25353
Whistler - Windows XP
  • kl24h
    #24793
    Attól függ, hogy milyen Error-t írt ki.
    Gondolom, hogy az Utility to record Kaspersky Rescue Disk 10 to USB devices (378 KB) programmal írtad meg a kav_rescue_10.iso fájlt a pendriverre.
    CD esetében nagyobb a valószínűsége, hogy bootoljon, ezért használhatnál egy újraírható CD.
  • Toto652
    #24792
    Igen, ez nyilvánvaló... bootoltam is, de az írta ki, hogy error... nem tudta betölteni... Kaspersky volt ez... CD-ről valszeg nagyobb az esély nem?
  • kl24h
    #24791
    Melyik nem megy?
    Nálam úgy megy, hogy mikor megjelennek a gépinformációk (alól van Press DEL to run Setup), akkor megnyomom az F8 (nálad lehet más gombbal jön be a Boot menü) és akkor bejön a Boot menü, ahol ki tudom választani, hogy melyikről bootoljon a rendszer, persze a gép beindítása előtt már bedugom a pendrivert. Ha így nem sikerül, akkor a BIOS-ban a Boot részben állítsd az Removable Devices a First Boot Device-nak, a második legyen pl. a HDD és a harmadik a CD/DVD. Ekkor kell menjen (a Kaspersky, biztos).
  • Toto652
    #24790
    Ez a pendrive-ról bootolás sosem jön össze...
  • kl24h
    #24789
    Egy frissen telepített Windows-nál nincs ilyen, hogy nem engedi, csak a korlátolt felhasználok esetében, de ebben nem vagyok biztos.
    Ha az antivírust akkor telepíted, amikor már kész az internetkapcsolat, ha fertőzött már a rendszer, akkor hiába telepíted fel, mert lehet az antivírust is megfertőzi.
    Én azt ajánlom, hogy tudj egy tiszta képet, ellenőrizd le a rendszert a következőkkel: Kaspersky Rescue Disc 10 és a BitDefender Rescue CD. Ezek ilyen bootolható cuccok, meséltem róluk.
    A Kaspersky Rescue Disc 10 van USB (pendriverről bootolni) megoldás is (ott van a link), azért nem kell CD elrontani. A BitDefender Rescue CD esetében nem adtak hozzá USB megoldást, ezért miután letöltötted a *.iso-t, megíros pensriverre az UNetbootin programmal.
    Ezzel a két Rescue CD cuccal le kell ellenőrződ a gépet, mert valami nem stimmel (UTorrent:"...amit észrevettem az a hangerő ami mindig eltűnik, meg az utorrent... mindig ezt csinálta, de most...">>>>> hardver hiba esetében nem történik ilyen)
  • Toto652
    #24788
    Az eseménynaplónál elakadtam... bevallom nem szoktam nézegetni, de a lenyíló három eshetőségek közül (Alkalmazás, biztonság, rendszer) egyikbe sem enged be!
    Ezt írja:
    "Nem lehet befejezni a műveletet a következőn "XY". Az objektumfelület ismeretlen."

    Hmm... az Avira nem talál semmit, nemrég nézettem vele át a rendszert.
  • kl24h
    #24787
    Attól tartok, hogy nem tiszta Windows-t telepítsz fel, vagy utólag fertőződ meg. Ha lefuttatod a dxdiag-ot (Run dxdiag) sokmindent le lehet tesztelni (hang videókártya). Ha mégis valami hardver hiba lenne, akkor az Eseménynaplóban kellene valami szerepeljen vagy a Device Manager-ben is be lehetne tekinteni, hogy nincs-e valami figyelmeztető.
    Az hogy "eltünnek" az óra melletti ikonok, az már szoftverhiba és nem hardverhiba. A uTorrent eltűnése is szoftverdolog viszont a hangprobléma lehet szoftver vagy hardver. Olyankor mikor eltűnik a hang, fel kellene nyitnod a Volume Control-t lásd nincs-e valami meglepő benne.
  • Toto652
    #24786
    Nem, akkor sem... amit észrevettem az a hangerő ami mindig eltűnik, meg az utorrent... mindig ezt csinálta, de most már szeretném tudni az okát...
    Ennek az öreg masinának mindig valami baja van...
  • kl24h
    #24785
    "Nálam akkor beszélhetünk öreg Windows-ról, ha már legalább 4 éves"
  • kl24h
    #24784
    Ha így a #24782 szerint nem sikerült, akkor adj egy clicket a Restore Defaults-ra (csak ott van, legalul).
  • Toto652
    #24783
    Hiába...
  • gergely1991
    #24782
    Ha a tálcára jobb gomb tulajdonságok>tálca>aktív ikonoknál testreszabás>adott program mellé a legördülő listából kiválasztani a mindig látszik funkciót sem segít, akkor próbáld meg újraindítani a rendszert.
  • Toto652
    #24781
    Üdv!

    A windowsom amikor már "öreg" tehát több mint fél éve volt telepítve, akkor az óra melleti ikonok 90%-a nem akar megjelenni... akármit állítok a testreszabásban, vagy az adott szoftveren belül, egyszerűen nem akar megjelenni...

    Hogy lehet ezt visszavarázsolni?
    Köszi!
  • kl24h
    #24780
    A #24776 megoldódott, viszont a [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=964622373&no=24753]#24753[/URL] probléma egyelőre maradt.
  • kl24h
    #24779
    Érdekes, hogy a fájlok megkerültek és a mappák nem. Ha a #24778 hozzászólás alapján jártál el, akkor a mappákat is vissza kellett volna állítsa. Ha nem, akkor csak a fő mappát állítja vissza.
  • gergely1991
    #24778
    Amikor a rejtett attribútumot kikapcsoltad,úgy alkalmaztad hogy hatással legyen az almappákra,illetve fájlokra is, vagy csak a mappára?
  • NandorHUN
    #24777
    Hello, az lenne a bajom, hogy elrejtettem egy mappát és sehogy se tudom visszahozni, már mindent próbáltam, amit találtam a neten. A rejtett file-okat vissza tudtam hozni, de a mappák nem sikerülnek. Valaki tudna segíteni? Nagyon kösz.
  • kl24h
    #24776
    A [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=964622373&no=24753]#24753[/URL] hozzászólásomra válaszolva, gondoltam megpróbálom Rendszergazdai fiók alatt telepíteni. Érdekes módon egy nagy meglepetésem lett: nem lehet telepíteni a C-re, sem megnyitni (AccessDenied), letölteni internetről bármelyik partícióra.
    Az Eseménynaplót, Services, stb. nem lehet megnyitni (MMC Error). Valószínűleg ez lehet az oka, amiért nem tudja azt a Windows frissítést feltelepíteni.
    Azon a fiókon, amelyiket használom (Rendszergazdai jóga van), azon semmi probléma nélkül lehet telepíteni, a C-t használni, letölteni, mindent, itt csak a Rendszergazda fiókot érintette. Lehet ez a Windows frissítés a Rendszergazdai fiók által próbálja telepíteni, ami nem sikerül teljesen, ezért semmi hibajelzés nélkül egyszerűen nem telepíti fel rendesen.
    Ezt a hibát valamikori vírusfertőzés okozhatta és ilyen következménye is lehet.
    Ebből az egészből csak az jutott eszembe, hogyha az én fiókomnak nem lett volna Rendszergazdai jóga és akkor persze a telepítéseket Rendszergazda alól kellett volna végezni, akkor már meg lett volna a meglepetés.

    Sokféle dolgot kipróbáltam (Advanced System Care 5, Malwarebytes Antimalware - Registry szempontból, Microsoft Fix IT, stb.), de semmi sem oldotta még meg ezt a problémát, valószínűleg egy Windows Repair. Ez a hiba a Rendszergazdai fiókban, csak egy Registry (Group Policy, MMC modulok letiltása, stb.) vagy valamilyen adathiba az egész.
  • marsu
    #24775
    sziasztok!

    Ismeritek a Windows xp fantasy 2010? Mi a vélemény?
  • kl24h
    #24774
    Valamit/valamiket átmásolsz egy (vagy két) pendriverre és akkor meglesz a 15 GB szabad hely. Ezek után elindítod a Töredezettségmentesítőt és mikor végzett, visszamásolod azt amit a pendriverre tettél.
    Én azt nem értem, hogy hogy lehet annyi adatot felmásolni hogy alig van hely, épp annyira fontos minden adat?
    Nálam két partícióra van felosztva a HDD: 50 GB a C és 150 GB a D. Volt olyan eset, hogy megtöltöttem a D-t, de a C-n mindig volt vagy 25 GB üres hely. A D-n nem is foglalkoztam töredezettségmentesítéssel, mert nem sokáig voltak rajta az adatok és a gép gyorsasága a C-től függ.
  • Peetboy
    #24773
    Ja a lemezkarbantartót ismerem, nem sok helyet szabadít fel. Nekem 15 GB szabad helynek kell lenni ahhoz, hogy elinduljon a Tör. mentesítő. Annyi helyet sosem fog felszabadítani.
  • Peetboy
    #24772
    Egyébként nálam sose indult el a Format C, vagy rosszul írtam be a parancsot.
  • gergely1991
    #24771
    win+r előhívod a futtatás párbeszédablakot
    cleanmgr pedig maga a lemezkarbantartó.
    "De nehogy leformázza az egész winyót. :D"
    format -x C:\ :)
  • Peetboy
    #24770
    Ezt nem értem mi az a Win+R és hova írjam be a Cleanmgr? De nehogy leformázza az egész winyót. :D
  • gergely1991
    #24769
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=964622373&no=24767]#24767?[/URL]
  • Peetboy
    #24768
    Már kb 6 éve nem csináltam meg a töredezettség mentesítést a nagy winyómon, amin a dolgaimat tartom. Sose tudok helyet felszabadítani, ahhoz kéne egy másik nagy winyó.
  • gergely1991
    #24767
    Lemezkarbantót javaslom:
    win+r utána pedig írd be ezt: cleanmgr
  • Zsolt01
    #24766
    Akkor csinálj helyet!

    Prívát írtam.
  • Peetboy
    #24765
    A windowsos azt írja ki, nincs elég hely a lemezen művelethez.
  • Peetboy
    #24764
    Nem vontam vissza. Elindítottam és ezt írja ki. Vagy mert próba verzió, nem tudom. Azóta véget ért, de nem tudni megcsinálta-e teljesen.
  • gergely1991
    #24763
    Egyébként azt látom hogy visszavontad volna a műveletet[canceled by user](ami szerintem szándékos volt). :S
  • Peetboy
    #24762
    Én ezzel akarom. De a tálcán a háttérben fut elvileg a töredezettségmentesítő. Csak nagyon lassú.
  • gergely1991
    #24761
    A windows töredezettségmentesítőjével is próbáltad?
  • Peetboy
    #24760
    Ez mit jelent? Miért nem töredezettségmentesíti a gépet?
  • Zsolt01
    #24759
    Ez gép függő!
  • gergely1991
    #24758
    Csökkentett módban és telepítésnél is működik az USB-s klaviatúra(nálam biztosan).
  • kjhun
    #24757
    Ha a telepítőre gondolsz, de az XP boot-menünél is (ha F8-at nyomsz, amikor pont boot-ol a HDD-ről) is ugyanaz gondod, hogy nem reagál semmire, akkor az a gond oka/vele, hogy nem USB-s bill-t kell ilyenkor használni, mivel az használhatatlan ilyenkor. PS2-es bill-t kell használni, azzal megy.
  • trident
    #24756
    Köszi a tippet! :)
  • Zsolt01
    #24755
    portable KMPlayer is jó lehet, Én pl. jobban szeretem mint vlc
  • trident
    #24754
    Köszönöm!:) Kipróbálom, én még közben rátaláltam a portable vlc lejátszóra.:)