25353
Whistler - Windows XP
  • joni0808
    #24473
    Ha véletlen nem lenne teljesen hivatalos az xp, akkor az automatikus frissítés során nem akadnának gondok, vagy eseteleg nem lehetne lebukni?
  • gergely1991
    #24472
    Biztonsági frissítések vannak még a sp3 -hoz(sp2-ben még ha jól emlékszem az idén járt le a támogatás)egészen 2014. áprilisáig van támogatás.
  • kl24h
    #24471
    Start > All Programs > Microsoft Update
    Felnyílik az Internet Explorer és ott megadod, hogy frissítsen, mert lehet az Automatikus Frissítés nem frissített rendesen. Egyáltalán ellenőrizd ha be van kapcsolva-e.

    SP3-nál nincs újabb frissítés, csak ezek a kis Security Update-k meg más kis frissítések egyes programokhoz.
  • joni0808
    #24470
    Tisztelt fórumozók

    A következő kérdéssel fordulok hozzátok:

    Létezik a xp-hez sp3-ál frissebb service pack? Néhány napja mikor frissítettem a vírusirtóm (nod32), egy figyelmeztetést kaptam, hogy a rendszer elavult és felhasználói beavatkozást igényel. Ezenkívül felajánlotta, hogy automatikusan csatlakozik a windows up date-hez és onnan automatikusan frissít. Az utóbbi megoldás sajna nekem nem jó.

    Hogy tudnám a fenti problémát kiküszöbölni, hogy a gépem nagyjából napra kész legyen?

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • kisvory
    #24469
    Ok köszi:D
  • Zsolt01
    #24468
    32 bites XP minden memóriával együtt (pl. videokártya memória) 4 Giga összesen amit kezel.
    64 bites XP-nél lehet csak több.
  • kisvory
    #24467
    Hello!
    Tudnátok segíteni nekem oylanban hogy a gépemben 8gb ram van de az XP csak 3,25-öt ismer fel hogy van-e olyan kiegészítése az XP-nek hogy felismerje mind a 8-at??
    Köszi előre is :D
  • dysoltz
    #24466
    köszönöm a segítséget mindenkinek, megoldódott és minden jó...
  • gergely1991
    #24465
    Ha tévedek ez a másodlagos IDE csatlakozóba van illesztve(vagy jumperelve)...
  • gergely1991
    #24464
    Azt nem tudom hogy a böngésző a jelszavakat a szerverre is elmenti(mert igaz hogy a profilokba teszi).Akár az is lehet hogy a rendszergazda segítségét kell kérned:)
    Milyen böngészőt használsz?
  • dysoltz
    #24463
    megoldódott a vinyó probléma, mégpedig egy ujat kellet beleteni, a régi az kampec..
    viszont most az uj vinyón szépen fut minden, eszközkezelőben is mutat hogy minden fent van, de mikor bekapcsolom mindig kis buborékban hozza hogy (uj hardver) IDE vezérlő, másodlagos IDE vezérlő... ezt nem tudom mi lenne??

    Előre is köszönöm!
  • Giri
    #24462
    Sziasztok!
    Egy kérdés lenne! Munkahelyi gépről szeretnék eltávolítani jelszavakat!
    Hálozatra lépnék be és ott jelenik meg minden olyan email cím amit használtam a gépen!
    Ezt hogy lehet eltávolítani?
    Előre is köszönöm a választ!
  • Zsolt01
    #24461
    Jó lenne, ha valahogy összetudnád hozni, másik gépbe betéve!
    Hard disk sentinel HDD nézni.

    Csak HDD-t tudsz betenni laptopodba, nincs több eszköz csatlakozási lehetőséged, vagy kábeled nincs hozzá!
    Tipp: gondolom lemez, DVD meghajtód van, annak a kábeleit (nem tudom, de talán ugyan az a csatlakozása) HDD -re kötni !?
    Vagy asztali gége (ismerősnél kipróbálni, de kellenek akkor átalakító kábelek azt hiszem (Laptopba "nem vagyok otthon nagyon")

    Utolsó szerintem: XP telepítő lemezről indítás, Partíciók megszüntetése (pl. ha van több partíciód pl. D, akkor adatok CUCCOK MIND ELVESZNEK)és újra felosztás és Formázás próba!

    A legrosszabb esetbe HDD "haldoklik", ezért jó lenne megnézni valahogy másik gépbe betéve, Hard disk sentinel HDD nézni.
  • dysoltz
    #24460
    a legnagyobb problémám az hogy a formázásig eljut 20%ig be is tölt de utána irja ki hogy nem tudja formázni, viszont mikor bejön a partició-s képernyő akkor hozza a winyót, de azt irja zárójelben hogy ismeretlen...
  • dysoltz
    #24459
    Most tettem át másik laptopba de a probléma ugyanugy fenn áll, a laptopba csak 1 winyót tudok betenni, ha esetleg egy sata kábelel összehoznám csak akkor tudnám megnézni ezt a hard disk sentinel progit?
  • Zsolt01
    #24458
    HDD ki, betenni másik gépbe pl. xp-nél jártam úgy, hogy egy problémás HDD-t bekötöttem és xp egyből talált valami gondot és javította.
    Amúgy meg másik gépbe betéve Hard Disk Sentinel progival (ingyenes változat is jó) megnézni ezt a problémás HDD.

    Jelezd, hogy mi lett!
  • dysoltz
    #24457
    jóreggelt!

    A lent leírt problémámra be bootoltam a kaspersky rescue cd programot szépen végigfutot screenshotot is csináltam, ha elinditom ujbol az az xp telepítést ugyanugy az a probléma fogad hogy a telepítő nem tudja megformázni a particiót.
    Valami ötlet esetleg?

    Előre is köszönöm!
  • gergely1991
    #24456
    Látom a tiedről elfelejtettem a linket beszúrni, sorry:(
    Amúgy a linket a #24455 hozzászólásomban megtalálod:)
  • gergely1991
    #24455
    Elképzelhető hogy vírus járkál a gépedben.
    Kaspersky Rescue CD(usb-ről is lehet bootolni ha alaplapod támogatja a usb eszközökről való bootolást)., vagy Kaspersky Removal Tool,Malwarebytes Antimalware.
  • gergely1991
    #24454
    Úgy tűnik hogy vírusgondról van szó.
    Kaspersky Rescue CD-vel nézz rá (usb-ről is lehet bootolni ha alaplapod támogatja a usb eszközökről való bootolást).
    Esetleg még a javítókonzolon egy chkdsk -f parancsot lefuttathatsz.
  • dysoltz
    #24453
    Üdv mindenkinek!

    Az lenne a a problémám hogy próbálnék feltenni a laptopomra egy sp3-as windowst amit már korábban töbször is feltettem de most mikor eljutok hogy formázzam a winyót akkor kiirja:
    "a telepítő nem tudta megformázni a articiót. lehet hogy a lemez sérült. győződjön meg róla hogy a meghajtó be van e kapcsolva, és........."
    Eddig semmi baja nem volt simán felment amikor csináltam, de tesom valamit sikeresen leszedett rá elkezdett tölteni a windows és utána kék képernyő meg hiba, ugyhogy inkább ujratenném de ebbe a problémába ütközök.
    Ha valaki tudna segíteni...
    Előre is köszönöm!
  • xxdani
    #24452
    Csökkentett módban sikerült. Nem írt ki semmit. Egyszerűen nem volt az a lehetőség, hogy fiók törlése amit nem értettem, de sikerült ez a lényeg:) köszi.
  • Annihilator100
    #24451
    Üdv mindenkinek. Lenne egy problémám, ami már rég óta fenn áll.Keresgéltem is megoldást rá ,de nem nagyon találtam.Hátha valaki találkozott hasonlóval. Lényeg, van egy gépem amin Xp sp2 van, egyik napról a másikra produkált egy olyan jelenséget, hogy amikor betölt a rendszer akadozik az egér.Viszont amikor elindítok egy programot akkor nagyon akad, és van hogy lefagy az egér mutató a képernyő egy adott pontján.Viszont látatlanba működik tovább, mert bekapcsoltam az egér beállításokba a sonar-t. Így ha megnyomom a Ctrl-t akkor látom csak hogy valós időben hol is van az egér, míg a kurzor egy helyben áll.
  • gergely1991
    #24450
    Mit ír ki mikor próbálkozol vele?
    Ha a "Rendszergazda" vagy más néven "admin" fiókból próbálod törölni akkor ott tényleg működnie kell.
    Esetleg próbálkozhatsz csökkentett módban törölni (indulás során F8 nyomogatása).
  • xxdani
    #24449
    Sziasztok. Létrehoztam még egy rendszergazdai fiókot ideiglenesen illetve csak ideiglenesen szerettem volna, de nem lehet eltávoltani a felhasználói fiókok közül pedig ez máskor gond nélkül megy. Mi lehet a baj?
    (Az alap rendszergazdai fiókból szeretném törölni, a második rendszergazdi ki van jelentkezve)
  • Zsolt01
    #24448
    ... Partíció törlésnél vigyázni, ha HDD 2 részre van osztva és pl nem elsődleges mindkettő, akkor pl. C-nél partíció törlésnél "Elszáll" D a kiterjesztett partíció is (ha emlékeim stimmelnek), az az Cuccaidnak vége!
  • Zsolt01
    #24447
    + amiket írtak neked:
    - 2 Nekem így kapásból nem tiszta 2HDD-d van 80+40 vagy 2 partíciód 80+40!
    Ha két HDD egyiket lehúzni telepítésnél.
    - Partíció törlés és újra felosztás - Formázás (lassú)
    (Nekem annó volt új HDD ami a gépbe berakva ... előszór csak a méretének egy részét írta ki.)
  • gergely1991
    #24446
    Akkor egy másik xp-vel jobban jársz szerintem:)
  • gergely1991
    #24445
    Mondjuk nekem is volt ilyen, kékhalál-t adott mikor a "megjelenítés tulajdonságait" hívtam elő.Persze olyan drivert is felrakott amit nem kellett volna:/
  • Martinez01
    #24444
    Lassúra raktam biztos ami biztos alapon.
  • gergely1991
    #24443
    Természetesen ha linux-ot is telepítettél rá.Ezzel még törölheted is a létező partíciókat...Partíciókezelő még a Windows telepítő CD helyreállító-konzoljában lévő fdisk parancs is (súgó "fdisk/?" parancs)
    Bár az sem kizárt hogy a merevlemez megsérült(szektorhibás).Vagy az sem hogy a partíciótábládba beleavatkozott egy vírus.
  • gergely1991
    #24442
    Akkor ajánlom a #24439 -es számú írásomat.Ellenőrizd hogy a partíciók léteznek-e ha igen akkor nézd meg hogy fat32/fat vagy ntfs, mert tudtommal a win telepítője (se) nem ismeri a ext2,ext3 ext4 és a egyéb linuxos fájlrendszerrel megáldott partíciókat.
  • naaa
    #24441
    nem listázta ki
  • gergely1991
    #24440
    Egyébként kilistázza a elérhető partíciókat?
  • gergely1991
    #24439
    Nézd meg mondjuk a gparted live usb-vel
  • naaa
    #24438
    xp home
  • naaa
    #24437
    Sziasztok

    Olyan gondom lenne, h újra szerettem volna tenni a gépet home winnel.
    Betöltöltötte a szükséges fájlokat és egészen eljutott a partícó törlésig. Ott jelezte, h mindösszesen 923 Mb helyes vinyó van a gépben, holott 80+40 Gb -osak. Innebtől behalt az egész.
    A win jogtiszta
    Ötlet? Help
  • Zsolt01
    #24436
    Formázás (lassú) volt xp felrakás előtt?
    Ha nem, akkor Formázás (lassú) és Xp telepítés, ha lehet ne nagyon módosított Xp telepítőt használj, tapasztalat, 1-2 vel gond lehet.
  • Martinez01
    #24435
    Behalt a winchester, és kicseréltem, de nem volt előtte ilyen problémám.
  • kl24h
    #24434
    Az XP felrakása előtt is volt ilyen problémád?