25353
Whistler - Windows XP
  • examinee
    #20833
    Sziasztok. Most hívott egyik lányismerősöm hogy bekapcsolja a gépet elindul az XP és kap egy üzenetet hogy iletéktelen használta a windowst és aktiválja most.(kredit kártya meg hasonló szöveg) Van egy olyan lehetőség is hogy aktiválja később, ha arra megy akkor kék hátté és nem megy a windows. Szerintetek ez mi lehet?
  • BenceYCE
    #20832
    Óó, nagyon sok helyre került már hamisított korong és akkor ne is beszéljünk a gyártó különböző rendeléseiről. Verbából is van Taiyo-s meg MCC-s is pl.

    Sőt, arról még szó sem esett, hogy a gyártó jelölését is könnyű szerrel hamisítják. Tehát nem minden Taiyo ami fénylik :) Természetesen a boltiban nem kételkedik az ember de hát a fene se érti ezeket az ábubeszerzőket a Tesco-ban :)

    Íráskor próbálj konstans sebességgel írni, 4x-esen. A legfrissebb firmware-t gondolom már beszerezted.

    Ilyen médiakód alatt egyébként futottak Indiai Fujifilm DVD-R 16X-osak is. A Moser Baer India MID néven ismert cuccok nem rosszak. A hiba valóban az íródban van akkor, de próbálj még ki más korongot is és firmware-t. Jobb ötletem nincs sry.
  • Denisse91
    #20831
    sziasztok! az lenne a gondom, h mikor bekapcsolom a gépet, a felhasználói fiókomat egyszerűen nem tölti be, helyette létrehoz egy ideigleneset, ami után elvesznek a beállítások... restart se segít :( vki tud nekem ebben segíteni?
  • tiburon26
    #20830
    virusokat kizarnam.bitdefenderrel 1 eve nincs virus a gepemen,de nemreg felraktam a kaspersky-t.nem talalt semmit.
    serules,javitas lehetseges.de endgem az erdekelne hogy mi okozta.mert ujrarakom ne jojjon elo ujra
  • Zsolt01
    #20829
    Tipp:

    - Fertőzések, vírusok (kéretlen látogatók) után néztél a gépeden !

    - Xp sérülés, Xp javítás
  • tiburon26
    #20828
    megvolt,de nem oldotta meg a gondom.
    amugy kozben eszembejutott hogy ujrainditottam(vagy kikapcsoltam) mikozben az ipodom toltodott usb-n.es tobbszor is az usb-t elfelejtettem eltavolitani,vagy csak ugy kihuztam.
    nem vagom.okozhatta ez a problemat esetleg?
  • RoCkEtAnDrEw
    #20827
    #20825
  • tiburon26
    #20826
    udv!
    olyan problemam lenne hogy par napja nem tudom leallitani rendesen a rendszert (xp.sp3).
    start menu-kikapcsolas utan megjelenik a homokora es semmi nem tortenik percekig!ilyenkot manualisan ujrainditom es utana mar ki tudom kapcsolni.valakinek valami otlete esetleg?
  • Zsolt01
    #20825
    Tipp:
    CCleaner
  • dark night
    #20824
    Üdv!!
    Olyan problémám lenne,hogy 3-4 nappal ezelőtt kezdődött,hogy elég lassan olyan 2-3 perc késéssel tölt be az üdvözlőképernyő után az xp az ikonok meg a tálca...stb!!Raktam fel új vírusirtót meg spybot spywer-kereső programot de egyik sem talált semmit és vírust sem találtam!!Mi lehet a probléma xp gond vagy kérdezősködjek máshol??!!
  • Zsolt01
    #20823
    Azt tudom, hogy bármi ráírható 1 lemezre és meg is teszik, többször tapasztaltam.

    Boltba TDK csomagolású dvd -ket gondolom a TDK saját néven adja, más beszállítótól. Nem hiszem, hogy 1 nagyobb boltba hamisított csomagolású DVD árulnának. (De ...)

    Amúgy a szóba forgó TDK DVD lemez ami nálam nem írható, az másnál / más írónál gond nélkül írható.

    Amúgy a lemezgyártó: MBI 01RG40
  • BIZ0906
    #20822
    Hogy kell tükrözni két vinyót úgy, hogy az összes fájl és minden átmásolja a rendszerrel együtt a másik vnyóra? a két vinyó ugyan akkora.
  • BenceYCE
    #20821
    ASP vagy vmi ilyesmi fiókot töröld.
  • BenceYCE
    #20820
    Nem tudtam róla. Én Verbatimot használok és képzeld a Taiyo Yuden gyártja. A TDK-nak van saját nyersanyaggyártó üzeme? :)

    A kötözködésemmel csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy lehet, hogy a korongra TDK van ráírva, de nem Ők gyártják a korongot. TDK-t meg én is ráprintelek Neked bármire, ha megfizeted a "minőséget", mert azt hiszed, hogy azért mert TDK, attól jobb. Nézd meg, hogy ki gyártotta a korongot, abból sok mindent megtudhatsz. Lehet nem is az íróddal van a gond. Nekem ugyan olyan van és mióta támogatja a 16x-os TY-t nem frissítettem firmware-t. Úgyis azt használom.
  • BIZ0906
    #20819
    Vezérlőpult\Felhasználói fiókok
  • Newyorker
    #20818
    Sziasztok!

    Hol tudom kivenni azt az opciót, hogy amikor indul a win ne kelljen az elején ráklikkelnem a bejelentkezésre.

    köszönöm a választ
  • LoDMaSt
    #20817
    Getdataback for FAT/NTFS.
  • xxdani
    #20816
    sziasztok. Tudnátok mondani egy programot ami a törölt fájlokat visszaállítja nekem? Tudom hogy csak akkor működik ha azóta a vincsi azon részére nem írtam semmit de meg kell próbálnom. egy kb 1mb-os rar benne egy szöveges doc.-al ami fontos lenne. Előre is köszi
  • Vardar
    #20815
    Sziasztok!
    64 bites XP-mre felakartam volna tenni az SP3-at viszont a következő hibaüzenetet vágja hozzám: Updatebr.inf is invalid. Mi lehet a gond? Előzőleg már minden frissítést leszedtem, és az SP3 is angol, fejlesztőknek való verzió.
  • Lantee
    #20814
    Hasonló a gondom anyám gépével. Látszólag tiszta (AVG, SpyBot, AdAware), de mégsem tudja frissíteni ezeket, windows update nem jelenik meg, de még az AVG vagy a SpyBot weboldala sem.
    Furcsa! CSökkentett mód lesz a következő, de nem nagyon van időm vele foglalkozni.
  • Zsolt01
    #20813
    Xp csökkentet módba indítással !?
  • Voldi
    #20812
    egy dns changer nem engedi, hogy a windows frissítsen, átugrik a google-re, ha a windows update oldalt akarom behozni. És a spyware doctor se indul, mert nem tud frissíteni!
    hülye program.
    Az ip címet, dns címet nem írta át a dns changer látszólag. De törölni sehogy se tudom...
  • Lantee
    #20811
    Köszönöm, találtam egy jó kis progit a problémámra, a neve SLife.
    Monitorozza, hogy mit csinálsz a géppel, mennyi ideig teszed, stb.

    Azért köszönöm az Everestes javaslatokat is!
  • Zsolt01
    #20810
    Hát már jó ideje.
  • BenceYCE
    #20809
    Ha egy teljesen új win-t raknál fel, akkor csak sp3-mal integráltat tegyél fel. Csak sima frissítgetésnél a régi szemét bent marad és előfordulhatnak ütközések is.
  • BenceYCE
    #20808
    Everest megmondja a teljes rendszerfutást. Megnézed mielőtt odaadtad és miután vissza kaptad.
  • BenceYCE
    #20807
    Kodek probléma is lehet, rakj fel egy kodek csomagot, mondjuk pl. ezt.
  • BenceYCE
    #20806
    Töröld a kövtárjait és futtasd le a ccleaner-t innen.
  • BenceYCE
    #20805
    Ha fent van ISO-ban a tört XP, akkor a kiírást valszeg úgy csináltad, hogy bemountoltad a WinXP képet. Na az van bent, nem a valódi korong.
  • BenceYCE
    #20804
    A TDK már gyárt DVD-ket is? ;)
  • BenceYCE
    #20803
    Váltasz a start menünél az újabb nézetre, ott ott lesz a sajátgép. Arra jobbklikk és megjelenítés az asztalon.
  • gereee93
    #20802
    Ohhh nagyon szépen köszönöm a segítségedet.
  • lck
    #20801
    UXtheme patcher
    Először ezt futtasd le. Módosítja az uxtheme.dll fájlt, hogy az aláíratlan témák is futhassanak.
  • c1114
    #20800

    Win XP SP3-ról:

    Telepítsd és meglátod. Ha nagyon szerencsétlen vagy, akkor valamelyik hardverelem nem fog jól működni. Ha minden oké, akkor érdemesebb az sp3-at használni, állítólag biztonságosabb. Nálam pl. semmi baja, sőt gyorsabb egy kicsit.
  • gereee93
    #20799
    Császtok. Miértnem tudom beállitani a megjelenéseket? Éppenségel 1 ubuntus témát kéne beállitani de a megjelenést nemlehet. De miért? Előreis kössz a segítséget.
  • lck
    #20798
    semmi
  • zsoca0710
    #20797
    sziasztok az sp3 ról hallottam hogy nem valami túl jó de pontosan mi vele a baj?
  • Lantee
    #20796
    Kicsit összetettebb a dolog, de alapjában IGEN. Üzemóra alapján vagyok kénytelen számolni...de a részletekbe most nem mennék bele.
    Szóval Everest! Hm..megnézem, köszi!
  • Zsolt01
    #20795
    Bérbe adtál PC -t! Üzemóra alapján akarod számlázni a bérleti díjat !?
    Everest sok más mellett kiírja az üzemórát, az nem jó !?
  • dzset
    #20794
    windows xp sp3-ra telepítettem a Apache-PHP-Mysqlt. Minden tökéletesen ment látszólag. A test oldalak működnek, a 80 portot használja az Apache 2.0.44 server, a tűzfalban engedélyeztem. //Mindent úgy csináltam, ahogy sp2 alatt, és ahol most is tökéletesen működik a rendszer a másik gépemen.// A localhost látja a phpweb könyvtárban az összes fájlt, mappát, a képekkel, htm oldalakkal, php-val mindennel. Viszont ha képet akarok megnyitni a böngésző ablakban, vagy htm oldalt, közvetlenül a phpweb könyvtárból, akkor a képeket egyáltalán nem, a htm-el oldalakat pedig nem mindegyiket jeleníti meg. Nem ír semmi hibaüzenetet, egyszerűen egy fehér lapot kapok.
    Ha megnyitom az index.htm-et, akkor és annak a linkjein keresztül próbálom elérni az oldal aloldalait, ugyanez történik, van amit megnyit és van amit nem. Azzal tetézve mindezt, hogy amit nem nyit meg, azt az interneten akarja keresni, nem az intraneten, és akkor az persze kiírja, hogy nem tudja megjeleníteni a lapot, kapcsolódási problémák, stb.
    Ha egy php oldalon belül hívom meg a html oldalt és abba töltöm be, akkor gond nélkül elvégzi a feladatot.
    IE 7, Mozilla és Opera böngészővel próbálkozom, mindegyik ezt csinálja, annyi különséggel, hogy az Opera még az index oldalt sem nyitja meg, csak arra képes, hogy lássa a phpweb könyvtárat a localhoston.
    (ui: IE 6 volt a 7 előtt, de az is ugyenezt csinálta, így sp3 alatt)
    A kérdésem egyértelmű. Vajon milyen beállítást kellene megcsinálni valahol a sp3-ban, hogy ez ne így legyen?