25353
Whistler - Windows XP
  • examinee
    #19033
    Na most valamiért elindult. Akkor scandisceljem igy le? meg kapcsoljam be a rendszer visszaállitás funkciót?
  • lck
    #19032
    Ha van lehetőséged, rakd átt agy másik gépbe a vinyót és scandisk-eld le.
    Elsőre ezt csinálnám.
  • examinee
    #19031
    Sziasztok!

    Van egy olyan gondom hogy tagnap gépet kikapcsoltam, meg meg bekapcsolom, bejön a win betötő képernyő törti törti és ujraindul. CSöökkentett modba , legutolsó jó konfigurációval is ez van:S
    Mi lehet?
  • Roll
    #19030
    Sziasztok!

    Adott két gép egy 2k3srv sp1 és egy xp sp2. A gépek közt nicsen tűzfal. Mindkét gépen fut az rpc szolgáltatás és a dcom is. Egy központi menedzsment termékkel telepíteni szeretnénk a kliensre, de folyamatosan ezt a hibát kapjuk: rpc server unavailable (error code 1722), illetve még ezt: acces denied (error code 5).
    Rpcping is ezt a hibát adja, akkor ha a szerverről pingetjük a klienst, fordítva viszont a klinsről a szerver felé jó a pingetés. Már a különféle registry kulcsokkal is próbálkoztunk. pl. Microsoft\Ole\EnableRemoteConnect értéke: Y, Polices\Microsoft\Windows NT\RestrictRemoteClients értéke:0.
    A gépek név alapján és ip alapján is tudják egymást pingelni.
    Van valakinek valami elképzelése, hogy mi lehet a gond?
  • bigapó
    #19029
    köszönöm, akkor feleslegesen nem dógozunk:))
  •  Evil
    #19028
    Nehogy! Max ha van 4GB ramod, és akkor is inkább 64bit-es Vistára :) 64bit-es xp-vel sok a gond felesleges és tényleg nemszámit szinte semmit.
  • bigapó
    #19027
    Sziasztok!

    Azt szeretném megkérdezni, hogy ki használ 64 bites xp-t és milyen pozitív/negatív tapasztalatai vannak?

    gyorsabb, érdemes-e váltani, driver mindenhez van-e? ilyesmikre gondoltam.

    van egy javítóprogi ami azt ajánlja, hogy váltsak 64 bitre, mert a procim lehetővé tenné. egy ismerősöm szerint nincs akkora egetrengető változás, memóriám pedig 2 GB, szal azt is kezeli a 32 bites.
  • xNoodlex
    #19026
    közben megoldódott
  • xNoodlex
    #19025
    nem tudja valaki miért van az hogy most telepítettem xp-t, és SP3 feltétele után indításkor mindig felugrik egy hibaüzenet hogy: Kettős név van a hálózaton!
    ez mit jelent? és hogy lehet eltűntetni
  • Shep
    #19024
    Ok. kösz.
  • Zsolt01
    #19023
    Xp alatt is letiltható:
    Sajtgép - Tulajdonságok / Hardver / Eszközkezelő -be megkeresed az alaplapi integrált hangkártyát és Letiltás !
  • T0NI
    #19022
    BIOSban letilthatod az alaplapra integrált hangkártyát, esetleg az alaplapon jumperrel
  • Chrisx
    #19021
    Csak a 64 bites Windows tud 3 Gigánál többet kezelni.
  • jaki88
    #19020
    Sziasztok! Az automatikus frissítés feltette az xp service pack 3-at, de azóta, amikor belépek mindig kiírja, hogy talált hangeszközt az alaplapon és hogy keressen hozzá szoftvert vagy telepítse. Na ezzel csak az a baj, hogy hangkártya van a képben és nincs szükségem arra az alaplapi hang izére. Van erre megoldás, hogy ne kérdezgesse ezt mindig? Előre is köszi.
  • colos01
    #19019
    Sziasztok. Tud nekem ajánlani egy lehetőleg magyar nyelvű egyszerű xp-t? amiből a felesleges dolgokat kikapkodták így lényegesen gyorsabb a rendszer?
  • Shep
    #19018
    4 giga memória van a gépben, de csak 3-at ír ki az xp, ha jól tudom be lehet állítani, hogy rendesen kezelje az egészet. Mit kell hozzá állítani? (esetleg rosszul tudom?)
  • zvaragabor
    #19017
    Képet már nem tudok, mert már nincs a közelben. Konkrétan arról lenne szó, hogy amiket vírusokat az antivírusom karanténba zárt, azokat én visszaállítgattam, hogy kimentsem. És néhánynak nem adott kiterjesztést, így nem tudom, hogy milyen fájlok voltak. De annyira nem fontos, hogy most elővegyem.
  • nandorb
    #19016
    dobj kepet rola ne igy magyarazzol meg nem latunk semmit nem is tudunk mondani biztosat
  • zvaragabor
    #19015
    Nem, exe vagy com (esetleg tmp) fájlról van szó, csak nem tudom, hogy melyik. Most végigpróbálhatnám, hogy melyik lesz az, de nem csak egy fájlom van.
  • nandorb
    #19014
    Ha filmet szedtel le nagy valoszinusegben Total comanderral kell egyesiteni oket
  • kl24h
    #19013
    ja es ez csak akkor ajanlom, ha a fajl nem nagyobb, mint 10MB, mert ha nagyobb, akkor le fog blokalni a WordPad
  • kl24h
    #19012
    Ha a fajlot felnyitod WordPad-ban, akkor ha MZ vagy MZP-vel kezdodik, akkor *.exe* vagy *.dll* tipusu fajl.
    Meg lehet probalni felnyitni a Windows Picture and Fax Viewer programmal es ha felnyitja, akkor valamilyen kepfajl: *.bmp*, *.png*, *jpeg* vagy *.jpg*, *.gif* VAGY meg lehet probalni az Irfan View progival, mert az tobb tipusu fajlot ismer, tobbnyire kepfajlokat.
    Masik probalkozas az osszes Office programok (Word, Excel, PowerPoint stb).
    Visszaterve a WordPad-ra, ha PK kezdodik, akkor *.zip* formatumu.

    Ha csak nem sikerul megallapitnod, akkor a fajlot nyisd fel WordPad-ban es kuld el az elso sort....megprobalom megallapitani
  • Blackrav3n
    #19011
    Üdv! Ujra szeretnék rakni egy xp homet egy acer gépre. Eddig a gyárilag meglévő i386 mappábol + az alján lévő cdkulcsal telepitettem. Pár hónapja le lett formázva a partició amin volt, és getdatabackkel lett visszahozva a mappa, bár lehet hogy pár file hiányzik, ha jól emlékszem sikerült teljesen megmenteni. Most azonban mikor telepiteném a winnt32-vel, a fájlok másolásának a legvégén hibaüzeneteket irkál, hogy az ideiglenes fájl, "RP0" ... nem található. Ilyen üzenetböl van egy pár, az RP0-ban a szám változik, és az ideiglenes fájl katalógus fájlra. Gondolom ezzel nem sok mindent lehet kezdeni. Az acer által létrehozott PQSERVICE recovery pariciót nem tudom láthatóvá tenni, a neten a leirások nagy részében a partedit32-t használják, de az oldal ahonnan ingyenes regisztráció után le lehetne tölteni, nem küld regisztációs emailt. Próbáltam partition magiccel, az sem működött. Hogy tudnék hozzáférni? Vagy honnan lehetne még telepiteni?
  • zvaragabor
    #19010
    Ha van egy fájlom, de nincs kiterjesztése(ismert kiterjesztések megjelenítése be van kapcsolva), akkor honnan lehet tudni, hogy milyen tipusú fájl?
  • babaluga
    #19009
    Hali!
    Van 1 vinyóm, 2 partícióval. A wintelepítésnél mindkettő parira került egy XP. Az egyiket le akarom törölni/formázni mitévő legyek?
    Köszi,üdv
  • nandorb
    #19008
    dejo neked gyere az en topikomba filozoflnai ott aztan lehet nelegyen itt OFF:D
  • tigerbácsi
    #19007
    hála én már ezen túlvagyok! :-) én már a jómunkás emberek társaságát gyarapítom! :-D
  • nandorb
    #19006
    neis egesz nap bazkodtunk utso ev a kozepben de amugy egesz oran irtunk
  • tigerbácsi
    #19005
    bakker most suliban? áhh nemírígyellek! :-DDDd
  • nandorb
    #19004
    a nm unatkozom a suliban allandoan rohogunk aztan meg mar az utolso orat mar allig birjuk
  • tigerbácsi
    #19003
    tud írni, de veszek kábelt az tuti! :-)

    köszy szépen a segítséget! :-)
  • nandorb
    #19002
    lesz a regi szep idokre,nezd meg nem serult-e a kabel,ha dvd-iro akkor meg nezd meghogy birja-e irni a dvd-t,ha nem akkor vegyel masikat+masik kabelt is
  • tigerbácsi
    #19001
    nem pénz kérdése, de feleslegesen nem akarok! :-)
  • nandorb
    #19000
    ha van penzed akkor birsz venni
  • tigerbácsi
    #18999
    ha megnyitja s műkszik akkor nem! :-)
  • tigerbácsi
    #18998
    hmm újrainstalláltam a gépet, s csak kíváncsiságból visszaraktam a dvd írót, s azóta hibátlanul működik! :-) hmmm nem hiszem, hogy törés lenne mert már mozgattam azóta! nem tom mi lehetett vele! az fix, hogy a c: az 98 százalékos telítettség volt, s igencsak teljesen szét volt töredezve! :-) lehet ez volt az oka? már csak azért is, hogy vegyek e új dvd írót! :-) köszy előre is!
  • zvaragabor
    #18997
    Audiofájlokat foobarral nyitom meg, videofájlokat MPC-vel és VLC-vel, köztudottam mind a 3 rendelkezik sok-sok beépített kodekkel. Kérdés, hogy van-e így szükségem kodekpakkra?
  • Qwerty4
    #18996
    Az volt a probléma, hogy a második winchimen volt egy kis 8 megás partició, az pedig nem volt formázva.Ezért nem engedte, hogy elinduljon a telepítés.Az első winchire szerettem volna instalálni, de akkor mit foglalkozott a másodikkal?
  • Qwerty4
    #18995
    Hello.

    Mi van, ha win install előtt mikor választom ki, hogy melyik winchire tegyem és azt írja, hogy nem kompatibilis a partició a windowssal?És ezért nem kezdi el instalálni.Hogy nem kompatibilis mikor már rajta van most jelenleg is a win és működik!?
  • tigerbácsi
    #18994
    a rosszat viszem haza vidékre tesztelni másik gépben! :-)

    köszy! erre nem is gondoltam! zseni vagyol! köszy!