25353
Whistler - Windows XP
  • kl24h
    #24753
    Nemrég adtak ki Microsoft-ék egy frissítést, a Security Update for Microsoft .NET Framework 2.0 SP2 on Windows Server 2003 and Windows XP x86 (KB2656352) és érdekes módon nálam mintha nem telepedett volna fel, mert mikor kiírta, hogy a telepítés sikeres, azután rövidesen megint jelzi, hogy ez a frissítés elérhető, ezt akár hányszor eljátszom, úgy jelzi, hogy nem telepített semmit sem. Az Eseménynaplóban is azt írta, hogy sikeres volt a telepítés. Újra is indítottam a gépet, pedig nem kérte, akkor is ugyanez a helyzet.A többi Windows frissítés sikeresen feltelepedett. A rendszer Windows XP SP3.
    Valakinél volt ilyen gond?
  • janisjoplin
    #24752
    Tele volt a gép minden sza..al.Nagyon lassan indult el.és kín volt kivárni mikor leállt.Megoldódott a probléma.Kaptam kölcsön egy külső dvd írót.Köszönöm a segítséget.Azért majd még próbálkozom vele.mert nem szeretek kölcsön kérni semmit.Azt azért végképp nem értem.hogy a windows 7 elsőre felment rá.de az xp meg vagy 15-20 próbálkozásra.4 programmal.és 3 pendriv-el.nem ment.
    Még egyszer köszönöm a segítségeket..
    Janis Joplin..
  • gergely1991
    #24751
    Az előző link cseh nyelvű letöltést ajánlja.Ez pedig magyar.
  • gergely1991
    #24750
    Ehhez mit szólsz?
  • gergely1991
    #24749
    Szóval ezt még a telepítőnél írja ki?
    Fura kis szerzet meghiszem azt.:D
    "Most gondoltam újra rakom az xp-t"
    Szóval mi is a baja, az előzővel?
  • trident
    #24748
    Nem otthoni gépen (felhasználói fiókot kezelek), avi fájlt indítva az avi elindul a media playerben, hang van, de nincs kép.
    K-lite-ot, xp codec packot, vlc-t nem tudok telepíteni. Mi tehetek?
  • janisjoplin
    #24747
    Köszi a leírást.kipróbálom.Sajnos nem vagyok egy profi.és ezért nem értem a leírás végét.Mikor kész vagyok a dll-el akkor a windows /system32 mappába hogy rakjam be?A rendszer nincs még kész.akkor hogy rakom be?
    Az első újraindításnál írja ki.Átállítottam kl24h javaslatára.hogy usb boot legyen az első.de hiába.
    Janis Joplin..
  • janisjoplin
    #24746
    Igen ki volt próbálva.2 db xp-t próbáltam. Letöltöttem most még 2 db xp-t.
    Mind a kettőnél mikor kérdezi.hogy elfogadom a feltételeket/nyomjak f8-at/.Na ilyenkor nem reagál semmire.Próbáltam mindkét xp-t 2-szer.És ugyan az.
    Janis Joplin..
  • gergely1991
    #24745
    Keresd meg a képfájlon(daemon-tools-al mountolva) vagy winrarral a "hal.dl" fájlt ha megvan nevezd át zip kiterjesztésre aztán csomagold ki majd a pendive-ra.Kaspersky Rescue CD-vel USB-re.A kaspersky rescue fájlkezelő alkalmazásánál ezt a hal.dll fájlt átmásolod a pendrive-ról a windows\system32 mappába ha ez kész rebooltold a rendszert.Ha nincs benne a hal.dll fájl akkor ott a telepítővel lesz a baj.
  • kl24h
    #24744
    Még lenne a Windows 7 USB/DVD Download Tool. Azért lenne egy kérdésem, hogy az az *.iso ki volt próbálva CD-n, tehát, hogy jó az a Windows?
    A másik dolog, hogy megcserélheted a First Boot Device a Removable-ra és a Second legyen a HDD.
  • Optimus Prime
    #24743
    Nekem lenne egy inkább idevágó gondom: hogy tudom megnézni az XPS formátumot? Néztem az MS lapján, de semmi hasznosat nem találtam. A .Net fent, de ezen részt én nem találom semerre.
    Az XPS-t Steam-es vásárlást, beváltás után kapom az adott tranzakcióról. Hátha egyszer kell.
  • janisjoplin
    #24742
    Sajnos nem sikerült.Ugyan azt írja.Kipróbáltam ezt a unetbootin programot.de hibát írt ki még a telepítés megkezdése előtt.Azért még megpróbálom vele.
    Janis Joplin..
  • kl24h
    #24741
    Én az UNetbootin-t használom.
  • janisjoplin
    #24740
    Wintoflash programmal .de próbáltam.még két programmal/nem tudom már a nevüket/de azokkal pár perc után hibát dobott ki.Holnap kipróbálom a biosban az átállítást.
    Köszönöm..
    Janis Joplin..
  • kl24h
    #24739
    Ha jó az XP telepítő CD (*.iso), akkor nem kellene ilyen gond legyen. Mivel nincs optikai meghajtója, akkor a BIOS-ban be kellene állítani, hogy a First Boot Device legyen a HDD és a Second Boot Device legyen a pendriver (Removable disc valami hasonló). Mikor feltelepedik az XP először, azután mikor újraindul a gép megint valamit beolvas a telepítő részből és valószínűleg nem találta a pendrivert. Gondolom ezért nem írt be mindent.
    A pendrivert milyen programmal tetted bootolhatóvá?
  • janisjoplin
    #24738
    Sziasztok!
    A gondom a következő:Van egy dell notebok.Használtan vettem.Xp volt rajta.Most gondoltam újra rakom az xp-t.Nem sikerült.Ezt írja:Nem indul a rendszer mert nem talál egy bizonyos system 32 hal.dll-t.Ja igen a telepítés pendriver-ról megy.mert meghajtó nincs.Sikerült felrakni rá windows 7 startert.Fut is.de ilyen kis játékok mint puzzle expressu.zuma.stb.akadozik.Frissítettem a videókártyát.de nem lett jobb.Xp-n ugyanazon futottak ezek a játékok.
    Köszönöm a válaszokat..
    Janis Joplin..
  • kl24h
    #24737
    Van mikor hasznosak.
  • mx5 kevin
    #24736
    Nekem van külső is nem csak belső mind kettő Samsung én nem vacakoltam vettem egy 2 terrást egyikhez se kellet program mind a kettő sima XP-vel lett formázva és patricionálva aztán használtam.Én speciel ezen a két vinyón tárolok mindent a külső afféle biztonsági mentés.Szerintem adattárolásra a legjobb megoldás,amúgy én azt mondom használtat nem szabad venni és ha vesz az ember valamit akkor minőséget vegyen gagyit nem szabad venni.A Pen drive drága és kevés adat fér rá CD-k DVD-k szintén drágák és nem valami megbízhatóak emellet nem hosszú adatárolásra tervezték a CD-t DVD-t.2003 óta már milliószor formáztam a vinyót és ugyan olyan jó mint újkorába.És érdemes megvenni szerintem egy 2 terrásat mert nem sokkal drágább mint a kisebbek persze ezt xp-n két részre mindenképp el kell osztani hogy stabil legyen.
  • Peetboy
    #24735
    Használt winyó 2004-es. 120 GB-os Maxtor. 2 hónapja vettem 4000-ért, de megbeszéltem a gazdájával és vissza viszem, vissza adja a pénzt. Ezután nem veszek Maxtort az biztos, Samsungot vagy Seagate-et veszek. Nekem Seagate van, 8 éve használom és még mindig hibátlan, nem szektor hibás.
  • mx5 kevin
    #24734
    Új a vinyó akkor ha ilyen bajai vannak vidd vissza az üzletbe.2 terrás esetén ketté kell osztani legalább két patricióra hogy stabil legyen XP-n.
    Nem tudom milyen márka de ha tudsz Samsungot vegyél mert nagyon jók.Szerintem valami gáz van a vinyóddal én speciel amikor megvettem fogtam megcsináltam a patriciókat oprendszerrel leformáztam és ennyi.
  • Peetboy
    #24733
    A "Szektorhibák keresése és kísérlet javításukra" és a "A fájl rendszer hibáinak autómatikus javítása" -- Ezek az opciók érnek valamit?

    Mert informatikus haverom szerint ez csak paraszt vakítás. A szektorhibás winchestert csak winchester cserével lehet megoldani. Több kisebb fájl 0 Kbyte-os lett és eltüntek mappák a tartalmukkal együtt. Ezért vissza is adom akitől vettem, és a pénzt vissza adja.
  • Peetboy
    #24732
    Igen a "C és "E meghajtók rendben vannak, mivel az a régi winchester. Csak az új winyóval vannak gondok amit nem rég szereztem be. A "D-re próbáltam átmásolni adatokat és ami átment rá, nem olvasható.
  • kl24h
    #24731
    És a C-re, ahol van a Windows, oda bármikor sikeresen le tudsz menteni fájlokat?
  • Peetboy
    #24730
    A "D meghajtó már üres, onnét mindent átmásoltam az "F-re, azon lehet látni a fájlokat. Csak a Partition manager nem látta. Néha ha filmet nézek róla, alul a tálcán megjelenik a figyelmeztetés, hogy nem sikerült menteni valami fájlt. Pedig csak olvassa a film fájlt, tehát elindult a film.
    Ami a "D meghajtón elveszett, az csak pár MB-os nem fontos dolog volt.
  • kl24h
    #24729
    Még helyre lehetne hozni vagy megpróbálni a Windows telepítő CD-vel a Repair Console-val, hogy javítsa ki az MBR-t az F-nek, de adatveszteséggel is járhat. Ezzel csak óvatosan kell dolgozni, mert gondok léphetnek fel később a többi partíción is.
  • kl24h
    #24728
    A Kaspersky Rescue Disc segítségével lehet fogod látni az egész meghajtót és fájlokat is másolhatsz (van fájlkezelő része is). Abban az esetben, ha az F meghajtónak megsérült a partíciós "táblája", akkor lehet minden adatod elveszett róla. Ilyen esetben tudtommal a Kaspersky Rescue Disc sem segít.
  • Peetboy
    #24727
    Az O&O Defrag Pro - Töredezettségmentesítő nem látja az "F meghajtót. De a Partition Manager sem látta, pedig azon vannak filmek. Nem tudom miért.
  • Peetboy
    #24726
    Köszi. Le tudtam formázni a D"-t a O&O Partition Manager programmal.
  • Peetboy
    #24725
    Nem még. Most a GetDataBack programmal próbálom vissza hozni, ami elveszett a winyóról.
  • kl24h
    #24724
    #24719 már próbáltad?
  • Peetboy
    #24723
    Már elegem van. Az egyik mappa amibe fájlokat tettem, üres 0 Kb-os lett, mintha nem lenne ott semmi.
  • kl24h
    #24722
    Épp az az érdekes, hogy a Chkdsk a hibás szektorokkal is foglalkozik. Meg az a furcsa nekem, hogy Windows újratelepítéssel is miért van bekapcsolva a Chkdsk a D partícióra. Szerintem vírus lesz a dologban, ami a Windows újratelepítésével is megmaradt (nem újdonság, már találkoztam ilyennel is).
    Most ajánlok egy másik módszert. Itt van a Kaspersky Rescue Disc 10, egy vírusellenőrző képfájl, amit ki kell írni CD-re (vagy pendriverre is lehet, ha nem akarsz CD elrontani és a géped tud USB-ről is bootolni). Mikor bekapcsolod a gépet bootolsz erről a CD-ről (vagy pendriverről), követed az utasításokat, frissíted a vírusadatbázisát és utána leellenőrződ az egész gépet. Van böngésző is benne, tehát lehet letölteni az internetről és ekkor kipróbálhatod, hogy lehet-e használni a D partíciót (csak meg kell keresned, hogy melyik az, mert lehet másképp fogja nevezni, nem D-nek). Mivel nem sikerült leformáznod, ezért szerintem kell lehessen használni. De mindenképp futtasd le az egész gépet.
    Ez egy Linux-ban írt Windows vírusokat kereső Rescue Disc, ez azt jelenti, hogy a vírust/vírusokat sikeresen el lehet távolítani.
  • DarkSector
    #24721
    Mennyiért dobnak egy eredeti xp-t?
  • Peetboy
    #24720
    Most ezt írja ki gyakran, ha rá van kötve a winyó, amivel a probléma van. Egyébként szektorhibás, az okozhatja a problémát?

  • Zsolt01
    #24719
    O&O PartitionManager ezzel a progival próbáld formázni D!

    De ami 100% formázza D:
    Xp telepítő cd indítani gép (boot xp telepítő cd) és D formázása! Csak figyelni, hogy tényleg D-t formázod, mert ritka esetbe, de megcserélődhetnek betű jelzések. Méretre figyelj!
  • polipeti
    #24718
    Én egy EASEUS Partition Manager nevű kezelővel dolgozom. Még nem történt meg hogy nem tudtam volna vele formatálni. Próbáld meg hátha segít. A program ingyenesen letölthető és működtethető . Itt találhatod http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/easeus-partition-manager-home-edition-v3-5-WC14.html
  • Kori
    #24717
    van a c meghajtón egy MSOCashe könyvtár a jelölésen egy piros felkiáltójel
    lehet ezt a könyvtárat törölni?
  • Peetboy
    #24716
  • Peetboy
    #24715
    Újra telepítettem a Windowst és ugyanaz a hiba. Nem engedi formázni a "D-t, és bekapcsoláskor a Chkdsk ütemezve van.
  • Peetboy
    #24714
    Köszi