25353
Whistler - Windows XP
  • Lantee
    #20793
    Egészen extra kérdésem lenne:
    Tudtok-e olyan programról, ami a login után azonnal elindít egy számlálót (óra/perc), logoff-nál leállítja, és logolja is a működést? Arra kéne, hogy a bérbe adott gépen hetente egyszer tudjam ellenőrzni, hogy mennyit futott összesen.

    Ha valaki nem érti a kérdést, megértem! :S
  • Zsolt01
    #20792
    A háttérben megbúvó kéretlen vendég okozhat furcsa jelenségeket. De ez csak 1 tipp a te problémádra.
    Nézd át a gépedet víruskeresővel(amilyen víruskeresőd van, én Nod32 3 párti vagyok) + ... (pl.:Malwarebytes,Spyware Doctor)
    Csökkentett módba Xp indítással keresés jobb és rendszer vissza állítás kikapcsolása a vizsgálat időtartalmára.
  • vanlord
    #20791
    Ez akkor is lehetséges ha csak egy idő után vagy ha csak videót nézek vagy zenét hallgatok?
  • Zsolt01
    #20790
    Csak tipp: Utána néztél, hogy nem-e kaptál kéretlen vendégeket a gépedre - "fertőzést"!
  • vanlord
    #20789
    Hello ezt nem biztos, hogy ebbe a fórumba kellene írni de nem találtam megfelelőbbet. Egyszer csak elmegy a hang(mindenben) és a videókat is csak 2mp játsza le (pl.youtube). Köszönöm a segítségeteket előre is !
  • Zsolt01
    #20788
    CCleaner -t nem használsz !

    MSN ne induljon automatikusan, elvileg gyorsabb lesz az indulás.
  • Adi
    #20787
    Sziasztok! A következő lenne a problémám és szeretném elkerülni a windows újra rakását.
    A probléma, h mikor feláll a rendszer már elég lassan csinálja, emléxem mikor még újra raktam + a bnőm laptopja amit feltelepítettem xp-t neki 5x gyorsabban bebootol mint most az enyém.
    Ügye kiszedtem msconfig-ba, h felesleges eszközök ne induljanak el, így most ezek mennek induláskor: MSN, NOD32, ATI monitor eszközelő vagy mi:D, hangkártyám vmi driverja , meg activesync de ezt is lehet kilövöm.
    Amúgy a rendszer már kb. 2 éves lehet. Jah és ügye lassan is áll le.
    Szerintetek van vmi amivel tudnék gyorsítani a folyamatokon vagy ez a windows és reinstall. (egyik pc-s guru ismerösöm azt mondja, h ő fél évente újra pakolja a rendszerét, mert neki is mindig ügye egyre lassabb, így szerinte már igencsak reinstall van)
    Vagy vmi komolyabb tisztitó progi?! Vagy egyáltalán mért csinálja ezt a windows?(már mint azon kívül, h a sok program amit így a hónapok során feldob az ember és telenyomják a meghajtót mindenféle szennyel.)
  • BIZ0906
    #20786
    Itt de az újak driverekben már nincs benne, ez a legfrissebb hozzá.
  • 94mike
    #20785
    rájödtem.azonbelül?
  • BIZ0906
    #20784
    upsz www.nvidia.com :)
  • BIZ0906
    #20783
    nvidia.con
  • 94mike
    #20782
    GEOFORCE FX5200 (Microsoft corporation) valaki ehez a videó karihoz,dobjonmár fel egy friss dreiver frissitést:-)
  • Shortstop
    #20781
    Zargatnalak titeket még egy kicsit. :)

    Problmama kovetkezo:
    Feltelepitettem egy jatekot (MLB Front Office Manager) de nem talalok hozza sehol uninstallert illetve a programok eltavoitasa ablakban sem talalom. A konyvtarat meg nem nagyon akarom kitorolni mert gondolom csak irt mashova is (nemtudom hogy megy ez pontosan).

    Elore is koszonom
  • gereee93
    #20780
    Nem. Kivettem.
  • szucsy89
    #20779
    bent hagytad a cd-t a meghajtóba?
  • gereee93
    #20778
    Császtok. Ha felakartam telepíteni a Windows XP-t de már nemakarom telepiteni akkor amikor ujra indítom a gépet miért jönki mindig, hogy: a windows insditása akkor mindig belép a gépembe és a windows telepitése. Kéne a segitség, hogy nejöjjön eza kérdés minidg elö a gépem inditásakor.
  • Kmarha
    #20777
    nem floppy sincs.. semmi amiről tudnék bootolni, csak a merev lemez. De a linux felrakja a grubot, átirva az XP bootját. Ja és persze forditva is. De a bootolásra még lenne alternativ megoldásaim (gag). Igazából az érdekel, hogy haver amd-s gépén felteszem az xp-t az nem fog befolyásolni semmit miután én azt a winyót visszateszem az én pentiumomba? De saját hibából tanul az ember, mindjárt kiprobálom :D
  • lck
    #20776
    Floppy van benne ?
    Mert létezik xp-re 6 floppys boot lehetőség.
    Ha van akkor vinyó feloszt 2 felé. A 2. particióra az xp telepítőcd bemásol.
    Floppyról indít > vinyón setup.exe-vel telepít.
    Nem biztos hogy működik - csak ötlet.
  • lck
    #20775
    Persze, felrax egy prot - egy jól bevált kulccsal oszt jónapot.
  • szucsy89
    #20774
    hát akkor ez ennyit nem ér meg nekem...
  • Kmarha
    #20773
    lenne valszeg egy láma kérdésem, de vegyük úgy hogy láma vagyok.

    Oprendszerek oda-vissza rakosgatásán már sokon túl vagyunk. A probléma abból áll, hogy mindenképpen kéne egy windowsos és egy linuxos oprendszer a gépre, úgy hogy a laptopom cd/dvd olvasója nem müködik (ráadásul úgy bele van integrálva a cuccosba, hogy kiszedni sem tudjuk), usb-ről nem bootol, usb-s cd/dvd-ről nem bootol.

    Merevlemezt már kipakoltuk belőle, beraktuk haver gépébe, raktunk rá windowst, és visszadobtuk az én laptopomba, és nem müködik.

    Másra nem gondolhattunk csak arra, hogy nála amd procc van, nálam pentium. Másik haver gépén úgyanezt megjátszottuk, csak Linuxot pakoltuk fel rá. Visszarak, nem müködik, újra be az övébe, grubba játszadozás, vissza enyém, müködik a linux. XP nem, azt le is szedtük linux alól.

    Nos, most raknék rá másod rendszernek XP-t, a grubot is vissza tudom már állítani, viszont megint csak AMD-s emberke áll rendelkezésemre, akinek gépébe be tudnák rakni a winyomat. Gondolom visszapakolva az enyémbe, újra csak nem lenne müködőképes.

    Igazam van, van e valami probléma, vagy ez így most túl tömör és inkább hagyjam békén a társaságot?

    :D
  • lck
    #20772
    Meg esetleg a vonalkód alatti kódot, meg mellettit.
    Persze ha azt is tudod akkor oké.
    De akkor is egy idő után a hardware-ek egyedi azonosítójából érzékeli hogy több gépen van és újra vinnyog hogy a gép jelentősen megváltozott és új aktiválás szükséges. ( tapasztalat :D )
  • xNoodlex
    #20771
    Igen, a product-key-t.
  • lck
    #20770
    Meg még esetleg 1-2 adatot a gépre ragasztott cimkéről.
  • xNoodlex
    #20769
    Nem kérdezgetnek semmi nehezet, ha először te hívod fel őket és kérsz egy aktiváló kulcsot azzal az indokkal, hogy formáztad a gépet és nem engedi aktiválni többször. Ha megkérdezik, hogy hány gépre telepítetted fel az XP-t azt mondod, hogy erre az egyre és kész is vagy, adja a kulcsot.
  • szucsy89
    #20768
    ahha, köszönöm a gyors választ!
  • lck
    #20767
    Attól függ hogy a cég hány gépre vette meg.
    Ha bent mindre felrakták ahányra megvették ( és azok netre is mennek ), akkor a Te gépeden - ha netre mész vele - előbb utóbb nyavalyogni fog hogy aktiváld újra. És azt akkor már csak telefonon lehet, ahol mindenféle nehezeket kérdezhetnek tőled.
  • szucsy89
    #20766
    hali!

    anyámék cége most vett a gépükhöz eredeti xp-t. ott feltelepítették. namost én ha elkérem a cd-t meg a kódot és felrakom ide az én gépemre jogtiszta xp-m lesz? vagy hogy van ez h egy kóddal csak 1gépre lehet felrakni?

    sajna ehez nem értek, valaki válaszoljon pls:)
  • Zsolt01
    #20765
    Tipp: Malwarebytes ?
  • Puhos
    #20764
    Hi!

    Valaki a 20762-re?
    A Kaspersky Virus Remove Tool sem talált semmit. Most a Dr. Web dolgozik.
  • Zsolt01
    #20763
    Nem Xp -s téma, de:
    Nec ND-2500A version 1.0B Firmware ezt szeretném frissíteni, mivel nem ismer fel most nálam lévő TDK DVD -ket. (más írónál jó)
    http://liggydee.cdfreaks.com/page/en/NEC-ND-2500A/
    Talán ez lenne jó: TDK DVDRW880N firmware 1.39
    Melyiket kellene a 3 közül amúgy: Orig, Fast, RPC1?

    De mindegyik letöltésénél *.bin kiterjesztésű fájl van.
    Ezzel mit kell csinálni? Részletesen!
    Ki kell írni lemezre és utána?
    Ezzel nem lehet tönkretenni az írót így? És pl ez is figyelmeztet, ha nem stimmel valami, mint az *.exe-s?

    Ha valaki ... Köszi !
  • Puhos
    #20762
    Csak nem sikerült megoldani. A Spyware Doctor újbóli lefuttatása alkalmával ismét megtalálta. Aztán csökkentett módban való indítás, így is lefuttattam a dokit de nem talált semmit. Majd csökkentett módban futtattam az ESS-t, de ez sem talált semmit. Majd normál módban való indítás során, ahol a Spyware Doctor megtalálta a bejegyzést ott ismét én is megtaláltam, tehát csökkentett módban nincs is meg a bejegyzés. Most lefuttatom a Kaspersky Remove Tool nevű progit. Valami hasznos ötlet? Nincs kedvem rendszert telepíteni.

    Köszönöm.
  • Puhos
    #20761
    Úgy néz ki sikerült megoldani, a Spyware Doctor talált valami trójait ami a DisableTaskMgr-t jelezte fertőzöttnek. Sikerült törölni, majd a registryben létrehoztam újra a kulcsokat. Újraindítás, és remélem jó lesz.
  • Puhos
    #20760
    Csá!

    Olyan gondom van, hogy hiába nyomom meg a Ctrl+Alt+Delete billenytűket nem jön be a feladatkezelő. A futtatásba is hiába írom be a taskmgr-t azt írja ki a megadott elérési út nem létezik. Mi lehet a baj. Annyi még hogy fent volt a gépen a Process Explorer. A ctrl+alt+delete billentyűre ez indult el. Miután letöröltem a gépről azóta nem indul a feladatkezelő. Ha benyomom az eredeti Xp lemezt és rámegyek a javítás funkcióra akkor az segíthet? Vagy valami más ötlet? Köszönöm előre is.
  • Zsolt01
    #20759
    Az asztalról törölted !

    Start gomb / Beállítások / Vezérlőpult és itt Rendszer néven szerepel.
    (parancsikont csinálhatsz)
  • iceQ
    #20758
    Hi all!
    A Start Menü klasszikusra van állítva és véletlen a Sajátgépet lötörltem!Hogyan tudnám vissza állítani mert itt küszködök vele egy fél órája és nem sikerült még shogy!?!?
  • LoDMaSt
    #20757
    Aszfalton válaszoltam :) Nem lehet, hogy a weboldalon van letiltva a jobbklikkelés?
  • DjPremier
    #20756
    Stét.Az lenne a gondom,ha egy weboldalon akarok képet menteni "jobb klikk cél mentése más néven" és nem csinál semmit a szokásos kis ablak nem jön elö.És ugyan ez a linkeknél is hiába jobb klikk és megnyitás uj ablakban semmi.És hiába jelölök ki bármit egy oldalon még a másolás se megy.Mitöl lehet ez? Elöre is köszi.
  • fery02
    #20755
    Ettől féltem én is igen. Gondolom mindenkinél "nem konfigurált"-on van minden. :S Na mind1, köszi!
  • Zsolt01
    #20754
    Nálam ott mindennél az szerepel, hogy nem konfigurált !