25351
Whistler - Windows XP
  • Peetboy
    #24711
    A tulajdonságoknál ezt írja: Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Harddisk1\D.
  • kl24h
    #24710
    Nézd meg, ahol van disc hiba, egyet megnézel, hogy mit ír benne (jobb click Tulajdonságok).
    Leformáztad a D-t? Formázás után nem kell hiba legyen.
    (remélem nem vírus szórakozik veled, mert az a furcsa, hogy ütemezve van a Chkdsk és nem jelenik meg sehol). A C esetében egy alapos Chksdk nem enged, csak ha ütemezed az indításkori ellenőrzést, viszont akkor meg is jelenik az Ütemezett feladatok között. Érdekes, hogy itt nem jelenik meg semmi.
  • Peetboy
    #24709
  • Peetboy
    #24708
    Nincs az Msconfigban és a CCleaner - Automatikus induló programokban sincs.
  • kl24h
    #24707
    Az ilyen konfiguráziós beállítások a C-ben vannak, tehát ha le is formázod, akkor is neked ellenőrizni fogja, de itt valami gyanús, mert nálad azt írja, hogy ütemezve van a töredezettségmentesítés. Akkor érdekes, hogy nem jelenik meg nálad az Ütemezett feladatok között. Azt ajánlom, hogy nézz be az Eseménynaplóba is főleg a System részbe (Control Panel > Administrative Tools > Event Viewer), hogy vannak-e Error bejegyzések.
  • kl24h
    #24706
    Még egy helyen meg lehet nézni ezt az automatikus lemez ellenőrzést: Start > Run > msconfig a Startup fülben (vagy ha CCleaner-t ismered/használod, akkor ott az Eszközök > Automatikusan Indúló programok között nézz szét) meg kell jelenjen a chkdsk.
  • Peetboy
    #24705
    Megtaláltam. Rejtettet sem talál. És valami facebook Update ütemező van beállítva.
    Na most azt csinálom átmásolom a "D" meghajtó tartalmát máshová. Utána leformázom és vissza rakom a cuccokat rá.
  • kl24h
    #24704
    Igen Ütemezett feladatok. Az Advanced, az valami Részletes... nem tudom hogy van magyarul, de mindenképpen a Súgó előtti fül.
  • Peetboy
    #24703
    Scheduled Tasks az miscoda? Ütemezett feladatok? Abban nincs semmi ilyen. Advanced fül sincs ott. Vagy rossz helyen kerestem.
  • kl24h
    #24702
    Nézz be a Control Panel > Scheduled Tasks itt meg kellene jelenjen, esetleg ha mégsem jelenik meg, akkor az Advanced fülben legyen bepipálva a View Hidden Tasks, mert lehet rejtettként van bejegyezve. Ha így megtalálod, akkor egyszerűen kitörlöd.
  • Peetboy
    #24701
    Lefuttattam. A következő gép indításra ütemezte. De minden indításkor lefuttatja a CHDSK-t, csak minek?
  • gergely1991
    #24700
    Futtasd le a chkdsk -f parancsot.
  • Peetboy
    #24699
    Nem engedi a 'D meghajtót töredezettségmentesíteni. Miért?
  • kl24h
    #24698
    A billentyűzeted nem volt más nyelvre (pl. HU-ra) átállítva mikor megadtad a jelszót? Ez inkább akkor fontos, ha a jelszónak adsz speciális karaktereket, mint pl. @^%$*& és ha HU-ra volt állítva, akkor ezek más karaktereknek felelnek meg. Ahogy leírtad a problémád, hogy nem fogadja el, én inkább erre tippelnék. Az Üdvözlőképernyő esetében a nyelvet az Alt+Shift gombbal váltod, de persze csak azokra, amiket megadtál, az óra melletti nyelvek.
  • Frobi
    #24697
    És ha azzal se megy akkor mit csináljak???
    Egy progival fel kell törni vagy telepitsem újra az xp vagy akkor is kell hozzá a jelszó ha újra telepítem ???????????
  • gergely1991
    #24696
    Mikor beírtad a "Rendszergazda"-t a jelszó beviteli mezőt pedig hagyd üresen.
    Ha ez tetted akkor próbálkozz meg az admin-al is ugyanúgy mint a "Rendszergazda"-val(lásd fentebb).
    Ha ez se akkor valószínűleg az aki telepítette a windózt rá tette a jelszót.
  • Frobi
    #24695
    Ja elfelejtettem irni hogy rendszergazda néven hagyta az egészet és úgy irta rá a kodot lehet hoyg ez miatt nem lehet megcsinálni amit irtál ??????????
  • Frobi
    #24694
    Szia ezt irja ki nekem és nem sikerül megcsinálni
    Ha ezt benyomom akkor beadja a rendszergazda szöveget de kéri is a jelszót.Amikor ráokézok akkor a következőt irja ki nekem ( A rendszer nem tudta beléptetni.Ellenőrize a felhasználó nevét és a tartományt , majd adja meg újra a jelszavát.
    A jelszavak kis és a nagybetük meg vannak különböztetve. )
    Ennyit ir ki
  • gergely1991
    #24693
    Üdvözlőképernyő megjelenésekor ctrl+alt+del 2x egymásután.Majd Felhasználói név beviteli mezőbe: admin vagy rendszergazda majd ok gomb.
  • Frobi
    #24692
    Hali van egy problémám.
    Az xp le lett kódolva és elfogadta a kódot meg minden de amikor be akarok lépni akkor már a kódot nem fogadja el ezt hogy tudom megkerülni hogy be tudjak lépni a rendszerbe.
    A jelszó megerősítést is elfogadta meg minden.

    Előre is köszönöm a segítséget.
  • Peter1
    #24691
    Nos a probléma "megoldódott"...
    Volt valamikor egy késleltetett írás és a pendrive ki lett húzva gépből...
    Egy ismerősőm valami programmal visszaállította és végülis meglehet nyitni, de szét van esve (teli van különböző karakterekkel, értelmezhetetlen).

    Ui: köszönöm a tippeket.
  • kl24h
    #24690
    Egyelőre kellene ellenőrizni a gépet a pendriverrel együtt:
    Malwarebyte's Antimalware (free)
    Hitman Pro 3.5
    Kaspersky Virus Removal Tool
    IObit Malware Fighter Free
    Emsisoft: MalAware
    Microsoft Safety Scanner
  • Peter1
    #24689
    Nos még találtam egy másik .xls fájlt aminek 0 bájt a mérete. És az sem másolható.
    De az ami miatt eredetileg írtam, a pendriveon áthelyezhető másik könyvtárba. De mást továbbra sem tudok tenni.


    #24687:
    Sajnos a második megoldási lehetőség sem segített.


    Ez valószínű virus :(

  • Peter1
    #24688
    Most megnéztem ezt a rejtett mappák, fájlok lehetőséget. És találtam egy ilyet, ugyanabban a könyvtárban:
    .~lock.fájlnév.xls
    Ezt például nem lehet törölni sem.
  • gergely1991
    #24687
    Lehet hogy a vírus átírta hogy ne lehessen beolvasni ahogyan #24686 hszben le van írva.
    Autorun honlétét egy egyszerű paranccsal lehet ellenőrizni
    Ha mondjuk a pendrive meghajtóbetűjele G akkor a következőt kell beírni:
    type G:\autorun.inf

    Második megoldásként excelben az adatok>külső adatok importálása>adatok beolvasása menüponttal még megpróbálhatod helyreállítani...
  • kl24h
    #24686
    Te csak a pendriverre mentetted el ezt a fontos dokumentumot?
    Lehet meghibásodott a pendriver. Én is találkoztam hasonló esettel, de aztán próbáltam többször és aztán végül sikerült másolni. A végén azt lett, hogy tönkrement a pendriver.
    Még lehet vírus is a dologban, hogy ha a te gépeden menteted le utojára, a vírus szépen átírta úgy, hogy most már olvashatatlan vagy az az *.xls fájl már egy *.exe lett. Meg kell nézni, hogy nincs-e/nincsenek-e valamilyen rejtett mappák, fájlok (autorun.inf, Recycler féle mappa, stb.) a pendrivereden. Ahhoz, hogy lássad a rejtett mappákat, fájlokat, (Windows XP esetében) akkor a Folder options-ban a View fülben be kell pipálni "Show hidden files and folders" és ki kell venni a pipa jelet a "Hide protected operating system files (Recomended)" elől.

    A leírásod szerint inkább az első problémára gondolok, tehát a pendriver hibásodása, de azért le kell ellenőrizni, nehogy vírus szórakozna veled.
  • Peter1
    #24685
    Sziasztok!
    Nekem egy olyan problémám van, hogy a pendriveomon megsérült egy .xls fájl. Semmit nem tudok vele kezdeni, csak átnevezni tudom. Sem másolni sem áthelyezni. Jópár az interneten megtalálható javítóprogramot kipróbáltam, de semmi sem segít. Természetesen elég fontos a táblázat. Elvileg a mérete megvan nem 0-ás a tartalma.
    Másoláskor ez a szöveg fogad:
    Hiba! Nem olvasható ........................... .xls!
    Szüntesse meg az írásvédettséget!


    A pendriveon egyébként minden egyéb program és dokumentum fut és működik.
    Esetleg tudtok-e valami tuti megoldást a problémámra?
    Vagy kezdhetem előröl jó sok munkámat?
  • computerguru
    #24684
    Persze,hogy nem! Mivel nem eredeti az xp-d,igaz? Próbálj meg szerezni egy XP eredetiség cracket,és meg lesz oldva a problémád,onnantól eredetivé teszi az xp-det.
  • Peetboy
    #24683
    Msconfig -ban nem található meg melyik az.
  • Flamer
    #24682
    csak aztnem ertem miert nem tolod ra? tan nem vettedmeg?:O
  • gergely1991
    #24681
    msconfig>automatikus indítás fül?
  • Peetboy
    #24680
    Ezt hogy lehet eltüntetni?

  • Zsolt01
    #24679
    Tűzfal letiltás.
    Ha új verzió jön ki felteszem egyből. (mostanában jött egymás után)
  • Toto652
    #24678
    Hát, pedig de... mivel ez a szoftver nagyon sűrűn frissíti magát, ezért elég nehéz minden héten új crack-et szedni hozzá (Nincs Ncore-om)
    Meg különben is... évi 3000 Ft nem pénz... :)
  • Zsolt01
    #24677
    Ugye ezt nem komolyan írtad :-)
    Ahhoz, hogy Full verziót használj, nem lényeg a megvétel :-) Google a barátunk!
  • Toto652
    #24676
    Majd egyszer megveszem :)
  • Zsolt01
    #24675
    De ugye nem az ingyenes változattal?
    Full változat a jó.
  • gergely1991
    #24674
    Akkor jelöld meg mert ez szó szerint érdemezi hogy mit akarsz és mit nem.:D
  • Toto652
    #24673
    Ezt nem hiszem el!

    Úgy tűnik, a probléma az, hogy mikor feltelepítwem pl, csak a játékokat, de ilyenkor nem jelölöm ki az eszközöket, mert minek, nem akarom őket újrarakni, ekkor ez az ostoba telepítő szépen letörli azokat, amiket nem jelöltem ki! :D
    Besz*rok, komolyan mondom!
  • kl24h
    #24672
    Ezek a védelmek csakis észrevennék. Ha nem személy törli ki, akkor szoftver kell csinálja vagy be volt/van fertőzve a géped de úgy, hogy a Windows újratelepítése nem használ. Lehet van egy olyan vírus, hogy hiába telepíted fel a legjobb védelmeket (már befertőzi telepítéskor), ezért az antivírus nem tud semmit sem kezdeni vele.