25353
Whistler - Windows XP
  • kollektor
    #19073
    hova lett az op.r.róla és milyen masina?
  • Örm
    #19072
    Hogy lehet vele ezt megcsinálni? Jelenleg a gépen nincs op rendszer és a telepítővel nem tudom megformázni a perticiót, mert azt írja ki, hogy nem kompatibilis a fájlrendszer az xp-vel.
  • kollektor
    #19071
    a win xp telepítő cd-je
  • Örm
    #19070
    Hello!
    Olyan programot tudnátok ajánlani amivel bootolva lehet particiót formázni és megosztani és scan disc-elni is tud?
  • kollektor
    #19069
    a Prevx leszedi
  • Zsolt01
    #19068
    Nem tettem fel tegnap semmit.
    Előzmény:
    Le állítottam az Internetet, Kiléptem az állandó Spyware Doctor-ból, Nod32-tőt leállítottam, hogy semmi ne menjen a háttérbe, hogy ne akadjon a Crysis. (mindig így szokok ezzel)
  • kollektor
    #19067
    winprop.exe
  • kl24h
    #19066
    Tedd fel az Avirat, mert valami nem koser azzal a programmal es ellenorizd normal windows mukodes eseten, hogy megtalalja az antivirus.
    Azert egy kerdes: a tegnap delutan nem tettel fel valamilyen programot?
  • mardal
    #19065
    Hello

    Tudtok nekem abban segíteni hogy mivel lehet azon segíteni hogy a gépem azon partícióján amin van az xp mindig elfogy a hely pedig nem rakok fel semmit.Ez valami vírus vagy mi okozhatja ezt és hogyan lehet segíteni ezen.
  • Zsolt01
    #19064
    Sziasztok.

    A gép indításánál tegnap délután óta a Tálcán megjelenik winprog.exe dolog (tálcáról nem lehet megnyitni, csak helyi menüből bezárni lehet)
    Mi lehet ez, hogy indítanál így előjön ?

    Csökkentett módba Spyware Doctor, ESET NOD32 Antivirus (3-mas) ezzel kapcsolatba nem találtak semmit.
    Ez nálam legalábbis a C / Windows-ba van, ezt most kiszedtem az automatikus indításnál, most nem jön elő a gép indításánál a tálcán.
    De itt is rátaláltam:

    Más gépen itt ilyesmi nem volt ahol néztem.

    Vélemények ?

    Köszi.
  • Laky
    #19063
    Hali!
    Függ egy DVD-író az alaplaptól? Úgy értem, ha egy Pioneer DVR-112D írót akarok venni, és be akarom szerelni a gépbe, akkor neki megfelelne a jelenlegi alaplapom: MSI 845E Max (MS-6566E) ?
  • slime001
    #19062
    nem
  • Voldi
    #19061
    Azt szeretném kérdezni, hogy az igaz-e, hogy a Windows az összes legépelt leütést feljegyzi magának egy .log fájlba?
  • bigapó
    #19060
    lehet, hogy nincs aktiválva az az USB port. ez alatt azt értem, hogy nekem előre is van kivezetve kettő csati, de csak az egyiket dugtam be az alaplapba, a másik egyenlőre használaton kívüli, mert minek:)
    szóval erre tippelek nálad is, ha nem akkor nemtom.
  • Örm
    #19059
    Hello!
    Hogy tudom parancssorral megformázni azt a partíciót amin a rendszer van?
  • Mordoc911
    #19058
    hali, olyan gondom van hogy hiába dugom be a gépbe(USB) az mp3 lejátszót de nem történik semmi...Mit tegyek ennek javulására?
    Előre is köszi a választ!
  • jeti00
    #19057
    köszi de megvan a megoldás :) egyszerű végülis, a taskmgr felhasználófüggő, szal csináltam új felhasználót és tökéletes minden :))
  • kollektor
    #19056
    EZT! nézted már?
  • nandorb
    #19055
    regebben mukodott ugye,ha igen meglehet osszeszedtel olyan virust amit meg format utan se birsz letorolni
  • jeti00
    #19054
    frissen lett rakva, netet se ért és már rossz volt. de azért kipróbálom, ráérek...
  • nandorb
    #19053
    virusra nem gondoltal rakd fel a kasperskyt es futasd magas biztonsagon:D
  • jeti00
    #19052
    hali!

    a gondom annyi lenne h hiába rakom fel újra az xp-t (prof. sp3as), ha beindul a windows, bejön az asztal, onnantól a taskmgr.exe lehúzza az egész procit (2,5ghz) és nem végez. Elég nehéz mellette bármit is alkotni... eddig egy fórumban se találtam megoldást. Újrarakni nem fogom a gépet, megvolt már egy párszor. (Szobatársam gépére is fel lett rakva, neki működik rendesen.)
    Ötletek?
  • simonl #19051
    Köszönöm, sikerült:)

    És az ikonok nevét nem lehet eltüntetni???
  • PLackó
    #19050
    Üdv!
    Tegnap raktam újra az xp-t, és egyszerűen nem akar kikapcsolni.
    Kilépéskor, a beállítások mentése folyamatnál megáll,nem csinál semmit, így kézzel kell leállítani. (Aminek hála ugyebár minden indításkor konzisztenciát kell ellenőrizni)
    Van valami tippetek?
  • kollektor
    #19049
    hello!
    Tessék:parancsikon nyíl eltüntetés
  • simonl #19048
    Sziasztok,

    Van módszer vagy vmi. firnyák, hogyan lehet az ikonokról azt a kis nyilat eltüntetni??

    Köszi
  • Bluh
    #19047
    Helló mindenkinek! Tud valaki egy olyan oldalt vagy linket adni ahonnan le tudnám tölteni a win 95-öt vagy esetleg a win98-at. Előre is köszönöm!
  • tigerbácsi
    #19046
    ekkolákko!

    próbálj meg egy töredezettségmentesítést csinálni a c:-n! ha utána is fennál e probléma, akkor rakd be a cd-be az xp lemezt, majd bootoltasd a cd-ről, s amikor kérdezi akkor a J-betű megnyomásával (lehet más a billentyűparancs) akkor javítást hajsd végre. ha ez sem megoldás, akkor sajnos format c: s telepísd újra.
  • balcsi70
    #19045
    Sziasztok.
    Van egy olyan gond hogy a gép bekapcsolásakor kiírja azt hogy üdvözöljük aztán ott megáll és elég sokat üdvözöl
    olyannyira sokat hogy újra kell indítani a gépet,de aztán megint ugyan ez.Úgy hogy ezt el kell játszani egy párszor aztán nagy nehezen betölt valahogy. Szerintetek mi a gubi lehet? Kössz a válaszokat.
  • csoola
    #19044
    hello, az a bajom h át szeretném nevezni a gépen azt, hogy a rendszr menüpontz alatt (vezérlöpultban) a windows használatára jogosult xy, mivel egy játék bekavarodik az ékezetektöl és ékezetes a nevem
    mert nem tudom a documents and settingsben sem állitani addig a mappám (holott a felhasználonevem megváltozott, de gondolom nem csak azt kellene megváltoztatni...)
  • Clive87
    #19043
    Oké, köszönöm szépen! Teszek egy próbát! Az informatika tanárom is hasonló módszert vázolt fel, remélem bejön! :)
    Még egyszer köszi! :)
  • bigapó
    #19042
    nekem úgy szokott működni az XP friss telepítése, hogy előtte minden IDE-s merevlemezt lehúzok (fizikailag) és rögtön az elején mikor kiírja, hogy más gyártótól kapott drivereket rakja be, akkor kell F6-ot nyomni. akkor nyüszög egy darabig, majd bedob egy képet ahol leírja, hogy milyen driverek vannak installálva (természetesen alapból nem indítja a kislemezt:) így nincs odaírva semmi), lentebb lesz egy lista ahol ki lehet választani, hogy melyik SATA, PATA, Raid drivereket töltse be.

    Ez ABIT alaplapra vonatkozik, nem tudom, hogy a Gigabyte-nál hogy néz ki a kezelőfelület, de szerintem hasonló vagy ugyanez.
  • bigapó
    #19041
    és ezen program nélkül? csak ezért nem akarok mindenfélét telepíteni. vagy ahhoz már programozónak kell lenni?
  • tigerbácsi
    #19040
    köszy! akkor ezért nem működött otthon minden szolgáltatás!!! :-)

    köszy mégegyszer!
  • zserrbo
    #19039
    A xp-AntiSpy 3.96-8 verziótól felfelé igen. Tehát a lentebbi link is jó neked.
  • tigerbácsi
    #19038
    nekem megvan ez! viszont az sp3-al kompatibilis?
  • Zsolt01
    #19037
    xp-AntiSpy progiba van olyan, hogy gyors leállítás.

    Itt van.
  • Clive87
    #19036
    Sziasztok!
    Az utóbbi pár évben egy kicsit (nagyon) lemaradtam a témában, ezért ismét tőletek kérek segítséget.
    Problémám a következő: van egy Gigabyte GA-7VT600 1394 alaplapom (nem röhög :))
    http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=1667

    Most vettem egy SATA I-es vinyót, ami ez:
    http://hitachigst.com/portal/site/en/products/deskstar/7K160/

    A boltban a sráctól kérdeztem, kell e hozzá driver, azt mondta, hogy az XP SP2 már felismeri. Na azt látja, hogy RAID-vezérlő, de telepíteni már nem tudja. Letöltöttem az alaplap oldaláról a SATA RAID driver-t, feltettem, semmi. Könyörgök segítsen valaki! :) Most adta meg magát a régi 80 gb-os IDE vinyóm és erre szeretném gyorsan átmenteni az adatokat, de így elég nehéz. :)
    Ha valakinek bármi ötlete támad, mi lehet a gond, kérem ne fogja vissa magát! :) Előre is köszi!
  • bigapó
    #19035
    Sziasztok!

    Újabb velős kérdésem: hogy lehet felgyorsítani a kikapcsolási funkciót?

    neten forog pár olyan verzió amik meg vannak buherálva, köztük az is, hogy gyorsabban ment kilépésnél ezáltal nem kell sokat várni. Engem idegesít, hogy 1 percig ezen szöszmötöl.
    Az egyébként mindenkinél úgy van, hogy még a kislemezmeghajtót is elkezdi olvasni a legvégén? vagy csak velem szórakozik?
  • lck
    #19034
    Egy scandisk semmiképp nem árthat. A rendszervisszaállítást Te tudod. Én nem használom. ( Norton Ghost-tal mentek. )