25353
Whistler - Windows XP
  • daxan
    #20273
    Hogy érted?
  • 94mike
    #20272
    állitsd elöréb a rendszert:D
  • daxan
    #20271
    Sziasztok! Volna egy problémám a gépemmel. Néha használat közben, lefagy, és az alábbi hibaüzenetet írja ki:

    Szerintetek mi lehet a gond?
  • xNoodlex
    #20270
    Egy driver frissítés?
  • BB7
    #20269
    Sziasztok! Nagyon nagy problémám van!
    Tegnap a gépem letöltött egy un.: "Software Distribution Service 3.0"-t és utána újraindította a rendszert! Ez azt eredményezte, hogy a gépem átállt 800×600-as felbontásra és csak 4Bites színekig hajlandó megjeleníteni! Olvastam sok helyen, hogy ez a xar másnál is okozott gondokat! De konkrétan megoldást nem találtam!
  • Zsolt01
    #20268
    Automatikus újra indúlást kapcsold ki.

    (Vezérlőpult/rendszer/speciális lapfül/indítás és helyreállítás mezőben katt a beállítások gombra/rendszerhiba mezőben szedd ki a pipát az automatikus újraindítás elől.)

    Vagy csak megszűnik simán az újraindulás.
    Vagy megkapod "kék halál képernyőt a hiba leírással".

    Sajnos pont tegnap nekem kék halál COD4 -nél
  • rochelle
    #20267
    köszi!
    remélem nem jön elő újra.
    de elvben memória hiba lehet hogyha amúgy semmi extra oka nem volt újraindulni? Úgy értem nincs semmi új progi telepítve és semmi extrát nem csináltam csak olvasgattam a neten valamit.
  • xNoodlex
    #20266
    Szerintem akkor kezdj el aggódni ha ez többször is megtörténik, addig felesleges. 1001 oka lehet egy gépnek, hogy egyszer csak újraindul attól az még nem feltétlen hiba.
  • rochelle
    #20265
    Sziasztok!

    Segítség kéne !!
    ma este a gépem csak úgy önmagától újraindult. az eseménynaplóban ez az üzenet volt.
    Esemény típusa:Információ
    Esemény forrása Save Dump
    Esemény kategóriája:Nincs
    Esemény azonosítója:1001
    Dátum:2009.01.14.
    Idő:18:42:14
    Felhasználó:-
    Számítógép:RITA
    Leírás:
    Az operációs rendszer hibakeresés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x1000000a (0x00000000, 0x0000001e, 0x00000001, 0x804d971c). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\WINDOWS\Minidump\Mini011409-01.dmp.

    További tájékoztatást a súgóban talál a következő helyen: http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

    ez mi lehet? memóriahiba?
    Ezentúl elöjöhet újra ez?

    köszi előre is a válaszokat
  • Cat 02 #20264
    Olyan kérdésem, lenne h mikor átávltok más nyelvre windowsban, akkor ugye először fel kell másolnom a nyelvi fájlokat, majd gépresi. És régen (sp2), olyan volt h felmásoltam egyszer, és utána lehetett folyamatosan váltani, csak gép resi kellett, most (sp3) viszont mindig kéri a cd-t és mindig újra felmásolja.

    Erre valamit 5let?
  • lac111
    #20263
    Hali!

    Egy olyan problémám lenne, hogy amikor bekapcsolom a gépet, feljön a winXP logó, és elkezdi tölteni e rendszert, de egyszercsak megakad, és nem hajlandó továbbmenni. Nyomok egy Resetet a gépen, és minden további nélkül működik. Ez már így van egy ideje. Újraraktam már a rendszert párszor, a legújabb XP SP3 van fent, és nem tudok vele mit kezdeni.

    Nem lehet vhogy eltüntetni azt a hülye XP-s logot, és helyette megnézni miket tölt be a Windows lépésenként? (pl. mint Linux indításánál, ott szépen sorba kiírja mi is történik)
  • vftsforever
    #20262
    Gyors és korrekt:) Köszönöm szépen
  • lck
    #20261
    Az eredeti - buherálatlan - XP a legstabilabb.
    A buherált XP lehet hogy gyorsabb, de nem stabilabb és nem "jobb".
    A hosszútávú használat során a felhasználó meg csak csodálkozik a hibákon. Nem is gondolja hogy ez azért van, mert valamibe bele van nyúlva, vagy valami ki van szedve. Illetve aki a módosított XP-t megalkotta, nyilván csak töredék hardverre tesztelte a művét. Aztán a felhasználó szidja a fórumban hogy szar a win.
    Aki foglakozik a rendszerrel, egy eredeti Xp-n is meg tud csinálni esetleg olyan kisebb módosításokat, pl. skinezést, vagy 1-2 processsz kivétele, pár registry beállítás, amivel úgymond javíthatja a rendszert. Így ha később gondja akadt, legalább tudja mit állított el.
    Azt írtad keveset játszol akkor szerintem igazán nincs szükség annyira "kihegyezni" a gépet. Szerintem magad is kipróbálgathatsz ilyen verziókat. És tapasztalatból kialakíthatod a véleményedet. Egyébként pl. a "reborn" egy jónak tartott verzió.
  • vftsforever
    #20260
    Tudom:) De valami más kéne, mert halottam h vannak átfaragott XP-k amikkel sokkal jobban fut a gép... Melyik a legjobb ilyen a tapasztalatok szerit?
  • lck
    #20259
    Windows XP SP3 Hun - original.
  • vftsforever
    #20258
    Üdv! Milyen Xp a legjobb ha keveset játszok? Halottam reborn editionról, mmilyet használjak, melyik a legjobb szerintetek?
  • 94mike
    #20257
    Windows Vista topicom,lécci irjatok ide is:) (már persze akire vonatkozik..vagy mind1xD)
  • Zsolt01
    #20256

    Van olyan, hogy Boot cucc és Formázni tud. Én ezt ismerem, ez egy javító, de formáz.
    HDD.Regenerator.1.51.BootCD
  • akyyy
    #20255
    de az ujratelepítést el kéne kerüli, persze nekem sincs jobb ötletem.
  • molnar0921
    #20254
    Hello!
    Ma végre sikerült újratelepítenem a Laptopom! :D
    Sok hasznát vettem az ajánlott driver kimentő proginak és a bios-beállításoknak.
    Minden jól működik köszönöm a segítséget:)
  • Zan
    #20253
    Sziasztok!

    Kellene egy olyan program,amivel boot-ból le tudom formázni a vinyót.Nem,nem megy a windows installer cd-vel,mert valamilyen oknál csak az installt ajánlja fel,törölni nem lehet pertíciót..(tényleg nem tudom miért,havernak kell,azt hiszem,hogy 2 Xp-t rakott fel egy partícióra..vagy nem tudom.. )
    Szóval,egy ilyen Cd-re kiírható formázóprogramot tudtok ajánlani?
  • Zsolt01
    #20252
    Az előfordulhat, hogy pont mikor az sp2 felrakásával egy időbe kb. ment el a hangkártya. (kicsi az esélye, hogy pont akkor, de!)

    Ez most egy teljesen újrarakott Xp sp2, nem valami módosított telepítő volt ez ?
    Vagy csak "sima" Xp -re tett sp2, mert ha így volt, teljesen új Xp telepítést próbálnék. pl. XP sp3 -mat kapásból.
    Meg amúgy is, XP sp3 -mat feltenném.
    Én arra tippelnék, hogy magába az Xp -be lehet valami gond.
  • akyyy
    #20251
    megcsináltam, de nem lettjó. ami van cd-n lévő, azt is, meg le is töltöttem netről, azzal sem lett hang.
  • zagar
    #20250
    Azt írtad hetente vagy 2 hetente?
  • xNoodlex
    #20249
    Nem ezt írtam? :D
  • zagar
    #20248
    Köszönöm szépen. Akkor elég a 2 hetente is?
  • xNoodlex
    #20247
    Nagyon sok registry pucoló progi van és nem hinném, hogy sok különbség lenne köztük. Én pl easy cleaner-t használok, de ott van a ccleaner is.
    Hülyeség 2 naponta törölni. Hetente vagy kéthetente bőven elég...
  • zagar
    #20246
    Az enyémre senki?
  • simonl #20245
    Sziasztok,

    Felraktam egy "szűz" XP -re ezt a bizonyos RTM Vista sidebar progit, remekül működik, kivétel a kis időjárás gadget.
    Nem a szokásos grafikát mutatja ( hold, nap felhő eső stb.) csak egyszínű kék az ablak és abban a Budapest és hőmérséklet.
    Tudja vki miért?

    Köszi
  • Kashim5 #20244
    Üdv! Lenne egy kérdésem, hátha összefutott már vele valaki. Kb. úgy egy hónapja felraktam egy ilyen DX10 próba verziót xp-re, igen tudom hülyeség volt, nem kell lebarmozni, van elég önkritikám. Amúgy is szopok miatta eleget azóta. Bár érdekes, hogy problémám rögtön utána jelentkezett. Egy kis idő múlva a windows live progik csak egy hibaüzenet után voltak képesek elindulni, nem nagy gáz, bár msn-nél már kicsit idegesítőbb volt minden ablaknyitásnál entert nyomogatni az ok-ra. Meguntam. Fogtam, dx uninstaller letölt, xp cd be (megjegyzem eredeti), csökkentett mód elindít, majd dx 8.1 visszatelepít cd-ről. Windows bejön, dxdiag futtat, 8.1, frankó, örvendés... Azonban nem sokáig, mert ezután kezdődtek a bajok. DX9 legújabb leszed, sikeres feltelepítés, azonban dxdiag továbbra is 8.1-et ír. WTF... Minden dx9-es játék fut, legújabbak is. Szóval a directx fennvan, azonban a steam furmányos, és okoskodásképp megjegyzi, hogy nem futtathatom a játékokat mivel csak 8.1-em van... Nos, elég sűrűn használom az említett progit, szóval ha ez a dolog nem lenne, simán belenyugodnék, de sajnos hiányzik cs+gmod. Azóta registry-t teljesen átnéztem, minden létezőn helyen ahol dx jelen volt és szükséges volt, átírtam dx9-es verziószámra, havertól is néztem át adatokat. Bemásoltam, még mindig 8.1-et ír... Egyszerűen már elképzelni nem tudom, hol nem képes felfogni hogy dx9-em van. Őrjítő. Légyszi, ha valaki tud valami használható tippet, vagy került már hasonló szituba, ossza meg velem. Hálás lennék. XP reinstall, meg hasonló okosságokat köszönöm előre is, de nem kérek. Már két éve stabilan fut a rendszer, nagyon sok programbeállítás, stb. van fenn. Elég sűrű határidővel dolgozom, szóval nem szeretnék a közeljövőben újrapakolni mindent. Mert az jócskán egy teljes napomba menne. Köszi előre is.
  • BenceYCE
    #20243
    Hülyeség!
    Ehhez mindkét partícióra fel kell tegyél egy-egy xp-t.
    Inkább az első partícióra tedd a win-t, a másikra az adataidat. Zenék, képek, videók. Ha beszarik a wined, úgyis újra kell telepíts minden progit. A legjobb lenne, ha nem sajnálnál egy kis pénzt vinyóra, de max 120 GB. Még jobb lenne ha vennél egy p4-et legalább. Elég olcsón hozzá jutnál mivel 60-70 körül kétmagos gépet összehajigálsz moncsi nélkül, tehát egy p4-es max 20k körül még elviselhető pénz a jelentős teljesítménybeli különbségért. Azzal a régi géppel több a macera mint amit élveznél belőle. Bár nekem mindegy, de mazo gépekkel ne foglalkozz.
  • 94mike
    #20242
    vagy frissitsd a illesztő progi verziojátxD
  • 94mike
    #20241
    Ragdfel a hangkártya ilesztő progiját ujbol..
  • akyyy
    #20240
    de nicns sárga felkiáltó jel. a gép azt hiszi hogy mindne okés, minden működik, de hiába játszok le zenét, vagy bármit, nem hallani semilyen hangot. pedig hangszóró jó, miegymás.

    biztos jó. amig nem tették fep sp2-őt, addig volt hang.
  • zagar
    #20239
    Sziasztok!

    Melyik a legjobb, legmegbízhatóbb regisztrációs adatbázis kezelő program xp-re? Én úgy 2 naponta szoktam törölni 2 programmal a regisztrációs adatbázist a Registry mechanic és az Ashampoo Winoptimizer 2008-at használom. Megfelel-e ez a két program erre a célra illetve milyen sűrűn töröljem az adatbázist?
  • mirktamas
    #20238
    Sziasztok! A következő a problémám. Van egy nagyon gyenge gépem: 600mhz 256mb ram 20 gb winchester. A tervem a következő volt: Létrehozok 2 partíciót 13 és 7gb. Mivel a gépem gyenge, ha túl sok programot telepítek nagyon belassul. Ezért csináltam két partíciót Partition manager-el (8.05). Az egyiken csak internetezni fogok, a másikon pedig telepítgetek. Már mind 2 két partícióra feltelepítettem a windowst, de bootoláskor nem tudom kiválasztani melyikről bootoljon. Ez a problémám. Mindig a 13 gigás partcióról indul, és a windows intézőben a 20 gigából csak 13-at látok. Tehát a másik partíció valószínűleg nem aktív. A segítségeteket előre is köszönöm.
  • simonl #20237
    Sziasztok,

    Tud vki. egy - vélhetően torrentes -linket XP Professonal SP3 HUN -hoz.

    Köszönöm

  • BenceYCE
    #20236
    Megosztott meghajtók?
  • Örm
    #20235
    Sikerült fel tennem az LLTD válaszadót. De most meg az a bajom, hogy a Vistás gép látja az xp-s gépet és a megosztott partíciót is, de az xp-s laptop csak a pc-t látja a meghajtókat nem. Ilyenkor mit lehet csinálni?
  • Örm
    #20234
    Kösz a segítséget!