25353
Whistler - Windows XP
  • Dj Faustus #19393
    Használj 64 bites operációs rendszert. Windows XP-ből, Vistából, a különböző Linux-disztribúciókból is van 64 bites változat.
  • momoxp
    #19392
    Sziasztok!

    Windows XP 32bit-es rendszert használok 6GB RAM-om van és 3,5Gbot ismer fel! Állítólag regisrtyben Hexa editorban lehet variálni hogy beismerje a 6Gbot. Valaki tudna segíteni hogy ezt hol és hogy kell átírni?? Előre is köszönöm!
  • jaki88
    #19391
    Na, azért nem akartam én ilyen durva módszereket akalmazni, csak érdekelt, hogy ven-e rá lehetőség, annyira nem izgat, csak érdekelt, hogy ven-e rá valami egyszerű megoldás vagy sem. Ha nincs hát nincs, így jártam. Gondolom persze, hogy van, de persze ahhoz nagyobb informatikai tudás szükséges és persze nem itt kérdezgetném ezeket:). Marad az ebédidő.:)
  • Dj Faustus #19390
    Ha a munkádhoz szükséges a net (ebédidőn kívül), akkor ezt beszéld meg a rendszergazdával, illetve a főnököddel.
    Mivel a munkahelyeden levő gépek és a hálózat a cég tulajdona, ők rendelkeznek felette - bárminemű illetéktelen belépés a cég szerverébe, hálózatába a cégtől való eltávozásodat, illetve a BTK 300/C., 300/E. § szerinti jogi intézkedést fog kilátásba helyezni.
  • Noodlee
    #19389
    Nem
  • jaki88
    #19388
    Sziasztok! Nem tom jó helyre írom-e, de van egy égető problémám:). Szal a melóhelyemen le van tiltva a net (ebédidőd kívül). Szokásos rendszerben van, van egy server ugye, ehhez kapcsolódik az összes gép a hálózaton, és erről a központi gépről tiltja le a netet is a rendszergazda (gondolom). A kérdés pedig, hogy megoldható-e valahogyan valami ügyeséggel, hogy a kliens gépről engedélyezni tudjam a gépemen a netet, úgyhogy az ne tűnjön fel senkinek, egyszóval megoldható-e az valahogy, hogy feloldjam a netet? Előre is köszi:D.
  • etele34
    #19387
  • lck
    #19386
    Start > Minden program > Indítópultban nincs véletlenül benne ?
  • Orionk
    #19385
    Sziasztok!

    Egy kérdésem lene.

    Amikor bebootol a windows xp, és betöltödik minden, mármint már a desktop-ot látnám, akkor mindig magától elindítja a windows explorer-t. Ez szerintetek miért lehet.

    Én nem állítottam be sehol, meg tudtommal nem is lehet...

    Köszi
    Üdv.,
  • teckdeck
    #19384
    Na sikerült :)
    Amikor először skint cseréltem, akkor nem resiztem a windows-t, viszont most igen és így jó lett :)
    Köszi mindenkinek a segítséget és fáradozást :)
  • teckdeck
    #19383
    azt is próbáltam már, de nem oldódott meg.
    Megpróbálam egy új fiókot létrehozni, úgy működött, cssak viszont itt van minden úgy beállítva meg minden, szval jó lenne ha megtudnám menteni ezt a fiókot
  • lck
    #19382
    Az csak a tálca áthelyezhetőségét és átméretezhetőségét befolyásolja. A leírt hibának nem tudom mi a hiba oka, esetleg megpróbálnék egy windows skin cserét, hátha utána megjavul.
  • etele34
    #19381
    Feltételeztem, hogy talán ez lehet a hiba amiért nem tud előbbre lépni a probléma megoldásban. Nálam nincs előtte a pipa és ebből gondoltam. Akkor viszont nem értem, hogy miért nem tudja betenni az Aktív ikonok elrejtése elé a pipadobozba a pipát? Mi akadályozza?
  • lck
    #19380
    Azon nem múlik. Minek vegye ki ?
  • etele34
    #19379
    Hali!
    Vedd ki a Tálca zárolása elől a pipát sürgősen. Az nem kell!!!
  • Noodlee
    #19378
    Biztos nem csak én nem értem mi a gond.
    nem tudod bepipálni a "A nem aktív ikonok elrejtése" checkboxot?
  • teckdeck
    #19377
    Kép
  • teckdeck
    #19376
    Köszi a képet ,de értem én, amit mondasz/mondtok, de nem tudok pipálni se, küldök én is képet, ha kell
  • etele34
    #19375
    KÉP1.---KÉP 2.
  • teckdeck
    #19374
    de nem tudom, azért inaktív az az egész funkció
  • Noodlee
    #19373
    pipáld*
    :D
  • Noodlee
    #19372
    A nem aktív ikonok elrejtését piáld be, akkor majd fogsz tudni.
  • teckdeck
    #19371
    de nem tudok a testreszabásra kattintani az a baj:(
  • etele34
    #19370
    Jobb klikk a Tálcára >> Tulajdonságok >> Testreszabás fülre katt >> Ekkor láthatóvá válnak az 'Aktuális elemek'. Ott rákattintasz (bal egér gombbal) arra amalyiket ezserkeszteni szeretnéd, ekkor legördül mellette egy kis segéd ablak. Ebben van három lehetőség ami közül választhatsz. Válaszd a 'Mindig látszik' lehetőséget. OKÉ fül, majd 'Alkalmaz' és megint OKÉZOD. Ezt beállítod mindegyiknél egymás után.
  • teckdeck
    #19369
    És ráadásul a tálca tulajdonságainál írja h értesítési terület és alatta h nem aktív ikonok elrejtése, az a beállítás inaktív.
  • teckdeck
    #19368
    Igen-igen, azt néztem én is, de ott nem lehet beállítani XP-ben sajna:( Azt nem tudod véletlenül, hogy hol találom ezt a beállítást?:)
  • Narxis
    #19367
    Jobb klikk tálcára, Tulajdonságok, Értesítési terület. Ez Vistan van de valahogy XP-n is így van.
  • teckdeck
    #19366
    Hali all!

    Egy oylan kérdéssel fordulnék Hozzátok, hogy hogyna tudom visszahozni a tálcán, a jobb alsó sarokban lévő rendszer ikonokat, vagy nem is tudom h mi a hivatalos elnevezése, a lényeg h azokra gondolok amik az óra mellett vannak(pl a vírusírtó ikonja is itt szokott lenni)? már újra is indítottam a gépet, nem jött vissza, megnéztem a tálca beállításait, hátha ott van vmi ezzel kapcsolatban, de semmi. Nme tudok rájönni, hogy hol tudom visszahozni őket.
    Segítségeteket előre is köszönöm

    Üdv
    TeckDeck
  • LoDMaSt
    #19365
    Hmm, erről eddig nem is tudtam, jó cuccnak tűnik, kipróbálom, köszi! :)
  • lck
    #19364
    Hiren's Boot CD -vel formázd le a gépet.
  • LoDMaSt
    #19363
    Sziasztok, segítség kéne,
    A windows néha kidobált kék halállal (kb 2 hetes volt a win), de nem izgatott, mert mindig elindult, pár napja a hal.dll-t kereste, ezért nem indult, sikerült megoldani boot.ini újraírásával, win cd ről indítással. Most jön az újabb hiba, a kékhalálon REGISRTY_ERROR-t ír ki. Mindig. Windows nem indul, azaz tölt, de kékhalál, csökkentett módban is. Újrarakni nem tudom, mert mikor elkezdi keresni a jelenlegi win verziót, kékhalál, a javítókonzolos javításkor is. Valami ötlet azon kívül, h egy másik gépről formázzam le a merevlemezt? (nincs itthon több sata-s gép)
  • gabriel08
    #19362
    Helo. Hogyan tudom optikai meghajtó nélkül feltelepíteni a Windows XP-t?
    Nincs se floppy meghajtó, sem USB bootolást nem tud a rendszer. Egy régebbi Laptopról van szó, szóval a hardveres bütykölés sem lehetséges.

    Azt próbáltam, hogy egy Windows telepítő image fájlból az I386 mappát felraktam a gépre és elindítottam a winnt32.exe-t. Elkezdte a telepítést, de mindenféle hibaüzenet nélkül kidobott belőle.

    Valaki tud megoldást? Vagy valami finomítást az I386-os módszerhez, hogy működjön?
  • zolo
    #19361
    Azt belehet állítani, hogy az asztalon levő képeket mutassa mozaik nézetben (a'la Vista), és necsak a képekhez rendelt programikon jelenjen meg?
  • T0NI
    #19360
    sziasztok!

    Fene sem tudja hogyan, de sikerült egy billenyűkombinációval eltüntetnem a winamp főablakát. Valaki tudna segíteni, hogyan tudom visszaállítani?
    köszi!
  • roto
    #19359
    köszönöm :D
  • LoDMaSt
    #19358
    32 eset :)
  • LoDMaSt
    #19357
    http://support.microsoft.com/kb/827218
  • roto
    #19356
    kerestem, de nem találtam erről infót ott.
  • Narxis
    #19355
    Vezérlőpult--->Rendszer
  • roto
    #19354
    helló!
    azt hogy tudom megállapítani a gépemen lévő XP-ről, hogy hány bites?

    És ha esetleg újratelepíteném, melyiket rakjam fel, a 32-eset vagy a 64-eset?

    köszönöm.