25353
Whistler - Windows XP
  • Zsolt01
    #21113
    Csak az 1 Gigás Ram bent és lassabb mint a volt 2 db. 256 ! ?
  • Zsolt01
    #21112
    Hát, ha a C-t leformáztad ahol a Win7 volt és Kék halálok, akkor Én Hardver / eszköz hibára gondolnák.

  • matyi0323
    #21111
    Csak az 1gb-t használom, a másik 2-t kivettem. Ha cserélgettem, akkor se látta, csak egyszer sipolt és nem kapcsolt be..
    Csak azt nem értem, hogy miért lassabb, jó csak 667-s de akkor is több..^^
  • Zsolt01
    #21110
    Hát jobban jársz, ha kiveszed a 2 db 256 -ot és csak az 1 gigást használod.

    Asszem Ram időzítések eltérőek a 256 és az 1 gigás között ezért lassabb ...
    Esetleg a Ram foglalatok / Ram -ok cserélgetését próbálgathatod, hogy mindegyiket lássa (1,5 G).

    De Én továbbra is azt tanácsolom, hogy csak az 1 Giga Ram-ot használd.
  • matyi0323
    #21109
    Egy asrock IV8237s-10 típusú alaplapom van. 4 slot van memonak..nem hinném, hogy max. 1GB ( de lehet )
    Meg még előbb nem írtam,de így az 1Gb rammal szerintem még lassabb a gép, mint 512mb-val.^^
  • toto2700
    #21108
    szerintem meg azért mert az alaplap csak max. 1Gb-ot támogat. A 32bit-es Xp max. 4gb-os memóriát támogat (beleértve az összes memóriát így pl. a videomemóriát is.) Milyen alaplapod van?
  • matyi0323
    #21107
    A monitor: Nekem is volt ugyan ez 2 éve kb. Nem lehet kicserélni a monitorba a kábelt? Nekem csak annyi volt a baj, hogy meg volt törve.. Ha nem cserélhetős akkor is egy ügyesebb müszakis ember cserél rajta egy véget:D:D ( már csináltak ismerősömnek )
  • TaRka0107
    #21106
    Szevasztok! Olyan problémám van hogy Win7et tettem fel! Nem igazán vált be nálam és újraszeretném tenni az XP-t. Bebootolom az XP lemezt bejön h windows telepítése kék képernyővel és tölti be a fájlokat alul! Menne tovább és kijön egy kékhalál! A windows leállt mert a windows károsodását okozhatja..... meg végezzek vírus ellenörzést.... meg indítsak el valami CHDSK programot/F!! Ilyesmit ír ki!!És a formázásig nem jutok el!! Haver hozott olyan XP-t amivel letudtuk formázni mert ott ki lehetett választani azonnal! De akkor is ezt írta ki!! Pls segítsetek!
  • matyi0323
    #21105
    Hali. Csak félig-meddig tartozik ide, dehát...
    Tehát eddig volt 2x256mb( még vagy 6 évvel ezelőtt vettem a gépet, ezért nem röhögnmi^^ ) ram most lett hozzá még 1GB. Akkor ennek így 1.5GB kellene lenni, nem?? De csak max 1GB lát ha berakom a 3 memoriát. Ismerőst kérdeztem és szerinte azért van mert az XP csak 32 bit-es. ( Valami ilyesmit mondott:D:D ) Ilyen van? A memóriával nem hinném, hogy baj lenne, mert külön-külön megy mind, csak nem adja össze őket. Haver szerint rakjak fel egy 64-bits XP-t és attól megoldódik. Szerintetek? Vagy valami tanács??!! Köszi!!
  • balcsi70
    #21104
    Ez mondjuk azt jelenti,ha valami ki lett törölve a Windows-bol akkor ö ezt mind visszarakja? (tehát kijavítja) ? köszi.
  • Zsolt01
    #21103
    Én a Javítást így szoktam, ha gondom van ...

    Behelyezed a Windows XP telepítő lemezt.
    Elindítod hogy kezdje betölteni...
    Majd megvárod míg a különféle eszköz kezelőket betölti. Ezután lesz egy fekete kepeernyő bal felső sarkban egy kurzor világossal 1-2 másodpercig.
    Majd után ismét a szokásos kék képernyő, alul pedig hogy Javítás...
    Megnyomod a J billentyűt.
    Kéri a bill típust, de pár másod perc utána alapból magyart adja...
    Kéri hogy meik Windows -t akarod javítani...
    Itt megadod a felsorolásból annak a számát, majd enter, alapértelmezetten az 1-es.
    Utána kéri a rendszergazda jelszót. Ha van akkor beírod, ha nincs simán entert nyomsz.
    3 téves jelszó után restart...
    Ha ezzel meg vagy akkor jöhet a varázsszó
    Ami nem más min: CHKDSK /R
    Ezt a parancsot beírod és lefuttatod...
    Ha végzet: EXIT
  • Zsolt01
    #21102
    Csak tippelek:
    Xp telepítő cd-ről indítva a gép és Javítás.
  • RATCUSTOM
    #21101
    Sziasztok!
    Lenne egy "kis" problémám, a gépemet nem tudom bekapcsolni, mert a gyári xp "Üdvözöljük" képernyő (vagyis mivel nálam 2 felhasználó van, a felhasználóválasztás képernyő) helyett beraktam egy másikat amit themexp.org-ról töltöttem le és mikor betöltené, hibát ír ki (Windows Installer could not be started)
    Hogy tudnám megoldani ezt a problémát, adatvesztés nélkül? Mondjuk a korlátozott felhasználót törölhetem, az nem lényeges, mert lehet, hogy ebben a skinben nem volt felhasználóválasztás képernyő, csak síma üdvözlő (csak erre tudok gondolni)
    Tehát a gépen nem tudok semmit csinálni...
    Csökkentett módban is ugyanígy indul :/
    Gondolom egy rendszervisszaállítás megoldaná, de ha nem tudom elindítani a gépet akkor hogy csináljam?
    Légyszi segítsetek! Előre is köszönöm!
  • CrazyCharlie
    #21100
    Tegnap óta makrancoskodik a Live Messengerem. Szépen bejelentkezik, be is tölti, de ha rákattintok egyből "A program nem válaszol"! Akkor lelővöm, újraindítom és ugyanaz.
    Tudja valaki miért van ez/hogy lehet helyrehozni? (esetleg a Service Pack 3 a ludas?)

    A másik kérdésem lehet picit off: néhány napja nem kapcsolt be a monitorom. Illetve ment, csak képet nem adott...az állapotjelzője jó 5 másodperces periódusokban kialudt, majd újra világított. Kicsit csesztettem a videokártya vezetékét és rendben lett. Tegnap nem volt vele gond (2X kapcsoltam be), ma újra ezt csinálta.
    Van valakinek ötlete, hogy miért csinálja?
  • Zsolt01
    #21099
    #21092 -re máshol kaptam rá megerősítő választ, amit Én is gondolok róla:

    "A videókártya által lefoglalt memória nem oszt, nem szoroz, az XP 512 MB RAM felett már nem nagyon gyorsul tovább. Egy 7200 RPM-es merevlemez viszont tényleg segíthet."

    (#21092 -es kérdésemre csak megerősítő választ szerettem volna, hogy jól gondolom-e a dolgot.)
  • Zsolt01
    #21098
    Fórumok nem azért vannak, "hogy megosszuk egymás gondolatait".
    Én csak reagáltam rá.

    Mi ezzel a problémád ?
  • xNoodlex
    #21097
    Miért vitatod, amit mondott? Ő csak adott egy tippet..
  • Zsolt01
    #21096
    Én azt nagyon jól tudom, hogy a friss Xp gyorsabb. ("pici" tapasztalatom van ... )

    RAM-okon nem akar változtatni szerintem kb. fél éve cserélte le a régi 512-esét, mert hibás volt, 2 db. új 512-re (1 G Ram)

    1 G Ram még játékokra is elég nekem pl., nem az újakra, de Én elvagyok így is most.
  • Evin
    #21095
    Az adatmozgatásban részt vevő bármely alkatrész gyorsíthat a gépen, ez nem vitás. De a vinyó cseréje azért többe kerül, mint plusz 1G memória.
    Egyébként ha friss Win-t raksz fel, már attól gyorsabb lesz.
  • Zsolt01
    #21094
    Hát azért a HDD is számít.
    Én annó mikor a 2 megás 5400rpm HDD -ről váltottam 8 megás 7200 RPM, villám gyors lett az XP-m (sima XP sp nélküli volt annó).
  • Evin
    #21093
    Ha azt akarja, hogy gyorsabb legyen a gép, de ilyen alap dolgokra kell, mint amit írtál, akkor inkább nagyobb proci, több memória.
  • Zsolt01
    #21092
    Sziasztok.

    (nem pont ide tartozik, de)

    Ismerős gépe:
    Alaplap: ASRock P4VM800, (CPU 2,8 körül van asszem) 2x512 Ram, integrált videokártya saját memória nélkül, így a Ram-okból vesz el (VIA/S3G asszem), 120 gigás HDD 2 megás (5400rpm asszem).

    Kicsit költene rá, hogy "gyorsabb legyen".

    Szerintetek mit érdemesebb egy normális (AGP) videokártyát (GF 6200 256MB DDR2 kb.)!
    Vagy egy gyorsabb HDD-t, (120-160 gigás) 8 megás 7200 RPM, Én erre szavaznák.
    (Csak megígértem ismerősnek, hogy rákérdezek még a neten.)
    Nem játékra, csak internetezésre, szövegszerkesztésre, kis nyomtatásra van használva.

    Köszi előre is a válaszokat.
  • xNoodlex
    #21091
    És meg is oldotta. Köszi!!
  • LoDMaSt
    #21090
    Az nemhiszem, h gond lehetett, mert ha a first boot device-ot nem találja, auto a secondről próbál bootolni. Nincs más 5 letem, mint alaplapi elem ki/be.
  • xNoodlex
    #21089
    Ja és bocs az offért, de kevés az aktív topik, ahol választ is várhatok..
  • xNoodlex
    #21088
    Átmentem ismerősömhöz, mert mondta hogy bekapcsolásnál hibát ír ki a gépe. Megnéztem biosban és a floppy volt beállítva first boot devicenak, gondoltam ez a probléma (most meg nem mondom mi volt a hibaüzenet, de ilyesmi problémára utalt) ezért átállítottam HDD-t az elsőnek. Utána restart és kész, hulla az egész. A monitornak egyáltalán nem küld jelet és még az a pc hang csippanás sincs, egyszerűen áll az egész. Lehet, hogy ettől romlott el?!
  • toto2700
    #21087
    wzc? (windows zero configuration)
  • Örm
    #21086
    Ezt ismerem. Nekem olyan program kellene amivel fel is lehete csatlakozni a saját hálózatomra.
  • toto2700
    #21085
    Ezzel meg tudod keresni őket, de felcsatlakozni, azt nem.Netstumbler
  • Örm
    #21084
    Hello!
    Olyan programot tudnátok ajánlani amivel a környező wifi-s hálózatokat tudom megjeleníteni és a saját hálózatomra felcsatlakozni?
  • xNoodlex
    #21083
    Ez kell neked.
  • Marvi
    #21082
    jaja...én is ezen aszalok. Foggalmam sincs mi lehet. A vírusírtók sem jeleztek. Se avast! se Comodo. Sőt spyware terminator-t is futtatam. Na mind1, asszem ebből megin format c: lesz...azért kösz:)
  • user2009
    #21081
    esetleg próbáld meg a feladatkezelőből, vagy egy részletes keresőből kideríteni, hogy ez a sample.exe honnan fut, és ha nem marad más, csökkentett módban tötöld ki manuálisan. nem találkoztam még sample.exe-vel, így gondolom, nem a windows része, azt valami program tehette fel.
  • Marvi
    #21080
    Az msconfigot már probáltam magamtól is de ott nem tanátam semmit. A progit amit kütté azt is felraktam és az sem talált semmit. Szal a probléma még él. valami más lehetőség esetleg?
  • user2009
    #21079
    a rendszervisszaállítás azért segített, mert egy korábbi -még nem fertőzött- állapotra állította vissza a commander fájljait. ha minden igaz, letöltöttél valamiféle crack-es/hack-es commander-t, amit telepítettél. ha nem igaz minden, akkor idő közben kaptál be valamit. ellenben, az uninstall helyetti mappa törlés erősen elkerülendő, mert ezzel a lépéssel a registry, és egyéb bejegyzéseket mind a windows-ban hagyod, és, ha abban van a probléma, adtál a sz..... egy pofont. ha nem megy az uninstall a windows-ossal, próbáld meg a lentebb említett szoftverek valamelyikét.
  • Zan
    #21078
    Na!Egy rendszervisszaállítással megoldottam a dolgot,érdekes...felettébb érdekes...!

    De azért ha esetleg valaki tudja,hogy mi volt a kínja,akkor írja már le...én még ilyet soha nem láttam..:S!
  • Zan
    #21077
    Nos,lefuttattam a spyware scant,talált objecteket,amiket le is töröltettem vele,aztán egy Ad-Aware is lement,az is talált egy két cuccot,amit le is törölt az is.De a probléma még mindig fent áll.
    Valaki meg tudná mondani,hogy a renszer partíción hol találom meg azt a mappát,amiben az összes program uninstallja van?Mármint azt a mappát keresem,ami azért felelős,hogy a programok hozzáadása/törlésében láthassam a programot.Bocsi az értetlen leírásért,de ennél érthetőbben jelen pill nem tudom jobban megfogalmazni:)!
  • Zan
    #21076
    Sziasztok!

    Ma reggel bekapcsoltam a gépet,be akarok lépni a total commanderbe,erre az explorer.exe egy pillanatra bezár(eltűnnek az ikonok meg a tálca is) majd ujra indul,de a commander nem indul el.Gondoltam,biztos a parancsikon elszaródott,megpróbálom sajátgépből,erre ugyan ezt csinálja...!Uninstallálni nem tudom,mert a programok hozzáadása/törláse menüből is,ha rányomok,hogy uninstall,ugyan így kilép..:D!Hát e amúgy nagyon bosszantó tud ám lenni.Na,akkor gondoltam,mindegy,bent marad a listán,de letörlöm simán a könyvtárat.Ok,megvan,leszedek egy 7.akárhanyas verziót,rányomok az exe-re,ugyan így kilép a köcsög...!

    Most már valami virusra/spyware-re gyanakodom,ugyhogy most scannel a Superantispyware-om,meg egy ad-aware-t is nyomni fogok neki...!

    Valaki találkozott már hasonló problémával;esetleg ha igen és ge tudta valahogy oldani,legyen szíves és írja le a gyógymódot!Nagyon hálás lennék érte...
  • argos
    #21075
    Sziasztok! A Malwarebytes Anti-Malware 1.36 kitörölte és azóta nem jelentkezett!Köszi toto2700:)és neked is USER2009:) üDV!
  • user2009
    #21074
    Link tölts - telepíts - tisztíts... és láss csodát (egyébként start menü - futtatás - msconfig, ott autómatikus indítás, és ki tudod venni ezt a dolgot, de 90%-ban felesleges, mert visszaáll)