25353
Whistler - Windows XP
  • quickiii
    #24553
    valaki esetleg aki érdemben hozzá tud szólni?:)
  • quickiii
    #24552
    ne haragudj, de ennyiből írhattad volna azt is, hogy "sajt"
  • gergely1991
    #24551
    Esetleg még :Vezérlőpult>egér>"Egérmutató beállításai" fülön tudod az egér mozgásának a sebességét beállítani.
  • quickiii
    #24550
    Sziasztok! A problémám a következő lenne. Mint tudjuk ugye, ha be van pipálva a rámutatás pontosságának a javítása egérgyorsítást kapunk ezáltal registryben HKCU>Control Panel>Mouse MouseSpeed Mousetreshold1 és mousetreshold2 értékeket átírja 1 6 és 10-re. Namost ugyebár a mousetreshold1 értéke azért felel, hogyha bizonyos érték (6) feletti sebességgel mozgatod az egered akkor 2x gyorsabb mozgást fog eredményezni, míg mousetreshold2 értékének sebességét (10) átlépve 4x gyorsabb mozgást fog eredményezni. Ha kiveszed ezt a pipát, mindezeket lenullázza, tehát kurzorod mozgása minden esetben 1:1 lesz bármilyen sebességgel mozgatod. Eddig rendben van, de mi van akkor, ha én csak azt szeretném, hogy a mousetreshold1 kapcsoljon be egy értéknél (mondjuk 9) és a mousetreshold2 pedig abszolút ne kapcsoljon be? Értem ez alatt, mondjuk CS-ben ha bent van a pipa akkor túlfordulok, ha nincs bent a pipa akkor pedig keveset fordulok (de ha nagyobb egérérzékenységet állítok be akkor már nem lehet célozni vele) Igen, mondhatnád, hogy írjam át registryben, meg is tettem, de restart után mivel a rámutatás pontosságának javítása vagy ki van pipálva vagy nem, így csak eme két funkció létezhet elméletileg, és kényszerítve valamelyiket alkalmazza a rendszer. Szóval ez a kis szemét felülírja az én akaratom registryben. :D Tudtok erre valamilyen megoldást? Kéne egérgyorsítás, de négyszeres nem, csak kétszeres.
  • Zsolt01
    #24549
    Csak 1 tipp:
    Advanced SystemCare 4 / Mély vizsgálat - hátha rendbe rakja.
  • gergely1991
    #24548
    Ez érdekes ugyanis 2014 áprilisáig ígérték a támogatást. :S
    Frissítés be van kapcsolva(vagy onnan jött az üzenet)?
    Esetleg még azt tudnám javasolni hogy telepítsd újra a sp3-as csomagot.
  • jackoneill90
    #24547
    Ezt írja ki: You may be unable to access the Windows Update website from Windows XP, Windows 2000 or Windows Server 2003 if those versions of Windows are not updated to the latest Service Pack

    http://support.microsoft.com/kb/2497281
    mindent végigcsináltam az oldalon mégse megy. Eredeti win XP sp3 és mégse jó? Kerestem már máshol is megoldást, de azok se voltak jók. Valakinek volt már ilyen esete és hogy oldotta meg?
  • k roy96
    #24546
    Köszönöm szépen a gyors választ :)
  • Zsolt01
    #24545
    Próbáld ezt:
    Asztalon jobb egérgomb Tulajdonságok/Megjelenés/Hatások, itt "A képernyőn megjelenő betűtípusok sémája:" Szabványosra állítani, Ok/Alkalmaz

    (nálam ez szokott segíteni, de volt olyan ügyfelem akinél nem)
  • k roy96
    #24544
    Sziasztok!
    tegnap csináltam egy számítógépet, és kirakott valami ikont az asztalra, és attól kezdve az összes ikon szövegének a háttere sötétkék lett(a háttérkép megmaradt). Amikor kirakta, akk kiírta, hogy valami Active Desktopra van szüksége.
    Szóval akkor az ikonok szövegének a kék hátterét kellene eltüntetni, hogy újra átlátszó legyen.
    Segítségeteket előre is köszönöm!
  • vérpocok
    #24543
    Na... szerencsére megoldódott a probléma... kijelentkeztem próbaképp a win-ból utána újra be, és minden kis ikon betöltődött. Az volt a gond hogy egyszerre akarnak betöltődni a memóriába így némelyikre már nincs idő. A startup delayerrel beállítottam a betöltődésük késleltetését így gond nélkül betöltődik minden újrabekapcsolásnál is.
  • vérpocok
    #24542
    A testreszabás menüben mindegyik "Mindig látszik"-ra van állítva, eddig is így volt beállítva.
    Korábban én is gyanakodtam vírusra, 6-8 antivirus, antispyware programokat futtattam le, teljes scan-t mindegyikkel és kisebb flash sütiknél nem találtak egyebet. Tényleg, reggel óta csak scannelem a gépet és semmi.
    Viszont érdekes módon akkor körül jött elő ez a gond, mikor az avast egy újabb verzióra update-olta magát, azóta kicsit lassabba töltődik be, de a többi ikon nem töltődik be, csak az avast... Mégis milyen antispayware progit próbálhatnék még ki, már a legjobbakat sorban kipróbáltam, az általad javasoltakat is.
  • gergely1991
    #24541
    Egérrel Jobb gomb a tálcára>tulajdonságok>Nem aktív ikonok elrejtése résznél kattints a testreszabásra>majd ott a legördülő listából ki választhatod hogy,Mindig látszik,nem aktív ikonok elrejtése,sosem látszik).
    Ha "Mindig látszik" van néhánynál kijelölve de nem jelenik meg akkor vírus is közrejátszhat akkor( ebben az esetben:Malwarebytes Antimalware,HitmanPro)
  • vérpocok
    #24540
    Üdv

    XP SP3 van és mostanában azt vettem észre, hogy a képernyő alsó sarkában, az értesítési területen nem jelennek meg az ikonok mikor a windows betöltődik. Eddig megjelentek, most pedig alig egy kettő töltődik be... pedig a feladatkezelőben az összes fut, megnéztem, csak az ikonja nem látszik mindnek. Illetve rendszertelen az egész, mert előfordul néha hogy betöltődnek, de utána megint nem... Van valami trükk rá, hogy normálisan működjön mint eddig?
  • gergely1991
    #24539
    A hardveres gyorsítás kivan kapcsolva?
    Adobe flash palyer-ben (jobb gomb a flash objektumra(magára videóra)>Display fül(az első)>Enable Hardware acceleration(pipa eltűntet) tudod megtenni.
  • Evin
    #24538
    Minden driver friss?
  • Alex001
    #24537
    Sziasztok! Az a problémám, hogy sem az Explorer-ben, sem a FireFox-ban nem tudok honlapokon megnézni videókat teljes képernyős módban. Mikor rákattintok a teljes képernyőre, csak egy fehér képernyő jelenik meg teljes képernyőn. Hogy tudnám megoldani a problémát? Van fent a gépen egy másik partíción egy másik XP verzió is, azzal is ugyanaz a helyzet.
  • kl24h
    #24536
    Próbáld még egyszer vagy indítsd újra a gépet és próbáld úgy.
  • Sepi84
    #24535
    Sziasztok!

    Olyan problémám akadt hogy most telepítettem újra rendszert. (Windows XP Sp3) Az adobe audition telepítésénél viszont az alábbi hibába ütközök:

    "A rendszer DLL(user32.dll)a memóriában áthelyezésre került.Az alkalmazás nem fog meggfelelően futni.Áthelyezés történt,mert a DLL(C:\\WINDOWS\system32\Shell32.dll)a Windows rendszer DLL-ek számára fentartott címtartományt foglalta el.új DLL-ért lépjen kapcsolatba a DLL-t biztosító forgalmazóval. "

    A 935448. számú frisstiés-es tanácsot sajnos nem tudom alkalmazni mert nem engedi a gép lévén ennél újabb van feltelepítve. Pls Help!

    Köszönöm!
  • gergely1991
    #24534
    PING.exe valószínűleg egy vírus.Hacsak ha te nem akarsz pingelni.:)
    Próbáld meg az alkalmazást bezárni ha nem megy akkor:
    malwarebyte antimalware,HitmanPro,kaspersky virus remover.
    Ellenőrizd hogy a msconfig>automatikus futtatásban szerepel-e.
  • felegyi
    #24533
    Srácok kellene egy kis segítség... valami nagyon lehúzta a gép teljesítményét, a feladatkezelő szerint egy PING.exe nevű progi majdnem 98%-át használja a CPU-nak... valakinek valami ötlete?
  • 12346
    #24532
    XP Prof, SP3
  • 12346
    #24531
    Szép napot!

    Olyan nyűgöm volna, hogy adva van egy mezei XP-s vas. Ezen volna egy rgazdi profil, és egy - meglepő módon - netezést is korlátozó vendég profil.
    Na most szeretnék ebből egy olyan vasat, amin a rgazdi mellett van egy full korlátos profil, max word, excel, hasonlók futtathatók, menthetők, net nélkül, és egy ugyanilyen profilt, csak böngészési lehetőséggel megkínálva. Anno csinálgattam ilyeneket, de már elképzelésem sincs hogy:c Kínomban nézegettem a helyi, csoport házirendeket, egyebeket, de x.

    Akinek volna ötlete, dobnék neki sört a köszönet mellé^^
  • kl24h
    #24530
    Lehet vírus okozta az egészet. Én csak azért gondolok vírusra, mert a rendszer csak beindult, miután elintézted az MBR-t, stb. és akkor csak úgy nem tűnnek el dolgok, ha megsérül a HDD, akkor a Windows sem indulhat el.
    Ha a gép nem volt bekapcsolva, akkor semmi köze a villannyal. Esetleg csak a tápegység készülhet ki (főleg villámlás hatására, de a megszakítás hatására nem).
  • Morphin
    #24529
    Köszi, hogy foglalkoztál a dologgal.Nos abszolút semmi kedvem nincs most foglalkozni ezzel a szarsággal...szóval "majd holnap" vagy az után lesz esedékes.
    Azt hiszem megvan a legújabb Hiren's Boot CD...az tele van minden okossággal...bebootolok vele és ráeresztek valamit a winchesterre.
    Nem tudom ki csinálta (az is lehet, hogy én még ezer éve),de van azon a vinyón C és D. Hugom faszsága, hogy minden a C-n van.Ráadásul a C sokkal nagyobb is valami 130gigás a D meg ~30 körül.Tehát lehet kuka az egész...de nem akarom elkiabálni.Van még benne egy 80as vincsi is annak semmi baja, minden fájl olvasható.A másik amin a rendszer is van...elindul az Xp de mintha "üres" lenne az egész.Utána kiírta rengetegszer, hogy szar a vinyó stb stb...tehát hardveres a dolog mindenképp.
    Egy FSP vmilyen táp van benne, egy régi Sempron-os AMD konfiggal.Nem tudom van-e köze az áram kapcsolgatásnak...de azt gondolom végül is nem sok lehet.
    Amióta az eszemet tudom én hűtöm az összes vinyómat (saját gépben) és eddig semmi ilyen jellegű probléma nem volt (le is kopogom)úgy, hogy azért sokat használom...mindkettő Samu vinyó az egyik lassan ~6éves.Szerintem ez is közre játszhat.Hugom gépe alapvetően egy (microATX-es) Fujitsu Scaleo házban volt amiben mindig dögmeleg volt...évekig.
    Ha nem felejtem el, majd megírom a fejleményeket.
    Köszi még egyszer.
    Üdv
  • Zsolt01
    #24528
    Szerintem amúgy talán nem használt elektromos dolgokat nem kéne áram alatt hagyni, már csak áram fogyasztás takarékoskodás miatt. Nem is beszélve 1 vihar, villámcsapás károsító hatását elkerülve.

    Amúgy meg rendszerpartíció formázás (lassú) (ja persze ha nem volt pl. 2 felé osztva akkor ezt megtenni)és Xp fel.
    Lehet az áram kapcsolgatástól kis túlfeszültség táp és ebből kapott HDD kicsit és "megkergült", vagy csak pont most jelentkezett pl. HDD hiba.
  • Zsolt01
    #24527
    - Liva = Live (elírtam)
  • Zsolt01
    #24526
    HDD állapotát Hard Disk Sentinel progival megnézni.

    Csak egy rész van HDD-n, C ahol Xp van? Nincs több részre osztva HDD pl. D!
    Ha így van, hogy nincs felosztva HDD, mért is?
    Alap dolog szerintem, hogy minimum 2 részre osztani HDD, hogy cuccok zene film pl. D-n legyenek, C-n csak rendszer pl. Xp. Ezzel a megoldással nincs probléma, ha újra kell tenni rendszer!

    Adat mentés:
    - Liva (boot cd) Xp vagy Linux pl. és HDD C -ről adatmentés, illetve nézni, hogy egyáltalán láthatóak a cuccok.
    - HDD másik gépbe téve és HDD C -ről adatmentés, illetve nézni, hogy egyáltalán láthatóak a cuccok.

    De lehet úgy megsérültek, hogy végük.

    Az áram kapcsolgatásnak meg nincs okozott problémája, ha a gép nem működés közbe volt. Ha csak áram alatt volt Táp, lehet kapott kis túlfeszültséget, de akkor el se indult volna talán.
  • lck
    #24525
    CD-ről boot-olva kell elindítani a gépet és formázni a rendszer partíciót.
  • Morphin
    #24524
    Úgy néz ki, hogy hardveres a hiba.Amin a rendszer van winchester szinte nem is olvasható.Érdekes,hogy a windows meg betölt rendesen és frissített is az előbb.Nem sok kedvem van most szarakodni vele...de valami vinyós progival rámegyek hátha az adatok menthetőek.
  • Morphin
    #24523
    Sziasztok!
    Körülbelül 1 hónapja raktam újra hugom gépét.Sima XP SP3-al...minden szükséges program rajta van,működött szépen.Egy hete gólyatáborban volt ezalatt mi faterral fel-le kapcsolgattuk az áramot a házban.(villanyt szereltünk)Hugi gépe folyamatosan kapja az áramot nincs kapcsolós elosztója semmi.Ezt csak azért említettem meg hátha fontos.
    Amikor hazajött bekapcsolta a gépet és azt csinálta,hogy boot után amikor fel kéne jönnie az XP logónak alul a csúszkával akkor újraindítja magát.
    Beraktam egy XP cd-t helyreállító konzol.Keresgéltem...matattam, aztán egy FIXMBR-el a MBR-t újraírattam.Faszán megcsinálta a gép el is indult rendesen.A boot után egyből töltött az XP.
    Most jön a fekete leves.Ami először is feltűnt, hogy ikonok sehol...fekete háttér.Ezután észre vettem, hogy nem lehet megnézni a dokumentumokat se a Program Files mappát...üresnek mutatja.Pedig ha lekérdezem a tulajdonságait akkor egyből számolja hány fájl van bent és mekkorák.
    Mit lehet ezzel kezdeni? Valaki tudna tanácsot adni?Semmi kedvem megint újra rakni, főleg amiatt, hogy rengeteg zenéjét,filmjét kéne másolgatni ide-oda.
    Köszönöm!
    Üdv
  • 94mike
    #24522
    Hello,mit csináljak akkor ha win7-es gépre xp-t szeretnék telepíteni?
    (berakom az xp-cédét..és nem engedi telepíteni,mer kiírja,h újabb verzió van fenn...gyors válasz kéne,mer 2,5órámbatelt mrie be tudtam kapcsolni a gépet,mer döglődik...köszi: SS
  • Toto652
    #24521
    Ó, köszönöm, ez azért egy pitiánerebb probléma volt, ezt hamar orvosoltam... :)
    Lemez berak, és újraraktam ezt a két programot... :D
    Köszönöm a segítséget!
  • gergely1991
    #24520
    "Amúgy... eltűnt a Paint meg a Számológép :D"
    Ilyet se láttam még:D
    Próbáld meg ezt : telepítő lemez berak, start>futtatás
    sfc /scannow
    hátha:D
  • Toto652
    #24519
    Az msnt sikerült megoldani a segítségeddel... a Media Player fenn volt, az volt a baj, hogy valszeg egy új még nem teljesen működőképes JetAudio-m volt... feltettem egy még régebbit és most jó!

    Zsolt01:
    Egy eredetivel megegyező Xp másolatom van... még ebben is leáálítok egy valag funkciót, mintsemhogy turbózzam... így is ali bírja szegény masinám :P

    Amúgy... eltűnt a Paint meg a Számológép :D
  • bogyoka
    #24518
    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem.
    Már mindenféle XP-t kipróbáltunk, de mindegyiknél úgy van, hogy bejön az XP logó, utána a kék képernyő és az egér nyila látszik, de mozgatható az egér nyila, nem fagy le. Mindegyik XP itt megáll, és nem megy tovább.

    Mi lehet a gond?
  • Zsolt01
    #24517
    Xp Prof) SP3 -tól frissítési csomag egyben, kb. mostanáig érdekelne!

    Ami a legjobb lenni, Xp Prof) SP3 2009.04.16.-ától frissítési csomag egyben, kb. mostanáig érdekelne!

    Köszi előre is, ha valaki tudna ilyesmit!
  • Zsolt01
    #24516
    Az az Xp telepítőd véletlenül nem egy módosított xp telepítő (+cuccok benne pl.)?
    Ha igen akkor ez szívatott meg téged!
    Ha így van akkor egyszerübb lenne, ha normális "eredeti" (nem agyonmódosított) Xp telepítővel xp-t feltenni!
  • gergely1991
    #24515
    Esetleg még a start>minden program>indítópult, és a msn messenger parancsikonjának az ellenőrzése.
  • gergely1991
    #24514
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Currentversion\Run kulcsában kell megkeresni és onnan törölni a msn-nek a nevét(jobb oldalt az érték oszlopánál ellenőrizheted a fájl elérési útvonalát) vagy
    HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Currentversion\Run kulcsában.

    Alapból a Windows Media Playernek felkellet volna települnie, ellenőrizni kellene hogy a Programok telepítése és törlése párbeszédablakon(start>futtatás>appwiz.cpl) baloldalt a "Windows összetevők hozzáadása vagy eltávolítása" -ra kattintva, hogy telepítve van, ha nincs akkor,ki kell jelölni és kattintani a "tovább" gombra(lehet hogy szükség lesz a xp telepítőjére) vagy letölteni a winamp-ot a hivatalos weboldaláról. Winamp információ és a hivatalos weboldalának a linkje itt található.