181775
  • Magnum PI
    #178244
    #178240

    Én azt hittem az 5mp-et még egy korábbi incidens miatt kapta mikor Hamiltont letolta a pályáról. Á mindegy, nem tudtam már követni sem hogy mi történik :)
    Utoljára szerkesztette: Magnum PI, 2021.12.07. 12:35:14
  • maffioso
    #178243
    (válasz gomb szar megint?)
    178240:
    https://www.youtube.com/watch?v=oMsJv39_7Fc
    Itt is ugyanezt mondják, de az F2-ben mégis büntettek miatta.
  • lac coo
    #178242
    Jeddaban meg sem lett hajtva a merci, talan csak mkkor serult lett, utana tekertek ra....Vegug kergettek Max ot a palyan a crm az volt, higy a gzmija jullara kopik ws kikwrulik... Ham szemmel lathatoan tart, higy Ver szandekosan utkozni akar, inkabb rajtpoziciot enged az elso kanyarban nyugdijas fektavval.
  • HuHam
    #178241
    Rég nem jártam erre. Amit látok az, hogy Verstappen egyre több kritikát kap. egyre több embertől. Amit persze egyesek inkább HamiltonFan eszetlenségnek neveznek. Ugyanazok, akik újra és újra jönnek olyasmivel hogy 'sose büntetik' - talán kevesebbet kellene járni a versenyközvetítés közben a bár felé :-) Vagy felvenni a versenyt és megnézni alaposan. Letölteni is lehet, valami 6-8 nyelvű hanggal.
    Példa: https://f1carreras.activo.mx/t8-carrera-ronda-03-portugal-2021

    Az M4 közvetítések elég jók, a kommentátorok is értenek eléggé hozzá, bár néha mint ha nem látnák a nyilvánvalót. Nem hallottam olyat hogy a Mercedes alacsonyabb leszorító erővel ment a Dzsiddai versenyen, pedig mi más magyarázza az első szektoros lemaradást, aztán a gyors utolérést az egyenesebb 2-3 ban ? Sajna, nemigen volt alkalom felbecsülni mennyire is lehet itt előzni, a sok V(SC) és leszorítás meg hasonló miatt. Nálam az messze nem az év versenye.

    Amúgy, amikor Max elkezdte azt az utolsót a kvalin, ez első kanyrban is millimétereken múlt. Mondtam is hogy itt fallal való koccanás lesz vsz. Igen, nagyon jól tud a határon menni. De ez most túl a határon volt. És sem ember, sem autó az úton nem annyira precíz. Lehet hogy teljesen úgy fékezett mint azelőtt, de a pálya állapota változott egy nagyon picit, és az elég volt.
  • lac coo
    #178240
    Igazabol elonyt kell visszasbi, nem poziciot... Ha 5 mp elony, atvagja , majd ugy adja vissza hogy lesz 3 tized az akkor nem teljesult elony visszaadas, jogosulatlan elonyszerzes.
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.12.07. 11:34:26
  • barcalaci84
    #178239
    Miután Verstappen visszaelőzott rögtön jött az 5mp büntetés ...Én ezt úgy értelmeztem h a versenybírák úgy ítélték meg h ez nem volt megfelelő poziciovisszaadas és ezért kiosztották a büntetést...
    Aztán Hornerwk elfelejtettek szólni h már felesleges harmadjára is próbálkozni a visszaadassal ,mert már megkapta a buntit :)
  • b-type
    #178238
    Akkor volt, és elvileg a mostani mozgás is megfelelt ennek, amikor Verstappen visszaadta a poziciót és rögtön még a kanyar féktávján visszabújt az ez volt.
    Egyébként meg ha DRS vonal előtt visszaadja a pozíciót, akkor a visszafordító feloldja a szabályt, és nyugodtan támadhatott volna az egyenesben.
    De az hogy érvényben van-e még, azt nem tudom.
  • Magnum PI
    #178237
    "Spa után iktatták be hogy pozíció visszadás után egy kanyart kell várni az újbóli támadással."

    Tuti van ilyen szabály? Mert ha igen akkor, fura hogy pont erre nem osztottak most büntit.
  • Malibutomi
    #178236
    Nincs szabalyok szelleme csak"kocsoghemiltonhajramaxkiralyvagy"

    Azok az emberek akik Maxra azt mondjak hogy igy kell ezt tokos gyerek, Braziliaban is eltettek hogy milyen jol kiszoritotta Hamiltont, esdemerszabalyos hat nincs bunti...most hirtelen Hamilton teljesen szabalyos elso kanyaros kiterelesen fel vannak haborodva mert hat szegeny Max amiatt vagta le a kanyart es kerult elore hat miaz hogy buntetest kap.

    De egyebkent nagyon szomoru hogy a legtobb ember aki ,szemetFIA-zik, meg kocsogmercizik meg a szabalyokat sem ismeri. Megy a hiszti hogy miert nem kapott Hamilton buntetest mert lemaradt a felvezetokoron Maxtol, vagy Bottas a a boxba menet. Egyik sem volt szep, jatszmazas volt, de szabalyt nem szegtek vele.

    Lehet sajnalni Maxot hogy mindenert ot buntetik vagy latni hogy epp ideje volt, mert abbol pl kezdett rendszert csinalni hogy belso iven bebombaz esz nelkul ugy, hogy eselye nincs elfordulni aztan felteszi a kezet hogy hat en voltam elorebb...meg egy versenyen ket kanyarlevagasos elonyszerzes....


    Az utkozeses buntetes szerintem baromsag volt viszont...hagyni kellett volna a fenebe, egyikuk sem esett ki az autok nem serultek, nem ertettek meg egymast vagy ravaszkodtak tokmindegy.
    Illetveva legtisztabb az lett volna ha Masi kimondja hogy elbasztuk nem szoltunk a mercinek idoben, de hat arra varhatunk ugye.
  • lac coo
    #178235
    Olyan nincs, hogy nem Hamilton a hibas, vagy csak siman jobb....;)
  • b-type
    #178234
    Annak idején többekkel vitáztam arról hogy Hamilton nem érdemelte meg a 25 másodperces büntetést, mert a pozíció visszaadása után rögtön kifékezte Kimi-t Spa-ban.
    Nem volt oylan szabály ami szerint megbüntethették volna, Spa után iktatták be hogy pozíció visszadás után egy kanyart kell várni az újbóli támadással.
    Mégis az volt a vélemény hogy de igen jogosan büntették mert milyen dolog, és szegény Kimi...
    Most meg azon megy a vita hogy miért ne támadhatna vissza DRS segítségével Verstappen, jól behúzza a csőbe Hamilton-t, erre bíztatta a csapata is hogy okosba csinálja..majd amikor nem jött össze akkor beletapos a fékbe úgy hogy tudja ott van mögötte a másik.
    ...és mi a közhangulat?
    Hamilton a hibás,
    Eszem-fszom megáll, hogy ez befér. ... az jogos volt mert hát a szabályok szelleme....azt hol van most a szabályok szelleme mi??!
  • lac coo
    #178233
    A szabályok, biztonság jó, ehhez csak két pariban lévő autó kellett és két ultragyors pilóta... ennyi a show, nincs nagy titok ! :)
  • maffioso
    #178232
    Uh. Nagyon egyetértek.
  • Palinko
    #178231
    Alapjában véve azt ugye sokan mondják hogy jaj szegény Hamilton biztos azt gondolta hogy megint rendes vagy virtuális biztonsági autós fázis, vagy sárga zászló vagy akármi van. Azoknak van igaza szerintem akik azt mondják hogy miért nem ment el ha semmilyen jelzés nem tiltotta, viszont azt senki sem hozza fel hogy mi van ha tényleg sárga zászló lett volna és elmegy? Szerintem az elég erős alap a védekezésre hogy sehol nem volt ez kijelezve pályabírók, technika hibájából versenyzőt nem szoktak megbüntetni, legrosszabb esetben esetleg visszaengedi Verstappent vagy megoldják. Teljesen egyértelmű számomra is hogy ott nem akart előzni mert félt hogy DRS-el már esetleg van esélye a RedBullnak tartani a végsebességet azt nem tud még az űrgéppel sem egy egyenesben megnyugtató előnyt kiautózni. Innentől meg primadonnáskodás, lassabb a másik, előbb balról, aztán már mindkét oldalról kikerülhette volna, akár meg is lepi úgy hogy Verstappen nem reagálja le jól és kész. Ehelyett meg lassítgat utána és hát pont itt akarod átadni az előnyt? Brühühü.

    A másik ami érdekes hogy elég sűrűn találkozok olyan véleménnyel hogy áh ez nem F1, bezzeg Senna meg Prost, meg Hunt meg Lauda stb azok voltak a nagy párharcok akkor volt még jó az F1 stb. Nem mondom hogy ugyanazoktól az emberektől, de most meg eléggé az a közhangulat hogy miért nem így engedte el, miért nem úgy, jó hogy már nem állt félre és kért bocsánatot, miért nem egyik kezében a szabálykönyvvel vezetett még másikban a bocsánatkérő cetliket töltötte stb. Ilyen a versenyzés, lehet az elmúlt évek alatt elszoktunk tőle, de ebben a szezonban tényleg izgalmas volt. Bevallom szerintem az elmúlt 6 évben nem néztem 3-4 futamnál többet mert annyira hidegen hagyott a vonatozás, szerencsére a hírek azért eljutottak hozzám is és Monacotol fogva követem az eseményeket és kövezzetek meg de nekem tetszik amit látok! Régen megnézted a rajtot és kb mehettél a dolgodra, vagy még azt sem kellett lehetett tudni ki lesz a befutó. Ez a szezon meg olyan hogy egy pohár vízért nem tudtam rendesen kimenni a konyhába pedig a nappali mellett van mert hallom a TV-n hogy esemény van és nem akarok lemaradni. Régen ehhez képest volt hogy megnéztem a rajtot simán meg is főztem azt a végére beültem megkajáltam meg konstatáltam hogy hát szokásos.

    Nem azt mondom hogy a sportszerűtlenséget propagálni kéne, vagy ütközéseket szeretnék látni minden versenyen pláne örülök hogy az F1 biztonsági rendszerei már olyanok hogy a roncsból is épen szállnak ki a versenyzők, nem szeretnék személyi sérülést látni semmiképpen. Viszont az is biztos hogy túl van azért szabályozva és ha választani kell ez között, vagy az elmúlt évek vonatozása között akkor inkább legyen már ez, mert ilyen szezonnal rajongókat lehet szerezni ami meg volt még azzal is megutáltatta a sportot aki egyébként rajongva, imádta, kommentálta a tv-ben stb.
  • AnuluWork #178230
    #178220

    Óh, kis szerencsétlen Hamilton! X körön át lohol Verstappen seggében, majd amikor az lelassít, hogy elengedje, lelassít ő is, ahelyett, hogy elmenjen mellette, majd játssza az ártatlan kis Józsikát, miközben csak azért lassított le, nehogy már a vonal előtt kellejen visszavennie az első helyet! Ne hívjuk már autóversenyzőnek, hanem csak egy kis rinyáló BLM aktivistának. Köszi!
    Egyébként meg volt itt pár lassítás még a Vettel-Alonso, Hakkinen-Schumacher, és egyéb ERAban is. Nem újdonság ez! Hogy lehet szarul is csinálni egy előzést, arra a legjobb példa Vettel és Webber, akik nem egyszer rohantak már bele egymás seggébe, és Rosberg-Hamilton esetében is voltak necces pillanatok pár hasonló egymás seggébe menéssel!
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.12.06. 22:29:12
  • lac coo
    #178229
    Idén kivezetésért nem jár bünti, úgy tűnik, eddig senk inem kapott ... :) Úgy látszik ez már idéntöl sportszerűnek számít :)
  • Magnum PI
    #178228
    #178226

    Ez amúgy tényleg így van és elég egyértelmű. Pályán kívül nem lehet előzni. Ott rögtön vissza kellett volna adnia a pozit és hisztizni mint Hamilton szokott, hogy OMG le lettem szorítva. És akkor lehet Hamilton kapott volna esetleg valami büntit (nem hiszem).

    Utoljára szerkesztette: Magnum PI, 2021.12.06. 22:01:01
  • desigo
    #178227
    Ők is elmondják,hogy Hamilton egész évben az összes zűrös helyzetet megússza.Mindig jól jön ki neki minden...


    Utoljára szerkesztette: desigo, 2021.12.06. 21:40:16
  • Malibutomi
    #178226
    Az tok vicces hogy vannak forumokon akik azt mondjak hogy de mer Verstappen azert vagta le a kanyart mert Hamilton kivezette. Elonyt akkor sem szerezhet vele.

    Nem is ertem hogy gondoljak ezt emberek. Braziliaban ugyanilyen S kanyar van a celegyenes vegen (csak nagyobb) Ott a rajtnel Verstappen ugyanigy kivezette Bottast legutobb.....ha ott Bottas tokon paszulyon at levagja a kettes kanyarig es Verstappen ele jon vissza akkor ugyanezek az egyenek mar a veret kivantak volna.

  • adam46
    #178225
    #178219
    Szegény Merci, csak úgy mellékesen egy ennyire dominás csapatot sem hagytak ennyi ideig dominálni, mint a Mercit... :D
  • sure
    #178224
    Így legyen most is, ha tényleg egyértelmű a szándékosság!
    Azért még reménykedem, hogy nem kiütéssel fog győzni akár egyik, akár a másik.

    Ha mondjuk Bottas kikuglizná Maxot és ráhúzzák a szándékosságot, olyankor mi lenne? Bottast diszkvalifikálják visszamenőleg, vagy a komplett Mercit?
    De nem is kell szándékosság, csak elbottassza. Mit tudnak vele tenni?

    Azért finghatna még egy utolsót a liftbe, hogy megnyerné az uccsót:)
    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.12.06. 19:46:03
  • HTS s3rg1nh00
    #178223
    #178216
    itt senki nem tudott volna megállni,Norris annyira közel van,hogy zéró leszorítóerő van az első szárnyon (lásd:Baku Verstappen vs Ricciardo) +Norris korán fékez+csúszós aszfalt.egy másik kimenetel lett volna,ha Bottas még jóval korábban fékez,de akkor őt öklelik fel hátulról.
  • PacsutaTibi
    #178222
    #178214

    1997. Shumit kizárták az egész bajnokságból, mert Jerezben ráhúzott Villeneuve-re. Ráadásul ő esett ki, Villeneuve célba ért és bajnok lett.
  • lac coo
    #178221
    Amúgy a házmestert Marko végül rohan ta bizonyítékokkal óvn ia hátsó szárnyat, vagy csak simá nnem jött be a blöff ? :D
  • lac coo
    #178220
    Nekem az marad meg, hogy kb az egyetlen büntető fékezést amit láttam ebben az évszázadban ,a kis hülyegyerek csinálta ! :DD Legalja , ne nevezzük már autóversenyzőnek, köszi !!! ....
  • b-type
    #178219
    #178218
    eleve az egész idei szezon azért jöhetett létre mert beszpatták a Mercedes-t (+Aston), még mindig komolyan ledöbbent, és szívesen elbveszélgeténk azzal aki hajlandó ezt kévsielni, hogy hogyan gondolhatják emberek azt komolyan hogy egy olyan szezonban ahol 2 darab token értékben fejleszthetsz, ott a Red Bull lefejleszti a Mercedes-t..mi az a terület ahol egy olyan autót ami 2020-ban 17 futamból 13-t megnyert, lefejleszt az akkori 250pontos hátrányból és 2 darab győzelmet behúzó Red Bull...

  • AnuluWork #178218
    Ennyi. Kb. ennyivel fogják megnyerni a konstruktőrit és az egyénit is a Merci és Hamilton, a Ringet meg majd elfelejti nekik mindenki, csak az marad majd meg, hogy milyen genya volt Verstappen Hamiltonnal Monzában és pofátlan a hétvégén. Az, hogy Silverstone előtt 33 pont előnye volt, baromira nem számít majd.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.12.06. 18:16:52
  • Master91
    #178217
    pozíciót átadta?
  • desigo
    #178216
    Fél pontokért megy az aggódás de amikor ez a retek egy kanyart nem bírt bevenni akkor nem volt nagy a Merci fanok szája

  • Ingy2
    #178215
    Ekkor kapta meg az 5mps korábbi büntit, sztem nem akarták kiosztani de amikor látták a manővert ment a piros gomb.
  • sure
    #178214
    Utólag már nem fogják, és ne is tegyék, de pl. milyen retorziót tudnak alkalmazni ellene, ha az utolsó versenyen kiteszi mindkettőjüket? Visszamenőleg nem vehetnek el tőle pontokat, rajthelybüntivel vagy eltiltással indítja a jövő szezont? Szerintem akár egy 3 versenyes eltiltást is bevállalna a VB-címért cserébe.
  • lac coo
    #178213
    Kis erdekesseg :

    Mikor Ver elengedte majd visszaelozte Hamilton nem vart egy kanyart sem, igy szabalytalan volt...
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.12.06. 17:18:43
  • lac coo
    #178212
    Amugy azt vettem eszre tegnap, Hamilton inkabb elengedi a rajt helyet Max elotr, mert szamol vele, hogy szandekosan utkozni akar... Ugy van vele, tempobol megeszi.
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.12.06. 16:49:12
  • b-type
    #178211
    #178209
    Mit is akarsz te rajtam számonkérni? Akkor amikor ezt a véleményemet megfogalmaztam akkor nyilván alapos okom volt rá, érveltem is mellette.
    ...és most azt akarod hogy rajtam számonkérni hogy nem vagyok jós vagy mi?
    Mit akarsz?!
  • lac coo
    #178210
    A PH topikot hagyjuk is ,teatyaisten.... :)
  • ToxiMaxi
    #178209
    Inkább arról mesélj, hogy Bottas/ Perez összevetésben, miért is jobb Perez? Tudod, amit annyira bizonygattál...
    Bottas hozta a dobogót, VSC alatt meg feltartotta Verstappent, hogy meglegyen az idő a dupla kerékcserére (amit mellékesen nem is vizsgáltak, biztos szabályos, ha a Merci csinálja). Perez hol is volt közben? Ja, hogy megint nem sikerült neki jó helyre kvaliznia magát.
  • b-type
    #178208
    jaja én is szívesen veszem a normális arcokat, akik nem csak személyeskedni tudnak.
  • adam46
    #178207
    SG az új Hamilton fanok gyülekezőhelye, kár, hogy az oldal látogatottság kb Hamilton támogatottságával egyenlő. :D
    Utoljára szerkesztette: adam46, 2021.12.06. 15:56:36
  • ToxiMaxi
    #178206
    Mi van itt te jó ég, még Malibutomi is megjelent :D. PH topic kidobta a Hamilton fanboyokat, sebaj tibi atya majd gondotokat viseli :D :D :D
  • maffioso
    #178205
    Az a baj az egésszel, hogy ha ezért Verstappent eltíltással büntetik, akkor Hamiltonnak elég komoly lajstromán lehetne végigmenni retorzióval. Kettős mércével ilyen nem tud működni.