25353
Whistler - Windows XP
  • nesto
    #19713
    Ha egy Acer Aspire 5315-re Xp-t szeretnék telepíteni akkor az megoldható-e? Vista van rajta, de nemigazán bírja, elég lassú ezért szeretném lecserélni az oprendszert. A vista nem külön cd-n van, hanem egy rejtett partición van elhelyezve. Szóval ha berakom az xp cd-t és a szokásos módon telepítem a biosba akkor ez így helyes-e, vagy tegyek le az xp-ről egy az egybe? Csak mert hallottam már olyat is, hogy olyan laptopra amit alapból Vista-val adnak ki, nemigazán célszerű xp-t telepíteni.
  • teckdeck
    #19712
    Hali mindenki!

    Egy olyan kérdéssel fordulnék Hozzátok, hogy hogyan tudom leállítani a feladatkezelőben az IEXPLORER.EXE-t úgy, hogy ne jelenjen meg újra?
    Mert felakarok telepíteni egy programot, aminek van egy úgynevezett rendszerellenőrző része, ami azt mutatja hogy fut az IE, pedig nem.
    És akármivel próbálkozok, egyszerűen nem sikerül leállítanom, és így viszont nem tudom feltelepíteni a programot sem.:(
    Segítségeteket előre is köszönöm

    Üdv
    TeckDeck
  • xNoodlex
    #19711
    Azért EZ komoly...
  • Zsolt01
    #19710
    Ja igen és elvileg nem okoz semmi gondot.
  • Zsolt01
    #19709
    Én annó mikor Xp-ről Xp sp2-re álltam át:

    Kaptam 1 XP sp2 telepítő lemezt és ezt a gépbe téve vagy magától indul (vagy setup.exe).
    Bejövő ablak ... Xp telepítésre katt és következő ablakba Telepítés típusa Frissítő telepítés és tovább ...
    (Xp sp3-mas telepítő lemeznél is ugyan így mehet.)

    Ha meg van Xp sp2 (csak a javító csomag), akkor csak indítsd.
    Én kapásból a Xp sp3-mat tenném fel. (De ezt páran nem szeretik, mert gondjuk akadt vele.)
  • avasika
    #19708
    Sziasztok!Valaki légyszi segitsen!!!!!

    Bejött az XP-n egy kék képernyő és azt irta ki hogy a rendszer sullyos hiba miatt leált inditsa újra a gépet.Ez megtörtént!

    Majd ezt irtea ki miután hálisten bejött a Windiws.

    A rendszer sullyos hiba után állt helyre.A hiba paraméterei:

    BCcode:C2 BCP1:00000007 BCP2:00000CD4 BCP3:0260001 BCP4:891FA210
    OSVer:5_1_2600 SP:3_0 product:256_1

    A program a következő fájlokat csatolja a kelentéshez:
    C:/DOCUME-1/RENDSZ-1/LOCAL-1/Temp/WER3fc1.dir00/Mini 111108-01.dmp
    C:----------""---------------------------.dir00/sysdata.xml

    valaki légyszi segitsen mi lehet ez???!nagya baj???Most eddig jól működik a gép!!!!
  • tigerbácsi
    #19707
    jaja most már látom, csak ilyen röviden nekem analfabaltának nem volt hirtelen levehető! :-)))))

    köszy szépen a segítséget! :-)
  • lck
    #19706
    Igen, egy ilyen módosítást végez el a #19701-ben leírt reg fájl.
  • biomage
    #19705
    kösz nem rosz a progi
  • fifi
    #19704
    valaki #19690-re?
  • tigerbácsi
    #19703
    ha valakit érdekel:

    1) Start menü -> futtatás -> regedit (nyomj entert)
    2) Választ ki a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\WPAEvents (bal oldalt)
    3) (kettő klikka jobb oldali) OOBETimer, cseréld ki a 0008 D5 33 93 FD Ö3.y ból a 93-at 98 ra (majd nyomj entert)
    4) bezársz mindent, majd Sart menü -> futtatás -> oobe/msoobe /a (ok)
    5) választani kell a telefonos dolgot (középső)
    6) Váaszd a serial kódot
    7) (beadod a kódot)
    8) majd bezársz mindent,
    9) s újraindítod.

    ja ez windows xp sp 3
  • tigerbácsi
    #19702
    ok köszy! de megoldódott! :-) felhívtam a dobozban lévő ügyfélszolgálatot, s az ottani kisasszony elmondta hogy kell! :-) s tök rendes volt! most írom le a jegyzetekből hogy kell, s aztán fellövöm ide! :-) hátha valaki így jár mint én! :-) s nem ismeri a windows xp-t! :-)
  • lck
    #19701
    Ezt a pár sort másold be egy "akárminév.reg" nevű fájlba:


    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\WPAEvents]
    "OOBETimer"=hex:cc,b8,55,d4,04,b5,cf,cc,5b,24,97


    mentsd le és aztán futtasd le.
    Utána azonnal ( újraindítás nélkül !!! ) jöhet a start menu / run -hoz : oobe/msoobe /a

    Igy nem írja hogy már aktiválva van és beírható az új kulcs.
  • tigerbácsi
    #19700
    #19699

    plusz köszy! igen tom hogy a barátom, meg rá is szántam fél napot, de egyik lehetőség sem jött be, s feladtam utána! :-(
  • tigerbácsi
    #19699
    hmmm ez nem jött be, mert azt írja ki hogy már aktiválva van! :-( de hogy azt nem tom, mert warez volt! :-(
  • dashed_
    #19698
    masik forumrol idezve
    ( persze nem probaltam szal nem garantalom hogy mukodik:) )

    "Indítsd el az aktiválást végrehajtó alkalmazást *(oobe/msoobe /a). Ekkor elindul a termékaktiválás. Írd be az új serialt, és kérd a telefonos aktiválás gombot, majd kilépés. Ezek után Windows Update, eredetiség ellenőrzés, és voilá: máris működik az új JOGTISZTA serial-lal. (Tudom, mert én is így csináltam.)"

    *start menu / run -hoz beirni ; oobe/msoobe /a

    mellesleg nem bantasbol mondom,(szivessen segitek)de google a baratod
  • tigerbácsi
    #19697
    ha nem megy ránézek! köszy! remélem lesz magyar nyelvű is, mivel nem beszélem nagyon jól az english-t! :-)
  • tigerbácsi
    #19696
    igen megérné, de egy csomó progit kéne akkor újraraknom, s az legalább két - három nap beállításokkal (tevezőprogikfőleg)! :-(
  • xNoodlex
    #19695
    Fél óra az újratelepítés... Szerintem érdemes, ha warezról eredetire váltasz, de te tudod.
  • dashed_
    #19694
    nincs mit
    ha esetleg nem mukodne, "How to Change a Windows XP Serial Number" erre rakeresel googleban es van meg par variacio :)
  • tigerbácsi
    #19693
    ohh köszy a gyors választ! megnézem majd otthon! köszy mégegyszer! :-)
  • dashed_
    #19692
    esetleg?
    How to Change a Windows XP Serial Number
  • tigerbácsi
    #19691
    hello!

    volna egy kérdésem. eddig nem eredeti windows xp-t használtam, viszont most vettem egyet, de nem akarom újratelepíteni a gépet! meg lehet adni valahol ezt az új liszenszet neki, mert kiírja, hogy ön valószínűleg szoftverhamisítás áldozatává vált! szóval lehetséges cserélni, mert neten csak olyat olvastam, hogy ott megveheted, meg hogy vegyek liszenszet, s akkor küldenek emilen aktiválási kódot. de mivel én megvettem máshol így most nem tom mitévő legyek. remélem megoldhato újratelepítés nélkül! előre is köszy!
  • fifi
    #19690
    üdv!

    Van egy öregebb notebook, réges régi XP-vel.
    szeretnék több dolog miatt utólag SP2 szervizcsomagot telepíteni. ezt le is töltöttm.
    hogy csináljam, hogy ne legyen semmi gond?
    előre is köszi...
  • balcsi70
    #19689
    Itt van tessék. Asztali ikon szineinek megváltoztatása
  • xNoodlex
    #19688
    A színét nem tudom hogy kell megváltoztatni, de:
    Jobb klikk az asztalon/Ikonrendezés szempontja/Az asztal webes elemeinek zárolása
    akkor ad a szövegnek hátteret így legalább olvasható.
  • biomage
    #19687
    ismerlek valahonan kölök?
  • Narxis
    #19686
    lol
  • GPx8
    #19685
    Neked nem ez a legnagyobb problémád...
  • biomage
    #19684
    Van egy nagyonagyonagyon szép asztali háterem :) anyi a baja hogy fehét egy nagyobb területe, és bene van elég sok ikon :) és majdnem bele mosodik a bettü a háttérbe :S, mit álitsak hogy az asztalon lévö ikon bettüi ne fehér legyen?
  • LoDMaSt
    #19683
    http://support.microsoft.com/kb/946765/hu
  • xNoodlex
    #19682
    Mi a különbség a 32 és a 64 bites op rendszer közt?
  • Attila889
    #19681
    köszike,ha valami gond van írok pm-et :)
  • Zsolt01
    #19680
    Ha 1 másik xp -s gépen akarod formázni a HDD -det, simán nem fogja engedni asszem, mert látja, hogy Win cuccok vannak rajta. Külön valami formázó progi kell asszem.
    De lehet elég, ha másik gépre téve a HDD -d és mindent-rejtet fájlokat is törölsz a C -ről amit enged, de erre is van progi, hogy mindent töröljön és így visszatéve a gépedbe már jó kell legyen.
  • GPx8
    #19679
    Erre senki?
    "Az Outlook Express-ben szeretném az automatikus tömörítést véglegesen kikapcsolni.
    Elvileg a registryben a "[HKEY_CURRENT_USER\Identities\{...}\Software\Microsoft\Outlook Express\5.0]"-nél a "Compact Check Count" kulcsot kéne piszkálni, de az csak egy számláló, hiába állítom 0-ra, attól még fog legközelebb is tömöríteni... Ötlet?"
  • akvik
    #19678
    Sziasztok lenne egy kérdésem:újra lett téve a pc-n az xp és az internet modem nem látja pc-t.?Hogyan lehetne megoldani hogy újra müködjön a gépen az internet
  • adam127
    #19677
    Rendben én is gondoltam erre, de köszönöm szépen a választ!
  • Zsolt01
    #19676
    Tedd be a hdd-t egy másik gépbe (pl. 1 haverhoz vidd) és formázd ott a C -t és vissza a tiedbe és ......
  • nandorb
    #19675
    Pm-ben elkuldom
  • Attila889
    #19674
    jah én nem talátlam letöltő linket hozzá,mindeggyik fizetős :(