25353
Whistler - Windows XP
  • bigapó
    #19193
    nem, inkább neten nézz utánna. gyári cd-n régi driver van (azt alapul véve, hogy azóta van új bios, ha nincs a gyártó oldalán új, akkor az a legfrissebb:)
  • kdandras
    #19192
    kösz.
    bios frissítés a gyári CD-vel?
  • BenceYCE
    #19191
    Az alaplapodat kéne lecsekkolni. Lehet, hogy egy bios frissítés sem ártana neki, mert lehet, hogy az alaplapod egy hibás szériából származik és ezt később egy bios frissítésben megoldották. A cd olvasódat is érdemes volna lecsekkolni. Lehet, hogy a bios nem kezeli rendesen. Kérj kölcsön vkitől egyet a telepítés idejére. Valamint ha már kiszedted a sajátodat csekkold le egy másik gépben (pl. abban amiből a kölcsön cd-olvasót kiszedted) és próbáld ki, hogy az xp telepítő bebootol-e.
  • BenceYCE
    #19190
    Ne sajnáld a tápodra pénzt. Vedd a fáradtságot és nézd meg. Ha szar cseréld amíg elég azt cserélni és nem kell vele együtt mindent. Itt kérdezősködj, hogy a tápod gagyi-e vagy sem. Ha azt tanácsolják, hogy cseréld, ne sajnáld rá a pénzt. 8-15k-ig már elég széles választékban kapsz.
  • kdandras
    #19189
    Sziasztok.
    szeretnék segítséget kérni a következőben:
    XPt újra akrom telepíteni, mert nagyon belassult a gép, firefox is baromságokat művel.
    átállítottam a BIOSban a bott seq-t, h CDről bootoljon.
    no, ott kiakad a rendszer: várja, h bootolhasson a cdről egyfolytában.azaz billenytűt vár, a cursor villog.
    winyóról az XP simán bootol, de így, h 1st a CD, nem csinál semmit, csak vár. a keybordot sem érzékeli.. CD olvasó különben OK, és több XP telepítő CDt is próbáltam. az eredmény ua.
    elromlott a CDolvasó? vagy beakad az XP bootolás előtt? azaz az nem is az XP, az a Bios...
    esetleg vírus?
    nagyon megköszönném, ha Valaki tudna tanácsot adni..
    köszi, szép vasárnapot
  • Kongy
    #19188
    Kikapcsoltam az automatikus újraindulást,és azóta jó a gép,eddig még nem indult újra reggel óta.

    Kösz a segítséget,remélem beválik. Ha meg nem akkor egy új táp után fogok nézni. De szerintem nincs olyan nagy baj,amíg a Crysis-t újraindulás nélkül viszi.
  • Kongy
    #19187
    Nah,azt én sem tudom... Szerintem 450W-os. A videokarimnak minimum 400W kell.

    Devil May Cry 4-nél nem csinálja ezt,meg a GRID-nél sem,meg a Crysis-nál sem,pedig azok aztán gépigényes játékok!
    És van,hogy Assassin's Creed-ezek,és mindent belövök maxra,eljátszogatok 2 óráig is,tökéletesen,és nincs semmi gond...
  • BenceYCE
    #19186
    Zsolt01 ötlete is jó, de nekem nem jutott eszembe, mert ezt a lépést még win telepítése után közvetlen megteszem. Így azonnal hibaüzenetet kapok a problémáról. Elsőként ezt próbáljátok ki és ha ír hibakódot jegyezzétek fel és nézzetek rá neten, hogy milyen hibát takar.
  • me and a monkey
    #19185
    Narxis-nak igaza van, a tápegységed rossz.
  • Zsolt01
    #19184
    Egy havernak indult újra az új gépe a Splinter Cell: Double Agent-nél, csak ennél.

    Kikapcsoltam neki az automatikus újra indulást.Sajátgép/Tulajdonságok/Speciális/Indítás és helyreállítás/Automatikus újraindítás pipa ki.

    Utána nem volt gond.
  • Narxis
    #19183
    Milyen márkájú? Esetleg még túlmelegedésre gyanakszok, Everest-tel rá kéne nézni játék közben a gép hőmérsékletére.
  • bigapó
    #19182
    64 bites rendszerre van szükséged, hogy lássa mind a 4 Gigát. a vista is 32-es alapból, de van xp és vista is 64 bitben. a kérdés csak az, hogy hol? :))
    természetesen boltban minden van...
  • BenceYCE
    #19181
    Arról a pár játékról érdemes lenne tudni, hogy miben különbözik a többitől aminél nem csinálja a hibát. Ha gépigényesebb játékok, akkor valószínűleg jobban meg is hajtja a videókártyádat, tehát létezhet ebből probléma. Ha az újrabootolási hajlam kiszámítható, tehát valamelyik játéknál állandóan újraindul akkor érdemes volna próbaképpen egy másik, erősebb tápot beletenni és úgy megpróbálni.

    A gépeddel kapcsolatban megjegyezném, hogy ha egy HT-s prociról beszéltél, akkor az nem 2x1.5GHz-es, vagy nem p4.
  • BenceYCE
    #19180
    Ha a táp hibás vagy kevés asszem szokott ilyet csinálni. Érdemes volna tudni, hogy milyen táp. Mert lehet hogy közelébe sincs annak a teljesítményleadása a papíron szereplővel. Ezzel kapcsolatban kérdezősködj ebben a topicban.
    Bár én kicsi táp miatt még csak lefagyott rendszert láttam. Nekem akkor csinált reboot-ot amikor a tápcsatlakozóm kontakt hibás volt. De ez jellegzetes volt, mert nem lépett ki rendesen hanem úgy csinált mintha a reset gombot nyomtam volna meg.
  • BenceYCE
    #19179
    A lapozófájlt azért szokás átrakni másik vinyóra, mert akkor az XP-nek nem egy helyről kell az apró fájlokat betölteni. gyorsabb lesz vele az XP. Természetesen ez csak másik vinyó használata esetén hoz jelentősebb sebességnövekedést.
  • Kongy
    #19178
    de ha mégis a táp,akkor vegyek újat,vagy mi?
    Mellesleg azoknál a játékoknál,melyeknél néha kilép,van,hogy teljesen jól eljátszok 1 órát,és no problem. Másik fórumon meg azt mondták,hogy a windows-zal van a baj.
  • Kongy
    #19177
    A tápom 450W-os lehet,de simán elbírja a gépet,szerintem. Ha rossz lenne be se bootolna a gép,szerintem... És nem minden játéknál csinálja ezt,csak egy párnál...
  • Narxis
    #19176
    Tápegység, hibás vagy kevés.
  • Kongy
    #19175
    Üdvözlet!

    Valami bibi van a Windows XP-mel. A minap beléptem egy játékba,és ahelyett,hogy elindította volna az adott játékot csinált egy rebootot a gép! És aztán most este Fable-t játszottam (teljesen eredeti),és ismét újraindult a gép! Kékhalál nincs,de főképp játékoknál jön ez elő. Volt egy VGA-csere,de azóta volt reinstall. Szerintem kizárható a VGA problem. A játékok remekül futnak,csak a gép rebootol. Szóval én az XP-re gyanakszom. service Pack 2 van fenn,Professional.

    Mi lehet a probléma?? VALAMI MEGOLDÁS???

    Config:

    XP SP2
    Intel P4 3.00 GHz (2x1500MHz)
    Sapphire HD2600XT
    1 GB RAM
  • Madmano
    #19174
    Köszi a választ.Való igaz:a 4gigából az XP csak 3-at lát.Ha átrakom másik vinyóra,olyanra tegyem,amin csak a lapozófájl lesz?
  • BenceYCE
    #19173
    Ha van két vinyód, tedd át a másik vinyóra. Ez a legjobb megoldás ha akarsz lapozófájlt. 4 giga ramnál azt mondják a hozzáértők, hogy nem sok értelme van. Valamit gügyögtek a 4 giga korlátról is, hogy annál többet nem képes lekezelni az xp, de ebben már benne van a videókari is. De majdcsak jön erre egy írástudó és elmondja a frankót.
  • Madmano
    #19172
    Szevasztok.A gépen XP Professional SP3 van fenn.Warhead-nél pl hirtelen fordulásokkor beszaggat.Mikor ezt csinálja,a vinyó lámpája villog,mint az őrült.A gépben 4giga RAM van.Beszéltem egy manussal,aki vmennyire ért hozzá,azt mondta,kapcsoljam ki a lapozófájlt.Megoldás lehet a problémámra ez?Meg egyáltalán:lapozófájlt mire érdemes állítani?Windows kezelje?Ne legyen?Vagy kézi beállítás???
  • nandorb
    #19171
    nekem az van de MSN-re akarom berakni meg a notepadba
  • Narxis
    #19170
    Vista theme
  • nandorb
    #19169
    Nemtudjatok hogy lehet XP-be berakni vistas font-okat
  • Blazs X
    #19168
    Sziasztok!
    Elállítottam valamit a mappabeállítások speciális fülön és dupla klikknél nem megnyitom a fájlmappát, hanem keresést indítok. Csak az ikonokat akartam kicserélni...már regedit-be próbáltam játszani más fórumok alapján, de nem működik... MEG AKAROM NYITNI A MAPPÁIMAT BAL EGÉRGOMBBAL... SEGÍTSETEK KÉRLEK...SEGÍTSETEK!
  • T0NI
    #19167
    sziasztok!

    Lehetséges két gép között VNC/putty és alternatívái segítségével úgy távoli elérést létrehozni, hogy a két gép két teljesen külön hálózatban van, és mindkét hálózat tűzfallal van védve? 2 koliról van szó.
  • mcsaba
    #19166
    Kösz a választ, már sikerült is beszereznem a SpeakBoard programot.
  • Noodlee
    #19165
    Elment neki privátban :)
  • Zsolt01
    #19164
    Szerintem neked ez kéne: felolvasó szoftver SpeakBoard (magyar)

    Ha nem találsz a neten, szólj és ...
  • mcsaba
    #19163
    Sziasztok az xp-nél a control panelbe van egy olyan hogy "beszéd" amire ha ráklikkelek egy szövegfelolvasó jön be, ezt lehel különböző programoknál használni? pl wordnál vagy pdf fájloknál hogy felolvassa? ha lehet akkor hogy mert én nem tudtam rájönni, vannak más hangok is mert ez a microsoft sam eléggé robotosan beszél, olyan van ami esetleg a magyar hellyesírás alapján is tud olvasni?
  • balcsi70
    #19162
    Köszöntem a válaszokat. SP2 van a gépen.Akkor nem rakom fel. THX.
  • etele34
    #19161
    Az SP2 szervízcsomag már tartalmazza a sorrendbe állítást a betöltéskor. Az SP3 is. Ezért kifejezetten TILOS felrakni a gépre!!!
  • kollektor
    #19160
    Ezt nem tudom,nem foglalkoztam a témával.
  • lck
    #19159
    Ha jól tudom SP2 óta már nincs értelme használni.
  • kollektor
    #19158
    helo!

    Optimalizálja az XP betöltési idejét.
  • balcsi70
    #19157
    Sziasztok.
    hogy lehet azt gyorsitani hogy amikor betölt a Win(amikor futkározik a csik)van amikor 7-ikre jön be van amikor 4-ikre de általában a 7-8 körül.Mitöl függ ez? THXa választ.
  • Narxis
    #19156
    Milyen XP? Hanyas Servixe Pack-kel? Nekem ilyet buheráltnál csinált illetve még hibás lehet a RAM. Ha nem buherált XP-d van akkor memtest a lelke.
  • kovhaj
    #19155
    Sziasztok!

    Egy ideje szórakozik az xp-m. Állandóan ebbe a hibaüzibe botlok: "A "0x00000000" címen található utasítás a "0x00000000" memóriacímre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: read". Ezzel mindig akkor találom szembe magamat, amikor képeket szeretnék megnézni, szerkeszteni és miniatűr formában jelenítődnek meg, és ha sok kép van egy mappán belül. Mindegy hogy hol nyitom meg őket, sajátgépben, a fényképezőgépemhez tartozó programban, stb., az eredmény ugyanaz.
    Mi lehet az oka?
  • M412305
    #19154
    Sziasztok!
    A következő lenne a kérdésem: pár napja, miután bejelentkezem a felhasználói fiókomba, mindig megjelenik egy fekete ablak, a parancssorban a következő szöveggel: C:/Windows/system32/cmd.exe Mit tudnék tenni, hogy ne jelenjen meg többet ez az ablak? Esetleg az XP újratelepítése segít a problémán. Előre is köszi a segítséget. Üdv M412305