25353
Whistler - Windows XP
  • kl24h
    #24593
    Elfelejtettem mondani, hogy mikor megtörténik a módosítás, lehet, hogy a gép szépen beindul és semmi változás, de újra kell indítani és akkor már az új BIOS beállítások kellene működjenek.
  • kl24h
    #24592
    Elsőnek tedd be a CD-ROM-ot és a többit kapcsold ki, Disable. TehátÉ
    1st CD-ROM
    2st Disable
    3st Disable
    4st Disable
  • 94mike
    #24591
    Igen...át tudtam állítani CD-ROMra...de ugyanúgy bekapcsol a gép :|| próbáltam már Win95,Win98,Win98ME,és 3 Xp cdvel..ugyanúgy bekapcsol a gépem,mint ha misem történt volna..csak megkérdezi,hogy csökkentet módban akarom-e futtatni,bármit csinálok,nem jössze....egész délelőtt ezzel próbálkoztam://
  • gergely1991
    #24590
    Ha nem mozgatható akkor esetleg a + / - gombokkal (egyszer csak összejön :D)
  • gergely1991
    #24589
    Ha nincs rá külön beállítás, akkor válaszd ki a 3st Boot Device nyomj egy entert azután a föl,le kurzor gombokkal mozgasd felfelé(találkoztam ezzel a bios-al csak az régen volt:D).
  • gergely1991
    #24588
    Válaszd ki a 1st Boot Device funkciót, nyomj egy entert,aztán itt kiválasztod a "cd-meghajtót"(CDROM)
  • 94mike
    #24587
    Nem találtam semmi hasonlót....
    viszont itt egykép,ismerősöm azt javasolta,h itt kell állítani...ha a másodikat CD-ROM ra állítom,akkor irjaki ki restart után a boot fail-t,3 cédével próbáltam,és tuti h bootolható mind a 3://
  • gergely1991
    #24586
    *parancsot = billentyűt
  • gergely1991
    #24585
    És olyan sort se találsz ahol "first" kifejezés található?
    Általában be kell menni a "first" kifejezést tartalmazó menübe vagy a kurzor billentyűkkel (sajnos minden fejlesztő cég másképpen fogalmazza vagy rendezi el) aztán kell választani a meghajtót.
    Ha esetleg felsorolásként vannak ott a meghajtók akkor van olyan funkció hogy drap vagy move megnyomod a megfelelő parancsot és lehetőleg felfelé mozgatod.
  • 94mike
    #24584
    Bioson belül a BOOT menüpontba nem találtam olyat h Firstboot...:SS
  • 94mike
    #24583
    Xp-t akarok fel tenni(:
    Evin: köszönöm,mindjárt megpróbálom!:D
  • gergely1991
    #24582
    Mondjuk a bios-on belül a boot sorrend beállításánál.De a win7 véletlenül nem dvd lemezen van?:S
  • Evin
    #24581
    Olyat kell keresni a BIOS-ban, hogy First Boot vagy hasonló, és oda kell CD-rom. De a lemeznek is Boot-olhatónak kell lennie, különben nem fog indulni.
  • 94mike
    #24580
    Hello urak,valaki elmondaná h hogyan lehet a CD-ről való Boot-olást elérni?: DD van 4 pont,mind a négyet be állítóttam cd-rom ra,h onnan kezdjenel indullni a win7,de azt irjaki ki az indítás elött h Fail Boot,blabla system..stb,lehet h vmit én basztamel,a válaszokat előre is köszönöm !
  • gergely1991
    #24579
    Próbáld ki azokat a programokat amiket az utolsó sorban felsoroltam.:)
  • Atika :o)
    #24578
    koszi a valaszt utannanezek a virusnak mert masik gepen meg mukodnek az usb kulcsok :)
  • gergely1991
    #24577
    Érdekes hogy sok flash eszközt képtelen rendesen felismerni formázás nélkül.Lehet hogy a legtöbb flash eszköz hibás vagy a fájlrendszer sérült meg.
    Vagy esetleg vírusgyanú akár:
    Kaspersky Virus Removal Tool,Malwarebytes antimalware,Hitman Pro,
  • Atika :o)
    #24576
    Sziasztok az mitol van hogy akarmilyen USB kulcsot beleszurok gepbe mindet formatozni akarna es nemlatom a tartalmat???
  • kl24h
    #24575
    Ha nem szórakozik veled valaki, akkor futtasd le a Vipre Rescue-t is, mert csak valami ki kell törölje. Az is megtörténhet, hogy egy olyan vírusos programot indítsz el, hogy nem tesz más látványos változtatást a rendszerben (pl. pendrivereken levő Autorun.inf vagy a gépeden valamilyen biztonságosnak tűnő program).
  • Toto652
    #24574
    Hát, legutóbb úgymond eltűnt a systemből is, és most sincs benne.
    Vírust nem talált az Avira, Malware-t se a Malwarebytes.
  • kl24h
    #24573
    Vagy valaki szórakozik veled és egy idő után kitörli ezt a két programocskát, de másképpen megtalálod a C:\WINDOWS\system32\dllcache\ rejtett mappában ezt a két programocskát és csak be kell másolnod, a C:\WINDOWS\system32\ mappába.
  • kl24h
    #24572
    Ha eltűnik a számológép és a Paint, akkor az azt jelenti, hogy kell hiányozzon a C:\WINDOWS\system32\ mappából a calc.exe és az mspaint.exe.
    Csak úgy magától nem tűnik el, csak vírus okozza vagy valamilyen vírusos program csinálja (gondolok fertőzött pendriverre).
    Ahogy leírtad és inkább arra gondolnék, hogy eltűnik a Start-ból (persze ennek is vírus lehet az oka), de nem hinném, hogy maga a program is eltűnne. Ezt ki lehet próbálni, ha beírod a Run-hoz, hogy calc vagy mspaint.
  • Toto652
    #24571
    Sziasztok!

    Arra lennék kíváncsi, hogy mi okozhatja azt, hogy eltűnik a Windows XP-ben a számológép és a Paint?

    Már egyszer feljöttem ezzel a problémával, és akkor meg is oldottuk a visszatelepítést, de úgytűnik csak pár hétig marad meg...

    Malware - Vírus nincs a rendszerben...
    Köszi!
  • Zsolt01
    #24570
    Persze, hogy lehet formázni Pendrive!
    Én ezt használom formázásokra:
    O&O Partition Manager
    Pl. második hdd esetén amin Win volt és alapból pl. xp nem engedi formázni, ez megcsinálja.
  • SMGBAS
    #24569
    Köszi
  • gergely1991
    #24568
    Át van-e állítva(hardverben,szoftverben) írásvédettségről írhatóvá?
    Vagy esetleg töröld ki a eszközből az autorun.inf (ha létezik valójában, de lehet hogy rejtett attribútummal van ellátva) fájlt a parancssoron keresztül(mert lehet hogy éppen futás alatt van a exe-d):
    del -q -f meghajtóbetűjel:\autorun.inf
    A fájl létezését ezzel a paranccsal ellenőrizheted : type meghajtóbetűjel:\autorun.inf
    Ha létezett a fájl akkor lődd is ki a folyamatokból utána, próbáld meg újra a formázást.
  • SMGBAS
    #24567
    Valahogy lehet formázni egy pendrive-ot?
    Ilyen reklámcucc van az egyik partíción és nem engedi törölni
  • gergely1991
    #24566
    Lehet hogy a Facebook-ban átállította a nyelvet.Vagy a vírus közrejátszik.
  • simonl #24565
    kockí=kocka

    bocsi
  • simonl #24564
    Sziasztok srácok, gyors segítség kellene.
    Adott egy gép windows xp operációs rendszerrel és bármely böngészőben a Facebook és csak a Facebook oldalon betűk helyett kockí karakterek jelennek meg.
    Mindezt - a tulajdonos elmondása szerint - egyik napról a másikra.
    Találkozott már valaki hasonlóval?
    Előre is köszönöm a segítséget.
  • Evin
    #24563
    Viszont ha gondolsz a jövőre, hogy esetleg Win7-et raksz fel 1-2év múlva, és még talán jó a vinyó, érdemesebb 40-et hagyni a C-nek.
  • Slee
    #24562
    Akkor teszünk majd egy próbát ma este:)
  • lck
    #24561
    Nekem elég lenne :)
  • Slee
    #24560
    Azért szeretném megosztani, hogy azon ténylegesen csak az operációs rendszer és a főbb összetevők, alapprogramok legyenek. Minden más a D:-ra kerülne.
    Ebben az esetben akkor mondjuk a 20 Gb megfelelő lehet?
  • lck
    #24559
    Ha odatudsz figyelni arra hogy később a C:-n lehetőleg csak a rendszer legyen, plusz az alapprogramok. A többi ( filmek + nagyméretű programok ) a D:-re kerüljenek akkor bőven elég neki 15-20 giga. Ha olyan "mindent a c:-re pakolós" vagy, akkor felezd el, vagy meg se oszd.
  • Slee
    #24558
    Üdv. Windows Xp Sp 3 -at szeretnék telepíteni. Szeretném particionálni a winchesteremet. Mennyi helyet érdemes hagyni a C: -nak ?(250Gb-os winch)
    A válaszokat előre is köszi.
  • k roy96
    #24557
    Megoldottam!! asztalon jobb klikk\tulajdonságok\asztal. ott az "Az asztali elemek testreszabása..."(legalul), abban a web fül. ott a "weblapok:" részben minden elől kivenni a pipát. Leírtam, hátha valakinek is ez a problémája. Bocsi a sok spamért!
  • k roy96
    #24556
    Háát istenem inkább linket adok róla, ami itt van.. Bocsi mégegyszer!!!
  • k roy96
    #24555
    bocs nem volt jó a link
  • k roy96
    #24554

    Ilyen szürke hátteret ad az ikonok szövegének! Ezt kellene megoldani. Köszi előre is!!