25353
Whistler - Windows XP
  • jaki88
    #18553
    Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy újra szeretném tenni az xp-t, de nem akarom, hogy letörlődjenek a cuccaim, zenék, doksik stb. Meglehet úgy oldani a telepítést, hogy ne formázza a lemezt, csak simán újrarakja a windowst? Egy partícióm van, azon van minden, a windows is. Előre is köszi.
  • nandorb
    #18552
    aha reinstall szt. en ugy tudum hogy ha valamit letorlunk es a windows meghibasodik akkor segit de visszont ha mas program okozta hibat nem javit
  • T0NI
    #18551
    Tutira minimum egy windos reinstall?? Mondjuk az általában segíteni szokott, mert akkor én mindig formázom is a partíciót.
    Viszont most nagyon szeretném ezt elkerülni, mert bár segítene,de mire én ezt mind visszateszem...kismilió program van fenn, VSTik garmada stb... ha nincs megoldás, akkor nikább maradjon a konzol, mert annyira már nem is tűnik ezek fényében olyan zavarónak :)
    A GTA San Andreas mod installer programnak votl szüksége rá
  • nandorb
    #18550
    ooo eza laptopod vagy emilyen geped van?,meg mire van kapcsolva a kepernyo?
  • nandorb
    #18549
    hat ujra teszed az egeszed mert tolesel nem teszed helyre, Meg Win OS Reinstall se segit mar probaltma, ja mond meik programnak volt szuksege ra?
  • T0NI
    #18548
    igen, 1-est raktam fel, legközelebb becsület szavamra 2-őt vagy 3-at rakom fel, de addig hogy lehet az 1-es okozta gubancokat helyrehozni? lck a tweakprogramot még nézem köszi!
  • laurella
    #18547
    Sziasztok!
    Hogy tudom az integrált x3100-as vga-mat 256 mb-ra állítani?(ASUS X51L noti)
    A Boot menüben nem találtam meg.
    köszi!
  • nandorb
    #18546
    gondolom hogy a Net framework 1-est raktad fel,mert nekem is ien hasonlo gondom volt probald legkozelebb csak a 2-est es a 3-ast felrakni
  • lck
    #18545
    Tweakui
    Ebben a kis tweakprogramban könnyen beállítható hogy melyik felhasználó lépjen be automatikusan.
  • T0NI
    #18544
    Sziasztok!
    A következő problémám lenne, áldatnám a nevét aki sikeresen megoldja.
    XP SP2-m van, és felkerült rá egy .NET framework. Előtte minden tökéletesen működött, egy felhasználó, indítóképernyő nélkül, most pedig alapból a rendszergazda fiókba lép induláskor, és felhasználót váltani csak konzolosan tudok. (winkey+l és a fióknév beírásával ugye). A rendszergazda fiókot most letiltottam, ezért oda nem lép induláskor, ezt eddig összesuszteroltam, de én szeretném, ha ne lenne semmiféle üdvözlőképernyő, sem konzol, semmi. Másrészről leállításkor sem a jól meg szokott három ikon (zöld piros sárga, kikapcsolás újraindítás kijelentkezés), hanem szintén konzol ahol kiválaszthatom hogy mit szeretnék, gondolom nem ismeretlen senkinek. Ctrl+alt+del-re pedig feladatkezelő helyett ismét konzolt kapok szám szerint 6 opcióval, szintén nem ismeretlen, PC zárolása kijelentkezés feladatkezelő stb.
    Ha valaki tudja, hogy állítsam vissza a régi állapotokat, nagyon hálás lennék érte!
    Előre is köszönöm a segítségeteket!
  • nandorb
    #18543
    :D sajnalom 1x ugyis ujra raktad volna
  • Bagoly81
    #18542
    közbe kitaláltam a megoldást,.. csak tul késön, dühömbe nekiáltam törölni regeditből, és a windows könyvtárbol, usb nevű fileokat.. ész nélkül. természetessen nemsegitett azsem.

    a megoldás mi már tul késön jutott eszembe:

    az usb meghajtó drivereket frisitettem. de nem az eredetire,( mit elötte alkalmaztam de nemvolt jó) hanem a windows által az "általásnosra"

    és kapcsoltam a fényképezöt. ekkor már ujból elkezdte felismerni a készüléket az elöző rossz driverhez nemnyult.

    vissza a gyári driverek és akkor is jovolt.

    de akkor már szétturtam a wint

    szoval az xp reinstalt nemusztam meg. csak egy 5 percet kelett volna még higadtnak lennem , és megjöttt volna megoldás :D
  • Mordoc911
    #18541
    Sajna ezt már próbáltam de nem használt, ezért kérdeztem rá.
  • lck
    #18540
    Esetleg ez ?
  • Mordoc911
    #18539
    Hali, olyan bajom lenne hogy egy vadi új gépen feltettem az xp-t és bár felismeri a hangkártyát nem tudok hangot kicsikarni belőle. A tulajdonságaiban azt írja:Nincs illesztőprogram telepítve az eszközhöz.
    A baj az hogy nem adtak hozzá és nem talált a windows update sem hozzá illő progit.Amúgy a neve NVIDIA HDMI Audio Device. (az nvidia honnalpon nem tláltam meg). Minden ötletre nyitott vagyok, előre is kössz
  • gazometer
    #18538
    Na, hát végül is fennakadtam a BootSkin nevű stuffon, de inkább békén hagyom az ntoskrnl.exe-t, mer ha azzal lesz valami akkor se safe mód, se normál.
    De természetesen köszönöm az infót.
  • Narxis
    #18537
    Jól csinálja. :D
  • nandorb
    #18536
    haver motoja aki linuoxon virtualis meghajtoval vagy mar mivel nyomja az XP-t
  • Narxis
    #18535
  • nandorb
    #18534
    VISTA=Volunteers In Service To America
    or Viruses Infections Spyware Trojans Adware
  • nandorb
    #18533
    vidd el szervizbe az egesz hazat hogy alapitsak meg ok mi lehet a baja
  • daxan
    #18532
    Régebben minden működött rendesen. Akkor most venni kell egy új alaplapot?
  • nandorb
    #18531
    meghibasodhatott,ha azt irod hogy mar raktad ujra is regebben mukodott minden nemde?
  • daxan
    #18530
    De mi lehet a baja?
  • nandorb
    #18529
    szedd le a TuneIt Up 2008-at google majd kidobja hol lehet leszedni es annal vannak a visualis efectek,meg a boot. stb kicserelese +meg az oldaluknal lebirsz szedni parat amit bebirsz rakni
  • gazometer
    #18528
    Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy hol tudom megváltoztatni a bootscreent? Feltéve ha nem exe-t kell. Win98-95-nél volt egy logos nevű cucc amivel lehetett paintban kreált képeket bootscreenre állítani, nyílván mivel az Xp-é animált ott más a helyzet. Ha valaki tud valami lényegretörő info-val előállni előre is köszönöm!
  • nandorb
    #18527
    nagy valoszinusegben az alaplap okozza a hibat
  • daxan
    #18526
    Hali! A véleményeteket szeretném kérni. Van egy gép amin valamiért nem mennek a játékok, egyszerűen telepítéskor kilép mindegyiknél és hibaüzenetet ír. Már újra lett rakva a rendszer egy párszor, de a hiba továbbra is fennáll. Én már csak arra tok gondolni h hardware hiba van. Szerintetek?
  • nandorb
    #18525
    tedd ujra az XP-t es soha tobbe ne rakd fel ezt a drivert
  • Bagoly81
    #18524
    ugytudom töröltem már, nemsegitett. probáltam usb, print modot is azsem segitett. az egyik egy pentax, ugy uj gép, a másik a traveler mind2 olcso gép de ujak mind2 ugyanez a helyzet. a travelerres progija miatt van az egész.... de nemtudom kiiktatni amit feltett. a telepitöje egy exe, kibontani nemtudom, hogy megnézzem mit instalál, , söt aztsem tudom hogy hovateszi.
  • nandorb
    #18523
    a fenykepezo drivert torold le es az usb kabelal ugy hasznald a fenykepezot mint egy flash memoriat a driver nem segit sokat ugyanazt teszi
  • Bagoly81
    #18522
    üdv!
    az a problémám, hogy feltelepitettem egy fényképezőgép driverjét(usb-s).
    de mikor rácsatlakozom az eszközt azonnal kék halállal ujraindul.

    szeretném a meghajtó driverjét letörölni, de nemtudom hol lehet.

    az a baj, hogy aztsem tudom joformán mit kell törölni mert a nevétsem tudom, anyira gyorsan lefagy a gép és ujraindull, probáltam már aztis hogy az összes usb meghajtot törölni de , felismeri az alaplapi usb-t és mikor csatlakoztatom, automatikussan kékhalál , ujraindul. dugtam már másik usb portra is, akkor is ugyanezt csinálja

    regisztri trakaritó programmal is probálkoztam, azsem segitett. a karbantartót is lefutattam, hogy az ideglenes fileokat törölje, azsem segitett.

    nemakarok uj xp-t rakni. szoval elfogyott az ötletem, most épp a google t bömgészem valami info után, de még semi.

    segitsetek pliz!!!

  • goofy1984
    #18521
    Telepítés közben belekerült egy Firewire kártya. Most kivettem, akkor meg van hang. Mitől lehet ez?
  • goofy1984
    #18520
    Hello!

    Olyan problémám van, hogy most feltettem az SP3-as XP-t, és nincs hang. Vagyis van, de valami recsegős zaj. Előtte még SP2-es Windows volt fenn, ott tökéletesen működött.
    Hangkártya: SB Live! 24-bit
  • [HUN]FaTaL
    #18519
    ne total commanderrel egyesítsd hanem egyből a 001-t csomagold ki winrarral.
  • kollektor
    #18518
    hy!
    próbáltad már DAEMON Tools-ba berakni a .out kiterjesztésű fájlt ?
  • Kockazone
    #18517
    Hy!

    Lécci segítsetek van egy flt-tsbv.001 stb fájlokból álló mappám amiket egyesítettem total commanderrel és .out fájl lett belőlük ezt átírtam .rar-ra megpróbáltam kicsomagolni de kéri a 000 fájlt (ami nincs meg és nem is létezik mert megnéztem és sehol sincs ilyen ezért nem hibás) de egyébként a rar-t megnéztem 760mb és egy 810mb-os .iso-t foglal magába..... Ezt szeretném "kiszabadítani" valami más megoldás vagy program létezik erre a hibára? (100% hogy nem hibásak vagy hiányosak a fÁjlok!!!)
    Előre is köszi!

    (Remélem érthető volt és van itt olyan zseni aki ezt megfejti:D)
  • bajoros
    #18516
    Üdv a windowsos guruknak

    Problémám a következő.XP-m gyárilag rejtett particióból recovery programból újratelepíthető volt.Minden beavatkozás nélkül újrarakta magát oly módon hogy a megosztott dokumentumoktól kezdve az asztalon elhelyezett mappák és a tulajdonos dokumentumai is a vinyó második partíciójára kerültek.Ezáltal bűntetlenül lehetett a windowst újratelepíteni úgy hogy az összes személyes doksim sértetlenül maradt a "D" partición.
    A fő gondom az hogy a vinyóm kifingott így nincs többé recovery.Az új vinyóra feltettem ugyan egy XP-t de sehogyan sem tudom elérni azt hogy a doksik egy más partícióra illetve egy 2. vinyóra/mert kettőt tettem bele/legyenek téve alapértelmezésben.
    Remélem érthetően fogalmaztam.

    Megoldható valahogyan a hasfájásom?
    Van ötlet,tipp vagy bármi segítő szándék a probléma megoldására?

    Üdv
    Bajoros
  • Narxis
    #18515
    Nekem XP Manager-ben van ilyen funkció.
  • Flamer
    #18514
    ojan progi ami időközönként (pl 1h) cseréli a wallpapert?