25353
Whistler - Windows XP
  • 94mike
    #20513
    #20493
    J,haggyátok a fenébe
  • BIZ0906
    #20512
    Már meg van csökkentett mod és biztonság engedélyek és simán beléptem. Azért kellett mert kellett egy fájl hátha oda tette mert pl egy ikont már vagy 100éve töröltem és egyszer csak látom az AVG abban a mappában ahol volt ez az ikon ott talált egy vírust amit ki is szedett de rajta keresztűl belemehettem a mappába. Gondoltam megtalálom a rég kitörőlt CoD4-es mpdatámat xD sajna nem :S Na mindegy és most jön a pláne külső 2Gb-től Rendszer vinyón pedig több mint 9Gb-től szabadúltam meg mikor kitörőltem mindent ami ebben a System Voluméban volt xD. Lehet nem kellett volna csodálkoztam mikor fel állt a gép de megy rendesen ahogy eddig :D Dúrva mi?
  • Zsolt01
    #20511
    Továbbra is kérdezem:
    " Mért akarsz bele menni !

    Amúgy Én ha bele akarok menni, akkor kis ablak hozzá férés letiltva Ok gomb és Rendszergazdaként, ezzel a gombbal lehet be engedne, de Én nem akarok bele lépni. "

    Ezt nem úgy írtam, hogy Én bele is léptem már !
    Nem szándékozok belelépni.
  • BIZ0906
    #20510
    Hiába írom be a jelszót meg a nevem nem akar belépni Total Commanderben csinálom. Miért csinálja ezt?
  • Zsolt01
    #20509
    Ja, boot.ini rejtett fájl.
    Vagy bekapcsolod, hogy rejtett fájlokat láthassad, vagy Sajátgép / tulajdonságok / Speciális / Indítás és helyreállítás Beállítás gomb / Szerkesztés gomb és így is bele tudsz nézni.
  • Zsolt01
    #20508
    Ja, boot.ini ejtett fájl.
    Vagy bekapcsolod, hogy rejtett fájlokat láthassad, vagy Sajátgép / tulajdonságok / Speciális / Indítás és helyreállítás Beállítás gomb / Szerkesztés gomb és így is bele tudsz nézni.
  • Zsolt01
    #20507
    Na, hogy ?
  • Klemice
    #20506
    ne tudjátok hogy tudom előcsalni hogy kis kockák helyett megjelenjenek pl a japán íráslejek?
  • Zsolt01
    #20505
    Ja, de most jut eszembe, hogy annó amikor Xp -met tettem fel, akkor Xp sp2 -sel (csak utána adták ki és utólag tettem sp3 -mat) csináltam és múltkor ráküldtem 1 Javítást Xp sp3 -mal (ez másik lemez / xp) és nem volt semmi gond !
  • Zsolt01
    #20504
    Idézet:
    boot.ini helyreallitasa
    "Fontos, hogy a telepített Windows-változatéval azonos verziószámú telepítőlemezzel végezzük a javítást, különben a jelszót nem mindig fogadja el a konzol! ... "
  • Zsolt01
    #20503
    Ja csak hétvégén, azt hittem már neki álltál.

    Eszembe jutott még valami:

    320 Gigás HDD -n Xp partíción boot.ini fájl megvan, igaz !
    Tartalma meg ilyesmi, igaz:
    [boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /noexecute=optin /fastdetect

    Csak tippelek !
    De lehet a 80 -as boot.ini fájlt használja és azért csak a 80 -assal együtt megy a 320 -as !
    boot.ini helyreallitasa

    Ghost -tal mentetted a 80 -asról az Xp -t és tetted a 320 -asra.
    Melyik Ghost -tal csináltad Windows alapúval, mert lehet ez a gond !
    Vagy a boot cd -sel !
  • Zsolt01
    #20502
    Mért akarsz bele menni !

    Amúgy Én ha bele akarok menni, akkor kis ablak hozzá férés letiltva Ok gomb és Rendszergazdaként, ezzel a gombbal lehet be engedne, de Én nem akarok bele lépni.
  • TopGun
    #20501
    Ok. hetvegen megprobalom, remelem sikerul megjavitani.
  • BIZ0906
    #20500
    Hi.
    "System Volume Information" mappába, hogy tudok belemenni? Van rá program?
  • msstz
    #20499
    Sziasztok!

    Nem régiben teljesen formáztam a C partíciót (Linux ledúrása után), amin a rendszer volt, majd újra feltettem rá az XP-t. Most viszont a régi D partícióm C lett és a C-ből pedig D (tehát most ez van: D:/WINDOWS -> KÉP). Ez is elég baj, de a saját partícióm (újabban C) kapott egy System volume-ot is és most minden frissítésél oda töltögeti a dolgait az én cuccaim közé, ahelyett, hogy az eredetileg az újjonan D-re töltögetné. Van valakinek ötlete?
  • Qlimax
    #20498
    Hali!
    Olyan kérdésem lenne,hogy létezik-e olyan hangerőszabályozó Xp-re,mint ami a Vistán van?
  • Dyrtyho
    #20497
    Köszi a segítséget,működik is !
  • Zsolt01
    #20496
    Ja csak ne valami agyon módosított cucc legyen.
    Lehet az gond lenne.
  • Zsolt01
    #20495
    " vitát "

    Mit ?

    (Én nem értem, lehet csak Én nem értem, de!)
  • Zsolt01
    #20494
    asszem Igen.
    Nem ronthatod el.
  • 94mike
    #20493
    #20477
    Help!
  • TopGun
    #20492
    Termeszetesen lehuzom. Csak az a bajom, hogy nincs meg az az XP amirol telepitettem, barmilyen SP3-as XP-vel megcsinalhatom a javitast?
  • kaljul
    #20491
    Zsolt, próbáltam, de azzal is ugyanilyen, úgyhogy valami beállítás probléma lehet.
  • Zsolt01
    #20490
    De húzd le a 80 -as HDD -t Javításnál.
  • Zsolt01
    #20489
    Láttam, hogy abba témába raktad amit Én nyitottam.
    Hát !
    Jobban jártál volna, ha új témát nyitottál volna, ezt írtam is amikor mondtam, hogy oda tedd be. Jobban felfigyeltek volna rád.

    (Ha jól veszem ki aki oda nyit új témát és a rá adott válasz ok, akkor rá lehet kattintani, hogy megoldásnak elfogadod és az illető kap 50 pontot érte, ez ott 1 + motiváció lehet.)
  • Zsolt01
    #20488
    Igen.
  • Zsolt01
    #20487
    Másik billentyűzettel próbáltad ?
    Ha nem akkor próbáld.
  • Zsolt01
    #20486
    Szedd le (uninstaláld) a Windows Media Playert és tedd fel a legújabbat.
  • Dyrtyho
    #20485
    Sziasztok ! Azzal a problémával fordulnék hozzátok,hogy az interneten felelhető oldalakba be ágyazott Media Playert egyszerűen egyik oldalon sem tudom megtekinteni az online,vagy feltöltött adásokat ! Szerintetek mi lehet,vagy hol lehet a hiba ?? Légyszíves segítsetek,mert nagyon fontos lenne ! Előre is köszönöm a segítségeteket
  • kaljul
    #20484
    Üdv mindenkinek! Az a problémám, hogy pár nappal ezelőtt újra kellett telepítenem az XP-t és azóta szövegbeírás közben a kurzor teljesen váratlanul egész más helyre ugrik és oda íródik tovább a szöveg. Ez a jelenség mindenféle szerkesztőfelületen ugyanígy működik, akár a gép saját programjain, pl. Wordpadon szerkesztek, akár a neten egy fórumba, vagy blogba írok kommentet, illetve a blog szerkesztőjébe, bárhova. Próbáltam a Vezérlőpultból elérni a billentyűzet beállításait, ott változtattam kicsit, amit lehetett, de nem használt. Ez a probléma csak most a legutóbbi újratelepítés óta jelentkezik. Ha valakinek ötlete van, mitől lehet ez és hogyan lehetne javítani, nagyon sokat segítene.
  • TopGun
    #20483
    Ha a javitast valasztom, akkor uninstallalhatoak lesznek a rajta levo progik?
  • TopGun
    #20482
    Hi! Nem indult el a 320-asrol az XP amikor nem volt bent a 80-as, csak addig, hogy a futo csik eltunt es utana megallt. Tuti atallitottam a biosban, hogy mirol toltson. Ghosttal disk to particiot csinaltam. Mar csinaltam disk to disk-et is, az eredmeny ugyanz lett! :(
  • zagar
    #20481
    Beraktam én is oda amit ajánlottál remélem nekem is sikerül.
  • Zsolt01
    #20480
    De Google találatok.
    Kicsit beleolvasol akkor kapsz 1-2 tippet a porobrémáról.
    De ez a pontos probléma leírása amit megadtál eredményül, csak értelmeznie kell valakinek.
  • Zsolt01
    #20479
    Na Én ezt betettem ide és választ is kaptam.
    Új témát nyitva.
  • Zsolt01
    #20478
    Szerintem ha a hálózati kapcsolatoknál letiltod az internet kapcsolatot, akkor nem jön be semmi.
  • 94mike
    #20477
    Helló! multkor kértem h linkeljétek be a vitát! nah a demó megvan..
    valaki mégegyzser belinkellné? ha lehet data.hu-s legyen..lécci! köszike csáó
  • Besz
    #20476
    Sziasztok!

    Arra lennék kíváncsi, hogy ha a hálózati kapcsolatoknál letiltom az internet kapcsolatot, és bezárom a tűzfalat, de a hálózati kábelt bedugva hagyom, akkor mennyire van biztonságban a gépem az internet felöli vírusok és egyéb kártevők tekintetében. Ekkor is képesek megfertőzni, vagy sem?
  • zagar
    #20475
    Ezt kaptam, de mit jelent:

    Analysis
    --------------------------------------------------------------------------------

    Crash dump directory: C:\WINDOWS\Minidump

    Crash dumps are enabled on your computer.


    On Sun 2009.02.01. 14:22:16 your computer crashed
    This was likely caused by the following module: atkosdmini.dll
    Bugcheck code: 0x1000000A (0x16, 0x1C, 0x0, 0x804E1745)
    Error: Unknown
    file path: C:\WINDOWS\system32\atkosdmini.dll
    company: ASUSTeK Computer Inc.



    On Sun 2009.02.01. 14:20:20 your computer crashed
    This was likely caused by the following module: atkosdmini.dll
    Bugcheck code: 0x1000000A (0x16, 0x1C, 0x0, 0x804E1745)
    Error: Unknown
    file path: C:\WINDOWS\system32\atkosdmini.dll
    company: ASUSTeK Computer Inc.



    On Sun 2009.02.01. 13:17:47 your computer crashed
    This was likely caused by the following module: atkosdmini.dll
    Bugcheck code: 0x1000000A (0x16, 0x1C, 0x0, 0x804E1745)
    Error: Unknown
    file path: C:\WINDOWS\system32\atkosdmini.dll
    company: ASUSTeK Computer Inc.



    On Sun 2009.02.01. 13:14:13 your computer crashed
    This was likely caused by the following module: atkosdmini.dll
    Bugcheck code: 0x1000000A (0x16, 0x1C, 0x0, 0x804E1745)
    Error: Unknown
    file path: C:\WINDOWS\system32\atkosdmini.dll
    company: ASUSTeK Computer Inc.




    --------------------------------------------------------------------------------
    Conclusion
    --------------------------------------------------------------------------------

    4 crash dumps have been found and analyzed. Note that it's not always possible to state with certainty whether a reported driver is really responsible for crashing your system or that the root cause is in another module. Nonetheless it's suggested you look for updates for the products that these drivers belong to and regularly visit Windows update or enable automatic updates for Windows. In case a piece of malfunctioning hardware is causing trouble, a search with Google on the bug check errors together with the model name and brand of your computer may help you investigate this further.

  • zagar
    #20474
    Feltelepítettem a programot, de semmit nem csinál.