25353
Whistler - Windows XP
  • sovatalevi
    #20673
    sziasztokOFF:Mountolni csak daemon toolsal lehet?
  • lck
    #20672
    Nézd meg hogy a meghajtók gyökérkönyvtárába nincs-e autorun.inf fájl. Ha van töröld ki.
    Ha pendrive-ot vagy usb-s mp3 lejátszót használtok azon is nézz körül.
  • bat777
    #20671
    hali mindenkinek megint én :)
    a barátosnémnél is megjelent ez a probléma, akkor valószinüleg valami kártevő csinálhatja.
  • bat777
    #20670
    hali mindenkinek.

    lenne egy kérdésem. a sajátgépben ha rákattintok a c, d vagy akár valamelyik meghajtóra, akkor nem lép bele, hanem a társítás jön elő egy ablakban, nem tudok belépni sehová. Végigvizsgáltam a gépet,talált egy két trójait és kémprogit, de akkor is csinálja tovább. nem tudom, h mitöl lehet, valami beállítási probléma vagy másnak tudható be.

    szerintetek mi lehet?
  • LoDMaSt
    #20669
    Így működhet a dolog: http://www.csd.dficlub.org/forum/showthread.php?t=1136
  • Mr Spock
    #20668
    Van lehetőség egy xp telepítő cd-t rávarázsolni egy pendrive-ra, hogy telepíthető legyen egy gépre, vagy ehhez speciális xp kell? Mert a laptopomban meghalt a dvd-író.
  • xNoodlex
    #20667
    TweakUI vagy TweakNow progival autologon
  • tibcsi13
    #20666
    Hello tudna nekem segiteni valaki a Blue Dragonra meghivot hol tudnék szerezni.Köszi.
  • Zsolt01
    #20665
    " Bejelentkezés felhasználói fiók nélkül.

    startmenü / futtatás -> control userpasswords2

    vedd ki pipát, adj meg jelszót ha kell, jelöld ki a júzert

    -------------------------------------------------------------------

    gép bekapcsolásakor simán töltődjön be az asztal és ne legyen
    üdvözlőképernyő meg bejelentkezés

    http://support.microsoft.com/kb/315231/hu

    Javaslom a lap második felében lévő megoldást alkalmazni. "

    -------------------------------------------------------------------

    Na Én ezeket próbáltam 1 ismerősnél és sajnos nem jött össze, úgyhogy Én is kíváncsi lennék, hogy még mit lehet csinálni !?
  • yokel
    #20664
    Hello!

    Egy olyan kérdésem volna XP-vel kapcsolatban, h mikor ma reggel bekapcsoltam a gépet, megállt a boot-olás a felhasználói fiók belépésnél (írjam be a jelszót). Ez csak azért érdekes mert eddig sose jött fel ez a rész indulásánál! Hogy lehet ezt kikapcsolni, h visszaálljon a régi szisztéma, h nem kell felhasználói fiókot kiválasztani a belépéshez? Vki segítsen, kszi előre is!
  • interdit
    #20663
    Üdv mindenki.
    Néhány napja telepítettem a gépemre a Norton 360-at.
    Egy olyan probléma állt fel, hogy nem tudom semmilyen „hagyományos módon” kikapcsolni a gépemet (Windows XP van rajta, Service pack 3), sem újraindítani. Nem is reagál erre a gép. Csak kijelentkezni tudok, és ott is csak a felhasználóváltásra reagál. Itt persze már ki tudom kapcsolni a gépet… Megpróbáltam csökkentett módban is indítani a gépet, és ott minden gond nélkül be- és kikapcsolt.
    Lehet, hogy valami vírust nem vesz észre a norton? Van-e megoldás erre a problémára??
    Előre is köszönöm…
  • The Best
    #20662
    Hali az eSata vinyot felismeri az xp?
  • Zsolt01
    #20661
    Pedig elküldtem, itt SG Privát, Fórum / Privát üzenetek (bal oldalt fent a neved alatt) !

    Feladó: Zsolt01
    Címzett: etele34
    Elküldve: 2009. 02. 19. 13:43
    Tárgy: Office 2003
  • etele34
    #20660
    Köszönöm szépen.
    @Zsolt01: nem kaptam meg a privátot és ezért (átmeneti megoldásként mert már kellett) raktam fel a 2007-et.
  • BIZ0906
    #20659
    AVG 8.0-m van és semmi gond nincs a gépel vírus miatt. Ha esetleg egy vírus be akar jönni azonnal megfogja és kérdi mit tegyen vagy rögtön karanténba dobja.
    Ajánlom.
  • Gyocsika
    #20658
    Igen,tehát van ez a kábel, aminek a felső részére volt csatlakoztatva a DVD olvasó, és az alsó részére az író. Most a felsőt kíhúztam és összedugtam az íróval, és most megfelelően működik. Tehát annak a kábelnek azon hibás fele, amivel nem ismerte fel az írót, az most nincs használatban.

    Hát eddig én is nod 32 re esküdtem, a laptopomon az is van, és lekopogom nem is volt vele baj.
    Szerintem az lehetett a gond, h lejárt a nod 32 és piros volt már az ikon. Nem nagyon értem rá megcsinálni , és kb egy hétig úgy volt használatban, és lehet bekapott valamit.
    A gépet nemrég helyre tettem nagyjából, és remélem jó lesz most.

    Köszi a segítséget, kábelt, meg majd veszek, de véglis az olvasót nem használtam szal, nem is baj h nincs bedugva...

  • Zsolt01
    #20657
    Kábelt egyben, ezt, hogy érted ?
    80 eres adatkábel ! (1 alaplapi csatlakozó 2 cd/dvd - hdd csatlakozóból áll.)
    Csak különböző hosszúságút kaphatsz.

    Akkor most ami a DVD íródon volt az van a DVD olvasón és működik rendesen, vagy nem is dugtad sehová ?

    AVG Anti virus Én nem annyira ismerem, még annó rég volt egy darabig AVG nekem, de azóta Nod32.
    Ismerősöm arra esküdött, de egy olyan fertőzést / vírust bekapott, hogy ...
    Csak megjegyzem, Én még a Nod32 -vel nem kaptam semmi megoldhatatlan dolgot Nod32 2,x, sőt most a Nod32 3 -massal semmit eddig.
  • Gyocsika
    #20656
    Raktam új XP, eddig megfelelően működik, most az adatkábel másik felét használom , amelyiken a dvd olvasó volt. Majd cserélek kábelt... (azt csak egyben lehet venni? )

    Egy kérdés. AVG Anti virus -ról milyenek a tapasztalatok?
  • msstz
    #20655
    sziasztok!

    meg lehet csinálni, hogy a gép eltompítsa a laptopképernyő fényerejét, ha inaktív vagyok? linux alatt működik, azt hiszem, fél perc tétlenség után kb felére vagy mégtovább tompítja a laptop fénycsövények erejét. xpben meg lehet ezt oldani külső progival?
  • xNoodlex
    #20654
    Jobb klikk->Társítás
  • Zsolt01
    #20653
    Tegnap küldtem neked Privát Office 2003 -makat. Mivel azt kértél itt.
    Office 2007 -et tettél fel, hát te tudod és abból is csak 60 napost.
  • etele34
    #20652
    Felraktam a MS Office 2007-et abból is az Otthoni 60 napos próba verziót. Van egy kis gondom mert elakadtam és nem tudom, hogy hol és hogyan kell beállítani a következőt. Állandóan ezt a hibaüzenetet kapom. A problémám az, hogy előtte a 2003-asnál ha rákattintottam a jobb egérgombbal egy képre akkor a felugró menüben a 'Szerkesztést' választva azonnal bejött a PictureManeger és máris dolgozhattam vele. Kérdésem az, hogy hogyan tudom ezt most újra beállítani?
    Köszi előre is.
  • Zsolt01
    #20651
    Ja igen:
    Akkor valószínű megtört az adatkábelod, érintkezési hiba.
    Cseréld azt az adatkábelt.
    Ilyen megtört kábel is meghülyítheti az Xp -t. Amikor átdugtad, akkor sem ment ?!

    Csökkentett módba indítást nem próbáltad ?!

    (Ahogy kiveszem, már új Xp -t raktál, de ....)
  • Zsolt01
    #20650
    Írtad, hogy:

    " malwerbytes anti spyware-es progit is , ami le is szedett jópár káros tényezőt. "

    Hát lehet ez nyúlt bele valahová, hogy összeomlott az Xp -d. Az az talán magába az Xp -be volt valami, ami fertőzött volt és törölte, csak tipp !

    Ja azt írtad tegnap, hogy a Nod32 újra rakása, mert lejárt. (Nod32 3, igaz!)
    Hát nem kell újra rakni, magazinos kódok beszerezhetőek !

    Hát igen lett volna még 1 Xp javítási lehetőséged is, be boot -olva Xp cd -vel.
  • belapeter
    #20649
    thx :)
  • LoDMaSt
    #20648
    http://hu.wikipedia.org/wiki/X86-64
  • belapeter
    #20647
    hy all
    aszt szeretneém kérdezni hogy a windowsok utánn a 32-64 bit az pontossan mit is jelent?
  • Gyocsika
    #20646
    Szia!

    Szóval kiderítettem, h a kriksz kraksz, az a dvd írom helyett írodott ki, és ezért nem bootolt.

    Namármost, a gépemben úgy vannak ezek a hardwerek, hogy van egy dvd olvasóm, alatta egy rack, az alatt egy dvd író, és a gépben még egy winyó.

    Kicseréltem a dvd olvasó, és az író kábelét, és most az írómat felismerte a bios , és be is tudtam bootolni

    Uhh , volt javítás funkció ?:S

    Elkezdtem már telepíteni újból a gépet...

    Visszatérve, de a gép, hogy hogyan omlott össze, azt nem tudom....

  • Zsolt01
    #20645
    1 részre a tippem:

    Csökkentett módba indításnál is ez a jelenség ?

    Én Xp javítást próbálnák csinálni, lehet megsérült valami.
    Xp cd -ről boot és javítás, de mivel nem boot -ol !
    Ha csökkentett módba megy, akkor xp lemez be és így, de nem tudom, nem próbáltam még, hogy csökkentet módba működik-e így, de elvileg.

    2 részre a tippem:

    Az durva, ha bios -ba meghajtóknál " az egyik helyén ilyen kriksz krakszok vannak ", na ez ! ?

    Tegnap nem szedtél ki / nem raktál be meghajtót, hdd, eszközök csatlakozása rendben !
    Valamelyik eszközöd haldoklik talán. Mintha ilyenről hallottam volna már.
  • Gyocsika
    #20644
    Sziasztok!

    Nagy problémám van.
    Tegnap az asztali gépemen, újraraktam a nod 32, mert lejárt, és raktam fel egy malwerbytes anti spyware-es progit is , ami le is szedett jópár káros tényezőt.
    A gép tegnap este folyamán tökéletesen ment...
    Ma próbálom bekapcsolni, és amikor bejelentkezik a gép, ikonok nincsenek, csak a háttér és az egér, amit lehet mozgatni.
    Egy pár másodpercig ez látható, majd egyszercsak kijelentkezik. És ezt csinálja folyamatosan, be, majd kijelentkezik.... így egymás után csinálja ezt!?
    Nem tudom mi lelte, ha tudtok légyszi segítsetek.
    Nagyon szépen köszönöm!

    UI: (XP SP3 van rajta)


    A gondom ezek után, hogy már felidegesedtem, és újra akartam rakni az egész xp, namost, beállítom, h cd ről bootoljon, de nem fogadja el.
    Pedig a jelenlegi os-t is ezzel raktam fel.
    Benéztem még1 a biosba, és ott sajna most nem emlékszem, de mindjár megnézem, a felsorolásba, hogy milyen meghajtók vannak ... az egyik helyén ilyen kriksz krakszok vannak, ami emlékeim szerint eddig nem volt.

    Szóval ezeke után, még olyan kérdésem van, h hogyan tudnám, akkor akár végső esetben leformatálni az egészet, vagy hogy tudnék bootolni?

    Nagyon köszi előre is-!!!!
  • Endiman
    #20643
    sziasztok!

    egy ideje azt csinálja az xp-m, hogy katt a kikapcsolás gombra, és újraindul az egész gép....

    újraraktam az egész gépet, a szűz windows is ezt csinálja. Vírus tuti nincs a gépemen.

    segítenétek ez mitől lehet?
  • Zsolt01
    #20642
    Privát ment.
  • etele34
    #20641
    Sziasztok!
    Kérnék egy kis segítséget. Volt egy közepes nagyságrendű gond a Windows XP-el nálam. Helyre lett hozva, legalábbis úgy tűnik, de hiányoznak dolgok. A kapott e-mailekben mostantól nem tudom megnézni a csatolt fájlban érkező képeket mert kapok egy hivatkozást, hogy nincs telepítve a Microsoft Office PowerPoint szolgáltatás. Ha a felajánlott Telepítés most-ra kattintok akkor egy idő után megszakad és leáll a telepítés. Mintha eltűnt volna a gépemről ez az egész program de ugyan ez a helyzet ha meg szeretném nyitni a MS Office 2003 Powermanegert. Annál is ez a helyzet. A Programok telepítése és törlése alatt sem találom. Lehet, hogy eltűnt a gépemről.
    Tudtok abban segíteni, hogy honnan tudok letölteni egy tiszta, nem crakkaelt Office 2003-at amiben benne vannak ezek is meg a World szövegszerkesztő is? Az én XP-m jogtiszta.
    Köszönöm előre is.
  • BenceYCE
    #20640
    Ha sűrűn mozgatsz fájlokat mint pl. a C-n, akkor sűrűn is töredezettségmentesíts.
  • BenceYCE
    #20639
    Ezzel próbálj egy takarítást, a buherát inkább hagyd, ha nem vágod.
  • FZoleee
    #20638
    kérdezzem*
  • FZoleee
    #20637
    nem tudom hol kérdezzek meg, de az 50%-os fragmentáció sok?
  • LeventeV
    #20636
    azt mondta az uncsitesom hogy akkor se engedi tovabb, de hetvegen elmegyek es ranezek a gepre, akkor hatha okosabb leszek, azert kosz
  • xNoodlex
    #20635
    Letöröltem, karanténba tettem. Azóta nem volt semmi, sőt a bootolás gyorsult pár másodpercet. Remélem később sem lesz gáz vele.
  • armageddon666
    #20634
    egyszer valami hasonló volt nekem is... Avast vette észre... hasonló meggondolásból (hogy valami rendszerfile. amúgy elvileg windows szolgáltatásokat takar) nem töröltem csak karanténba raktam... restart után meghalt a windows :) internet megszűnt, belassult, tálca meg még néhány cucc eléggé hibásan jelent meg... gondoltam visszarakom karanténból a filet, de nem jött össze mert valamiért nem fért hozzá az avast a saját vírustárolójához (talán az interneten van? akkor megérteném) szal benyaltam :) reinstall...

    szal törölni meg nagyon eldugni nem tudom mennyire lenne jó ... várj meg valaki okosabbat :D csak ha már megláttam ezt elmeséltem mi történt velem anno ^^