172276
  • PLaci
    Egy műanyag szatyor miatt úszhatott el a Haas pontszerző helye.
  • mcmoha
  • lac coo
    De ez nagyon gáz is, ha még akkor se támadhat a hátul lévő, mert szarok a gumik, ha az elöl lévő végig vasalja a féket ! :DDD
  • mcmoha
    Finger Boy is back!
  • Alexease
    Ez eleg jo taktika volt – grat a Ferrarinak –, es egyben k*rv*a unalmas:D De a penzt nem az izgalomfokozasaert osztogatjak nekik:)
  • lac coo
    Hát ez megint jó futam volt.... a reklám izgibb .... :DD
  • oneal1
    nem :D

ülj le egyes :D
  • Stockbauer33
  • lac coo
    No kirakja-e egymast a ket Ferrari ?? :)))
  • Stockbauer33
    újra
    Utoljára szerkesztette: Stockbauer33, 2019.09.22. 13:55:26
  • pr3cious

Haj
  • z0ty4
    akkor nyomta a gombot, mint süket a csengőt.
  • AnuluWork
    És még a Ferrari trükközik. :)
  • desigo
    Kizárták Daniel Ricciardót a Szingapúri Nagydíj időmérőjéről, mert a versenyző Renault-jában a megengedettnél nagyobb energiát adott le a kinetikusenergia-visszanyerő (MGU-K). A pilótát így az időmérőn szerzett nyolcadik helyéről az utolsóra sorolták vissza.

Ricciardo autóját az időmérő után vizsgálták, az F1 technikai bizottságának egyik tagja, Joe Bauer azt mondta, hogy az ausztrál kocsijában az MGU-K túllépte a megengedett 120 kW-ot.
  • desigo
    Albon még egy keveset hozzá rak akkor elpicsázza Bottast
  • mcmoha
  • Stockbauer33
    Jó látni hogy megvannak a stabil jövő toppilóták (Lec,Sainz,Verst,Ric)
  • RatBaG #171979
  • Magnum PI
    Ez már csak azért is érdekes, mert ha megnézitek pont a gyengébb csapatok cserélnek többet és kapnak több büntit, vagyis ők nyalnák ezt be a legjobban.

Remélem a mostanában felröppenő ötletek közül egyik sem valósul meg. Mini verseny időmérő helyett stb...
  • PLaci
    Ballasztsúlyokkal büntethetnek az F1-ben?
  • mcmoha
  • RatBaG #171975
  • Magnum PI
    Mert ritkán esik folyamatosan azonos intenzitással és így, hogy csak 1 lehetőségük lenne - ami erről meg is van mondva, hogy mikor lesz - eléggé kiszolgáltatott helyzetbe hozná a csapatokat.
  • sure
    Az olajégetés meg ERS-szel trükközés tavaly is előjött, szóval ez a F1 folklór része. Kicsit arra emlékeztet, mint a nem technikai sportokban a csúcskategóriákban - vannak, akik doppingolnak, és vannak, akik nem buknak le...
    Utoljára szerkesztette: sure, 2019.09.19. 20:19:19
  • sure
    ,
    bár a forrásuk megadásának módja valóban igénytelen hogy csak a site, a reá reflektálásom asszem hasonlóan komoly volt :)
  • HTS s3rg1nh00
    index cikk,innentől tök felesleges bármit felhozni.az is kamu,amit kérdeznek.
  • sure
    Nekem a hogyanra is vannak ötleteim!

- "a Ferrari több kilowattot hoz ki az akkumulátorból a megengedettnél" - és ezt úgy tudják titokban tartani, hogy az összes telemetria adatot meghamistották, és biztos ami biztos, a FIA ellenőröket is lefizették

- "a Ferrari-motor extra üzemanyagot éget el, amit a szenzorok nem érzékelnek" - lásd előző pont, + technikailag ezt úgy érik el, hogy az extra üzemanyag Leclerc kulacsában van, és egy rejtett kapcsolóval, a kislábujjával pumpálja az egyenesekben a motorba

-"a plusz lóerők olajégetésből származnak" - ezt mintha a Mercedes sütötte volna el 2 vagy 3 éve, és szigorítottak is az egy futam alatt elégethető olaj mennyiségén, tehát lásd 1-es pont

A konklúzió tehát, hogy teljesen felesleges feljelenteni a Ferrarit, hiszen már úgyis lefizették az FIA-t
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

nem komolyak a fentiek, mielőtt valaki nekem esne...

Utoljára szerkesztette: sure, 2019.09.19. 16:49:12
  • mcmoha
    55 lóerő plusszal időmérőn csak öt századdal veri a mercit Monzában. Na ne hülyítsenek már.
  • Alexease
    Raszalltak a Ferrarira (a tobbiek is), most azert ez az eresztes;)
    A "nagyjából" barmi lehet: 0.1%, 1%, 10% :D Vagyis, igaza van.
    A csapat/privat VB-hez azert a motoron kivul kell mas is (auto, pilota, csapat, mernok stb). Lasd Williams, Merci motorral:DDDDD
    Utoljára szerkesztette: Alexease, 2019.09.19. 16:31:58
  • sure
    Toto megint altat, "a Honda, a Renault és mi nagyjából egyforma erősek vagyunk" - nyilván, pont ezért olyan szoros a csapat vébé állása!
  • pr3cious
    Mert a jobbak jönnek később -> ők kerülnek hátra a vizes pálya miatt. De én imádtam hogy megkavart mindent.

• IXEMGabeo
    miert lenne katasztrofa, ha eso van eppenseggel
  • Magnum PI
    Alapvetően szerintem is jó lehetne az a rendszer. Annyi gond van vele, hogy nem lehet biztosítani hogy azonos körülmények között menjenek. Változik a pálya állapota, hőmérséklete. Ha eső van akkor az katasztrófa stb.

És akkor még ott vannak pályára látogató nézők, akik 2 percenként látnak így 1 autót kb 2 másodpercig. Szerintem emiatt sokan nem mentek ki az időmérőre.
  • IXEMGabeo
    nem is adtal rossz otletet a sorsolassal
  • pr3cious
    Az ilyen köröket pedig élőben nézhetted. Mindenki megkapta a figyelmet.
  • pr3cious
    Nekem nem hiányzik hogy a szerencse alapú legyen az indulási sorrend, se az hogy mini futamokat kelljen néznem Szombatonként. Az az időmerő faék egyszerű volt, és ez volt a jó benne. Ha gyorsabb időt mentél előztél. A pilótákon is nagyobb volt a nyomás hogy az egytlen körbe megfelelően teljesítsenek.
  • Magnum PI
    Mondok egy merészet. Most úgy is ilyen furán endurance verseny az F1. Lehetne úgy is az F1 mint a rally cross. Random 3 csoportba kerülnek a pilóták 10-12 körös futamot futnak és a végén a 3 csoport 1. 2. versenyzője méri össze magát. Szóval a pályán egyszerre mindig 6-8 autó van csak. A 12 kör alatt nem kel spórolni semmivel, lehet nyomni neki. Nem kell időmérő sem, végig van izgalom.
  • Magnum PI
    Igazából az egész időmérő értéke megkérdőjelezhető, mindegy milyen formában létezik. Arról szól, hogy rendezzük erősorrendbe a versenyzőket ami még tovább csökkenti a küzdelmek és előzések számát. Főleg úgy hogy ezek a pilóták már keveset hibáznak és nagyon stabil optimalizált köröket futnak az egész futam alatt. Ha sorsolás lenne akkor nagyságrendekkel több előzés lenne. Csomó sportban sorsolás van szóval éppen itt is meg lehetne oldani.
  • pr3cious
    Azzal meg az volt hogy mindenki csak az utolsó körökben jött ki, és nincs olyan faktor hogy aki hibázik hátulról indul. A mostani rendszernél ahol szinte fix hogy kik nem jutnak tovább annál sokkal jobb.Szerintem semmivel sem izgalmasabb ez a három részes időmérő, engem érdekelt az egyéni teljesítmény, a kiscsapatok is kaptak így figyelmet.(nem csak akkor amikor kiesnek)Ez a jelenlegi meg inkább a kicsiket szívatja még-jobban, eleve [email protected] vagy de még az esélyt is elveszik...
  • Stockbauer33