25353
Whistler - Windows XP
  • nothes
    #18273
    Na, sokáig tök jó volt, aztán ma reggel egy youtube videó alatt uezt csinálta.
    Driverek letöltése innen a procimhoz esetleg megoldhatja a problémát?
  • nothes
    #18272
    Akkor most az AMDs procimmal, amikor valami fontosat írok/szerkesztek, rettegjek, hogy mikor hal meg a rendszer? Ez így elég ... Direkt azért váltottam vissza Xp-re, hogy minden jó legyen, erre... lol

    Mondjuk most minden rendesen fut, habár nem videóztam csak pár percet. Majd holnap megnézem egy teljes filmnél csinálja-e még.
  • [HUN]FaTaL
    #18271
    Ugyanez a gépem volt, csak nem volt overclockolva azt hiszem (de lehet, hogy már volt). AMDnél én is olvastam, hogy van probléma.
  • nandorb
    #18270
    csak akkor 2evvel ezelott meg nem volt sp3
  • nothes
    #18269
    * 800 mhz sry
  • nothes
    #18268
    Igen, azelőtt is. De mint mondtam, Vista alatt semmi ilyesmi nem volt, szóval nem hiszem, hogy a géppel lenne a gond. Konfig: athlon64 x2 3800+ 2 giga 8000 mhzs kingmax ram, geforce 7300LE videókártya. többet nem tudok. Egyébként a Vista előtt kb egy évvel ugyanezen a gépen volt detto ugyanaz az XP amit most pakoltam fel és nem emlékszem, hogy akkor lett volna ilyen hiba.
    Mondjuk ezzel így a szoftver meg a hardver hibát is kizártam De ha az elmúlt héten, hónapban, évben, sőt még ma délelőtt, amikor még vista volt fenn, semmiféle hiba nem volt, ezért a hardver hiba tuti kilőve.
  • Narxis
    #18267
    Intel procid volt akkoris? Nekem AMD van és olvastam is, hogy inteles gépen csinálták az SP3-as image-t Microsofték.
  • [HUN]FaTaL
    #18266
    Processzor vagy vga túlmelegedés. Nekem, mikor még XPt használtam nem okozott semmi problémát az SP3.
  • Narxis
    #18265
    Ha SP3 előtt is csinálta akkor nem tudom, esetleg túlmelegszik a gép. Nekem viszont SP3 óta csinált párszor fagyást, előtte sose. Szóval a májkroszoft bekaphatja.
  • nothes
    #18264
    Sziasztok!
    Vista után felpakoltam az Xpt, mert bizonyos dolgok miatt kezdett meggyűlni vele a bajom. Azonban itt is van egy aprócska probléma. Néha az Xp mindenféle hibaüzi nélkül teljesen meghal. Értem ezelatt, hogy lefagy a kép az egérrel együtt és ezt követően kb 10 másodpercig a hangszóróm furcsa pörcögő hangot ad. Hiába várok, nem történik semmi ezért reboot. Eddig kétszer filmnézés közben történt, ezért arra gyanakszok, hogy ahhoz van valami köze, de egyszer sima netezés közben is ezt csinálta. Felraktam az SP3-as javítócsomagot és a legújabb drivereket, szóval nem értem. Vista alatt ilyen nem volt, szóval nem hiszem, hogy hardver hiba lenne, főleg, hogy még egy éves sincs a gép (Fusi Scaleo P).

    Ötelete valakinek?
  • [HUN]FaTaL
    #18263
    Jelszavazd a felhasználói fiókot, tegyél fel normális tűzfalat, néha húzd ki a kábelét és 20 perc múlva dugd vissza hátha tanul belőle.
  • Narxis
    #18262
    Szólj neki, hogy ne csinálja. :D
  • XanderCage
    #18261
    Nem hiszem hogy vírus, a szomszéd lesz! De mit tudnék csinálni hogy ne piszkálhassa a gépemet (azon kívül hogy kihuzom a kábelt, mert közös a net :S), és egyáltalán hogyan csinálja?!
  • nandorb
    #18260
    no es hogy lehet ezt megcsinalni masnak???
  • Narxis
    #18259
    Nekem volt egy vírusom ami reinstall után is megmaradt. :( 1 napomba telt leírtani. De mondjuk sanszosabb, hogy szomszédja hülyül. :D
  • [HUN]FaTaL
    #18258
    Lehet ilyet csinálni, minden xpvel ugyanazt a vírust bekapni elég esélytelen úgyhogy szerintem ő csinálja. :DDDDDDDDDDDDD
  • Narxis
    #18257
    :DDDDDDDDDDD

    Kösd szét egy napra és kiderül, lehet vírus is.
  • XanderCage
    #18256
    Hellosztok. Annyira nem tartozik ide a dolog de xp-m van és ez egy aktív fórum ezért lehet hogy valaki tudja és nem találtam kémprogrammal foglalkozó (aktív) fórumot, ezért írom ide. Na szóval az a helyzet hogy az xp-m már régóta azt csinálja, hogy magától behozza a számológépet, sajátgépet, e-mail küldőt(microsoft office outlock), vagy pl. ki szokott jelentkezni csak úgy magától. Bármilyen xp-t rakok rá mindig ezt csinálja. Mivel a szomszéddal össze van kötve a gépem, én arra gyanakszom hogy ő csinálhatja ezt valamivel. A kérdésem az lenne hogy van-e ilyen program amivel ezt tudja csinálni, vagy ez valami más, vagy megtudnám-e nézni valahogy, hogy ő szórakozik-e a gépemmel? A választ előre köszi!
  • Örm
    #18255
    Hello!
    Ezt WindowsXP4ever-t használja valaki? Érdemes a sima változat helyett ezt feltenni?
  • Hzsolesz
    #18254
    Van persze legális is közte,de asszem lemondtam róla.
  • Zsolt01
    #18253
    Hát Én annó jártam úgy, hogy xp elakadt a telepítés közbe.
    Millenium felment.

    Kiderült, hogy a CPU megadta magát. Csere hazahoztam, nem ment és kiderült Alaplap is kész lett.
    Tehát egyik oprendszernél előjöhet a hiba a másiknál nem.

    Írtad, hogy 3 xp lemezzel próbáltad, gondolom mind különböző és nem egymás másolatai voltak.
    Tiszta, nem módosítottal próbáltad ?
  • Hzsolesz
    #18252
    Most próbáltam, és hadd tekerjek még egyet a dolgon...Linux gond nélkül felment...ergo: nem hardver probléma.
  • Zsolt01
    #18251
    BIOS "nullázás" meg volt !
    Tápod rendben! Próba másikkal, nem adná le a ...
    Másik HDD-vel még nem próbáltad !
    Hát CPU, Alaplap gond lehet.

    Jó lenne másik CPU-val próbálni. (Pl.: 1 szervizbe biztos megoldható) és ha akkor se megy, akkor marad az Alaplap csere.
  • Hzsolesz
    #18250
    Köszi!Féltem, hogy ilyen választ fogok kapni...
  • [HUN]FaTaL
    #18249
    Nincs túlhúzva valamelyik alkatrész (ram, cpu)?

    Próbáld meg másik rammal, aztán másik alaplappal. Ha akkoris fagy akkor másik CPU így ki tudod deríteni mi baja:)
  • Hzsolesz
    #18248
    Bes...tok olyan problémám van XP telepítésekor. CD-ről boot-ol, formáz, fájlokat másol, aztán újraindul (eddig ugye egészséges).Újraindulás után bejön az XP logó és 4 sec után odafagy. 3 db telepítőlemezzel próbáltam, memóriát kicseréltem, videókártyát kicseréltem, DVD-t kihúztam, (más mozgatható hardver nincs is benne), az integrált dolgokat letiltottam, és mindig ugyanott lefagy. Azt nem értem, hogy fél évvel ezelőtt miért ment rá?
    Szerintem kuka a gép, de azért meg merem kérdezni: valakinek ötlete esetleg?
  • Zsolt01
    #18247
    Hát alapba jobb 1 frissen telepített xp.
    De Én az Sp3 miatt nem tennék újra 1 gépet.
  • Flamer
    #18246
    szerintem frissre jobb.
  • Örm
    #18245
    Hello!
    Az SP3-at frissen telepített gépre vagy régebben telepített gépre érdemesebb feltenni?
  • DonZorro
    #18244
    Sziasztok!

    Tud valaki segíteni abban hogyan tudom a tűzfalat újra aktívvá tenni? Valami belenyúlt és nem lehet bekapcsolni...
  • [HUN]FaTaL
    #18243
    Nincs mit:)
  • stupido
    #18242
    köszi
  • [HUN]FaTaL
    #18241
    Ő a dirt szerette volna fájlba irányítani és erre megadtam a parancsot:)
  • Netgear
    #18240
    Tud valaki olyan oldalt, ahol le van írva hogy hogy kell nagyobb hatótávolságú (pl.: 1 km) wireless hálózatot házilag kiépíteni?
  • Narxis
    #18239
    Start menú, Minden Program, Windows Updatet próbáld. Amúgy nem tudom.
  • NiGhTM4R3
    #18238
    Hali

    XP SP3-amat akarom frissíteni, de ezt írja ki mikor az I.E.-ben a Windows Update-ra megyek:

    "A kért keresési kulcs nem volt található egyik aktív aktiválási rendszerben sem"

    Ez miért van?:S
  • kollektor
    #18237
    módosítani,megnyitni,szerkeszteni wordpaddal tudod (a windowsban )
    a dir parancs csak listáz (a parancssorban)
    a type paranccsal megtekinthető a fájl tartalma (a parancssorban ),de csak.txt,.doc, ... állományoknál van értelme használni (mert azok olvashatók)
  • [HUN]FaTaL
    #18236
    start->futtatás->cmd

    ránavigálsz a mappára amit listázni akarsz és dir > c:\valami.txt

    Az elérési útvonal módosítható. Docba szerintem nem lehet, vagy valami programmal de ez egyszerűbb.
  • stupido
    #18235
    sziasztok!

    Hogy lehet egy mappa tartalmár egy txt vagy doc fájlba belemeteni?

    Előre is köszi!
  • Örm
    #18234
    Nincs