25353
Whistler - Windows XP
  • tibor16
    #20633
    sziasztok,
    2 xp van fent a gépemen, szeretném ha láthatatlan lenne az éppen nem aktív, mert szerintem zavart okoz a működésben. Legalább is ha mindkettő látható, a nem aktív folytonosan lekapcsol aztán vissza. Abban sem vagyok biztos, hogy nem okozok-e ezzel kárt a wincsiben.
    Ha van ötlet, mi lehet a hiba és ha mint sima felhasználó és nem infomágusként is megoldható megköszönnék minden tanácsot.

    Arra is gondoltam, felteszem pl a paragon bootmenüjét, mert ott volna rá
    lehetőség, hogy beállítsam, hogy a nem aktív láthatatlan legyen. Viszont a paragon boot menü után feljön az xp gyári bootmenüje is, amit nem tudom, hogy lehetne eltüntetni.
    Szóval megköszönném, ha valaki adna tanácsot, mit kellene tennem, hogy vagy a gyári xp bootmenüben hol kellene beállítani, hogy a nem aktuális xp láthatatlan legyen, vagy ne zavarják egymást. Vagy ha külső bootmenüt használnék, hogy kell a gyári xp bootmenüt eltüntetni, mert kissé kínos olyankor az indítás, ráadásul semmibe veszi a láthatatlanra irányuló beállítást.
    bocs, kicsit hosszú, csak szeretném ha érthető lenne... :)
  • xNoodlex
    #20632
    No, egy ilyet találtam, ami azért gáz, mert ez az svchost valami alap rendszerfájl nem? Vagy törölhető?


  • xxdani
    #20631
    nekem ilyet régen a net keretrendszer csinált. de nem kell neki jelszó elég egy enter azthiszem
  • LeventeV
    #20630
    Sziasztok. A segitsegeteket kernem. 2 hete felraktam az unokatesom gepere egy xp-t. Allitasa szerint fellepet a messengerre, aztan kikapcsolta a gepet es mikor 1 ora mulva bekapcsolta mar az fogadta, hogy jelszot ker a rendszer es nem engedi tovabb. En mikor feltelepitettem nem adtam meg jelszot neki es most megis ker. A gepet en azota nem lattam, ugyhogy latatlanba irtam le ezeket hatha valaki tud segiteni. Ja, es nekem ez a windows ilyesmit nem csinalt pedig en 3 evig ezt tettem fel magamnak mindig valahanyszor csereltem es haveroknak is ez volt fent es jol muzsikalt (mar amennyire az xp muzsikal).
  • Örm
    #20629
    Hello!
    Tudnátok mondani az ABBY FineReaderen kívül olyan programot amivel scannelni lehet és utána modósítani a scennelt dokumentumot és world-be elmenteni? Kösz a segítséget!
  • Vardar
    #20628
    Ja igen és még azt szeretném megkérdezni, hogy az angol telepítőben hol és hogyan lehet létrehozni 3 különböző partíciót meghatározott mérettel?
  • Vardar
    #20627
    Sziasztok!
    64 bites XP-t telepítenék és lenne pár kérdésem.
    Pendriveról, hogy kell telepíteni? rámásolom az .iso-t és utána BIOSban mire állítsam a bootolást? Vagy hogy kell ezt kivitelezni?
    Milyen gondok léphetnek fel a 64 bit esetében? Mi nem fog menni? Milyen programok, alkalmazások?
  • xNoodlex
    #20626
    Találtam egy topikot, ott is erről van szó.
    Ez alapján eldöntheted kitörölöd-e.
  • xNoodlex
    #20625
    Akkor nem tudom, elvileg ezt a két dolgot tartalmazza. Ha annyira zavar töröld ki az egészet aztán lesz valami.
  • xNoodlex
    #20624
    De ezeket csak akkor csináld meg, ha tényleg nincs rá szükséged. Utána, ha gond lesz, ne gyere vissza anyázni.
    Az indexelő kikapcsolásával maximum a gépen keresés lesz lassabb, viszont a rendszer visszaállító hasznos lehet, ha valami program szart kavar, bár szükségem (nekem) még nem volt rá.
  • FZoleee
    #20623
    be sincs kapcsolva... :)
  • xNoodlex
    #20622
    Teljesen nem törölném ki a helyedben, de lehet csökkenteni még a méretét az indexelő szolgáltatás kikapcsolásával.
    Start menü->Futtatás-ba: services.msc->Indexelő szolgáltatásra jobb klikk->Leállítás
  • FZoleee
    #20621
    köszi, kitöröltem, maradt 6 giga a mappa... a maradékot biztonságos kitörölni? ha igen, akkor hogy lehet?
  • xNoodlex
    #20620
    A rendszerhelyreállítás adatai és a visszaállítási pontokat tartalmazza. Ha nincs rá szükséged kapcsold ki a rendszer-visszaállítást: Sajátgépre jobb klikk/Tulajdonságok/A rendszer visszaállítása-nál.
  • FZoleee
    #20619
    Hali!

    Van a C: meghajtón 8,5 gigás System Volume Information mappa. Ez mire való? Le lehet törölni? Igazából fel se fedeztem volna, csak az Ashampoo Winoptimizer dobta ki :D
  • tigerbácsi
    #20618
    hello! visszaraktam egy delux K7005 - ös klavit mert a másik nem jött be. leszedtem a driverét, de ennek nem találom! szóval a kérdésem az lenne mivel nem ismeri fel a windows xp a klavit, hogy honnan tudnék letölteni drivert a delux K7005 multimedia keyboard-hoz, mert nem megy nekem! :-(

    köszy előre is!
  • zagar
    #20617
    Megnyitottam kivi vagyok segít-e valaki.
  • zagar
    #20616
    Ez ASUS Enhanced Video .dll File, próbáld meg letörölni/újrarakni a ASUS Enhanced Video drivereket, vagy használj helyettük NVIDIA drivert.
  • LoDMaSt
    #20615
    Melyik része nem világos?
  • zagar
    #20614
    Rendben nyitok.
  • Zsolt01
    #20613
    Új Téma nyitással nem próbáltad itt amit múltkor ajánlottam !
    (Te voltál múltkor igaz aki..)

    Láttam csak az én nyitott témámhoz tetted be.

    Nyugodtan nyiss egy újat és akkor felfigyelnek rád.
  • zagar
    #20612
    Na ezt nem értem.
  • LoDMaSt
    #20611
    Azt írják az okosok, hogy ez a dll egy ASUS Enhanced Video .dll File, próbáld meg letörölni/újrarakni a ASUS Enhanced Video drivereket, vagy használj helyettük NVIDIA drivert.
    Bővebben: http://forums.techguy.org/windows-nt-2000-xp/669512-solved-irql_not_less_or_equal-when-trying-watch.html
  • zagar
    #20610
    Jó estét.

    Valaki fejtse már meg nekem mit jelent ez. Megőrülök már komolyan mondom kék halállal leáll a gép ha filmet nézek de csak akkor. Se játéknál nem áll semminél csak ha bármilyen formátumú filmet elindítok.

    Egy program a következőt elemezte nekem, de nem tudom mit jelent.

    Analysis


    Crash dump directory: C:\WINDOWS\Minidump

    Crash dumps are enabled on your computer.


    On Sun 2009.02.01. 14:22:16 your computer crashed
    This was likely caused by the following module: atkosdmini.dll
    Bugcheck code: 0x1000000A (0x16, 0x1C, 0x0, 0x804E1745)
    Error: Unknown
    file path: C:\WINDOWS\system32\atkosdmini.dll
    company: ASUSTeK Computer Inc.



    On Sun 2009.02.01. 14:20:20 your computer crashed
    This was likely caused by the following module: atkosdmini.dll
    Bugcheck code: 0x1000000A (0x16, 0x1C, 0x0, 0x804E1745)
    Error: Unknown
    file path: C:\WINDOWS\system32\atkosdmini.dll
    company: ASUSTeK Computer Inc.



    On Sun 2009.02.01. 13:17:47 your computer crashed
    This was likely caused by the following module: atkosdmini.dll
    Bugcheck code: 0x1000000A (0x16, 0x1C, 0x0, 0x804E1745)
    Error: Unknown
    file path: C:\WINDOWS\system32\atkosdmini.dll
    company: ASUSTeK Computer Inc.



    On Sun 2009.02.01. 13:14:13 your computer crashed
    This was likely caused by the following module: atkosdmini.dll
    Bugcheck code: 0x1000000A (0x16, 0x1C, 0x0, 0x804E1745)
    Error: Unknown
    file path: C:\WINDOWS\system32\atkosdmini.dll
    company: ASUSTeK Computer Inc.




    Conclusion


    4 crash dumps have been found and analyzed. Note that it's not always possible to state with certainty whether a reported driver is really responsible for crashing your system or that the root cause is in another module. Nonetheless it's suggested you look for updates for the products that these drivers belong to and regularly visit Windows update or enable automatic updates for Windows. In case a piece of malfunctioning hardware is causing trouble, a search with Google on the bug check errors together with the model name and brand of your computer may help you investigate this further.
  • xNoodlex
    #20609
    ServICE pack 3 :)
    Egyébként ez trójai (azt hiszem). Futass le egy keresőt!
  • Puhos
    #20608
    Vírus?
  • Zsolt01
    #20607
    Ja úgy húzott ki a durva helyzetből, hogy mások nem segítettek.
  • Zsolt01
    #20606
    Hát nem tudom, hogy mi okból szidod a Spyware Doctor 6 -ot

    Egy durva helyzetből kihúzott engem, úgyhogy ...
    Feltettem és megoldotta, akkor még 5 -öst. Azóta most már 6 -os van állandó OnGuard védelem és azóta nem volt problémám.
  • InterFoxSOFT
    #20605
    Mi lehet a probléma?
    server pack 3-am van...
  • TopGun
    #20604
    Koszontem Tisztelettel priviben is!:)
  • RoCkEtAnDrEw
    #20603
    hát te tényleg nagyon suta vagy xD :D :D nyomd le az altot aztán az f4et és előugrik :D loool :D Spyware Doctor itt a cumó vírusmentes minden egyben regelhető frissíthető :/ kár hogy a progi maga egy kaki
  • belarus
    #20602
    És melyik oldalrol lehetne letölteni komplett Spyware doctor 6.
  • Zsolt01
    #20601
    Ha jó helyről szedted volna le a komplett Spyware Doctor 6 -ot akkor minden meglenne.

    De lásd kivel van dolgod külön fettem neked a Spyware Doctor 6 Kód és Törést.
  • belarus
    #20600
    Helo!Énnekem regisztrálnom kéne a spyware doctor 6.Megtudnátok mondani a nevét meg a szériaszámát,hogy regisztrálni tudjak?
  • msstz
    #20599
    nálam ez összeomlasztotta a rendszert, újra kellett tennem az egészet, szóval csak óatosan.
  • Zsolt01
    #20598
    Jobb ha Xp telepítésnél a + cuccok nincsenek csatlakoztatva, szerintem.
    Új Xp -nél Pl.: Nyomtató felrakásakor csatlakoztatni úgyis csak a telepítés megadott pontján kell.
  • bigapó
    #20597
    sziasztok!

    Teljsen leblokkolt hozzáférést (nincs rendszergazdai jog) hogy lehet visszaállítani?

    Felhasználói fiókok tök üres és nem lehet újat sem létrehozni.

    Programindításnál ezt írja ki:

    A Windows nem tudja megnyitni ezt a programot, mert megakadályozza egy szofrtverkorlátozási házirend. Ha további információra van szüksége, nyissa meg az Eseménynaplót vagy lépjen kapcsolatba a Rendszergazdával.

    Rendszergazda voltam, de sikerült elállítani valamit. mit tehetek?
  • etele34
    #20596
    Látod ez lehetséges. Az utóbbi egy hónapban csak egyetlen egy programot tettem fel, de azt is leszedtem két nap elteltével. Ez pedig az Opera böngésző volt. Lehet, hogy az tette volna fel? Nem tudom. De majd a következőkben figyeni fogok erre is. Köszi még egyszer a segítséget.
  • Veno
    #20595
    Igen be volt dugva de nem volt bekapcsolva. Most találtam egy linket:winsupport
  • lck
    #20594
    Valamelyik program nekem is fel akarja rakni / csak most nem ugrik be melyik / de le lehet venni a pipát. Biztos nem figyeltél rá.