25353
Whistler - Windows XP
  • lck
    #20353
    pirospaprika, puszta, pulikutya, gulyás, juhász

    Magyarításhoz pedig létezik olyan hogy: hun mui pack, de ezt hivatalosan nem lehet letölteni. Torrent, warez oldalakon néha felbukkan. Olyan 80 megás fájl, ami szinte 100 %-ban magyarítja a kezelőfelületet.
  • simonl #20352
    sziasztok,

    Angol nyelvű xp -t lehet utólag magyarosítani? Ha igen mi kell hozzá?

    Köszönöm
  • Zsolt01
    #20351
    Egy lehetséges megoldás:
    A probléma oka, hogy a Windows indulásakor az automatikus IP-cím beállítás tartja fel a hálózati kommunikációt.
    Megoldás: állítson be egy IP címet a hálózati interfészre:

    * Nyissa meg Start menü\Vezérlőpult\Hálózati kapcsolatok ablakot.
    * A Helyi kapcsolat ikonon kattintson jobb gombbal majd válassza ki a TCP/IP protokoll sort és nyomja meg a Tulajdonságok gombot.
    * "A következő IP-cím használata:" mezőbe írja be a következőket:

    IP-cím: 192.168.2.7
    Alhálózati maszk: 255.255.255.0
  • Zsolt01
    #20350
    Egy tipp:
    Total Commanderbe kapcsold be, hogy lásd a rejtett fájlokat is és nézd meg a könyvtárak méretét és a C -n a fájlokat.
  • mardal
    #20349
    Hello
    tudtok nekem adni egy olyan programot amivel le lehet takarítani a windowst mert nincs semmi program fennt a c partíción és a 14gb-ból van 800mb szabad hely és se a ccleaner se a windows takarító nem szabadít már fel helyet.
  • Shiwo
    #20348
    jah, megvan, ez a gyorsító progi... tán segít valamit, de mint mondtam, láthatóan a nod tököl baromi sokat, szerintem vagy 10-20 másodpercig is bámulni köll a bejelentkező képét mire továbbmenne a rendszer
  • Zan
    #20347
    Sziasztok!

    Nekem most egy olyan problémám van,hogy vannak bizonyos játékok,amikben a hang beakad tegyük fel egy videó közben,(Guitar Hero Aerosmith,The Lord of The Ring Conquest),de van amikor a játékban is ezt csinálja(legujjabb Prince of persia-mondjuk itt is videó közben,de itt a játék motorjával készített videónál is ez van).Szóval akadozik,vagy elkezd ugrálni,mint ha a cd karcos lenne.

    Annak idején az Assassins Creednél is ez volt,de valaki mondott valamit egy fórumon,hogy valami hardveres gyrsítást kell kikapcsolni,vagy mit és akkor jó lesz.Az akkor megoldotta azt hiszem a problámámat.Mondjuk ott az volt ugy emlékszem,hogy a hang előrébb volt,mint a ké,vagy már nem tudom,de azt hiszem ott is akadozott.

    Realtek ALC655 @ nVIDIA nForce4 (CK8-04) - Audio Codec Interface

    Ez a neve a hangkártyámnak,integrált egy Foxconn NF4K8MC/NF4XK8MC Series / Acer F80M-2 alaplapban,szóval semmi extra.Lehet hogy egy driver-frissítés megoldja a problémát?CSak olyan nehéz hozzá találni drivert,az öszes link vagy halott,vagy 300byte-al jön róla az adat...!

    Ha valakinek van esetleg ötlete,mi a kínom megoldása,esetleg fejből tudja egy fris driver letöltési linkjét...,nagyon megköszönném a segítséget!

    zan
  • xNoodlex
    #20346
    Nem rég volt erről szó ha kicsit visszaolvasol, de nem az indítási sorrendhez van köze az biztos.
  • Shiwo
    #20345
    Hali !

    Az lenen a kérdésem, hogy meglehet-e határozni, hogy a windows a feltelepített programokat milyen sorrenben indítsa el ?

    ugyanis úgy vettem észre, hogy a nod baromisokat tököl, ha bekapcsoláskor nincs net.. nálam otthon okés a dolog, először bejön a tűzfal, megjelenik utána a netkapcsolat, majd nod és ad-aware...

    viszont ismerősömnél látszólag a nod jön be először, és el is tököl jó sokáig, utána jön be csak a tűzfal, majd a net és a kémkereső

    gyanítom ott is azért vacakol a nod, mert akkor tán még nincs netkapcsolat..vagy gőzöm nincs miért...szóval meglehet variálni az indítási sorrendet valahogy vagy van tipp, hogy miért indul olyan lassan ?
  • Grove4
    #20344
    Sziasztok,az lenne a kérdésem,hogy írok a fórum üzenetelküldő ablakába,de be van kapcsolva a helyesírás ellenőrző,hiába kapcsolom ki(kiveszem az odatett pipát,legközelebb megint bekapcsol!Mozillat használok(lehet abba a topicba kellet volna írno,na mindegy...),kérlek segítsetek,mert rohadtul idegesítő!
  • Maggie
    #20343
    Köszönöm szépen, hogy válaszoltál!
    Megnézem!
  • Flamer
    #20342
    Winternals ERD Commander
  • Flamer
    #20341
    ntfs cuccot beolvasva kiüti üresre a passot. utánna már akármit csinál igen. hireen bootcdn még sosem néztem de van a winter mitudomén mi és azzal már csináltam ijet:|
  • Flamer
    #20340
    nekemse. ez hüjeség. nkm kérdezzpasst:D
  • laci 700
    #20339
    Mappa beállításai > Nézet > Rejtett mappák és fájlok -> megjelenítés
    ha ezek után sem jön be akkor keress valami törölt fájl visszaállító progit vagy írj privit és küldök!
    sok sikert!
  • Maggie
    #20338
    Mindenkinek üdv!

    Kérlek, SOS!

    Csak nagyon ritkán számíthatok segítségre, ha gond van a gépemmel.
    Sok mindent már magam is meg tudok oldani, most azonban ráfaragtam!
    Nemrég csatlakoztattak hozzá egy + wincsesztert, rá is töltöttem az eddig a C:\-on tárolt anyagomat.
    Aztán sikerült úgy elrejtenem a tartalmát, hogy most sehogysem jön elő.
    A pipa kivételével a két rendszerfájl - össz 8 kb - láthatóvá váltak, de a saját anyagom nem.
    Pedig kiírja, hogy 9,7 GB-ból 213 MB foglalt, 9,55 GB szabad.
    Valamit nagyon elállítgathattam, csak mit?!

    Előre is köszi a segítséget!
    -
  • Seithennin
    #20337
    hm akkor lehet hogy mégis csak kivárom a 7 es wint xD de azért köszi
  • LoDMaSt
    #20336
    És szoftver/driver támogatottsága sem teljes asszem.
  • lck
    #20335
    Csak előre szólok - Nincs belőle magyar.
  • Seithennin
    #20334
    na akkor beszerzek egy 64 bites xp t
    aztán majd a win 7 jó lesz remélem xD
  • lck
    #20333
    A 32 bites rendszerek ÖSSZESEN 4 gigát tudnak lekezelni. Ez a gyakorlatban azt jelenti. Hogy a RAM ból lejön a videókátya memória mennyisége és azt használja a rendszer. Persze attól még kiírhatja hogy 4 giga a ram, csak nem tudja használni.
  • GerY5
    #20332
    Tudtommal mindenféle hókusz-pókusz nélkül mennie kéne a 4GB-nak így is, nekem ebben a melóhelyi gépben 4GB van (XP SP3 32bit), semmit gondja.

    Üdv:
    G.
  • GerY5
    #20331
    Köszi, gondoltam rá én is, csak tartok tőle, hogy majd mikor visszahelyezem a laptopba a vinkót, akkor mi lesz vele. Bár gondlom akkor majd amott ugyanígy vissza tudom venni... Megnézem, hátha, max most kimentem a full könyvtáramat, akkor már nagy gond nem lehet.

    Üdv:
    G.
  • lck
    #20330
    Nem a Win 7 re kell várni, hanem 64 bites oprendszert rakni.
    Persze várhatsz a 64 bites Win 7-re is.
  • Seithennin
    #20329
    sziasztok!
    Sp3 as 32 bites xpm van, nagyon szépen fut nincs vele gondom! De 4 gb ramom van és érdekelne hogy van e valami reális mód arra hogy letudja kezelni mind a 4et, vagy érdemesebb várni a win7 re?
  • lck
    #20328
    A mappa saját tulajdonba vétele

    1.

    Kattintson a jobb gombbal arra a mappára, amelyet saját tulajdonba kíván venni, majd kattintson a Tulajdonságok elemre.
    2.

    Kattintson a Biztonság fülre, majd kattintson a Haladó gombra, végül kattintson a Tulajdonos fülre.
    3.

    Kattintson a Szerkesztés gombra. Rendszergazdai engedély szükséges Amennyiben a rendszer rendszergazda jelszót vagy megerősítést kér, írja be a jelszót vagy hagyja jóvá a műveletet.
    4.

    Kattintson arra a felhasználónévre, amelynek a tulajdonába kívánja juttatni a fájlt.
    5.

    Amennyiben a mappa alkönyvtárait és fájljait is a személy tulajdonába kívánja juttatni, jelölje be A tulajdonos cseréje az altárolókon és objektumokon is jelölőnégyzetet.
    6.

    Kattintson az OK gombra.
  • GerY5
    #20327
    Sziasztok!

    Hátha valaki:

    Adott egy laptop, rajta egy júzer, akinek van egy jelszóval védett mappája.
    Laptop szervízbe be, vinyó laptopból ki, vinyó kis rack-be bele, majd egy olyan gépre feldug (USB-n persze), ahol előtte ilyen júzer nem volt.

    Belépnék a jelszóval védett könyvtáramba, de hozzáférés megtagadva. Rendszergazdaként-re kattintva megadom azt a bizonyos júzert és jelszót, de semmi.

    Már próbáltam ugyanolyan nevű és jelszavú júzert létrehozni emitt, hiszen otthon egy működik a nagygép és a laptop között, de itt semmi. Sehogy nem férek hozzá az adataimhoz, pedig 1-2 dolog jól jönne :(

    Valakinek ötlete?

    Köszi előre is:
    G.
  • LoDMaSt
    #20326
    Ez működik, mert nekem még sehol nem jött össze :(
  • lck
    #20325
    > A Windows XP készítoi hagytak egy ’hátsó ajtót’ arra az esetre, ha be
    > szeretnénk jelentkezni a rendszerbe rendszeradminisztrátorként, és
    > elfelejtettük volna jelszavunkat. A hátránya a dolognak annyi, hogy
    > ezt bárki megteheti.
    > Kapcsoljuk be a számítógépet, és figyeljünk rá, hogy a Boot-menü
    > bejelentkezzen, ezt az F8 billentyu lenyomásával érhetjük el. Ha a
    > Boot-menüben vagyunk, nyomjunk még egyszer F8-at, ennek hatására
    > további Windows indítási opciók jelennek meg. Figyeljük meg, hogy a
    > rendszeradminisztrátor jelszava üres.
    > Válasszuk az opciók közül a Biztonsági módot a Windows indítására. A
    > bejelentkezés ebben a formában csak rendszeradminisztrátorként
    > lehetséges. Ezután legyünk türelemmel, amíg a Windows elindul a fent
    > említett módban. Következo lépésben megjelenik a bejelentkezo
    > képernyo, ahol ki kell választanunk a rendszeradminisztrátor opciót
    > egérkattintással. Ez az indítási mód, csak alapszíneket használ, ezért
    > kissé komikusan nézhet ki a képernyo, de ami fontos, hogy bejutottunk
    > a rendszerbe bármiféle jelszó beírása nélkül. Itt aztán igényink
    > szerint új jelszót írhatunk a korábbi helyett, bízva abban, hogy többé
    > nem felejtjük el:)
  • LoDMaSt
    #20324
    CD ről bootol pl Hirien féle boot cd vel, van benne egy rakat jelszóváltoztató program.
  • Higany
    #20323
    Mindkettő van. Miért, hogyan üti ki?
  • Flamer
    #20322
    van cdrom vagynetán floppy drive a gépbe?:o mer simán kitüik a passt. :|
  • Higany
    #20321
    Szevasztok! Egy nagy problémában szeretném kérni a segítségeteket! Az van, hogy rendszergazdi vagyok egy suliban és az a gondom, hogy a diákok pár gépen hiába csak korlátozott fiókkal rendelkeztek, mégis sikerült készíteniük egy redszergazdai fiókot is maguknak. Vagyis, hogyan lehet úgy egy ilyen fiókot létrehozni, hogy kikerülik a rendszergazdai jogosultságot adó fiókba való belépést? Bocsi, ha kicsit láma kérdés, de komolyan érdekelne, mert elég idegesítő, nem mintha nem tartana 5 percnél tovább visszatenni a rendszert egy ghost fájlból, de azért mégis... Jah és persze az én rendszergazdai fiókomat nem törlik csak módosítják a jelszót, hogy ne tudjak belépni. Szerintetek hogyan? Esetleg megtudták a rendszergazdai jelszót? Köszi a segítségeteket! Csákó!
  • Flamer
    #20320
    vagy firefox topik.
  • RoCkEtAnDrEw
    #20319
    milenne hát vírus :/ vagy toj windows, sok beépülő...
  • xNoodlex
    #20318
    Firefox tök spontán pl egy lapfrissítésnél vagy egy visszalépésnél megáll olyan 3-4 mp-re aztán, mintha mi se történt volna megy tovább. Ez mitől lehet?
    Valószínűleg nem gép hiba, mert más alkalmazásban nincs ilyen.
  • RoCkEtAnDrEw
    #20317
    hát akkor sztem korábban kéne kelned ha goggle-el szeretnél kersni -.-
  • Flamer
    #20316
    ahah a kis szemfüles.
  • dashed_
    #20315
    rossz idot mutat az ora.
  • Flamer
    #20314
    énisponteztakartma kérdezni.