181775
  • nearo
    #178566
    Hill, Rosberg, Button
    Szerintem teljesen igazuk van, nem kéne engedni, hogy a csapatvezetők folyamatosan beszéljenek Masi fülére.
  • Ssenkradlive
    #178565
    Te nem "F1rajongo" vagy, hanem egy Hamilton grupi rinyagép, minden tisztelettel...XD

    84-óta nézem a F1-et pusztán a sport szeretetéért anélkül hogy egyszer is "rajongtam" volna valakiért. Szeretni szerettem mindig is versenyzőket, most is van akiket kedvelek,de tőlem a rajongás idegen az élet minden területén.

    Akkor mont pártatlan elmondom meked, hogy ha valóban szeretnéd az F1-et, és nem agyatlanul rajonganál valakiért, akkor nem írnál Verstappen-ről ilyen ökörségeket.

    Piquet-től Senna-n, Prost-on át Scumacher-en, Alonso-n keresztül Hamilton-ig bezarólag egy azonos "totális győzelmi mentalitású" céltudatos pilóta. Egy centivel nem jobb, vagy roszabb náluk "emberileg", csupán fiatalabb, és sikerre éhesebb.

    Az egyetlen dolog amire rávilágitott ez a szezon, illetve az utolsó futam, hogy egyértelműbb szabályozást kell bevezetni, illetve a nagycsapatok nyomásgyakorlási kisérleteit (igen mindegyikét, Merci, RB, Ferrari) csírájában már az idény elején megakadályozni.
    A FIA magának köszönheti ezt a szart ami itt az utolsó vetdenyen történt, de természetesen semmi csalás nem történt.

    Hamilton és Verstappen mindketten elképesztő idényt futottak és fantasztikus versenyzők, és mindketten tettek olyat idén ami nem volt tiszta, mint a történelemben eddig minden bajnok...

    Hihetetlenül sajnálom Hamilton-t egyébként, mert az év utolsó harmadában "űrversenyzést" mutatott be és hihetetlen pech-el veszítette el a VB-t, de Verstappen az év egészét tekintve ugyanakkorát alakított, és most ő a világbajnok.

    Megérdemelte, mint ahogyan Hamilton is megérdemelte volna....

    A sírást már be kellene fejezni végre.
    Jövőre új szabályok, + Norris, Russel, Leclerc, Sainz, stb fiatal srácok jönnek "megfingatni" a két toppot. Ezt kellene preferálni.
    Mondom ezt mint F1-rajongó, és nem "valakinek a grupija"...

  • Sippie
    #178564
    normális ember figyelembe veszi az egész évet... a hamilton vérfanboyok pedig csak egy futamra koncentrálnak az utolsóra, és el is felejtik, hogy mi kellett ahhoz, hogy egyáltalán azonos ponttal állhassanak az utolsó futam előtt.
  • b-type
    #178563
    #178562
    Dehogy is...ha ez is ugyan olyan futam lett volna, akkor az FIA-nak nem kell előrebocsájtania hogy a sport etikettet, ha ugyan oylan lett volna akkor Lando Norris nem parázik attól hogy onnan rajtol ahonnan, és nehogy véletlenül is beleszóljon a bajnoki cím sorsába.
    Ez pont hogy attól volt speciális futam hogy ezen dőlt el a bajnokság sorsa.
    ..és ezt a bajnokságot Masi döntötte el, a futam egyértelműen Hamilton-nak állt, megverte Verstappen-t a rajtnál rosszabb gumin, előnytelenebb pályaoldalról, megverte minden keveréken, és magabiztos előnnyel vezetett, ez a futam az ővé volt...és mivel ez a futam döntött a bajnokságról így ezáltal a bajnokság is....megverte Verstappen-t.
    De Masi úgy döntött hogy nekiereszti friss lágy gumikon Verstappen-t a 44 körös keményeken futó Hamilton-nak...és ezzel átbillenti a futamgyőzelmet vele pedig a bajnokságot is.
    Senki a világon nem tudta volna megtartani a vezetést ekkora tapadáselőnynél.
    ..és Masi elengedte, szokatlanul, szabálytalanul, rendhagyó módon....tök mindegy ki hogy fogalmaz, de úgy döntött hogy szerinte ez az autóverseny.
    Ez történt.
  • barcalaci84
    #178562
    ez nem a Nascar h az utolsó futam győztese a bajnok...minden futam egyenlő súlyú és az nyer aki a végén a legtöbb pontot szerzi...
    és nem az Fia döntés adta Max kezébe hanem a sors és Latifi... az FIA töketlenkedés pedig majdnem elvette a lehetőséget Max elől...
    Max kevesebb hibát vétett idén és megérdemelte ezt a bajnoki címet...
    Hamilton pedig a szezon második felében megmutatta h a 7vb címet se csak a szél hordta össze...egy Brake Magiccel lemaradt erről a szezonról
  • lac coo
    #178561
    Ezt minden ertelmes ember vitatja... FIA nak is egy vedekezese van : jogaban allt Masinak ...:))))
  • Sippie
    #178560
    a Hamilton fanok fogják egyedül vitatni 20 év múlva is
  • b-type
    #178559
    #178558
    Ez nem egy átlagos futam volt az évben, nem cserélhető fel, mert ez volt az a futam ahol egy ilyen FIA döntés az egyik versenyző kezéből a másik versenyző kezébe adta a bajnoki trófeát.
    Ez még 20 év múlva is vitatott bajnoki cím lesz, bármikor írnak róla muszáj lesz hozzátenni hogy hogyan dőlt el.
  • barcalaci84
    #178558
    Norris nem tudja amit mi : a mercedes nem amiatt határozott h nem hozza Lewist , mert nem engedik el a lekörözetteket (hisz ez abszolút meglepetés volt később h egyáltalán szóbakerült lásd Alonso vagy Vettel reakcióját))...Azért nem hozták mert abban bíztak h nem lesz verseny már...
    Toto biztos elfelejtette h habzó szájjal kérte anno h ne forduljon elő mégegyszer olyan h SC mögött fejeződik be a verseny...A csapatok megállapodtak h ha lehetséges akkor Green alatt fejeződjenek be a versenyek és a versenyirányítás erre törekedjen...

    az a vergődés meg érthetetlen h nem mindenkit engedtek el : mit befolyásolt ez? ha maradék 3 -at is elengedik , akkor is ugyanígy green lett volna az utolsó kör..
    a szabályok szelleme azt kívánja h legyen újraindítás és h a lekörözettek ne zavarjanak be...ez a cél amikért születtek a szabályok... ezt el is érték...
    A tegnapi futamon győzelmet érdemelt Hamilton , de a szerencse nem ezt akarta és valamit visszadott Maxnak (mert azért őt érte a szezonban a több szerencsétlenség)
  • b-type
    #178557
    #178549

    Nem Laci, az autóverseny az addig volt, az SC után viszont:

    "A körét végül visszavevő ötösfogat élén autózó mclarenes Lando Norris is összezavarodott az ellentétes kommunikáció miatt, és a megítélése szerint kizárólag a show miatt engedték el a mezőnyt egy körre úgy, hogy csak ők vehették vissza a körüket. A brit szerint elfogadhatatlan, ha ez hatással volt a végeredményre.

    „Nem tudom, milyen döntések születtek az alapján, amit a versenyirányítás először közölt. Ha Lewis és a Mercedes amiatt határozott úgy, hogy nem jön ki egy újabb kerékcserére, mert a lekörözöttek nem mehettek el, majd hirtelen mégis, akkor az teljes mértékben elfogadhatatlan."

    „Én nem tudom, pontosan mit közölt és tett a versenyirányítás, de mindenképpen vitatható volt. Ami azt illeti, nem is tudtam, hogy csak az első három vagy négy lekörözött mehetett el Max elöl. Szóval nyilván azért csinálták, hogy csata legyen. Természetesen a televízióról szólt az egész. Az eredmény miatt történt. Hogy sportszerű volt-e vagy sem, én nehezen tudom eldönteni."
  • barcalaci84
    #178556
    talán mégis fel kellett volna használnia a Mercinek a fejlesztési tokent a télen :)
    azt azért láttuk ha dolgoznak a Mercinél akkor simán dominál idén is a Merci Hamiltonnal

    bár elég lett volna az is ha Hamiltonnak máshol van a Brake magic a szezon első felében :)
  • adam46
    #178555
    #178523
    Hagyjuk már a technikai hátrányodat, 6 éve domináns a Merci, mondd már meg, hogy melyik csapat dominálhatott ennyi ideig. Meg akkor térjünk már rá a Merci DAS-ra, meg a hajlékony első/hátsó szárnyukra, amivel semmit nem kezdtek a bírák. Meg nagyon érdekes, hogy pont idén faragják gyorsabbra az Abu Dhabi pályát, ezzel is a Mercinek kedvezve...
  • nearo
    #178554
    #178552 hát, akárhogy is, de vége van az évnek, kiereszthetik végre rendesen a gőzt... na meg azért a konstruktőri cím meglett :)
    Utoljára szerkesztette: nearo, 2021.12.13. 11:39:30
  • oneal1
    #178553
    #178550

    Bunda, szégyen, döbbenet

    Az!! :D :D :D :D borzasztó
  • RatBaG #178552
    azért annyira nem pityeregtek a srácok
    https://streamable.com/kszn69
    https://streamable.com/re47ku
    https://streamable.com/qg8idu
  • HuHam
    #178551
    Ez az, amire már évekkel ezelőtt mondtam hogy baromság. SC alatt nem elég, hogy eltűnik az időelőny, de még azokat is eltüntetik, akik miatt az élen álló extra időt veszített, míg leelőzte/körözte őket . + még időbe is kerül hogy felérjenek a végére - na meg + veszélyforrás a nagyobb sebesség miatt - ami extra köröket igényelhet hogy el legyen minden takarítva ...
  • lac coo
    #178550
    No majd leirom en is a sajat verziomat... :)
    Bunda ,szegyen, dobbenet.... :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.12.13. 11:10:11
  • barcalaci84
    #178549
    nyilván akkor Hornerék szerették volna h ne legyen verseny...
    De ez nem változtat azon h a lekörözetteknek nem volt a két éllovas között keresnivalója és h el kellett indítani a versenyt , mert a pálya már alkalmas a versenyzésre... "It's motor racing"

  • HuHam
    #178548
    Hipotetikus kérdés: ha fordítva sült volna el - vagyis Ham megy több gumicserére - volt rá példa idén is, és bejött, utolérte, leelőzte, SC nélkül is. Szóval, ha ugyanez fordítva történik, és Ham előz a végén a jobb gumikkal, akkor mit mondtak volna Verstappen, Horner, Marko ?
    El tudja valaki képzelni (épeszű valaki), hogy akkor is a 'hagyják őket versenyezni' szöveggel jöttek volna ? Persze hogy jött volna a Masi elleni szöveg (ami nem lett volna első eset), meg ki tudja milyen szárnyhajlás, stb ...
  • RatBaG #178547
  • HuHam
    #178546
    Válasz #178542 :
    Talán azokat a SPAi pontokat meg feleket is törölni kellene - azok a fél pontok igen csúnyán néznek ki a tabellában .
    Igen ez nálam 21 versenyes szezon volt. Vagy talán 20.5 - tekintettel az utolsóra ...
  • F1rajongo
    #178545
    Aki az "utolsó miatt dühös", az valszeg nem gondolja azt, hogy a többi versenyen "eltiltás, Merci bünti" kellett volna. De mondhatom fordítva is.: Az aki nem dühös a mostani eset miatt, az már rég "eltiltást, Merci büntit" adott volna, mert vagy szívből utálja Mercit/Hamit, és/vagy Ver/RB drukker.
  • PLaci #178544
    Wall of World Champions: Facebook link.
  • simonl #178543
    Azt hiszem abban mindannyian megegyezhetünk, hogy a hétvége abszolut győztese a Netflix....:)
  • nearo
    #178542
    Más... Formula 1.5 végeredmények (röviden és tömören a top csapatok eredményeit törlik - idén Merci és RB, és úgy számolják a pontokat, meg a mindent):

  • AnuluWork #178541
    Még egyszer: aki az utolsó miatt dühös, mit szóljon a másik oldal a silverstone-i bünti és Hamilton győzelem, illetve a ringi leradírozás okán? A két verseny után - Vettel kizárását követően - Hamilton egy első és egy második helyet szerzett, semmi eltiltás, Merci bünti, semmi, és ugrott Verstappen 33 pontos előnye. Ha egyik sincs, nincs dráma az utolsó futamon!
  • AnuluWork #178540

    "Igen, de ha nem irjak ki, hogy nem lesznek elengedve a lekorozottek akkor kihoztak volna Hamiltont"

    Köszönjétek meg Warwicknak, ő hatására hozta meg a döntést 3:1 arányban a testület. Senki nem kérte őket rá, totál szabályellenes, de hát ugye brit a lelkem. (A többiek: Holter régi Mercedeses, az arabnak Merci kereskedése is van, csak Connelly volt az, aki elvileg semleges, ahogy mondani szokták független objektív, csak ő meg Max haverja, tehát nem véletlen a 3:1.) Erre szólt be Masi, hogy újraindulás minél előbb, lesz egy körös verseny, és lett. Utána már a mundért védték az óvás elutasítása kapcsán, az már egységes volt.

    És ne felejtsük el Toto nyilatkozatát Belgium után:
    "Jövőben lehetőleg semmilyen futam ne érjen véget biztonsági autó mögött!"

    Ezt dobta a sors, na. Matesich is belengette, hogy lelépnek ha ... szóval szerintem vagy nem lesz hivatalos fellebbezés, vagy el fogják utasítani.
  • F1rajongo
    #178539
    Gondoltam alszok rá egyet, mielőtt írok. Őszinte leszek: nagyon, nagyon szomorú vagyok, de úgy látom, hogy mások is ki vannak itt akadva. A csalódottságomnak két fő oka van:
    1. Előre is elnézést kérek minden egyes Verstappen rajongótól, nem őket akarom bántani. Mindenkinek szíve joga, bármilyen ok miatt is, drukkolni bárkinek is. Deeee. Rettenetesen zavarja az igazság érzetemet, hogy egy ilyen agresszív, másokkal egyáltalán nem törődő, a szabályokat fittyet hányva, mindenen átmenő, mint egy tank, csak is önérdek vezérelve, öntelt, beképzelt, szemtelen gyerek legyen a VB. Olyas valaki, akinek az, hogy szánt szándékkal neki menjen egy másik versenytársának sem jelent semmilyen lelki problémát, hogy minden egyes esetben a másiknak kelljen félre állnia azért, hogy elkerülje az ütközést. Úgy gondolom, hogy az ilyen ember semmilyen szinten sem érdemelné meg a VB címet. Mert ügyesnek ügyes. Nem vitatom. De ahhoz, hogy most meg tudta nyerni a VB, a geciségei is kellettek hozzá. Ezekkel szemben mennyire szimpatikus volt Ham hozzáállása a verseny utáni riporton, mikor elbukta a VB címet, amit teljes mértékben ő érdemelte meg, már csak ezen a versenyen is egyértelműen ő volt a jobb és még is szitkozódás és sírás helyett azon járt az esze, hogy meghálálja a csapat munkáját és a nézőknek boldog Karácsonyt kívánjon. Pedig szitkozódhatott volna bőven, lett volna rá oka, rendesen.
    2. Rettenetesen zavar az újabb FIA szabálytalan és igazságtalan döntései. Miért nem hagyták a versenyzőket versenyezni? Miért nem a versenyzők versenyezhették le azt, hogy ki a jobb? Pedig mindig ezt hangoztatják, hogy ez egy verseny és hagyjuk versenyezni őket. Ez helyett inkább FIA döntötte el a VB eredményét. Úgy gondolom, azt, hogy 5 körrel a vége előtt SC lett, csak is Latifi hibájából ered. De nem akarom őt hibáztatni, mert mindenki hibázhat. Ha már sokszor tenné ezt, akkor már hibáztatnám persze őt is. Úgy látom sok fórumozó a Mercit hibáztatja azért, mert miért nem jöttek ki kereket cserélni, úgy mint Maxék tették. Azért, mert ha kijöttek volna, akkor Maxék nem jöttek volna ki, így pozíciót veszítettek volna és abban bíztak, hogy 5 körrel a vége előtt nem lesz elég idő eltakarítani az összetört autót, a törmelékeket össze szedni, a lekörözötteknek vissza zárkózniuk a sor végére. És igazuk is lett. Tényleg nem volt ehhez elég idő. Csakhogy a gond az volt, hogy az FIA mindenképpen el akarta indítani a mezőnyt, legalább egy körre. Nem akarták, hogy SC mögött érjen véget a szezon, mert akkor kevesebb a versenynek a show értéke, magyarán mondva kevesebb pénz fut be hozzájuk. Ezért úgy döntöttek, hogy nem engedik el a lekörözötteket, írásban is rögzítették. De aztán megváltoztatták ezt, (amit nemtom, hogy szabályos e) és akkor úgy döntöttek, hogy csak Max útjában lévők menjek el előle. Ami szerintem teljes mértékben igazságtalan, mert vagy mindenkit engedjenek el (persze akkor SC mögött lett volna vége a versenynek), vagy senkit. Ez kivételezés valakivel, másokkal szemben. A 3., 4., helyen lévőkkel szemben is hátrányos. Úgyh teljes mértékben full incorrect volt ez az egész FIA. Arról meg már nem is beszélve, hogy Max újabb kacsázását nem is büntették, most sem. Ennek az embernek minden versenyen szabad egyszer kacsáznia???? Be kellett volna vállalni azt, hogy SC mögött ér véget az idei verseny, az lett volna a teljesen igazságos döntés, mindenkivel szemben. Vagy az utsó körben elengedni a lekörözötteket (persze az összeset, mert csak is úgy igazságos), de akkor sem lett volna már verseny.
  • nearo
    #178538
    #178530
    Jó, legyen. Egyébként 53-ban ment be SC, 57-ben jött ki, az pont 3 full lap a statisztika szerint, szóval épp átlag alatt. Én tartom a véleményem, hogy ez nagyon necces volt, és lehetett kb fél percük átgondolni a helyzetet és meghozni a döntést... utólag már könnyű okosnak lenni.

    Ricc:
    “I was confused because I got that message that they won’t overtake, through my head I thought ‘OK, that seems OK, I guess fair because Lewis had such a lead and Max has newer tyres and this way he has to cut through a few cars if they’re going to restart the race’.

    “And then I saw some cars overtake, so I asked ‘what do I do? do I pass?’ and I think Tom said ‘no, you have to stay here’.

    “So… I’ve literally got front row seats for the last lap. And I’m also on a new soft, or a newer soft, so I was like ‘do I pass both of them?’ – no, I’m just kidding!

    “But I’m honestly a bit speechless. I don’t know what to make of all that, I really don’t. Speechless, I need to see how it all came about.”


    Norris is azt nyilatkozta, hogy ez a TV-nek szólt. Szóval azért a pilóták is megosztottak voltak.

    Na mindegy, ez van. Az év egészét nézve persze teljesen megérdemelten nyert Verstappen, ahogy teljesen megérdemelten nyert volna Hamilton is. Jó év volt ez, na.
  • barcalaci84
    #178537
    ha minden rendesen megy akkor egy körrel korábban elengedik a lekörözötteket és ugyanígy zajlik le az utolsó kör...
    De "It 's Motor racing"
  • lac coo
    #178536
    Ha valaki, veletlenul, elmeleti sikon ( :))) ) azt mondja Masinak a balesetkor , hogy csinald ugy , hlgy Max ot hozd helyzetbe, akkor a leheto legtokeletesebben csinalta... dontesrol dontesre, percrol percre...
    Aki ezt nem latja az hulye , sory... :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.12.13. 09:45:50
  • HuHam
    #178535
    Igen, a Mercedes irányítása jobban is kezelhette volna ... Viszont, Ham nem bírt rögtön kiállni amikor bejött a SC fázis. A következő körben meg bukta volna az első helyet. Erre még jött az egész lekörözötekkel való baromság ...

    Ami a Verstappen manővereket, azok büntetését illeti: nézzük a 4 talán legtöbbet emlegetett helyzetet:
    Silverstone - némi Max jobbra-balra után Ham beszúrt mellé jobbról, és a kanyar előtt gyorsabb is volt, már kb. egy vonalba kerültek a kanyar elején - Max nagyon késő fékezés, és mindamellett hogy volt helye bőven bumm, neki Hamnak. Ez a legjobb esetben is versenybaleset volt - mondom hogy ma néztem több szögből is. Itt vesztett 18-19 pontot.

    Monza - ez sima Verstappen nekimenés volt, amit még Masi bandája sem háríthatott el, és volt is valami 5 rajthely bünti . Viszont Ham faraghatott volna 7 pontot . Annyit megért Maxnak.

    Brazil - itt már magasabb szintre vitte - elfékezés volt, nem szándékos leterelés illetve ötküzés (lehetett volna ha a másik ...) . Semmi bünti,
    És a bünti jár akkor is ha nem volt szándékos - amit persze nagyon kevesen vettek be.
    A versenyzők nagy része feltette a kérdést - ezt most akkor szabad ?

    Abu Dhabi - kb. ua. mint Brazil, de Hamnak volt bőven hova menekülni, és jól le is vágta a kanyart. Ha az miatt mondjuk büntetik, vagy helyátadásra kötelezik, kitört volna a balhé . Igen, az élet, fizika legalapvetőbb törvénye a hatás-ellenhatás.

    De sajna, ez a bürokráciával nem működik. És lőn egy idióta versenybefejezés, ahol a lassabb nyert. Mert ez már nem F1, hanem kezd amcsi gagyaság lenni - vannak ottan olyan versenyek, ahol kötelező a SC, hogy összepaszírozzák őket, mert úgy izgalmasabb ... De hol van a verseny, az előny kiépítés, gumitaktika, stb ?
  • barcalaci84
    #178534
    2 körrel később írták ki h nem engedik el a lekörözötteket , ami elég érthetetlen volt (lásd Alonso és Vettel reakcióját)...akkor már mindegy volt Hamilton szempontjából , mert akkor már csak a sor végére tudott volna kijönni
  • lac coo
    #178533
    Igen, de ha nem irjak ki, hogy nem lesznek elengedve a lekorozottek akkor kihoztak volna Hamiltont, igaz Max moge kerult volna de legakabb uj gumival, nem a ronygosra hajtottakkal mint ahogy vegen osszehozta Max nak Masi ..Jah es ugy vettek Max elol az autokat, hogy Horner rakedezett miert nem veszik ki....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.12.13. 09:12:07
  • Sippie
    #178532
    #178518 tehát Alonso szerint is már rég el kellett volna engedni a lekörözötteket?
  • barcalaci84
    #178531
    amikor beintették a safety cart még volt 5 kör...nekem eszembe se jutott h ennek safety car mögött lesz vége...Nem is értem h a merci h gondolta h nem lesz már verseny...Normális versenyiráyítással már jóval korábban vissza kellett volna venni a körüket a lekörözetteknek...miért is kellett egyáltalán rákérdeznie a red Bullnak h miért nem engedik már el a lekörözzetteket...És néma csend Masitól :)
    Az első körös pályalevágás ezen a héten nem lasting advantage ... Miért is ?

    A Merci most megint konzervatív volt és ugyanúgy benézték mint a Hungaroringet mikor Lewis egyedül állt fel a rajtrácsra...Egyszerűen megint nem bírták lenyelni a békát h fel kell adni a pályapozíciót , mert szarul jött ki a dolog a végén...Lewis mehetett volna és megkajálhatta volna Maxot az utolsó körben...

    Karma....
  • Magnum PI
    #178530
    #178528

    https://en.wikipedia.org/wiki/Safety_car

    "The average number of laps that the safety car leads the field of cars is 3.5, ignoring very long deployments due to heavy rain."

    Azaz 3.5 fér kör egy átlagos SC. Itt volt 5 kör. Ezt elnézte a Merci. Itt nagy volt rá az esély hogy 1 verseny kör lesz a végén még akkor is ha nem veszed bele, hogy ez egy záró futam és a VB tét a cím. Arra menni, hogy SC mögött ér véget hülyeség volt. És Hamilton 2x is megkérdezte, mert ő jól át szokta érezni a versenyt. Hozott neki 7 címet a Merci de most 1et el is vett.
  • Magnum PI
    #178529
    Tényként nem állíthatod, hogy mi lett volna ha máskép történik bármi. Szerintem a cél az volt, hogy mindenképp versennyel érjen véget a szezon. Ezt szerintem a Liberty tolta.

    De az is benne van, hogy az a pályán kívüli stílus amit a Merci és Hamilton képviselt éveken át - a verbális hadviselés meg köpönyeg forgatás ami miatt már egy ideje Hamiltont kifütyülik minden futamon ha nyer - ütött vissza. Gondolj bele milyen lett volna a ceremónia ha Hamilton nyer. Azzal nem lehet promózni a 2022-es évet ;)

    Azt mondta Toto meg Hamilton is hogy bárcsak lenne igazi ellenfél meg közdelem a pályán. Közben bepanaszolták a RB-t, hogy hajlik a hátsó szárnyuk, miközben az övéké is hajlik csak máshol. Azt mondják ők a pályán akarnak nyerni, de számtalanszor támadták be a RB-t és Maxot a futam után idén is és kapott is büntit így Verstappen. Sztárügyvéddel érkeztek erre a futamra, LOL. Köpönyeg forgató banda.
  • nearo
    #178528
    Merci kurvaszar helyzetben volt a végén. Liberty meg show must go on ide vagy oda, egy összetört autó volt keresztben a pályán, plusz törmelék, öt körrel a vége előtt ez 10ből 9x tuti SC-s befutó. Nem jöhettek ki azonnal, mert akkor Maxnak tálcán adják át az első helyet, mert nem volt akkora különbség, hogy megtartsák, és sztem RB után se jöhettek, mert addigra meg már felért Ham SC mögé, el is olvadt a különbség. Ha kijönnek, és SC-s befutó van, akkor meg most ők lennének a bohócok.
    Legfeljebb azzal hibáztak, hogy VSC alatt nem hozták Hamit, mert azzal viszont tényleg nem veszítettek volna kb semmit. De a vége szempontjából az meg talán mindegy, 20 körös keményeken (vagy közepeseken) se tudták volna tartani Verstappent.

    Én egyikőjüket sem csípem különösebben, de az év során inkább Maxnak szurkoltam jobban, hogy kapja már el végre Hamiltont meg a Mercit. Erre az utolsó futamra meg már csak annyit akartam, hogy tisztán pályán dőljön el, ne valami technikai hibával, vagy hasonló szarsággal, amiről nem a pilóta tehet. Hát nem jött be...
  • lac coo
    #178527
    Azert Ricardo is jot rohoghetett az egesz szaron, mikor mondtak neki, hogy az elotted levok kapnak egy kor egerutat, de te nem mehetsz veluk....:)