25353
Whistler - Windows XP
  • kollektor
    #19233
    xp sp3 nem buherált nem kell ?

  • balcsi70
    #19232
    Nem tudok angolul nem tudom mit ir esetleg valami trükköket az oldal hogy hogyan kell telepiteni(remélem csak letöltöm és telepitem).
  • balcsi70
    #19231
    Most XP Angol SP2 es van a gépen. Ugy látom ez magyar Sp1 lessz.Szerinted utána meg keresek egy SP2-öt hozzá? ham ár magyar? Egyik ismerösömnél vagyok ugyhogy azért kérem a gyors segitségeket(még nem csináltam ilyet) kösszi.
  • balcsi70
    #19230
    Ezt találtam szerinted?

    http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=E1310D06-F663-4897-9951-5D70A108D104&displaylang=en#AffinityDownloads
  • lck
    #19229
    Van, de legálisan nem tudod leszedni. Olyat keress hogy windows xp hun mui pack. ( Torrenten vagy warezen. )
  • balcsi70
    #19228
    Sziasztok.Egy olyan kérdésem lenne hogy Angol a Win XP.Létezik olyan fájl amit ha rátelepitek akkor magyar legyen a XP? vagy pedig Format aztán ujrarakni a magyar XP-t.??? Köszönöm a választ.
  • bigapó
    #19227
    ha nem túl erős a géped akkor nem "ajánlott" Vistát használni:((
    sajna ez van, új évezred új op. új gép :)

    azt viszont megkérdezném, hogy milyen is a géped, mert Crysis-t ennek fejében próbálom majd ki:)
  • BenceYCE
    #19226
    Ehhez képest én felaprítottam a vinyó(ka)t.
    Filmeknek 120 gb-ot hagytam, egyebeknek 40-60-at, de a kis fájlokkal megrakott partíciókat 20 gigásra hagytam. Így nem őszülök meg egy töredezettség mentesítés során, ugyan úgy tudom mit-hol keressek és gyorsabb is.
  • bajusza
    #19225
    Nekem 250 GB-os vinyóm van, egyik felén WinXP + programok, másik felén letöltések, játékok, stb van.
  • zolo
    #19224
    Nem akartam megkérdőjelezni a hozzáértésed, Vistának 15-öt ajánlottak, gondoltam egy 6 évvel idősebb rendszer csak nem eszik többet, sry ha sértő volt ;)

    Végülis 4 gigát vágtam le (160 giga a vinyó, ebből 15 Vista, 4 Xp, többi meg letöltés, telepített programok, kép , zene, játék)Ha nagyobb lenne a vinyóm akkor nemlenne gond, de ennyiből tudok gazdálkodni.

    Amit Xp-re gondolok tenni, Nvidia Driver, Audio Driver, Winamp, FF - Chrome, MSN.
    Azért kell az Xp, mert 1 giga a ramom, és a Vista alatt a Crysis Warhead nem produkál élvezhető játékot, a Pure pedig lefagy, és a topikban ezt a kevés memóriával indokolták. Xp talán többet hagy meg remélem.

  • Lacee86
    #19223
    Hello! Az lenne a kérdésem, h mit kell átállítani, h pl. egy játék demot (exe fájl) ne a C-re csomagolja ki, hanem másik meghajtóra? Tudom, vmit a Futtatás/regedittel kellett állítani, de nem emlékszem, h mit. Előre is köszi.
  • Micsu
    #19222
    mondom nem buherált, eredeti win xp include sp1
  • BenceYCE
    #19221
    Sosem volt, DSL-m, ezügyben nincs tapasztalatom, sry.
    Viszont ne tegyél fel SP1-re SP3-at, inkább csinálj egy integrált SP3-as lemezt a gyári SP1-es XP-dből és egy SP3 telepítőből, majd azt a lemezt használd telepítésre. A buherált XP-d ezek szerint vmilyen beállítást tartalmazott. DSL ügyben pedig segít vki aki ért hozzá.
  • Micsu
    #19220
    nem

    eredeti xp inc sp 1em van, mindig azt használom már több éve

    tom hogy hülyeségnek hangzik de mikor hasonlította a vistára a legördülő kilépő menü stb akkor ha bekapcsoltam a gépet és csatlakozni akartam az internetre nem kellett várni 10-20mpt (dsl) még nagynehezen behozza a kapcsolatok menüt hanem egyből csatlakozott most meg várni kell mint régen azt hittem hogy az sp3 ezt kijavította és mégsem
  • bigapó
    #19219
    nem tudom, hogy Vista mennyire kezeli jól a helyzetet, de ezek szerint jobb, mint az XP:) nyilván, hiszen újabb verzió.

    egyébként nem értem miért kérdőjelezed meg azt amit tapasztalatból írok?

    nálam ez vált be, sp2-nél, kb. 1 évig húzta a winfosom, most pár hónapja raktam újra, sp3-at raktam fel. 15 gigás partícióból 4,7 szabad, úgy, hogy alapdriverek, office, egy-két karbantartóprogram van felrakava, amik persze nem sok helyet foglalnak. ezenkívül 2 gigás swap, bár sokak szerint nem kellene ennyi memó mellé, Én meghagytam, igaz nem is néztem meg, hogy sp3-nál hogy müxik swap nélkül. hibernálás nincs bekapcsolva.

    nem tudom mit kellene még írnom, de nálam ennyi helyet foglal. Én örülnék neki legjobban, ha nem így lenne, bár az a pár giga igazán nem oszt nem szoroz...
  • nandorb
    #19218
    buheraltad van aminel az megszokott,nekem is azom van es nincs vele gond
  • BenceYCE
    #19217
    Buherált xp?
  • Micsu
    #19216
    hi

    az lenne a kérdésem hogy...

    feltettem anno sp2 re az sp3at és a kilépő menü olyan lett mint a vistában (legördülő menüből lehet választani hogy mit szeretnék) + a ctlr ald delt nyomtam akkor nem egyből a feladatkezelő jött be hanem választhattam mint a vistában

    most újratettem a wint, feltettem az sp3at de mostmeg maradt minden a régiben, miért?
  • BenceYCE
    #19215
    1GB az asztalon, hiberfil.sys kikapcsolva, lapozófájl másik vinyón és így 20 ból 7.7 szabad.
  • BenceYCE
    #19214
    20-ból 3.7 szabad jelenleg...
  • zolo
    #19213
    Azért az már kicsit túlzás szerintem :)
    Vista Home Premiummal 1 gb lapozófájl mellett van még 1,5 giga helyem, amit igyekszek mindig megtartani, nehogy belassuljon ha egy program elhasználná.
    4-5 giga, ennyi lesz az Xp-nek több nem :)
  • Noodlee
    #19212
    Én rendszeresen pucolgatom a C meghajtót manuálisan. Windows temp könyvtár, stb...
  • bigapó
    #19211
    Én is, tapasztalat mutatja, hogy kell neki 15:)
  • BenceYCE
    #19210
    Én már annyin is nehezen férek el, pedig a játékokat én is máshova teszem. Már 15-20-at használok általában ha gépet rakok össze.
  • Noodlee
    #19209
    Nekem ugyan nem friss az XP-m, de már lassan 9 GB. Oda raktam fel az író szoftvert, Office-t, vírus írtót, stb. A játékok, és egyéb extrákat nem.
    Szerintem célozd meg a 10 gigát.
  • bigapó
    #19208
    ja, persze attól függ miket raksz fel. nekem is eszi a helyet egy idő után:(
    ha nincs több akkor tedd fel arra, de jobb ha csinálsz neki több helyet.
  • LoDMaSt
    #19207
    Hát nekem 2 hetes sp3 as, és 3.76 giga már.
  • zolo
    #19206
    Egy sima Xp-nek 2-3 giga a vinyón elég?
    Driverek lennének mellé telepítve, és semmi egyéb.
  • Madmano
    #19205
    Köszi.
  • Narxis
    #19204
    Ha tudod regisztrálni akkor nyerő.
  • Madmano
    #19203
    A driverek frissítésére mennyire nyerő Driver Genius meg hasonló progikat használni?
  • Adi
    #19202
    megvan.. úgy nézz ki. Szolgáltató beállítás volt.
  • Adi
    #19201
    Sziasztok!
    Lenne egy olyan kérdésem, h a faterom gépén bevan állítva, az, h ha ő kap egy mail-t akkor azt én is megkapom(tehát átküldi automatikusan az én gépemre.). Nem tudjátok, h ezt, h lehetne kilőni?
    Mert sehol se találom ezt a funkciót. Néztem outlook-ba, windows live beállításai között de sehol se találom.
    Az ő fiókja nincs beállítva az én gépemen.
  • kdandras
    #19200
    köszönöm.
    holnap beviszem az ITs pasikhoz, nekik igazi kihívás lesz..
    :-)
  • lck
    #19199
    töröld
  • Bluh
    #19198
    Helló mindenki!
    Mikor feltettem a service pack 3-at csinált nekem egy rejtett mappát ahonnan ha esetleg vmi gubanc lenne törölhetem. Nem volt gubanc viszont én szeretném törölni a rejtett mappát. Kérdésem tehát: ha törlöm akkor lesz belőle bajom, vagy ez csak egy biztonsági vmi és nem gond ha törlöm?
    Előre is köszönöm a választ.
  • BenceYCE
    #19197
    Valóban nem adtak ki az Abit-ék frissebb bios-t. Akkor próbáld ki a CD olvasó cserét amit ajánlottam.
  • kdandras
    #19196
    EVEREST összegzése szerint:

    Számítógép:
    Számítógép típusa ACPI egyprocesszoros PC
    Operációs rendszer Microsoft Windows XP Professional
    Opr. javítócsomag [ TRIAL VERSION ]
    Internet Explorer 7.0.5730.13 (IE 7.0)
    DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
    Számítógépnév SZOBACUCC (Szobacucc)
    Felhasználó neve Apa
    Beléptető tartomány [ TRIAL VERSION ]
    Dátum / idő 2008-09-13 / 10:12

    Alaplap:
    CPU típusa Intel Celeron D 335, 2866 MHz (21 x 136)
    Alaplap neve Abit IS7-E2/E2G/E2V (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)
    Alaplapi lapkakészlet Intel Springdale i865PE
    Rendszermemória [ TRIAL VERSION ]
    DIMM1 512 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8 @ 200 MHz) (2.0-3-3-7 @ 166 MHz)
    DIMM2 [ TRIAL VERSION ]
    BIOS típusa Award (11/23/04)
    Kommunikációs port Kommunikációs port (COM1)
    Kommunikációs port Nyomtatóport (LPT1)

    Megjelenítés:
    Videokártya RADEON 9250 - Secondary (128 MB)
    Videokártya RADEON 9250 (128 MB)
    3D gyorsító ATI Radeon 9250 (RV280)
    Képernyő Plug and Play monitor [NoDB] (YE7M010871)
    Erre mit szóla?
  • kdandras
    #19195
    2004-es, bocs
  • kdandras
    #19194
    Na, ez vicces. CDn a FlashMenü1.34 van, ez kiírta futtatás után, h túl régi a FlashMenün, töccsem le az újabbat.
    az Abit websiteon meg 1.33 van...
    azt felraktam, erre kiírta, h:the FTP session was terminated, update abort...
    hülyeyóóóóóóóóó....
    az adatok szerint a BIOS 204es, de már nincs hozzá friassítés, sem támogatás.. (ABIT SILURO alaplap)
    akkor most jöbnnek a céges ITs legények, asszem...