181790
  • Palinko
    #178300
  • desigo
    #178299
    #178294
    Brutál jó összegző videó csak kimaradt belőle ahogy a csicska Bottas elvette Max VB első helyét
  • lac coo
    #178297
    Max-al swzmeben fel kell kötn ia gatány, nem vitatopm. De ha önmagukhoz méred az eddig 2-es számú RB pilótákat, azért látszik a gond rendesen ....
    Nehezebb , vagy könnyeb , szubjektiv, kinek mi.... akinek nehezebb annak nehezebb, Ver-nek úgy látszik könnyebb...Nem első és nem utlsó hogy egy autó gyökkettőre lassít egy amúgy gyors pilótát....
  • sure
    #178296
    Szerintem éppen ezért nem a Tauriból vagy másik F1-es autóból átülő, hanem egy teljesen újonc pilóta kéne, hogy legyen a következő versenyzőjük (sanszos, hogy ez előbb lesz Perez utódja, mint Maxé), akinek ez lenne "a" Forma-1-es autó fogalma, és nem azokkal az elvárásokkal indulna és nyomással menne, mint az eddigi csapattársak. Én nem hiszek abban, hogy az RB "nehezebben" vezethető lenne, mint bármelyik másik, szerintem akármilyen autóban VER csapattársának lenni ugyanilyen kihívás volna.
    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.12.10. 22:21:37
  • lac coo
    #178295
    a Redbullban eddig Max-ot kivéve minden pilóta maga alatt teljesített.... Nem lehet egy szokványos vas...
  • lac coo
    #178294
  • ToxiMaxi
    #178293
    #178211
    Már akkor is mondtam, hogy nincs igazad, én is érveltem mellette mégis erősködtél, mások is berakták, hogy volt egy időszak, amikor Russel a halálgyenge Williams-szel ugyanannyit hozott, mint Perez a mezőny egyik legjobb kocsijával. Legközelebb hallgas az okosabbra pubi ;P
  • sure
    #178292
    Sok-sok év kitartó munkájának szemölcse
  • desigo
    #178291
    Ferrari,hogy lehet idén ekkora gyenge csapat.Mi az oka?
    Tsunoda eddig jól teljesít
  • RatBaG #178290
  • mcmoha
    #178289
  • HuHam
    #178288
    Ez a kép (#178286) szörnyű . Különösen Max néz ki rosszul - az a barna flekk az orra mellett ...
    Úgy néz ki, hogy nem csak a sportfelügyelők pikkelnek rá, hanem a fényképészek is :-)
  • lac coo
    #178287
    Mindenkit nyugdíjaznak egyszer, ezzel semmi bajom nincs ....
  • RatBaG #178286
  • greenkawa
    #178285
    #178277
    Így néz ki, egy igazi kretén !
  • desigo
    #178284
    Sír a szád mert végre egy 24 éves srác nyugdíjazza a Merci nagy fölényét...
  • lac coo
    #178283
    Silver nálam egyértelmű 50-50 ....
  • Palinko
    #178282
    Érdekes hogy Senna szánt szándékkal lökte ki Prostot, de Hamilton Silverstoni PIT manővere meg 45% ban Verstappen hibája.
  • lac coo
    #178281
    Az elmult ket verseny, es számtalan "maxos" manőver utan ne lepodjunk mar meg, ha a legutolson sem fiog tisztan versenyezni...
  • desigo
    #178280
    Úgy érzem,hogy Ecclestone nem lesz ott a Merci év végi céges buliján
  • AnuluWork #178279
    "csúnyaság esetén kizárják az egész VB-ről (ezzel mondjuk csak Verstappen veszíthet)"

    Na, az biztos, hogy Hamilton fogják büntetni egy ütközés után, még akkor se, ha ő lenne a hibás! :)
  • AnuluWork #178278
    Bernie 1

    Bernie 2

    Bernie 3
  • RatBaG #178277
  • HuHam
    #178276
    Nem mindenki egyforma, nem egyformán követik a dolgokat, más értékeket becsülnek ... lehetne még sorolni.
    Az hogy ki hogy lett nullázva elég szubjektív. A Silverstoni eset tipikus 'enyém a pálya' eset . Max legalább 45% ban hibás érte. Viszont akkor volt valami 33 pont előnye, gondolta megéri reszkírozni - nem jött be. A Bottas eset meg - hagyjuk a hülyeséget, az ilyet nem lehet kiszámolni.
    Volt rengeteg VB cím elbukva technikai hiba és ütközés miatt is. E 2 eset semmi rendkívüli. Sokkal nyilvánvalóbb a Brazíiliai eset - a későn fékezés elterelő manőver volt, hogy héj - nem volt szándékos. Ha jól emlékszem, pont Hamiltonnak volt egy megcsúszása Brazil, 2019-ben, ami miatt neki is ment kicsit valakinek, és kapott is büntit. Hamilton viszont idén elkerülte az összeérést, mert az rizik, és Max volt pontelőnyben. Amire persze Max is számított, és maradt az élen.
    A problémák nem most kezdődtek. Verstappen cikázása felhúzta a cukrot jópár versenyzőnél, a bírák. versenyirányítás nemigen reagáltak.
    De szerintem a RB vezezése - Horner, Marko is hibásak nagy részben hogy a piszkos vezetés már szokásává vált. Na igen, Baku 2018. 100% nyilvánvaló kinek a hibája - se bünti, se csapatvezetás általi elmarasztalás (vsz. zárt ajtók mögött sem volt komolyabb valami). Maga Ricciardo később meg is mondta hogy ez volt az egyik döntő ok az RB elhagyására.

    Ami az utólagos pontlevonást illeti, ahhoz valami nagyon drasztikus és nyilvánvaló kell, pardon NYILVÁNVALÓ kell . Ha lesz egyáltalán pontja a záró versenyen. Utólag meg elvenni előbbi versenyekből ....
    És ott van még a SPA-i "győzelem" verseny nélkül, ami persze kimarad a Verstappen szurkolók "nothing but the truth, complete truth" argumenseiből .
    Lehet jönni a Sennai Prost kilökéssel - nem volt fair. Persze Senna szerint ami azelőtt volt nem volt az ... De nem hiszem hogy az akkori szabályok tehettek volna bármit. Aztán volt 1994, 1997 - kizárás - valami szabályváltozás is lehetett közben.
  • desigo
    #178275
    Michael Masinak csak egy a fontos,hogy dráma legyen a végén amiből pénz van.
    Szerintem ez úgy lesz,hogy Verstappen behúzza a győzelmet majd valamilyen kifogással büntetést kap ami PONTLEVONÁSSAL jár és így Hamiltoné lesz az idei VB.
  • lac coo
    #178274
    Igazabol en csodalom, hogy Max nak csak ket balesete volt , ahogy vezet.... Bottas balestereol nem tehet, Silverstone nalam mar a szokasos csak azert ugy fordulok ahogy akarok eset volt, a rengetek kiszoritosdi meg nem Max on mulott.....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.12.09. 12:16:33
  • Sippie
    #178273
    #178266
    Számít amúgy, hogy kit hogyan becsülnek?
    Hamiltont becsülni fogják, hogy 2x nullázták Maxot, és úgy lesz VB? Igazából évek múlva a kutyát sem fogja érdekelni, egyik neve mellett ott lesz hogy 8x VB vagy a másik mellett hogy 1x VB, amikor 20 év múlva sorolják az akkori versnyezők a Grill the Gridben (vagy mi a frásznak hívják) akkor az ő nevét fogják mondani 2021-nél, ha úgy is nyerte meg hogy kirakja Hamiltont. Azt meg nem tudni, hogy a redbull mennyire lesz versenyképes jövőre, lehet ez volt az utolsó esélye a VB-re.
    Utólag pontokat elvenni érdekes lenne, Sennától is el lehetne venni akkor címet.
    Persze FIA nyilatkozhat úgy a verseny előtt, hogy felhívják mind a kettő versenyző figyelmét, hogy csúnyaság esetén kizárják az egész VB-ről (ezzel mondjuk csak Verstappen veszíthet)
  • lac coo
    #178272
    Halvány kétségem nincs, hogy ha oda kerül a sor Max faltól-falig tolja majd Hamiltont ....:)
  • sure
    #178271
    Az egész szezonból visszamenőleg? Mert ha csak a futamról, akkor tulajdonképp mindegy...
  • desigo
    #178270
    Akármilyen baleset miatt kiesik Hamilton azonnal ki fogják zárni Maxot bármilyen indokkal is...
  • lac coo
    #178269
    #178268

    Feltétlen eképp fogok tenni ! :P
  • maffioso
    #178268
    #178257
    Szemészet után a fülészetre is kérj majd beutalót.
  • lac coo
    #178267
    Siman kinezem Verstappembol.... Aki fekprobazik, az miert nr pdobalna meg ezt is. IRacingben se szeret sokaig szarozni , ha nrm tud valakit megelozni, siman meglokdosi hatulrol....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.12.08. 12:17:07
  • HuHam
    #178266
    Vissza az esetleges pont egyenlőségre az utolsó verseny végén (4 nap múlva):
    Itt is van taglalva: Ütk.
    Nem gondolom hogy Verstappen odáig megy, hogy kilökéssel szerezzen VB címet - az azért nem lesz az igazi, és sokan nem fogják amiatt többre becsülni, hanem kevesebbre. De ki tudja .. és milyen új trükkön agyal, talán e pillanatban is.
    Nem néztem az 1997-es záró futamot, ahol Schumacher nekiment Villeneuvnek, de nem jól sikerült - ő maga esett ki. És egy igen ritka eset történt - ki lett zárva a VB-ből, vagy mondhatjuk diszkvalifikálva (Én csak a McLaren csapat diszkv-ról tudok 2007-ben) . Ebben vsz. benne volt a 3 évvel korábbi Hill-nek nekimenés, szintén sezonzáró és cím eldöntő verseny.
    De talán az igazi kérdés az lenne : mi lett volna ha Schumacher marad a pályán, és szerez néhany pontot, megelőzi Villneuve-t ?
    Azt vették volna el ? Esetleg kapott volna fekete zászlót ? Mert így. hogy nem lett VB, memigazán fájt neki a kizárás a VB-ből. Adtak egy ítéletet, aminek nemigen volt súlya. Kit érdekelt . Sőt, a Wiki oldal azt mutatja hogy Schumacher kizárva, de mégis második ????
    Abszurd dolgok nem csak idén voltak ..
  • Magnum PI
    #178265
    Az FIA azt mondta idén már nem foglalkoznak vele :S

  • desigo
    #178264
    #178263
    Ha már ilyen szándékos baleset okozás a cél akkor az Pérez feladata nem Maxé.
  • Palinko
    #178263
    Az biztos hogy maxra lesz tekerve és remélem nem valami technikai hiba dönti majd el ezért az egészet, bár szerencsére azoktól mostanság elszokhattunk. Vagy nem ilyesmi lesz a döntő
  • Gundark 1 1
    #178262
    Cserél motort és minden alkatrészt az RB és a Merdzsó? :) Mert itt ha csak valaki nagyon nem dominál, minden maxra lesz tekerve.
  • lac coo
    #178261
    Nekem se megy vérre , de kizártnak tartom, hogy Ver becsülettel végig tolja abut.... Hacsak nem végig vezetve kényelmesen behúzza ... :)

    amúgy az RB nagy bizonyítéskos, szárnylelepzős okosságával mi van ?

    Ver vagy elől megy, vagy brutál tapadással mindnekit kikerül, vagy tökön-babon át megy... Mást nem szokott....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.12.07. 17:07:36
  • b-type
    #178260
    mindegy, nem vérre megy (remélem!)
    Majd dumálunk a végéről is azt annyi. Ez az utolsó futam egy kicsit elbaxta a szm ízét, mert eddig úgy voltam vele hogy felőlem Max is megérdemli, mert tényleg jól megy és tudott élni a kapott lehetőséggel.
    Brazilia és Jeddah viszont kicsit kcsögre sikeredett, Az FIA mindkét versenyen csúnyán belenyúlt, ott ezzel a szárny sz@rakodással, itt meg hoy betettek egy piros zászlót amikor Verstappen volt az élen.
    mert javítani kellett a...ööö..ezt:


    és ez a ráfékezés Verstappen-től ez nagyon kár volt, meg ez az egész tökön-babon át versenyzés :((
    Utoljára szerkesztette: b-type, 2021.12.07. 17:02:47