25351
Whistler - Windows XP
  • vérpocok
    #24831
    Ok, és a service pack 3-at újra kell telepíteni ha megcsinálom a javítást?
    Vagy a net keretrendszert? Mivel a telepítőmön csak az alap xp van, tehát ha azzal megcsinálom a javítást akkor ezeket is újra kell telepíteni?
  • kl24h
    #24830
    Javításkor (kép) az adataidat, feltelepített programjaidat meghagyja, viszont a rendszerben a hibás állításokat módosítja é visszaállítja eredetibe. Ez azt jelenti, hogy elveszíted a Windows frissítéseket (ha voltak), ezért vissza kell telepítened (ha volt frissítve a Windows) majd a javítás után őket. A programjaid tökéletesen fognak működni és nem kell semmit sem újratelepíts.
  • vérpocok
    #24829
    Egy kérdésem van... javítást szeretnék csinálni az xp telepítővel...

    A javítás meghagyja az adataimat és a rendszerbeállításokat?
  • kl24h
    #24828
    dxwebsetup.exe is 9.29.1974 verziószámú.
  • kjhun
    #24827
    Ez is megvan, meg a 2010. júniusban kiadott verzió is. Azt furcsálom, hogy mostanában nem nagyon adnak ki újabb DX9c-t Redist-et XP alá. Csak webtelepítőset, ha van.
  • kl24h
    #24826
    Próbáld meg ezt: DirectX End-User Runtimes (June 2010).
  • kjhun
    #24825
    Sziasztok

    A DirectX 9.0c-ből, a 2011. áprilisi, a legutolsó terjeszthető offline telepítős verzió?? Vagyis ez: 9.29.1974, úgy rémlik a webtelepítősből van újabb is, abból nincs offline verzió?

    Az XP SP3 telepítőből, sincs újabb, az eddig kijött frissítéseket tartalmazó verzió? Csak a 2008. májusi? Mint a DirectX esetében? pl: 2007. 04.-ik, 2008. 08.-ik, 2010. 02.-ik, 2010. 06-ik, havi verziók, mind 9.0c-s, csak a dátumok és verziószámok különböznek. Mert, ha lenne, akkor a 2008. 05.-ik havi 307 MB-os SP3 + 300-500 MB-nyi Update letöltése, integrálása helyett, egyszerűbb lenne, egy 2012.xx-ik havi 350-400 MB-os frissített SP3-at, felrakni/integrálni a win telepítőbe, és minimális számú frissítést kellene, akkor csak letölteni/telepíteni/integrálni. És az nLite/HFSLIP páros helyett, van professzionálissabb program, a win frissítések, kiegészítők integrálására? Mert, a Vista-hoz, van ilyen Automated Installation Kit nevű cuccos. Ehhez hasonló nincs XP-hez?
  • kl24h
    #24824
    A [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=964622373&no=24753]#24753[/URL] probléma megoldva.
  • 12346
    #24823
    Sziasztok!

    Olyan nyűgöm volna, hogy adott egy 2003 szerver, hozzá x mennyiségű tartományban élő XP-t futtató gépezet. Az egyiket legyalultam muszájból. Újratelepítés után gépnevet ugyanarra visszaírtam. Mivel nem nagyon foglalkoztam még ezzel, gondoltam annyi lesz visszarakni tartományba, hogy munkacsoportból átpöttyintés tartományba, tartománynév beír, kér nevet/jelszót, és üdvözöl.

    De nem:
    "A tartományhoz ("akármi")való csatlakozás közben a következő hiba történt:
    A megadott kiszolgáló nem tudja végrehajtani a kért műveletet."


    Mi lehet a nyűg? Előre is köszönök mindenféle infót.
  • Zsolt01
    #24822
    Tipp:
    Talán valami fertőzés "kártevő"! Gondolom ugyan azokat a dolgokat cuccokat tetted az újra is amik a régin voltak és közöttük van valami ami ... !
  • Optimus Prime
    #24821
    Vagy megkeresed a Vezérlőpultban, ott beállítható, hogy látható legyen-e a tálcán vagy sem. Egyébként sok furcsasággal volt már dolgom, de ez is érdekes. :)
  • gergely1991
    #24820
    Tálca>Tálca tulajdonságai>Nem aktív ikonok elrejtése>testreszabás>hangerőszabályozó kikeresése majd a legördülő listán kiválasztani a "mindig látszik" lehetőséget majd OK gomb.
  • akyyy
    #24819
    másna ksose tünt el a hangerőszabályzó? új gépet használok perpill mert a másik tönkrement, ahol el-el tünt a hangerő szabályzó, de most a "csere" gépen is elkezdett eltünedezni. mi okozza ezt?
  • Zsolt01
    #24818
    Ha sp3 volt a gépeden és sp2-vel próbáltad, lehet az volt a gond.
    De ami inkább lehet, hogy a te sp2-es lemezed nem tudja a Javítást. (nem értem igazából, hogy valamelyik xp telepítő lemezről mért veszik le a javítást.)
    (Nem az volt, hogy elindult javítás, megjelent fekete kép fehér betűkkel! Csak ide be kell írni: 1 (Ha xp c-n van.) "gomb" chkdsk /r (ha jelszót kér és nincs beállítva akkor csak enter) és vársz míg befejezi, majd EXIT kilépés.)
  • Zsolt01
    #24817
    Javítást próbáld ahogy írtam már.
    - xp telepítő cd boot (Sp3-mast ha lehet, vagy ami nincs agyon módosítva, mert találkoztam olyanokkal, hogy javítás nem működött velük.)
    Tehát: xp boot - javítás:
    1 (Ha xp c-n van.) "gomb" -chkdsk /r (ha jelszót kér és nincs beállítva akkor csak enter) és vársz míg befejezi, majd EXIT kilépés.
  • gergely1991
    #24816
    Hát igen, néhány alkalmazás nálam eltűnt egyszer a Telepített szoftverek listájáról(részleteket mellőzném).
  • Optimus Prime
    #24815
    Nálam egyszer lett próbálva, nem ment. SP2-es lemezem van.
  • Toto652
    #24814
    Zsolt01:
    A baj ott kezdődik, hogy a windows NEM jön elő... tehát nem tudom ezt a szoftvert futtatni, ha össze sz*rom magamat se :D
    És pont azóta halt meg, amióta leszedtem az előző video drivert.
  • Zsolt01
    #24813
    Ja - Advanced SystemCare 5 (nem a free változattal) - Mély vizsgálat!
    Azt ajánlom előtte talán videokártya driver le.

    Vizsgálat után fel.
  • Zsolt01
    #24812
    Javítás után néhány alkalmazás eltűnne !?
    Én még ilyet nem tapasztaltam, pedig jó párat csináltam már!
  • Zsolt01
    #24811
    chkdsk /r
    Nincs előtte -, csak véletlen írtam elé az előbb.
    A / jel előtt egy köz van.
  • Zsolt01
    #24810
    2 tippem van:
    - Advanced SystemCare 5 (nem a free változattal) - Mély vizsgálat!
    Vagy:
    - xp telepítő cd boot (Sp3-mast ha lehet, vagy ami nincs agyon módosítva, mert találkoztam olyanokkal, hogy javítás nem működött velük.)
    Tehát: xp boot - javítás:
    1 (Ha xp c-n van.) "gomb" -chkdsk /r (ha jelszót kér és nincs beállítva akkor csak enter) és vársz míg befejezi, majd EXIT kilépés.
  • Zsolt01
    #24809
    Mért ne lehetne javítani, ha sp3 !?
    Dehogynem!
  • Optimus Prime
    #24808
    Kivéve, ha fent rajta az SP3, akkor nem lehet javítani. :/
  • gergely1991
    #24807
    Ha más nem és nem ragaszkodsz ahhoz a Windows reinstallhoz:Telepítő lemezt be, telepítő elindul, majd ott a javítás funkciót alkalmazd(bár..néhány alkalmazás eltűnhet).
  • Toto652
    #24806
    Emberek! Valaki szakértőbb lélek kérem segítsen!
    Besz*rok! Esküszöm besz*rok!

    Van egy gép, aminek frissítettem az XP-jét és így az megjavult. Voltak gondjai de feleslegesnek tartottam a teljes újratelepítést.
    Minden király lett, kivéve a videokártyát... azelőtt működött, a drivert is meghagyta, csak nem ismeri fel... oké, driver le, gondoltam újraindítás után driver fel... de nem...

    Ettől kezdve én akármit csinálok NEM történik a Windows logó betöltése után SEMMI!
    Se F8, se BIOS buzerálás, semmi... fizikálisan is oké...
    Szerintetek, ez most mi? Mit tudok ezzel kezdeni? Hogy tudnám feléleszteni a Windowst?
  • Puhos
    #24805
    De. Megveszed!
  • czs1
    #24804
    Na, most hátha sikerül nagyobba:

  • czs1
    #24803
    Bocsi, azt hittem nagyobb lesz a kép.
  • czs1
    #24802
    sziasztok.

    Mi az oka annak, hogy Windows XP-ben a tálcán a megnyitott ablakokat kicsiben, összenyomva jeleníti meg a win, s nem a szokásos méretben?

  • Divizio88
    #24801
    gondoltam jobban fog latszni a jobb also sarokban :))
    meg van 14 napom:))
  • Divizio88
    #24800
    Sziasztok! telepittem egy magyar sp3 xp! de csak 30 napig ervenyes:( utana neztem a neten, youtube ha tudom e aktivalni de nem sikerult...nem lehetne valahogy megmenteni nicns kedvem ujra tenni minden 30 nap utan:(


  • dvid95
    #24799
    hi
    Van egy win7-em és fel szeretném rakni az xp-t. Úgy gondoltam h berakom az xp lemezt és majd a telepítőben formázom a c-t amin a win 7 van.
    De mielőtt bármit is tehetnék azt írja ki hogy a Windows a számítógép védelme miatt leállt ... Mit tegyek mert nekem kéne az xp a gépre.
  • czs1
    #24798
    sziasztok.

    Mi az oka annak, hogy Windows XP-ben a tálcán a megnyitott ablakokat kicsiben, összenyomva jeleníti meg a win, s nem a szokásos méretben?
  • Optimus Prime
    #24797
    Egyik sem lehetséges. Bár van integrált VGA-m, de a hiba annyira random. És más gond nincs.
  • kl24h
    #24796
    Ki kellene próbálni más monitorral is, mert lehet a monitor a hibás, de persze jöhet a videokártyától is.
  • Optimus Prime
    #24795
    Megkérdezem már itt, ha XP-s topic. Nekem néha a töltőképernyő alatt a fekete háttér néha zöld lesz vagy kék. Ez mitől van? De csak néha és egyébként minden OK. Vírusom nincs, és ha jó emlékszem friss install után is volt ilyen. A másik ritka hiba, ha belépek nem tölti be az ikonokat, a tálcát... szóval semmit.
    Ezek egyébként totál random hibák és nem súlyosak, csak lövésem sincs mitől van és miért. Bár a válasz (gondolom) röviden: Micro$oft.
  • gergely1991
    #24794
    Esetleg még ezzel még tehetnél próbát,itt a syslinux vagy nem jó akkor a new sysilnux-t válaszd hátha,ha ez sem akkor(lásd előző bejegyzés).
  • kl24h
    #24793
    Attól függ, hogy milyen Error-t írt ki.
    Gondolom, hogy az Utility to record Kaspersky Rescue Disk 10 to USB devices (378 KB) programmal írtad meg a kav_rescue_10.iso fájlt a pendriverre.
    CD esetében nagyobb a valószínűsége, hogy bootoljon, ezért használhatnál egy újraírható CD.
  • Toto652
    #24792
    Igen, ez nyilvánvaló... bootoltam is, de az írta ki, hogy error... nem tudta betölteni... Kaspersky volt ez... CD-ről valszeg nagyobb az esély nem?