit szeretnék használlni,de win7-el nem kompatibilis:S xp-vel igen..tudtok vmi gyógymódot?:S
  • gergely1991
    #24363
    gimp-el (ingyenes) lehet 12X12 cm-t csinálni.Minden gépen ugyanaz maradt a méret(ha te magad nem méretezed át).De a nyomtató beállításaitól függő lehet....
  • Grove4
    #24362
    Sziasztok, azt hogy tudom megoldani, illetve melyik progival és hol tudom megoldani, hogy egy képet 12x12 cm-esre vágok és ez a méret megmaradjon nyomtatásnál, akkor is, ha pl más gépen nyomtatok?
  • sovatalevi
    #24361
    Köszi,a Kaspersky segitett :)
  • gergely1991
    #24360
    telepítsd újra ha akkor sem akkor nézd át vírus kergetőkkel:
    malwarebytes antimalware
    Kaspersky remover tools
  • sovatalevi
    #24359
    Az a problémám,hogy nem megy rendesen a Yahoo Messengerem.Ezeket csinálja:
    -Rendesen bejelentkezik,és ha irok valakinek el is küldi,de nekem az ablakba nem jelenik meg.És nem látom hogy mit irnak nekem.Valami virusra tippelek,szerintetek mi lehet a gond?
  • kjhun
    #24358
    RePack verzió, ha kattingatni sem akarsz telepítés közben.

    Itt: .NET Framework 1.1-4.0 AIO

    Ez az összes NETFX telepítőt tartalmazza egyben, bár nem próbáltam ki. NSIS telepítős, és nincs 100 mega se, 2011.04.17-ig bezárólag az összes update integrálva van benne. Simán futtatva elvileg felpakolja az összeset (de silent módban, nem látsz a képernyőn semmit, csak a feladat-kezelőben). Kapcsolókkal meg az adott verzió(kat/kig).

    Ha csak 3.5-ig kell (ez még 60 mega sincs): .NET Framework 1.1-3.5 AIO

    Elvileg beintegrálható az XP telepítőbe is.

    Akinek van tapasztalata friss XP telepítés után, hogy ment fel és jól-e írjon.
  • precision
    #24357
    megnézem, köszi!
  • gergely1991
    #24356
    angol nyelvű tananyaggal
  • gergely1991
    #24355
    tananyag
  • precision
    #24354
    Hello!

    Windows XP -t szeretnék pendriveról telepíteni...
    van egy 4gb -os pendrive -om, megvan a telepítő cd (iso -ban is, meg cd -n is)

    miféle program(ok) kellenek hozzá? (amúgy win 7 -em van most, szal azon készülne el a dolog)

    thx előre is!