25353
Whistler - Windows XP
  • Zsolt01
    #21033
    #21026 -problémámra meglett a megoldás.

    © toto2700 #21030 Végül is jól gondolkodtál, de tegnap már nekem is eszembe jutott ilyesmi.

    Startup Manager -rel megnéztem, hogy mik is indulnak.
    E/Letőltés 2/2 darab könyvtárral lejjebb lévő Everesttet indítottam pár napja. (ez 1 olyan Everest amit múltkor kimásoltam az előző Xp-m ből és így is megy)
    Na ez bekerült az automatikusan induló dolgokhoz. Érdekes módon nem indult el, csak az E / Letöltés 2 könyvtár nyílt meg.
    Levettem a pipát előle és OK !
  • toto2700
    #21032
    de persze, de jobb ötletem nem volt. Hátha van ott vmi nem odaillő dolog. sosem lehet tudni. az első gondolatom nekem is az indítópult, ez meg a második
  • BBencze
    #21031
    Ott csak programok indulhatnak nem? Nem hiszem hogy ott ellehetne indítani egy mappát.
  • toto2700
    #21030
    írdbe futtatásba, hogy msconfig és nézd meg, hogy az automatikus indításnál mik indulnak el
  • BBencze
    #21029
    akkor vírus, más ötletem nincs mivel már spywiret kerestél
  • Zsolt01
    #21028
    Ez volt az első dolgom, nincs ott semmi.
    Csak 1 rejtett fájl: desktop.ini
  • BBencze
    #21027
    Lehet bent van az indítópultban a letöltés mappád. Nézd meg: Start -> Minden program -> Indítópult
  • Zsolt01
    #21026
    Sziasztok.

    Pár napja a gép indításánál egyből megnyílik a letöltési könyvtáram:



    Mielőtt ez elkezdődött, Csökkentett módba csináltam egy kis átnézést: Spyware Doctor, Malwarebytes' Anti-Malware, CCleaner-csak ez javított valamit a rendszerleíróba.

    Mitől lehet ez a jelenség a gép indításánál ?

    Köszi előre is.
  • toto2700
    #21025
    Automatikus bejelentkezés

    nyisd meg a regisztrációs adatbázisban az alábbi kulcsot:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

    itt hozz létre 3 db karakterlánc(string) típusú kulcsot:

    DefaultUserName értéke a felhasználó neve

    DefaultPassword értéke a jelszó(ha van, ha nincs akkor legyen üres)

    AutoAdminLogon értéke 1
  • Vardar
    #21024
    Kösz. És a rendszerellenőrzés kivétele?
  • Noodlee
    #21023
    Ha van rendszergazdai jogod, akkor a felhasználói fiókokba menj bele.
    Ott a felhsználók be-és kijelntkezési módjának megváltoztatására kattints.
    Csekkold be mind két boxot.
    A felhasználói fiókoknál meg kapcsold ki a többi felhasználót.
  • Vardar
    #21022
    Sziasztok!
    Van egy 32 bites magyar XPm ami indításnál kattintást kér a felhasználótól. Egy felhasználó van, így semmi értelme ennek a kattintásnak. Hogy lehetne kikapcsolni ezt a kattintás kérést(válassza ki a listából a felhasználói fiókot című lap) A másik problémám egy 64 bites XP-vel lenne. Tegnap beállítottam 3 teljes lemezellenőrzést(mind 2 pipa bejelölve) ebből 1 rögtön lefutott, a másik kettőt következő indításkor időzítette a gép. Ma bekapcsoltam a gépet és elkezdődött a lemezellenőrzés. A második meghajtó 5/3-ik lépéséig követtem az ellenőrzés és amikor legközelebb ránéztem megint az első kötetnél tartott és azóta is akárhányszor bekapcsolom a gépet, leakarja futtatni az ellenőrzéseket. Ezt hogy lehetne megszüntetni?
  • Pleomax365
    #21021
    Köszi a válaszokat!
  • Zsolt01
    #21020
    Az az így nálam indításnál Abit felirat fekete képernyő és XP.
    Így sokkal gyorsabban indul nálam.
  • Zsolt01
    #21019
    BIOS-ba Én úgy állítottam be, hogy ne a CD/DVD meghajtót nézze indításnál, (mert álltálába úgy van) hanem egyből a HDD-t és így gyorsabban indul a gépem és nem is látni a "számítógép bekapcsoláskor még az elején a winchestereket, és hogy mekkora kapacitással rendelkeznek..."
  • user2009
    #21018
    ezt a szolgáltatást a BIOS-od tudja, ezt kikapcsolni nem tudod, esetleg rövidíteni, vagy lecserélni (ha van olyan opció). minden számítógépnél így indul a dolog, hogy a felismert meghajtók listázásra kerülnek, csak nem mindegyiknél látszik, mert több esetben az alaplap gyártójának logo-ját látja az ember, vagy egy nagy intel, vagy amd-t. ha rendelkezik a BIOS-od ezen beállítással, akkor válthatsz a listázás helyett logo-ra, bár, ez időben nem fog tenni semmit, csak látványban. esetleg megpróbálhatod a BIOS-ban (ha találsz benne) kikapcsolni a HDD S.M.A.R.T. funkciót, ezzel némileg lerövidülhet a boot előtti időtartam.
  • Pleomax365
    #21017
    Nem, ez csak egy ilyen tájékoztató jellegü plussz dolog az egészben, amit valahogyan ki kéne kapcsolnom, mert kicsit zavar:D

    De egyébként köszi a válaszodat!
  • msstz
    #21016
    ilyenről még nem is hallottam, de lehet arra gondolsz, hogy neked kéne választani még boot előtt, hogy honnan bootoljon(?).
  • Pleomax365
    #21015
    Sziasztok!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy hol lehet kikapcsolni egy olyan funkciót ami megmutatja számítógép bekapcsoláskor még az elején a winchestereket, és hogy mekkora kapacitással rendelkeznek...!mert semmi szükségem rá, és csak időhúzás míg belép az op rendszerbe...
    Szerintem BIOS-ban kéne valamit kikapcsolnom, csak nem merek biztos lépést tenni!:D

    Ha tudtok valamit, akkor légyszíves osszátok meg velem!
    Előre is köszi!
  • CrazyCharlie
    #21014
    Ahha, köszi szépen!
  • Evin
    #21013
    Amelyiket lekapcsoláskor használta a gép, azt fogja ellenőrizni. Mindegy hova van telepítve a rendszer.
    Mivel elindítottad, ebből következőleg nem megy mindig. :) Meg néha be szokott akadni a scandisk, és minden újraindításnál elindul.
  • user2009
    #21012
    előfordulhat, hogy a vinyód lett bad sector-os, ezért a checkdisk folyamatosan
  • CrazyCharlie
    #21011
    folyamatosan = minden bekapcsoláskor
  • CrazyCharlie
    #21010
    Én is gondoltam rá, de nem szerinte folyamatosan fut és csak a D: meghajtót vizslatja, a win pedig a C: re van telepítve.
  • Evin
    #21009
    1.Mert valószínűleg nem jól állította le.
    3.Azt tudni kell. Vagy ha ráérsz, egyenként lekapcsolod, és vagy gond lesz belőle, vagy nem. De amit msconfig nem jelenik meg, az valószínűleg kell.
  • CrazyCharlie
    #21008
    Sziasztok

    Elnézést, hogy nem használok keresőt, és nem olvasok vissza, de sürgős lenne a dolog. Sajnálom, ha hosszú leszek, de (elboldogulok a win-nel, de nem nagyon értek hozzá)
    Barátom vendéglátóipari egységet vezet, ahol van internethozzáférés a saját gépén. A merevlemez meg van osztva (C:,D:), valamint van neki felhasználói fiókja (értelemszerűen a magáé a rendszergazdai státusz) külön és a vendégeknek. Néhány napja nagyon belassult a gépe, megkért segítsek. Azt a kevés dolgot, amit tudtam, meg is csináltam:

    Indításánál elkezdte tölteni a Win XP-t, majd a köv üzenet jött: "Ellenőrizni kell a konzekvenciát D: meghajtón. Erőden ajánlott, hogy az ellenőrzést ne szakítsa meg..." És elindult a "chkdsk". Lefutott és utána betöltötte a Win-t.
    Telepítettem neki az AVG Free vírusírtót, talált is 9 spyware-t és egy csomó tracking cookie-t. Ezután az ideiglenes Internet fájlokat töröltem és az előzmények tárolását lecsökkentettem 1 napra. Hirtelen felszabadult 1,5 GB hely... (40GB-s vinyó) Megpróbáltam lemeztöredezettségmentesítést is csinálni, de nem engedte, mondván: "ütemezve van"

    Kérdések:
    1, miért fut a "chkdsk" a win betöltése előtt?
    2, hol van ütemezve, hogy ki tudjam szedni?
    3, 48 folyamt fut egyszerre a feladatkezelő szerint. Honnét lehet megállapítani, hogy melyik kell, és melyik fölösleges (nem a legtáposabb gép: 2,4 Ghz proci 240Mb ram), hogy ne foglalja a rendszert?

    Válaszaitokat előreis köszönöm!
  • toto2700
    #21007
    A megoldás az viszont nem volt egyszerű.

    1. a crack nem volt elég friss. ezért kellett egy frissebb.

    2. a megoldást végül is egy külföldi forumban találtam meg. Ki kell kapcsolni az automatikus frissítést.

    3. át kell nevezni a C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\ könyvtárat pl. C:\WINDOWS\SoftwareDistribution.bak\-ra, hogy legyen biztonsági mentés. Mivel ezt nem engedte a Windows, ezért újra kellett indítani a gépet. Utána már engedte. Vagy csökkentet üzemmódban, akkor biztos engedi. Azért ódzkodtam ennek a könyvtárnak a törlésétől, mert korábban azt olvastam, hogy ezt a könyvárat nem szabad törölni. Kiderült, hogy ez nem igaz. Ha kitörlöd, akkor a Windows újra létrehozza, de már egy új, tiszta, minden szeméttől mentesen. Ugyanis ebbe a könyvtárba tölti le a frissítéseket - ami ott is marad és egyre csak hízik.

    4. aztán volt még egy C:\WINDOWS\kb905474\ könyvtár azt is törölni kellett.

    5. régi crack leszed. új fel.

    6. automatikus frissítés bekapcs.
  • toto2700
    #21006
    most az egyszer egyszerűbb lett volna rendszer-visszaállítással, de végül is most sem volt rá szükség.
  • user2009
    #21005
    én is rögtön ki szoktam kapcsolnai, csak a helyet veszi el, meg a teljesítményt. bár, volt már rá példa, hogy utáltam magam 1 napig, mert nagyon kellett volna a rendszer-visszaállítás amúgy, mi volt a megoldás? leírhatnád, ha esetleg másnak is lenne ilyen problémája...
  • toto2700
    #21004
    sikerült megoldani. köszi.
  • Noodlee
    #21003
    Amúgy nekem is "biztonsági másolat" XP-m van, de nálam soha nincs gond a frissítésekkel, mindent bekajál. Hitelesítve van, meg minden nyavaja, amit csak akart :)
  • Noodlee
    #21002
    Akkor most sikerült megoldani, vagy csak udvariasan megköszönted, hogy foglalkoztam a témával? :)
  • toto2700
    #21001
    köszi szépen. nem mintha nem legális szoftver párti lennék. Van egy legális Vistám, de nem veszi be a gyomrom a Vistát. Amíg nem muszáj váltani, marad ez a helyzet.
  • janihunk
    #21000
    Nemtom én mindig engedélyezésre megyek vagy kihagyásra.
  • Noodlee
    #20999
    Esetleg ezt
  • Noodlee
    #20998
    Nézd meg ezt, hátha
  • Cat 02 #20997
    Clean-re nyomta, és megy minden tovább.
  • toto2700
    #20996
    ez a baj azt nem tudok, ki van kapcsolva.
  • Evin
    #20995
    És ha törlést nyomsz, akkor sincs semmi, nem? Mármint, nem lesz belőle gond.
  • user2009
    #20994
    próbálj meg egy rendszervisszaállítást