25353
Whistler - Windows XP
  • Dj Faustus #15633
    "Hogyan tudom UTF-8-as kódfolásra állítani az alapból ANSI-s notepadot?"
    Használj olyan helyettesítő alkalmazást, ami ezt alapból kezeli - vagyis beállítható benne. Például a PsPad.

    "Az, hogy azt a Linux más nyelven írt(C), ingyenes, alternatív, Windows. De látom nagyon tévedtem."
    1. Az alapjuk nem más nyelven írt.
    2. Nem feltétlenül ingyenes. Vannak fizetős Linuxok is.
    3. Nem a Windows alternatívája - a Linux nem Windows.
  • Dying Soul
    #15632
    Hogyan tudom UTF-8-as kódfolásra állítani az alapból ANSI-s notepadot? Mert mindig "másként" kell mentenem, hogy átállítsam.
  • Vardar
    #15631
    a hittem kimaradt
  • Vardar
    #15630
    Az, hogy azt a Linux más nyelven írt(C), ingyenes, alternatív, Windows. De látom nagyon tévedtem.
  • kollektor
    #15629

    Felhasználói engedélyek hozzárendelése a helyi számítógépen
    Nyissa meg a Helyi biztonsági beállítások segédprogramot.
    Kattintson a konzolfa Felhasználói jogok kiosztása elemére.
    Helye:

    Biztonsági beállítások
    Helyi házirendek
    Felhasználói jogok kiosztása
    A részletek ablaktáblán kattintson duplán a módosítani kívánt felhasználói engedélyre.
    A Bizontsági_engedély tulajdonságai párbeszédpanelen kattintson a Hozzáadás gombra.
    Adja hozzá a listához felhasználót vagy csoportot, majd kattintson az OK gombra.
  • lck
    #15628
    Mi van ???
  • Vardar
    #15627
    Mindjárt behalok, és én még azt hittem a Linux más nyelven írt, ingyenes, alternatív, Windows
  • lck
    #15626
    Nem de, egy csomó dolgot csak terminálba irogatással lehetett megoldani. Ez itt már egyre minimálisabb.
  • lck
    #15625
    Ja, és NTFS partíciót alapból írja - olvassa.
  • Vardar
    #15624
    Miért eddig parancssoros volt a Linux?
  • lck
    #15623
    Kattogtatós.
    Parancssorba irogatást már szinte teljesen el lehet felejteni.
    Pár napja szórakozok vele, de eddig csak az ATI driver 3D-s konfigurálásához kellett terminál, és mégis minden működik (TV kártya, webkamera, nyomtató, scanner ) Ideális rendszer windowsról áttérőknek.
    ( A végleges megjelenése október 4. )
  • aszizoli
    #15622
    Ilyen.
  • Vardar
    #15621
    OFF
    Majdnem, miért milyen?
  • lck
    #15620
    Pedig az új Suse 10.3 beta már majdnem Windows :)
  • mcsaba
    #15619
    Sajnos a fiók törlése és új létrehozása nem segített, a probléma továbra is ugyanaz, windowsba nincs valami olyasmi mint Linuxba, hogy a programokhoz jogokat lehet rendelni? a másik gondhogy maga a Program Files könyvtár módosítása is le van tiltva ha nem rendszergazdaként vagyok bejelentkezve, és windowsba sok progi ott tárolja a személyes beállításokat. Sajnos Linuxot több ok miatt nem használhatok, muszáj volna Windosba megoldani a dolgot.
  • madmanic
    #15618
    Valaki segítsen pliz!

    Frissítettem az xp-met, azóta nem tudok e-mailt küldeni, csak kikapcsolt tűzfallal... fogadni tudok.. Visszajönnek, hogy kézbesíthetetlen.

    Járt így más is?
  • kollektor
    #15617
    töröld a fiókját és hozzd létre újra korlátozottként
  • zvaragabor
    #15616
    Rendben köszönöm a hsz-eket.
  • aszizoli
    #15615
    Legegyszerübb a Windows Update oldal. A használata elött, eredetiség vizsgálatot végez, de állítolag ha nem eredeti az XP, csinál valamit a rendszereden. Nem tudom mit.
  • mcsaba
    #15614
    Sziasztok, van egy kis gondom, eddig egyedül használtam a win xp-t de most sajnos többen kell használjuk, és olyan emberkével aki nem is ért hozzá csak most tanulgatja, ezért külön felhasználói fiókot hoztam neki létre, és mivel nem akartam hogy összekutyulja a gépet ezért nem adtam neki rendszergazdai jogot, és itt kezdődtek a gondok, mert voltak progik amik rákérdeztek hogy akarom hogy minden felhasználó használhassa, de voltak progik amik csak feltelepültek de, csak rendszergazda módba mennek, próbáltam úgy is hogy a másik usert beálitom rendszergazda módba, azzal a userrel telepítem a progit, megy is, ekkor visszaállítom mezei userré és megint nem akar menni a progi, és beállítni sem tudom őket, amit beállítok az én useremmel az a beállítás csak nálam marad, de a másik usernél nem engedi, azt irja nem tudja módosítani a registrit, mit lehet ijenkor tenni, hogy a szimpla usernél is menjen minden progi,lehessen álítgatni, de ne legyen rendszergazda módba, ha tudtok kérlk segítsetek, előre is köszönöm
  • Met
    #15613
    menj fel a winupdate-re
  • zvaragabor
    #15612
    Mivel tudom megnézni, hogy eredeti-e az XP-m? Szervízben nem tudom milyet tettek rá, nem említették.
  • kollektor
    #15611
    milyen írót hasznász?
  • Kaptár
    #15610
    Úgyérted hogy iso-nak kell lennie, és azt simán felírni a cd-re?
  • kollektor
    #15609
    a lemez nem probléma,kérdés,hogy bootolható XP-t írtál-e?
    mit értessz az alatt,hogy "beolvas" - mikor - indítás után ? és mit
    valószínű a cd-t nem sikerült jól megírni
    lemezképfájlként kell a merevlemezre menteni és onnan kell kiírni cd-re
  • Kaptár
    #15608
    Lehet a biosommal van baj de nem tudok telepíteni xp-t.
    Kipróbáltam hogy beolvas e egy egyszerű indítólemezt amit neroval csilnáltam, az sikerült.
    Nem tudom hogy az e a baj hogy RW-s lemezre írtam?
    Amikor beállítom hogy cdről bootoljon akkor azt írja ki hogy nem talált semmit.
  • madmanic
    #15607
    Üdv! Valaki segítsen pliz!

    Frissítettem az xp-met, azóta nem tudok e-mailt küldeni, csak kikapcsolt tűzfallal... fogadni tudok.. Visszajönnek, hogy kézbesíthetetlen.

    Járt így más is?
  • stp4trick
    #15606
    biost állítsd át, mert sata-s a hdd
  • akyyy
    #15605
    Help.

    Újra akarom rakni laptopon az Xp-t , mert eddig ilyen tákol volt rajta(win reborn, nem rossz csak nem megy fel rá a wlan driver:S)

    Bebootol cdről, oké, tölt egy kicsit, majd mikor enterrel megerősitem h telepiteni akarok, kiir egy hibát, hogy nem talál merevlemezt, blabla:S

    Mit tévő legyek?
  • stp4trick
    #15604
    nekem csak a sárga béka jött be, azért írtam
  • tzsoltika
    #15603
  • stp4trick
    #15602
    szép béka:)
  • csgery
    #15601
    Ez vmi konzolos játék telepítője, nem?
  • csgery
    #15600
    JA:D mert magának felrakja, kérdezősködés kélkül.. max nálam szokott olyat, h gépezek és egyszer csak kiirja, h "felraktam egy frissítést, zárj be midnent mert újrainulok... nem baj?"..:D
  • ricky
    #15599
    Miért van az, hogy az angol nyelvű windowsra sok programot ill. játékot nem enged feltelepíteni?? Azt írja ki, h hiányzik egy dll fájl! A magyar nyelvűre meg simán felment...
  • kollektor
    #15598
    ok
  • Vardar
    #15597
    Majd priváton megbeszéljük.
  • kollektor
    #15596
    a letöltéssel ?
  • Vardar
    #15595
    Ja, van egy kis baj a Visual Basicel de meg oldom.
  • kollektor
    #15594
    ahonnan a Visual Basic-ot :), vagy nem megy ?