25353
Whistler - Windows XP
  • stupido
    #18593
    Szevasztok!

    Lenne egy kérdésem:

    Van három számítógép hálózatban. Azt szeretném, hogy hajszálpontosan együtt járjanak az óráik úgy, hogy az egyik gépen beállítom az időt, a másik kettő gép órája pedig ezzel a géppel szinkronizálva menne.

    Lehetséges?
  • Flamer
    #18592
    nos nem tudom mi oldottameg a problémát de kicseréltem az ide kábelt meg ujrahuztam a wint az iamgeből.. és most yó.
    de egyenlőre nics fent se nero se vmware.
    mert az mindkettő elkurhattya a cd/dvd rom kezelést.. :|
  • piccolo555
    #18591
    Kössz szépen!
  • daxan
    #18590
    Hi! Múltkor írtam, hogy az egyik gép hibákat ír a játékoknál és kilép... Nos most meg nem ismeri fel a dvd meghajtót. Lehet alaplapi hiba?
  • Narxis
    #18589
    Nem rossz. Báj.
  • Flamer
    #18588
    ezlesz itt a következőm.
    de holnap még szerelgetés megm inden demost alvás.beyl gn
  • Flamer
    #18587
    ahan. főleg azis hogy mégiscsak az eszköz szar. ghost se indul el a cdről, meg linux live se már :D
    fogja magát pörög bug mint a szar aztán eccer csak áll. :D
    ejjpicsábamár.
    mostanságminden összejön :C
    mostvettem vinyot 1 hónapja.. xp bágos szar. most dvdrom. fajz :C
  • nandorb
    #18586
    Start--->>>Run(futatas) beirod regedit es entert nyomsz
  • piccolo555
    #18585
    Hello all!
    szeretném megnyitni a registry editort vki elmondaná hogyan tudom?
    előre is thx!!
  • Narxis
    #18584
    Hát ez durva. :S
  • Flamer
    #18583
    hm. nos..
    Hiba történt az eszközön (\Device\Harddisk0\D) a lapozási művelet közben.
    a D a dvdrom betűjele.. gondolom vmi gázvan vle. ijet csinált amikor most beraktam a dvdt :C
    aztán:
    Az illesztőprogram azt találta, hogy az eszköz (\Device\Ide\IdePort0) beégetett programja régi vagy lejárt. Csökkentett működés várható.

    hát omg.
    nos.. winreinstall annyi lesz hogy ghost indit és 20perc.

    ya és nem távolitottam el semmijen cd/dvd iro programom.. eccerűen ezt csinálta most ahogy ma beraktam egy cdt vagy dvdt.. :C
  • Narxis
    #18582
    Azt írják, hogy CD/DVD író program eltávolítása után jelentkezhet ilyen hiba, és, hogy meg tudja javítani a program. Nem 100% de szerintem ezt kéne megpróbálni mielőtt win reinstallhoz kezdesz. :D
  • Flamer
    #18581
    az mit tud?:o
  • Narxis
    #18580
    XP Manager-ben van egy erre az esetre való javítási lehetőség, azt még megpróbálhatod.
  • Flamer
    #18579
    A(z) 'PIONEER DVD-RW DVR-111D' eszköz (IDE\CdRomPIONEER_DVD-RW__DVR-111D________________1.29____\46_044493650303130385732204c202020202020) eltűnt a rendszerből az eltávolításra való előzetes felkészítés nélkül.

    ésmég cdtse tettme be. :D csak ujrainditottam a gépet..
  • Narxis
    #18578
    Azaz, anno én Everest-tel találtam csak meg a gyártó honlapján. :S Majd írj, hogy hogy sikerült. :P
  • Flamer
    #18577
    ugyérted: http://wwwbsc.pioneer.co.jp/product-e/ibs/device_e/dev00001r_e.html

    és okay. nézzük.
  • Narxis
    #18576
    Nekem is ilyen van, keress rá erre: DVR111D_FW129EU ez a meghajtó firmware, frissítheted vele, nekem semmi baj nem volt még XP alatt se ezzel.
  • Flamer
    #18575
    denmehiszem mert ha bootolásnál rakok be pl linux livecdt az yóak. :C
    itt tutti valami windozgecység lesz. :C
  • nandorb
    #18574
    kosd at masik kabelel
  • Flamer
    #18573
    A(z) 'PIONEER DVD-RW DVR-111D' eszköz (IDE\CdRomPIONEER_DVD-RW__DVR-111D________________1.23____\46_044493650303130385732204c202020202020) eltűnt a rendszerből az eltávolításra való előzetes felkészítés nélkül.

    loál?:D
    cd/dvd romot hogylehet chkdsk-elni?:DD!
    berakok cdt/dvd-t megdöglik. megfagyaz xp. :D
  • Locna
    #18572
    Bocs, de megint előbb írtam mint gondokoztam.

    Szóval a hibát a crystalXP féle Longhorn bricopack okozta.
  • Locna
    #18571
    Hali!
    Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy ez a hibaüzenet mi a francért jön elő mindíg egyes programok telepítése előtt, miközben újrahúzás előtt az adott programok simán települtek??
    Már a harmadik XP verziót telepítem, de mindegyiknélk ezt írja ki:

    setup.exe-Szabálytalan rendszer DLL áthelyezés

    A rendszer Dll(user32.dll) a memóriában áthelyezésre került. Az alkalmazás nem fog megfelelően futni. Áthelyezés történt, mert a DLL(C:\\WINDOWS\system32\SHELL32.dll) a Windows rendszer DLL-ek számára fenntartott címtartományt foglalta el. Új DLL-ért lépjen kapcsolatba a DLL-t biztosító forgalmazóval.

    Annyit, hozzá kell tegyek, hogy a már meglévő 2X1gb mellé, a napokban beraktam még 2X1Gb-pt, amikből a gép 3,25Gb-ot lát.
    Személy szerint a memória többletre gondolok, mert a bővítés az újratelepítés előtt történt és ekkor még semmi, hiba nem volt.

    Köszönöm a segítséget!!
  • Morphin
    #18570
    Hali!
    Egy olyan aprócska mégis idegesítő problémám van,mégpedig az h a bootolás ideje eléggé változó nálam.Arról beszélek amikor feljön az xp screen a kis vonalkával ami megy folyamatosan.Namost van amikor kb 10 másodpercig sem tölt és máris feláll a rendszer, és van amikor több mint 1 percig csak megy a csík, aztán áll fel csak minden.
    Remélem vki tud segíteni, köszi előre is!
  • Narxis
    #18569
    Átok.
  • Zsolt01
    #18568
    #18567 Nálam rendben van és akiknek feltettem (jó pár gép) azoknál is jó !!!!
  • nandorb
    #18567
    nem semmikep se, az nem javitas hanem rontas
  • bubu13
    #18566
    Sziasztok!
    Szerintetek érdemes feltenni a sp3-at?
  • nesto
    #18565
    heló! sata-s vinyóra telepítenék xp-t, usb-s recken kersztül. a laptopon 32bites vista van, de szükségem lenne egy xp-re is. dosos telepítés után újraindítom a gépet, és mikor töltené az xp-t kék halál. valaki tudna segíteni?
  • Zsolt01
    #18564
    1 Winyós gépről volt szó !!!

    Olvass vissza !

  • Narxis
    #18563
    2hdd is jó, vagy ha egy hdd van akkor 2 partíció, a lényeg, hogy Windows külön legyen.
  • MaSzKa
    #18562
    ez hülyeség
    minek 2 partició

    csak a helyed fogy el meg nehéz eligazodni

    és ha 2gb van az egyiken a másikon 3gb akkor nem tudsz 5gb-os filet rámásolni

    nekem 1 másik hdd különrajta van

    de van pendriveos winxp is
  • Flamer
    #18561
    start -> futtatás -> control userpasswords2
  • Narxis
    #18560
    Lemezkarbantartózz sűrűbben, töröld a rendszer visszaállítási pontokat, esetleg tiltsd le ezt a szolgáltatást stb.
  • Zsolt01
    #18559
    Na ja
    Akkor nem kell máshoz rohangálni (másik winyóért) adatmentésért.
    Nekem van 4 Winyóm is.
  • lck
    #18558
    3. Vagy veszel egy másik vinyót és arra rakod az új xp-t. :)
  • Zsolt01
    #18557
    Mentsd le a cuccokat a Winyódról!
    Ha működik az XP-d:
    1. másik winyót ráteszel és lemented.
    (Ha nincs kölcsönkérsz pl.)
    2. kiírod dvd-kre.

    Vagy te vidd el a Winyódat valakihez és úgy mentsd le ....
  • fapuska
    #18556
    Sziasztok. Az a problémám, h két gépünk van itthon, az egyiken xp, a másikon vista, de mind a kettőn azt tapasztalom, h másodpercek alatt betelik a merevlemez, pedig ha összeadom, h az egyes folderek hány GB-ot tartalmaznak, kábé csak a teljes kapacitás fele jön ki. Vajon miért? Nagyon bosszantó, h sehogy se férünk el 60 meg 100 gigán, pedig elég kevés szemetet tartunk...
  • Zsolt01
    #18555
    | #18553

    Hát igen.
    2 partició a minimum, ez alap dolog.
  • Narxis
    #18554
    Nem lehet, csinálj 2 partíciót.