25353
Whistler - Windows XP
  • Met
    #20033
    Ha minden le van mentve akkor meg mit szenvedsz?
  • xNoodlex
    #20032
    Szerintem ezt próbáld ki, nekem is nagyon belassult a gép, de formatot nem akartam. Ezt feltelepítettem, egy klikk, újraindítás és láss csodát, valóban hatalmas volt a változás.
    Thoosje Quick XP Optimizer
    azért előtte olvasd el ezt a cikket, ha nem bízol vakon benne: Windows gyorsítás egyetlen gombnyomással
  • mirktamas
    #20031
    1. A legelső partíconálásnál el lett cseszve a helyelosztás: 15gb-os a C-m. 90%-ot a programok használnak.
    2. Minden ki van írva egy usb vinyóra.
    3. Hidd el mindent leszedtem róla amit tudtam.
  • Met
    #20030
    talán írd ki azokat a nagyon fontos adatokat lemezre
    1. hogy legyen helyed
    2. ha tényleg annyira fontos akkor nem árt ha megmaradnak miután tönkremegy a vinyó
    3. az új vinyóra átmásolod az adatokat

    a 2. pont mindenképpen javasolt
  • mirktamas
    #20029
    Sziasztok! Egy elég komoly kérdésem lenne: Már több éve win xp-t használok, és az utóbbi időben nagyon belassult a rendszerem. Vírus nem valoszínű eset smart security-t használok.(2,5ghz, 512mb ram, tehát egy közepes gép) Office dokumentumok megnyitása is nagyon lassú. 6-7mp (Erre is várom az ötleteket, hogy lehetne begyorsítani.) A legnagyobb probléma szerintem, hogy a C-m nagyon nagyon töredezett, mindenféle töredezettségmentesítővel próbálkoztam, de nem sokat tudnak tenni, mert kevés a szabad helyem. (nem tudok semmit sem átmenetileg sem átpakolni, mert minden fontos) Registry töredezettségmentesítést is csináltam. Próbálkoztam mindenféle gyorsítókkal, (pl: Tune up utilities 2009: http://www.tune-up.com/products/tuneup-utilities/ jó sok hibát találtak, kijavították, de nem lett jelentős gyorsulás. Nagyon fontos adatokat tárolok a gépen, tehát a biztonsnág nagyon fontos. Az ötletem az lenne (szerintem nem lehetséges) A windows újratelepítése nem a C -re hanem nemrég vettem egy 250gb-os winchestert, és arra. Az ötleteket előre is köszönöm!!
  • etele34
    #20028
    Egy Malwarebytes' lefuttatása nem ártana.
  • Puhos
    #20027
    Nálam is ugyanilyen hibaüzenet, és ha jól emlékszem akkor egy spywarenak volt a műve!
  • etele34
    #20026
    Elnézést a hibámért. Félre értettem.
    Viszont lenne egy meglepő kérdésem @doyenhez. Milyen tűzfalat használsz?
    Csak azért mert rémlik valami régebbről, egy másik fórumból, hogy ott hasonló problémája volt valakinek és az Outpost kavart be valamiért. Már nem tudom hogy hogyan, de a tűzfalban kellett valamit állítani - valami kompatibilitási hiba volt - és megoldódott a probléma utána. Az lehet, hogy nem emlékszem már pontosan de valami ilyesmire lehetett emlékeim szerint. Ha mégis nagy marhaság amit írtam akkor még egyszer, másodszor is elnézést kérek
  • Puhos
    #20025
    Bocs nem neked akartam írni, hanem a 20021-re.
  • Puhos
    #20024
    Nem is azzal amit írtál, hanem az explorer.exe, amire te gondolsz az iexplorer.exe, a kettő nem egy.
  • xNoodlex
    #20023
    Neki nem az Internet Explorerrel(böngészővel) van baja, hanem az intézővel...
  • rágógumi
    #20022
    #19994, #19996, #20007
    valaki valamit még?:o

    amúgy közbe már lehúztam a power button cuccát az alaplapról is úgy is beindult 3 másodpercre a kikapcsolás után. szóval nem érintkezési hiba a gomb felől. :|
    valakinek valami ötlet?
  • etele34
    #20021
    Hali doyen!
    Találtam valami Leírást erről. Talán benne van a megoldás is.
  • Puhos
    #20020
    Vagy még itt nézz utána!
  • Puhos
    #20019
    Hi!

    Vírus, spyware? Futtattál valami keresőt?
  • doyen
    #20018
    Sziasztok!

    A következő hibaüzenettel kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.
    Minden egyes Windows Intéző bezárása után ezt kapom. (a gépen SP3van, IE7.0.5730.13.)

    A(z) explorer.exe hibát észlelt, ezért leáll. A kellemetlenségekért elnézését kérjük.

    AppName: explorer.exe AppVer: 6.0.2900.5512 ModName: unknown
    ModVer: 0.0.0.0 Offset: 046a16d3
    Segítséget előre is köszönöm!
    doyen
  • lck
    #20017
    Nincs magyar.
    Négyet nem használ ki. Hármat igen.
  • Dévids
    #20016
    Sziasztok!
    Lehet hogy hülye kérdés de a Win XP 64bit van magyar nyelven ?Csak azért kérdezem mert 3GB ram van a gépembe és ennyit állítólag nem ismer fel a 32bites.Előre is köszi!
  • dashed_
    #20015
    kevesebb helyed lesz:)
    nagyon nagy valtozast ne remelj ha idaig is updatelted rendessen
  • xNoodlex
    #20014
    Rakd csak fel... a hozzászólásod után nem hinném, hogy komolyabban foglalkozol a számítógéppel, akkor pedig semmi hatását nem fogod észlelni.
  • sovatalevi
    #20013
    hello,ha felrakom a Windows service pack 3-at akkor lesz valtozas a gepen?
  • Bucsek
    #20012
    és a kiterjesztettre pakolhatok op rendszert? mert ugy terveztem hogy 2db kisebb méretű, pl 30 giga az op rendszernek és a többi meg film zene ijenek.
    mert a C-n már van XP, de akkor lenne egy vista is. megoldható?
  • rágógumi
    #20011
    ne elsődleges particiot hozz létre mert abbol csak 4 lehet összsesen.
    csinálj egy elsődlegest vagy max 2-t még tehát összesen 3mat és a 4.ből csinálj kiterjesztett amit feloszthatsz további részekre.
  • Bucsek
    #20010
    hali. tudom nem ide tartozik, de am ásik topicnál lassan válaszoltak :(

    az a hejzet h van 1 600as vinyom. és szétparticionaltam őket. de csak 4-et engedett :/ hogy oldhatom meg hogy több particiot cisnáljak?

    előre is köszi.
  • raja
    #20009
    A vége lemaradt.
    Át lehet helyezni a Program Files könyvtárat 1 másik particiora?
  • raja
    #20008
    Át lehet helyezni a Program Files könyvtárat 1 másik part
  • rágógumi
    #20007
    nos igazából nem volt piszkálva. csipogott sokat, mire csináltam memoriatesztet amin elsőre átment majd egyszer amikor otthagytam csomo errort irt ki majd belefagyott a memoriateszter :|
    aztán ujrainditottam mire azt a cpus unworkable or changed dolgot irta ki mire beléptem biosba és elsaveltem a beállitásokat majd azota ha kikapcsolom 3sec-re rá elindul.
    a hardwarek nem lettek birizgálva :| és foglamam sincs mi lehet a gond.
    mégha a memória hibás is az sem okozhatja hogy bekapcsol saját magától
  • Narxis
    #20006
    Lehet valami hardveres gond, igazából lövésem sincs. Ha piszkálva volt a gép belül és azóta csinálja ezt akkor érdemes lenne ránézni. :S
  • rágógumi
    #20005
    először is köszi a választ, de sajnos néztem már a bios power management részét de csak olyat találtam hogy mire induljon el a gép, olyat nem hogy ha kap áramot akkor elinduljon egyből, és tényleg nem értem miért csinálja ezt :|
  • Narxis
    #20004
    Kapcsold ki azt a beállítást ami ezt okozza, mert szerintem csak ez lesz a probléma. Hogy melyik az? Nem tudom, de ha van valami kézikönyved hozzá abban biztos benne van.
  • rágógumi
    #20003
    #19994, #19996
  • BenceYCE
    #20002
    Már olyan régóta hiba, hogy megszokott a következő. WinXP SP2 vagy SP3 használatával a bejelentkezés után a tálcám inaktív lesz. Ha CTRL+ALT+DEL-lel belépek a feladatkezelőbe, akkor azt engedi bezárni és utána minden megy rendesen. De addig inaktív minden. Ötletek?
  • Smarci Win
    #20001
    köszönöm megtaláltam egy jó módját.
  • Flamer
    #20000
    netán egy ték? #20000
  • LoDMaSt
    #19999
    Itt talán írnak használható megoldásokat:

    http://www.mp3portal.hu/viewtopic.php?f=74&t=8863&hilit=xp+akt*&sid=b268fe28ddf8f717f413bee28843be72
  • Smarci Win
    #19998
    sziasztok megint lenne pár problémám az XP-vel...
    régi gépemen bezzeg nem voltak ilyenek. lényeg:
    -megjelent a felirat hogy "előfordulhat hogy szoftverhamisitás áldozatává váltam". letiltottam a frissitéseket ennyit tudtam tenni. de még fekete az asztali háttér és továbbra is kinnt van a felirat a jobb alsó sarokban. marhára idegesít a dolog.
    légyszíves ha tudtok segítsetek ha még valamit érdemes tennem hogy eltűnjön a probléma.
  • kifli
    #19997
    ehh odáig nem jutok el :)
    megáll egy kék képernyővel és valamit a hdd-ről magyaráz meg távolítsam el az újonan behelyezett meghajtót, csináljak vírusellenőrzést. (nem, nem kékhalál)
  • rágógumi
    #19996
    ok, bementem biosba elmentettem és kiléptem belőle mostmár nem nyafog a cpu miatt de ha kikapcsolom a gépet 3 másodperc után beindul magától.
    ötletek?
  • Zsolt01
    #19995
    cd/dvd meghajtót elsődleges BOOT -ra állítani, bele az XP telepítő lemezt és C formázás és Xp fel.

    (vistát még nem kellett eltüntetnem, de gondolom a fentiek érvényesek rá is)
  • rágógumi
    #19994
    hi, miért van az hogy a pc a bootnál olyat ir hogy "cpu is unworkable or has been changed. - please recheck - please check the cpu soft menu" ? nyomok f1-t és megy minden gond nélkül. látja amugy a hibaüzi előtt .. meg minden. nemtudom mi a probléma. nincs valami ötletetek? én még sosem találkoztma ilyennel. ja és valahányszor reboot mindig F1-et kell nyomnom.