25353
Whistler - Windows XP
  • kollektor
    #16313
    töröld ki a mappa (prefetch)tartalmát,majd ismét létrehozza újraindítás után
  • Narxis
    #16312
    Win Reinstall.
  • Peetboy
    #16311
    Sziasztok!

    Baj van a Windowsommal. Nem indulnak el a játékok. Mindig kidob az asztalra, egy Windows\ Prefetch mappában lévő fájl Hiba üzenettel.

    A legújabb Driver van fent, és nem megy szinte semmi. Kivéve a COD-2 az elindul.

    A Crysis menüig elindul, utána nem tudja betölteni a mentésemet.

    Az NFS - Pro Street is mindig kifagy és ledob az asztalra.

    Mit lehet ilyenkor tenni???
  • Peetboy
    #16310
    Ja valami Windows betegség lehet az oka. De legalább a restart tán megy.
  • búgódisznó
    #16309
    Nem tudjátok mi lehet vele , mostanában csak úgy indul be a windows xp ha előtte csökkentett módban indítom F8-al. Utána restart és megy.
    Valami betöltő állománnyal van gáz?
  • Parabox
    #16308
    Hali ezt "WindowsXP-KB896256-v4-x86-HUN.exe" honnan tudnám leszedni a Microsofton kivül!!! Erre nem találtam választ, pedig engem is érdekelne... :(
  • WhiteEagle
    #16307
    Köszi!
  • kollektor
    #16306
    a kibontást elég lett volna egy átmeneti mappába ,onnan telepíteni ,aztán törölni,mert csak foglalja a helyet
  • Narxis
    #16305
    Köszi, letöltöttem a legfrissebbet, de szerintetek jóél installáltam?Kérdezi, hogy hova csomagolja ki a fájlokat és betallóztam ezt: C/Windows/system32/DirectX.Kicsomagolja aztán abba a mappába van egy .exe fájl ami installálja.Azt elindítom és akkor kész?
  • gumik
    #16304
    Császtok!
    Nem tudja valaki hogyan lehet megváltoztatni az xp-s rendszer kulcsot??
    Írjátok meg nekem a [email protected] címre a megoldást léccy!Nagyon fontos!előre is kössz!További jó fórumozást!
  • bajusza
    #16303
    Nekem a novemberi frissítés is fenn van már.

    Innen lehet leszedni: Filehippo
  • Narxis
    #16302
    Köszönöm.Ezt írja: DirectX-verzió: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
    Ez a legfrissebb?
  • soma22
    #16301
    dxdiag paranccsal a futtatásban
  • Narxis
    #16300
    Nem tudjátok, hogy nézhetem meg, hogy milyen DirectX van fent és hogyan frissíthetem?A legfrissebb driverek vannak fent, de ha jól emlékszem ez független attól.
  • kollektor
    #16299
    esetleg meg kell prób a win saját driverével.
  • Flamer
    #16298
    yaya énis arra gondoltam de sisegő meg kattogó? mondjuk ha venti nem forog.. akkor lehet. :D
  • kollektor
    #16297
    sztem inkább tápegység ,videokártya / esetleg driver gond is lehet /
  • kollektor
    #16296
    próbáltad saját codec-es lejátszóval pl:smplayer ?
  • Pókmalac
    #16295
    sziasztok

    a problémám a következö: hogy ha xp van a gépemen állandoan begyorsulnak vagy beakadnak a zenék vagy a videok lassan már 3 honapja(mert uyganis 3 honappal ezelött álitattam össze 140 ezerböl (aqua computer) és nemtudom mi a baja mert az ujra tevés nem oldja meg...VISZONT!!!Vistán semmi baja sincs...SEMMI...de a vistát meg nem akarom használni mert nicns hozzá Soundmax keverö tehát nem tudodm beállitani az 5.1-et és ügye a régebbi játékok nem indulna el rajta...és szervizben is volt a gépem pár hétig és b***sztak rá vmit csinálni:@Szerintetek mi a szar hibája lehet?????
  • Zsolt01
    #16294
    Jólvan, Ok.

    Akkor amit írtam Itt az mi lehetett és mitől ?
  • Flamer
    #16293
    az xp ellenőrző cucca azért yön be mer kékhalál volt és ijenkor resetnél átvizsgálja a gépet hogy nem e történt vmi hibás bejegyzés meg ijesmi.
  • Apocalipto
    #16292
    Ugyanazt az eltávolítot hozza be mintha simán a programok eltávolításába mentem volna...És megint kiír vagy 15 progit amit utána telepítettem és nem fog menni blabla..
  • kollektor
    #16291
    merevlemez ellenőrző prg.
  • [HUN]FaTaL
    #16290
    nyalja meg az apád úgyis azt szokta:)

    [/OFF]
  • Zsolt01
    #16289
    Sziasztok.

    Tegnap filmnézés közbe PC -> TV-n kb. 40 perc (előtte is ment már kb. 40 percet) eltelte után lefagyott. Semmire se reagált a billentyűkkel, csak házon kikapcsolás. Meglepődtem, de hát van ilyen.

    De ma délelőtt Word használata közbe (Firefox megnyitva) a Gépből SISEGŐ hang, két KAT-KAT, SISEGŐ hang, két KAT-KAT és lefagyott megint, gondolom tegnap délután is ilyesmi lehetett, csak nem hallottam a film közbe!

    Újra indításnál bejött az Xp ellenőrző (kék hátterű), azt hiszem, hogy a merevlemezt ellenőrizgette (nem volt időm végigolvasgatni az ellenőrzést, elvette a képet)

    A fentiek alapján a Merevlemezemmel lehet gond, nem !?
    Tud valaki mondani 1 jó, részletes Merevlemez ellenőrző programot, ha lehet magyar nyelvűt és hogy hol található !?

    Vagy más ötletek a fentiek alapján !?

    Köszi !
  • cenobite
    #16288
    Köszönöm a segítségeket! Sikerült az upgrade!!
  • me and a monkey
    #16287
    Nyugodtan áttérhetsz, klaszisokkal jobb.
    Másik ajánlatom: Outpost (magyar nyelvű)
    Csak 45-50 MB-ot eszik, ez magyar nyelvű, nem túl nehéz konfigurálni, gyakorlatilag kattingatsz csak a mikor kérdez.
    Ez egy 30 napos trial, d nem túl nehéz "örökéletet" csinálni.
    De az Eset Smart Security is szuper.
  • WhiteEagle
    #16286
    Ja értem, így más :-) Egyébként sikerült megoldanom a ZoneAlarm problémáját azzal, hogy uninstalláltam a régi verziót és feltelepítettem a 7.0.408-ast. Most már nem kell perceket várni a programoknak az internetre. Kérdés, hogy miért nem csinálta meg a frissítést sem automatikusan (be volt állítva) se manuálisan (azaz, amikor rákattintottam a frissítés gombjára). Kézzel kellett letöltenem és telepítenem az egészet. De most legalább jó.

    Mindenesetre továbbra is várom a véleményeket ötleteket, mert lehet, hogy áttérek valami másra. ESET SmartSecurity idáig jónak néz ki, azok alapján, amiket olvastam róla.
  • luksim
    #16285
    XP prof sp2-ről van szó.
  • luksim
    #16284
    Sziasztok!
    Hogy lehet megoldani XP alatt, hogy csak rendszergazdaként lehessen programot telepíteni és törölni?
  • soma22
    #16283
    arra akartam célozni, hogy nem használok külön programot tűzfalhoz, mondjuk router mögül könnyebb:)

    egyébként az eddig legjobban bevált virusirto amit használtam
  • WhiteEagle
    #16282
    Huh, ez egy kicsit merészen hangzik ha a Home Edition-t mondod, mivel a saját honlapjukon is azt állítják hogy "akár úgy is tekinthetjük mintha tűzfal is lenne egyben", a Windows tűzfala meg tudtommal nagyon leszerepelt.
  • me and a monkey
    #16281
    Futtasd le a cikkben is említett "C:\Windows\ie7\spuninst\spuninst.exe " file-t, ez csak az IE 7-t állítja vissza IE 6-ra.
  • soma22
    #16280
    avast+win tüzfal 3 éve és nincs semmilyen virusom
  • WhiteEagle
    #16279
    Narxis: Köszi. Majd egy-két nap után érdekelne a véleményed róla, ez az egyik amin erősen gondolkozom ugyanis.
  • Apocalipto
    #16278
    Na igen, csak amikor le akarnám törölni kiír vagy 10 programot hogy azt azután raktam fel, miután feltelepítettem az IE-t, és nem biztos hogy fog működni...
  • Narxis
    #16277
    Én kb. 5 órája használom a végleges ESET Smart Securityt, van benne tűzfal, spyware védelem és persze virusirtó.Eddig nagyon bejövős, könnyen kezelhető, gyors szóval elég jó.Nem tudok negatívumot mondani egyelőre.
  • WhiteEagle
    #16276
    Na, úgy látszik hogy a ZoneAlarm a ludas abban, hogy az internetet használó programoknak sokszor percekbe telik mire internetkapcsolathoz jutnak. A kérdés tehát, hogy milyen védelmet a gépre helyette? Érdekelne hogy Ti milyen ingyenes / milyen fizetős védelmet használtok, szerintetek mi a legjobb. Elvárás: firewall, anti-virus, anti-spyware és ne egyen sok rendszererőforrást. Köszi.
  • me and a monkey
    #16275
    Akkor tedd ezt , majd ezután telepítsd fel újra.
  • Apocalipto
    #16274
    IE7-m van