25353
Whistler - Windows XP
  • SMGBAS
    #20953
    Üdv.
    Az lenne a kérdésem, hogy mi a rákkal tudom a rejtett fájlokat megjeleníteni? Se vezérlőpultban se a mappa beállításainál nem lehet. Kijelölöm azt, hogy mutassa erre leokézom visszamegyek és megint az van, hogy ne mutassa. Ugyan ez van az alkalmaz után is.
  • GPx8
    #20952
    Kösz, ezen már túl vagyok, sajna nem segített.
    A társítás jó, a megfelelő kiterjesztéshez a megf. program indul. Csak - sajna- nincs ikonjuk az .xls, .doc fileoknak.
  • user2009
    #20951
    tippek:
    1. nem legális xp-t frissítettél
    2. java update-t érdemes kézire állítani
    3. update után megzavarodott a fiókod hálózatkezelő része, vagy kaptál a hálókártyádhoz egy microsoft-os driver-t
    4. böngészőt meg kéne próbálni újratelepíteni, vagy lejjebb venni a biztonsági szintet. (internet explorer-nél előfordul, hogy windows update után -mert neked annyira jót akarnak- felhúzza a biztonságot maxra)
    5. valamit valahol elállítottál
    6. ha semmi nem jön be, csinálj egy rendszervisszaállítást
  • user2009
    #20950
    hardveres: kijjebb csúszott a jack-dugó (ha ugyan ki van kötve a hang valamire)

    szoftveres: tray-ben a hangerő mellett keress a hangkártyádnak szánt ikont, klikkx2, menj az effektekre, reset, ok.
  • herlius
    #20949
    Helló!
    Remélem tud segíteni valaki. A problémám a következő:
    A tegnap este frissítettem az XP-t, a szokásos rendszerfrissítés volt, neten keresztül. Semmi rendellenes dolgot nem tapasztaltam, a szokásos dolgokat frissítette a rendszer, az upgrade után restart és látszólag minden OK. Kis idő múlva előjött egy ablak, amiben a rendszer közli velem, hogy a jusched.exe (ez ha jól tudom a Java frissítéseket vezérlő kis progi) váratlanul leáll. OK, semmi gond. A furcsa dolgok ezek után kezdődtek. Kezdődött azzal, hogy egyetlen böngészőben sem tudtam megnyitni az email klienseimet (yahoo mail, gmail), folyton ezt az üzenetet kapom: "A hely biztonsági tanúsítványa lejárt!" Ha mégis továbbmegyek, az oldal CSS-e eltűnik, csak a szövegek, beviteli mezők maradnak meg. Van olyan oldal (tagged.com - közösségi oldal), ahol regisztrált felhasználó vagyok, viszont bármilyen eseményről kapok email értesítést, nem tudok oda belépni. Folyton a regisztrációs oldalra dob, nincs lehetőség a már korábban regisztrált adataimmal belépni. Újabb furcsa dolog, hogy képtelen vagyok használni a Yahoo Messengert. Bár belépni be tudok, bármilyen üzenet küldése előtt a program hibaüzenettel kilép. Van valakinek használható ötlete? Amúgy NOD32-ot használok és van külön tűzfalam is.
    Köszi a segítséget.
  • LoDMaSt
    #20948
    Ha sok ablak van, igen :) csak gondoltam megkérdem, amúgy jobbgomb a tálcára tulajdonságok, és ott.
  • Denisse91
    #20947
    Hello!
    Azt szeretném kérdezni hogy winamppal megy a zene, és hát eddig semmi gondom nem volt a hangzással, de most egyik pillanatról a másikra olyan lett, mintha egy nagy csarnokban hallgatnám, visszhangzik... Tudnátok nekem ebben segíteni? Ja és még annyit h semmit nem állítottam el szal magától lett ilyen :S
  • Morphin
    #20946
    akkor meg nagyon kicsik lesznek az egymás mellé torlódó ablakok nem? amúgy hol lehet kikapcsolni? kipróbálom azért...
  • LoDMaSt
    #20945
    És ha kikapcsolod az ablakok csoportosítását, és eltűnik a felugró menü?
  • Morphin
    #20944
    Nincs vele gond, csak mint írtam esztétikai...nem tetszik.Nem húzom vissza,mert sűrűn váltom az ablakokat,és ilyenkor nem fogok babrálni azzal, h felnyissam az azonos ablakokat és kiválasszam melyik kell éppen.(na mind1, akkor próbálok nem ránézni^^)
  • Peetboy
    #20943
    Nem lehet megnyújtani, de Skinnel is akkora marad mint a régi, vagy kisebb. Szerintem állítsd vissza 1 sorosra a tálcát és akkor jó lesz. De 2 soros húzba is jónak kell lennie.
  • Morphin
    #20942
    Hello!
    Van egy kis problémám, illetve csak esztétikai hiba... kétsorosra húztam a tálcát,mert nekem így kényelmesebb...és sok ablakot futtatok egyszerre.Nem szeretem h egybe vannak az ablakok és a felgördülőből kell kiválasztani,melyiket szeretném használni. Na most ezzel nincs is baj,hanem az én szememet a START gomb szúrja, mivel az nem nyúlt meg,hanem alatta van a tálca sávja,amit persze nem lehet használni semmire sem.A kérdés tehát az, hogy meglehet nyújtani valahogy a START gombot,vagy vmi skinnel lehet ezen módosítani??
    Köszi...
  • Zsolt01
    #20941
    Ja a CCleaner -nél nem állítgatni, csak Tisztító és Rendszerleírót indítani ...
  • Zsolt01
    #20940
    Mért nem hagytad a Office 2003-mat. Jó az ahogy van, legalábbis szerintem. Na mindegy Te tudod.

    Regisztrációs adatbázis tisztító + helyet foglaló felesleges dolgok kipucolása:
    CCleaner

    Amúgy meg a Társítás: #20939
    Csak bejelölöd, hogy legközelebb az ilyen / adott kiterjesztésű fájlokat az általad kiválasztott nyissa meg.
  • user2009
    #20939
    ha egyre gondolunk... fogsz egy total commander-t, kijelölsz pár word dokumentumot, majd fájl - társítás, aztán kitallózod a programot, hogy mivel nyissa meg. vagy, jobb gomb a fájlra, és a menüben társítás, ott pedig alapértelmezett program választása
  • user2009
    #20938
    nem fog beleszólni a netbe. a lényeg, hogy két egymás utáni ip-t kapjanak. pl. az egyik gép 192.168.1.1 a másik 192.168.1.2
  • sovatalevi
    #20937
    hello.fel akarnam instalalni a BLUETOOTH programjat de negyedenel megall es nem megy tovabb.
  • Peetboy
    #20936
    Sziasztok!

    Hogyan lehet azt beállítani a Microsoft Office Word-ben azt, hogy ne jelenjen meg a dokumentumok előzményei? A "Legutóbbi dokumentumok"-ra gondolok.
  • bajusza
    #20935
    Elég régi tényleg, nekem megvan még az Office 97 és Office 2000, mindkettő Professional verzió.
  • antalze
    #20934
    hali! De ha ip címeket állítok be a gépeken, akkor a net is müködni fog??? nem fogja megzavarni a routert?
  • GPx8
    #20933
    Sziasztok!
    Leszedtem egy Office 2003-at és felraktam a helyére egy Office XP -t (mindkettő elég régi csomag, de ez van).
    Szóval mióta megtörtént a csere, az office dokumentumoknak az ikonjai eltűntek, sehogy nem tudom beállítani, hogy a megfelelő ikonok látszódjanak a fileoknál. Regisztrációs adatbázist kéne, gondolom piszkálni, de hol és mit?
    Már próbáltam újrainstallálni az Office-t is, de nem segített.
  • user2009
    #20932
    ip címeket a két gépen
  • antalze
    #20931
    sziasztok!

    Nem tudom, hogy jó helyre írom-e a kérdésem, de látom ez nem OFF topik.
    szóval, van itthon hálózat (értsd két PC, routerrel összekötve), tűzfalak kikapcsolva, mind a routerben, mind a windowsban. A fájlmegosztás működik, de a játékok nem. Nem látják egymást a hálózatban, ha meg látja is valamelyik a másik gépet, nem tud csatlakozni. Mi lehet a gond? Jah és SP3-nál jött ez elő, ha jól emlékszem. mit kéne beállítanom?
  • Puhos
    #20930
    Nincs mit.
  • Japep
    #20929

    Köszönöm szépen! :)
  • Puhos
    #20928
    Csá!
    Itt olvass utánna.
  • Japep
    #20927

    Hello!

    Ma tettem újra a gépemet.
    A telepítő CD SP2-es, de utána rátelepítette az SP3-at.
    Ezt le lehet törölni úgy (mármint az SP3-at), hogy nem lesz tőle semmi baja a gépemnek?
    Mert egy program nem fut miatta, amire sürgősen szükségem lenne.

    Utána meg vissza is tehetem XP újratelepítés nélkül?
  • BenceYCE
    #20926
    Windows XP Professional

    *A Windows XP Home Edition összes szolgáltatása, kiegészítve az alábbi többlet funkciókkal:

    *Nagyobb biztonság a fájlok és mappák titkosításának lehetőségével az üzleti adatok védelmére.

    *Hordozható eszközök támogatása a kapcsolat nélküli munkához és a számítógépek táveléréséhez.

    *Nagy teljesítményű duálprocesszoros rendszerek beépített támogatása.

    *Együttműködés a Microsoft Windows kiszolgálókkal és kezelési eszközökkel

    *Hatékony kommunikáció a világ bármely pontjával, bármely nyelven.
  • Ioles
    #20925
    Értem, ennyi elég volt:D, köszi srácok
  • Rubio #20924
    A Home és a professional között egyetlen különbség van:

    a Home-t nem, de proffessional verziót tudod hálózatban működtetni. Más különbség nincs!
  • Ioles
    #20923
    Műrmint ezt úgy értettem hogy azok a feltételek benne vannak-e melyek szükségesek a mai játékszoftverekre:), elnézést rosszul fogalmaztam. Tehát ha én felteszem a HomeEditiont akkor játékokban nem lesz semmi sebességcsökkenés vagy hibák, ugyanúgy kompatibilisek mint a Professional-el?
  • BenceYCE
    #20922
    Kicsit kesze-kusza lett.
    Tehát a wingames-ek benne vannak, a winamp nem microsoftos termék, ahogy a Total Commander sem és a Microsoft Internet Exploreren kívül egyik böngésző sem. A többi különbséget ebben a hsz-ben olvashatod. (Elnézést a külső hivatkozásért, itt nem talált a kugli eredményt.)
  • Ioles
    #20921
    Sziasztok!

    A WindowsXP HomeEdition-be is bele vannak építve azok a funkciók melyek a Prof.-ba játékok és mezei programok(TCMD, Winamp, netböngészők) szempontjából? Mert addig nem akarok belevágni a telepítésbe, amíg biztosra nem tudom ezt. Előre is köszi!
  • molnar0921
    #20920
    Hello mindenkinek!
    Olyan problémám lenne hogy van egy Toshiba laptopom és XP van rajta bekapcsolom aztn üdvözlő képernyőn még tovább megy aztán bejön az asztal, ikonok, tálca de megáll a nyíl mellett a homok óra és semmi tovább csak a nyilat tudom mozgatni. :S Elég idegesítő ez:\ ha valki tudja hogy miért lehet írjon lécci!
    Előre is köszönöm
  • balcsi70
    #20919
    Ha hibás mondjuk a Modem meg a wireless driverek akkor azt honnan kell törölni hogy újból felrakjam? Eszközkezelő jobb gomb és törlés? Vagy máshonnan is? Kösz a választ.
  • tes7h
    #20918
    Sziasztok,GeForce 6600GT 128-as karihoz szerintetek melyik lenne a legjobb Nvidia driver?Mert a legfrissebb driverrel fps csökkenést! tapasztaltam a játékokban...Sürgős lenne:S Választ előre is köszi!
  • [Jakuza]
    #20917
    Jobb klikk a nyelvi eszkoztaron > beallitasok es a megjeleno ablakon > beallitasok > nyelvi eszkoztar.
  • [Jakuza]
    #20916
    Mar miert ne segitene ?
    Szepen odamesz a 10-es hibakodhoz es ott a leiras a hiba elharitasahoz.
  • BB7
    #20915
    Hogyan/Hol bírom beállítani, hogy a Nyelv eszköztárat ne nyissa meg a Windows indításánál?
    Előre is köszönöm!
  • Shortstop
    #20914
    köszi de ez szerintem annyira sokat nem segít rajtam.. vagy mégis?