25353
Whistler - Windows XP
  • kissgy1028
    #19353
    Hello!
    Az Open Office-t használjuk a munkahelyen, de azzal nem lehet megnyitni.
    Végül találtam egy alkalmazást, ami képes a megnyitására, és még át is tudom vele konvertálni pdf kiterjesztésűre.
    Köszönöm a segítségeteket!
    Üdv.!
  • Faterx
    #19352
    Na most frissített.
  • Tomicsek
    #19351
    MDI Viewer
  • Narxis
    #19350
    OpenOffice, ingyenes.
  • kissgy1028
    #19349
    Sziasztok!

    Van egy elég nagy problémám, és elég sürgős lenne a megoldása! A munkahelyemen kaptunk egy mdi kiterjesztésű fájlt e-mail-ben. Az a legnagyobb probléma, hogy a gépeken nincs Microsoft Office, így nem rendelkezünk Microsoft Office Document Imaging alkalmazással sem, és ezzel a programmal meg lehetne nyitni ezt a fájlt. Az Microsoft Office telepítése nem jöhet szóba, mivel azt mi nem vásároltuk meg. Nekem vmi olyan alkalmazás kéne, amely, ha lehet legyen ingyenes és tudja kezelni az mdi kiterjesztésű fájlokat. Vmi korlátozott időtartamú program is megtenné. Ha nincs más lehetőség akkor crack-elt program is jó lenne. Csak az a legnagyobb probléma, hogy a főnök attól teljesen elzárkózott, hogy én otthonról hozzak be egy Office telepítő lemezt, Tehát valahogy a Microsoft Office nélkül kellene megnyitnom a kapott fájlt.
    Várom a válaszotokat!
    Előre is köszönöm!

    Üdv!
  • balcsi70
    #19348
    Megcsináltam az XP-javitást,ugy ahogyan le van irva.
    Nekem csak az volt a furcsa ahogy beirtam hogy fixmbr-1mp alatt ki is irta hogy megtörtént a .... .(én azt hittem hogy ez keresni fog valamit a cd-n és ez egy kis ideig eltart de mondom 1 mp-volt.Ennek ilyen gyorsnak kel lenni? vagy nem történt meg a javitás?
  • Mikka Makka
    #19347
    Üdv Mindenkinek!

    Kérlek, segítsetek!
    2db gmail levelezés be van állítva az MS Outlook-ba. A leveleket minden egyes alkalommal újra és újra letölti, azokat is, melyeket már egyszer letöltött. Így a levelek duplázódnak, triplázódnak stb. minden egyes újabb letöltéskor.
    Kérlek, segítsetek!

    Esetleg tud valaki egy gmail-es help desk címet?

    MM
  • Faterx
    #19346
    Szasztok
    Nektek volt már okt. frissítés?
  • balcsi70
    #19345
    okés kössz.
  • Zsolt01
    #19344
    Ha Xp javítást csinálsz, akkor nem.
  • balcsi70
    #19343
    Sziasztok.

    Az lenne a kérdésem hogyha a XP-boot-nál kiválasztom a javitást és majd fixmbr-t akkor a mostani progikbol törlödni fog valami?
  • Tomicsek
    #19342
    Link
  • Zsolt01
    #19341
    Erre senki semmit ? :-(

    19318
  • akvik
    #19340
    köszönöm a segítségeket.
  • lck
    #19339
    Ne töccsé paragont, jó lesz neked a windows is.
  • Narxis
    #19338
    Partícionáld. Jobb klikk Sajátgép-re, Kezelés, az új ablak bal oldalán válaszd ki a lemezkezelést. Vagy töltsd le a Paragon Partition Managert.
  • akvik
    #19337
    köszönöm a válaszokat,megnéztem lemezterületet azt írja c meghajtó kifogástalan 25 giga lefoglalt és 245gb nincs lefoglalva.mit tegyek h használni tudjam?
    2.nál meg igen erre gondoltam.köszönöm és megoldottam.
  • Narxis
    #19336
    Nem a Clear type-ra gondolsz? Jobb klikk az asztalon, Tulajdonságok, Megjelenés, Hatások vagy Speciális. Alapból nincs bekapcsolva.
  • lck
    #19335
    Először nézd meg a Vezérlőpult > Felügyeleti Eszközök > Számítógép kezelés > Lemezkezelésben mit lát ott a vinyódból. Lehet hogy ott az üres hely csak meghajtót kell létrehozni és leformázni.
    A 2. kérdés passz, ennyiből nem értem mi a gondod.
  • akvik
    #19334
    Sziasztok két kérdésem lenne:
    Xpm nem látja a 270gb hdd-t csak 25-t.Hogyan lehetne megoldani hogy az egészet lássa?
    Xpmbe nagyon sok a hely a betűk között (és nagyobb betűk is vannak, olyan mintha töredezett lenne)hogyan lehetne normálisra állítani?
  • nandorb
    #19333
    csak a 64bites meg a Vista
  • Narxis
    #19332
    Nem.
  • Serpa
    #19331
    XP(SP3,32bit) kezel 4giga ramot?
  • BenceYCE
    #19330
    Össze téveszted a készenléti üzemmódot a hibernálással. Az asztalra kattintva jobbklikk/tulajdonságok/képernyőkímélő fül/energia ellátás gomb/hibernálás fül/hibernálás engedélyezése jelölőnégyzetbe pipa. Ezek után úgy tudod hibernálni a gépedet, hogy Start menü/számítógép kikapcsolása/ és a készenlét gomb helyett megjelenik a hibernálás gomb amikor nyomva tartod a SHIFT-et. A hibernáláskor a számítógép valóban kikapcsol, de előtte a ram-ba betöltött alkalmazásokat a hibernációhoz lefoglalt területre menti el a merevlemezre. Ezzel szemben a készenléti üzemmódban csak azokat az eszközöket állítja le amelyeket beállítottál neki. Ezek között természetesen nem tudod kiválasztani/kikapcsolni a ventilátorokat. A gyakorlatban viszont azt hiszem Neked nem a hibernálás kell. Két dolgot kell beállíts a gépeden. Először is azt hogy bekapcsoljon. Ehhez a BIOS-ban kell beállítanod a POWER ON BY ... mittoménmit kell beállítanod, hogy adott időben a hardvereid áram alá kerüljenek. Ezek után ugyebár elkezdi betölteni a win-t. A windowsban pedig be kell valahogy állítanod, hogy adjon ki vmi zajt induláskor. Ezt szerintem 2 féle képpen tudod megoldani. Vagy beállítod, hogy a windows induláskori hangja az a hang vagy zene legyen amire ébredni szeretnél, vagy az indítópultba a start menün belül behúzod a zeneszámot. Én még sosem próbáltam, de szerintem valahogy ennek így kell működnie. A beállítások után már csak egy dolog van hátra. A hangfalaidat és az erősítődet (ha van hozzá külön) be kell kapcsolnod és egész éjszaka mennie kell. Bár erősítős rendszernél lehet olyan opció, hogy ébresztő. Ezt állítsd be 5-10 percel a gép indulása előtti időpontra. Asszem ennyi.
  • Biriboy
    #19329
    Eredeti helyen próbáltam meg inditani, de semmi. Minden .msi kiterjesztésre ezt irja.
  • Zsolt01
    #19328
    Én akkor jártam így, amikor a letöltés után áthelyeztem máshová és ott nekem se indúlt.

    Vissza helyezve a letöltés eredeti helyére, onnan indult.
  • Biriboy
    #19327
    Üdv! Mit lehet tenni ha a Win Installer nem installálja a progikat? .msi kiterjesztésű fájljaimra azt írja ki, hogy nem engedi vagy nincs is. Többször letöltöttem és próbáltam feltelepíteni, de semmi.
  • balcsi70
    #19326
    Sziasztok.Egy olyan kérdésem lenne hogy a Windows Feladatkezelőben kikapcsolhatom e a VProSvc.exe meg a AluScheduleSvc.exe-t. A NortonGhost-hoz tartozik.Kösszi a választ.
  • Omega
    #19325
    Sziasztok!
    Nekem az lenne a kérdésem hogy lehetne -e valahogy ablakban futtatni egy teljes képernyős játékot ? Természetesen azért kérdezem mert nincs ilyen opció.
  • lck
    #19324
    Vannak olyan BIOS-ok amiben beállítható hogy a számítógép mikor induljon el automatikusan saját magától. Megadható az óra, perc. Ez az energiagazdálkodási beállításoknál szokott lenni. Nézd meg hátha ilyen a tied.
  • aqa
    #19323
    hello.

    na, már elég sokat kerestem az interneten de semmit nem találok arrol hogy hogy lehet az xpt ébresztőóránk használni. szal. csak 1 ilyet találtam, hogy ha hibernálom, akkor lehet. namármost ha én hibernálom a gépem, akkor bizony ugy zúg mint egy traktor!:D És akkor mosat hogy birnék ébresztőzni? hogy tudok minden cventillátort meg minden zúgós cuccot beállitani, hogy kikapcoljon amikor hibernálom? vagy van olyan program, ami emigy is bekapcsolja agépet?

    Kösz. Üdv.
  • Sati84
    #19322
    Nekem 10 GB-s partíción van, és még van rajta 1,5 GB helyem. Szóval ott valami azért nem stimmel...
  • Vardar
    #19321
    Hát már alig 500 MB van a C-n. Én sem tudom, hogy mi baja lehet. Majd TC-vel megnézem a dolgokat.
  • Flamer
    #19320
    #19311
  • Sati84
    #19319
    Hát, nekem is több, mint 2 éves a winem, de nekem korántsincs ekkora. És jó sok helyed lehet, ha nem zavar :-)
  • Zsolt01
    #19318
    Sziasztok.

    A Gépem:
    Abit NF7-S2(G),AMD Athlon XP 2800+ 2083 MHz,Kingston 2*512(400) RAM,SAMSUNG 120 G 8m., Inno3D 7600GT 256 M (AGP),(XP sp3)

    Most raktam be + 1 Gigás Kingmax DDR 400 -ast. (Kingston 2*512(400)+1 Gigás Kingmax DDR 400)= 2 Giga.

    Játékoknál szórakozik így most: Crysis, Call of Duty(R) 2 Multiplayer.
    Win hibaüzenet, hogy pl. Crysis leáll.+
    Ha úgy variálom a Ramokat, hogy 1 Ram ki, hogy ne legyen Dual-ba, úgy jó.
    Minden fele képp próbáltam rakosgatni a RAM-okat.
    Alaplapom: Abit NF7-S2(G) 3 db.RAM foglalat, és így most mindegyikbe került és így DUAL-ba megy és az a gyanúm, hogy ez kavar be neki, mert annó 2db. 512-est próbáltam Dual-ba, akkor is gondja volt a gépnek.

    Hogy lehetne kikapcsolni, hogy ne DUAL módba legyenek ???

    Ha valaki ....
    Köszi előre is !
  • Vardar
    #19317
    O&O Defrag, CCleaner munkálkodik a gépen. Nem lassú, semmi baja csak nekem itt már a zarmageddont jövendölik:D
  • LoDMaSt
    #19316
    Valami ijesmit találtam, ami segíthet.
  • bajusza
    #19315
    nekem csak 2,5 GB méretű, pár hónapja volt újratelepítve a gép.
  • Vardar
    #19314
    Sziasztok!
    A Windows mappám 21,5 GB és több mint 2 éves. Ez nagy baj? Mert a barátaim már az apokalipszist jövendölik.