25353
Whistler - Windows XP
  • Örm
    #18313
    Kösz,de ezzel a registryt és az internetes nyomokat is ki tudom törölni?
  • temes69
    #18312
    sziasztok!

    légyszi valaki linkeljen már egy olyan webcímet ahonnan lebírok szedni satas drivert xphez! egyszerüen nem találok egy értelmeset amit bebírok nlitetal tolni az sp3as xpbe.
  • Flamer
    #18311
    ad-aware
  • Örm
    #18310
    Hello!
    Milyen programot ajánlanátok registry pucolásra és rendszer karbantartásra?
  • mac100
    #18309
    Hellósztok olyan problémám lenne hogy eltűntek a parancsikonok ikonjai csak fehér kockák maradtak, de csak az asztalon tűntek el. Próbáltam át állítani másra de akkor sem müxik, please Help.. előre is köszönöm
  • daxan
    #18308
    Probléma megoldva!
  • daxan
    #18307
    Tudtok ajánlani egy programot amivel meg tudom változtatni a regisztrációs kulcsot? Google-ban kerestem már, találtam is leírásokat, de nekem valami egyszerű kis program kell...
  • mczolly
    #18306
    Köszi szépen, sajnos én is sejtettem, hogy nem úszom meg, a röhejes az egészben, hogy zsír új a telepítés, most kezdhetem előlről legalább a zenék/filmek megvannak:D
  • [HUN]FaTaL
    #18305
    Úgy csak frissíteni lehet, akkor a rendszerfájlok az eredetiek lesznek, de ettől még a rendszer teljesítménye nem fog változni. Lényegében a válasz: nem sajna. Rakd újra a rendszert, frissítsd le, tegyél fel minden programot drivert és ghostold le.
  • mczolly
    #18304
    Sziasztok!
    Van egy particionált vinyóm az egyik partición van az XP. Az XP már elég tropa, ezért szeretném újrainstallálni.
    A kérdésem: Megoldható, hogy úgy installáljam újra, hogy megmaradnak a programok registry bejegyzései hasonlók?
  • nandorb
    #18303
    flash esetleg kiirhatna DVD-re
  • Narxis
    #18302
    Gondolom nincs tartalék merevlemeze amire a fontosabb adatokat lementheti.
  • Narxis
    #18301
    Kösz. :P
  • nandorb
    #18300
    mert nem rakod ujra az egesz OS-t uj particiokat keszits stb.
  • Narxis
    #18299
    Hát ez érdekes, passzolom a problémát egy okosabbnak. :(
  • Laky
    #18298
    Egyszerűen nem adott lehetőség gyorsformázásra (NTFS), sőt semilyenre, szimplán csak telepíteni engedte. Ha jól emlékszem azért sírt, mert azon a meghajtón, amire telepíteni akartam, már volt egy régebbi XP, és "... hiba merülhet fel".
  • nandorb
    #18297
    jo a stilusod:DDD
  • Narxis
    #18296
    Bootoltál telepítő CD-ről és nem engedte formázni a meghajtót? Én is nem rég raktam újra az SP3-as XP-met és tökéletesen ment. Mit írt ki ha a fent leírt módon csináltad?
  • Laky
    #18295
    Hali!
    Nem rég raktam újra az XP-t (SP3), de nem engedte leformázni a megszokott winchestert, amire telepítani szoktam az OS-t, ezért felraktam ismét ugyanarra a meghajtóra. Nem nagyon értek ehhez, de valószínűleg eltárolódott az SP2, és ezzel együtt a régi profilom is, amibe ha belépek, szépen lírja az összes rendszerinformációt, mellé pedig, hogy SP2, miközben SP3 is van. A 2 együtt úgy érzem nem passzol, mert most elég sokat problémázik a gép :D

    Lehetséges csak az SP2-t valamilyen módon?
  • madi 9k
    #18294
    Hello!

    Olyan gondom lenne, hogy ha ki akarom kapcsolni a windowst akkor a "Windows leáll..." képernyőnél megfagy a gép: egér se mozog, se ctrl-alt-del és még ki se kapcsol :P manuálisan kell a power gombot nyomnom.

    Újratettem az egészet minden program felment hibátlanul és ki is kapcsol a gép mindaddig, amíg egy hálózati mappát nem csatlakoztatok. Hiába választom le avagy sem a gép utánna már nem kapcsol ki.

    Csökkentett módból kikapcsol de ha visszamegyek normálba megint nem. Semmilyen hibaüzenetet nem kapok és a rendszernaplóban sincs semmi ami hibát jelezne.

    A gép: Asus Aspire 5720

    Hálózati mappákat mindenképpen kell használnom.

    Valakinek valami ötlete? Előre is köszi!
  • Attila889
    #18293
    Hali.Kéne egy kis segítség.A felhasználói fiókokat hogyan tudom kikapcsolni?Theme kreátor progit honnan tudok leszedni?
  • ffxi
    #18292
    Tudnátok segíteni? Semmilyen böngészővel nemtom behozni ezt az oldalt. Tűzfal ill. rúter semmilyen tiltás sincs. Kitiltottak volna engemet? Vagy meghekkeltek?
  • Zsolt01
    #18291
    Itt Te írtál erről a problémádról !
    (Én nem láttam.)

    Amúgy nekem is volt ez.
    Gép indításánál nekem is svchost.exe 100% CPU-használaton volt 1-3 percig.
    Nekem ami megoldotta:
    Windows Update-re való visszaváltással jó !!!
    ("Start menü > Minden program > Microsoft Update > Beállítások (a bal oldali menüben) > Letiltás.")
  • Zsolt01
    #18290
    Érdekes !
  • Holjam33
    #18289
    Helló!
    Végre sikerült megoldani az svchost.exe 100% CPU használat problémát, gondoltam közlöm veletek itt is, hátha szenved még valaki ilyennel, én már hónapok óta szívtam ezzel.
    1: Töltsd le a Windows Installer 4.5-öt, majd telepítsd,
    2: Töltsd le a Windows Update Agent 3.0-t, majd telepítsd,
    3: Indítsd újra a gépet
    4: Végül töltsd le a "svchost.exe 100% CPU használat probléma megoldás" bat fájlt, és futtasd le


    Kész is vagyunk, és nincs svchost 100% cpu:)
  • [HUN]FaTaL
    #18288
    ehh, nem gondoltam hogy ilyen őskövülettel próbálkozol:D
  • Hzsolesz
    #18287
    A #18248 hozzászólásomhoz sikerült megoldani a problémát, tehát csak jelzésképp, ha valaki esetleg hasonló jelenséggel találkozna.
    Megoldás: fogsz egy őskori XP telepítő lemezt, amin még SP 1 sincs, és gond nélkül felmegy....aztán frissítés.
  • CyrSyS
    #18286
    Sziasztok!

    Lassan 2 éve használok SATA winchestert és őszinte leszek már annyi féle helyről hallottam azt hogy a windows XP nem kezeli a SATA winyókat normálisan mert van hozzá külön SATA driver meg egyebek. Én eddig mindenféle gond nélkül tudtam rá Windowst telepíteni, a rendszer inicializációt követően szépen felismerte mindig. Annyit tudok hogy ha Bekapcsolom/aktiválom az NCQ-t akkor reinstall windows.

    Kérdéseim a következők:

    Érdemes-e bekapcsolni az NCQ-t ? Használata mit eredményez? Hátrányok és előnyők az NCQ-nak!

    SP3-as Xp-t használok és most hogyan tudok meggyőződni arról hogy a HDD-m tényleg SATA2-n üzemel?

    Merevlemezem pontos adatai:
    Samsung 250GB SP2504C SATA2 HDD Supporting NCQ
    Alaplap Asus P5B ami SATA2-t természetesen támogatja!

  • Zsolt01
    #18285
    XP sp2 telepítő cd-t dvd-re akarod !
    Én múltkor 1 cd képfájlt dvd-re Alcohol 120%-al megtudtam csinálni.
    Rákérdezett, hogy biztos, vagy ilyesmi és csinálta is.
  • lck
    #18284
    Úgy érted hogy most a telepítő megvan CD-n és lemezmásolással átírod DVD-re ?
    Mert akkor igen. Bár nem minden íróprogram engedi a lemezmásolást különböző típusú médiára.
  • laller0077
    #18283
    Hali
    az lenne a kérdésem hogy ha kiirom a windows xp sp2-t egy üres dvd-re akkor azt bebirja boot-olni a gép??
  • nandorb
    #18282
    honnet szedted le mert en meg nem lattam talan 1screenshootot adhatnal
  • Örm
    #18281
    Hello!
    Feltettem a WindowsXP4ever-t. A kérdésem az lenne, hogy tudom az ablakok alapértelmezett beállításait visszaállítani?
  • Örm
    #18280
    Hello!
    A WindowsXP4ever-t próbálta már valaki? Nekem az lenne a gondom, hogy a laptopomat Vista támogatással gyártják csak. A XP telepítők nagy része nem lát benne HDD-t (a Daytonát sem tudtam feltenni). Most XP-van rajta, de azt a telepítőt nem találom amiben benne volt a HDD driver. Szerintetek ez felmegy a SATA HDD-re?
  • biomage
    #18279
    Mind1, de azért meg kérdem, mit tegyek ha mégsem tudom a sata vinyora telepiteni a windows, ugy értem mit kell tenem hogy sata vinyora tudjak win telepiteni, nincs lemezmeghajtóm
  • armageddon666
    #18278
    GA-P35C-DS3R-el nem volt (ilyen problémám)
    simán szar xD de telepíteni (20dszorra... lehet elkopott már a CD? :\ vagy csak nagyon szar a lap :()lehetett rá wint.
  • biomage
    #18277
    hét remélem a Gigabyte GA-P35-DS3L alaplap képes lesz emulálni az IDEt
  • lck
    #18276
    Nem mindig, előfordul hogy az alaplap tudja emulálni az IDE-t a telepítő számára, ilyenkor simán látja az XP telepítő. De ezt alaplapja és satája válogatja. Vannak olyan módosított xp telepítők amiben benne vannank a sata driverek.
  • biomage
    #18275
    Hali

    Jól tudom? ha Sata vinyora akarom a win xpt telepiteni akkor kell valami driver hogy a windows képes legyen rátelepiteni magát?
  • [HUN]FaTaL
    #18274
    Windows Updatet csináltál? Mert azt hiszem javították a hibát már rég, vagy talán új sp-t adtak ki nem tudom. Nincs AMD procim, se XPm:D