181799
  • lac coo
    #178750
    A távolmaradásról sem tudok mást mondani, meg a libsi dolgaimról se ... :)
  • repvez
    #178749
    #178724
    Ennek semmi köze a libsiségnek vagy , hogy kedvelem vagy nem Hamiltont, de vannak szabályok amiket elfogadott azzal, hogy részese az F1nek, a maradék 19 versenyzó be tudja ezeket tartani csak ö nem.
    És azzal , hogy a merci vagy is toto és hamilton nem ment el az FIA gálára megint csak nem tartja be a szabályokat, ahogy olvason ez is a szerződés része, hoyg meg kell jelenni ezen a rendezvényen.

    ugyan ugy ahogy a versenyek utáni sajtonyilatkozatoknál is kötelező a részvétel. ez nem a szeretem nem szeretem katewgoria és nem a szponzorok pénzét sajnálom, hogy anynival kevesebb jön be nekik ahányszor a hami a függönybe csavarja magát.
  • nearo
    #178748
    Fun fact: a szezon során csak a McLarennek sikerült 1-2-ben végezni egy versenyen :O
    Utoljára szerkesztette: nearo, 2021.12.16. 19:16:27
  • lac coo
    #178747
    Jól teszi a mercedes... !!
    Azért ne álszentkedjünk. ha Max nem ér fel mert nem engedik el a lekörözötteket, ugyan ilyen balhét csaptak volna...
    Nyilván a Mercinek ,és főleg Hamiltonnak nem a Redbullal, vagy Verstappennel van baja, hanem a töketlen versenyvezetésből, teljesen jogosan. Kb az egész világ egyet is ért ezzel , hogy maipulált futam volt, hogy szándékos vagy véletlen az mindegy .....
    Kicsit oda kell csapni, felborítani pár asztalt,mert ez így valóban nem járja...
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.12.16. 18:07:15
  • sure
    #178746
    Ez a "csapatok kérték határozottan" kábé annyit ér, mint a qualikon a gentlemen's agreement, hogy nem előzgetik egymást gyors kör előtt. Ha az utolsó előtti körben állt volna valaki keresztbe, akkor hagyják a páyán keresztben állni, csak az előtte levő kanyarban lengettek volna egy dupla sárgát, vagy mi?

    Meg minden ilyen cumó, amit a csapatok "kérnek" és "mindegyik egyetért" - egész odáig van egyetértés, míg nem az ő versenyzőjüket sújtja. Abban is állítólag nagy volt az egyetértés, hogy az 5-10 másodperces büntiket is mindig az adott cselekedetre, körülményektől függetlenül alkalmazzák, az is csak SIlverstone-ig tartott.

    Én Verstappennek drukkoltam jobban, hogy nyerje meg, de megmondom őszintén, így nem tudok igazán örülni, és ha elmúlik nála az első pár nap eufóriája, szerintem ő sem.
    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.12.16. 17:43:18
  • oneal1
    #178745
    #178741

    így van!
  • adam46
    #178744
    #178742
    Most bukik ki, hogy a Merci is ugyan olyan balfasz brigád alkalom adtán, mint a többi csapat, csak ugye az előző években kényelmesen ültek, maximum magukat tudták megszorongatni. Számtalan hibát követtek el az évben, és az utolsó hétvégén is, sőt azzal is, hogy Bottast ott tartották, mert féltették Hamiltont, nehogy Russell-el egy kis házi csetepatéba bonyolódjanak. Most meglett az eredménye, Bottas is tehet arról, hogy Hamilton nem lett világbajnok és igazából még annyira hibáztatni sem tudom az embert. Ettől függetlenül Masi-t ki kell baszni a picsába és végre konstans módon büntetni a szabálytalanságokat.
  • __Jacek__
    #178743
    Nem vagy tisztában a fogalmakkal te troll :D
  • kjhun
    #178742
    #178741:

    Én is ezt mondom! Elvakultság ide vagy oda, a 40 körös gumielőny és lágyabb gumi, az bizony annyi és amennyi. Megette volna így is, akár a célegyenes előtt is. Volt rá még, jó pár kanyar, lehetőség, a kettő hosszú egyenenesen felül is.

    Mi lett volna, ha még se vonja vissza a Mercedes, a fellebezést? Neadjisten, törölték volna utólag, az egész futam végeredményét vagy az utolsó körökét, az SC előtti utolsó teljes kört figyelembe véve, ha berágott volna az FIA/FOM, egy középujjast is felmutatván, a csapat felé?? Az utóbbinál, Hamilton lenne a VB, de az előbbinél viszont Verstappen.

    De, mivel visszavonták a fellebezést, ezzel belátták, elismerték azt, hogy stratégiailag is hibáztak. Hallgatván, Hamilton-ra is. Kihagyott ziccer, ahogy a fociban mondják. Továbbá, hogy csak a sportág renoméjának, méginkább nem tett volna jót, egy utólagos VB-győztes csere, a jogi hercehurcával együtt. Így is lesz, min vakarni a fejüket, az FIA/FOM részéről, a szabálykönyvet illetően. Továbbá, mi legyen Masi sorsa.

    Én a helyükben, mindkettőnak odaadtam volna a VB-tróféát, ha törölték volna, az utolsó futam eredményét, mégha jogilag nem is lenne alapja, a holtversenyen felül, oszt kalap-kabát.
    Utoljára szerkesztette: kjhun, 2021.12.16. 16:56:41
  • adam46
    #178741
    #178739
    Ja, szőrnyű, hogy bejött az SC és megszívták, ráadásul még újra is indult a futam, amit a csapatok kértek határozottan, csúnya FIA. Ha minden lekörözött elmegy a mezőnyből, akkor is megette volt Max.
  • Mozes
    #178740
    Sok itt a hűhó, de én nem vagyok arról meggyőződve, hogy a Mercinek lételeme volt, hogy nyerjen Hamilton, így talán a legjobb nekik mint gyártónak. Konstruktőri megvan, Ők voltak a leggyorsabb csapat, nem fellebeztek és így Ők milyen korrektek voltak, stb.... jövőre jön Wolf saját ember Russell személyében.....nem lépődnék meg, ha Hamilton bejelentené a visszavonulást....neki csak vesztenivalója van. Én nem szeretem, de 7 vb címmel minden csúcsot megdöntve és 14 év F1 szezonnal a háta mögött ennyire az élen, a határon és motiváltan versenyezni fantasztikus teljesítmény.....
  • sure
    #178739
    Jól teszik, hogy bojkottálják a gálát, leszopatták velük a bocifaszt, és még vágjanak is hozzá jó képet?....
    Legalább nem baszogathatja senki Hamiltont az öltözködéséért.
  • maffioso
    #178738
    #178737
    Nem hiszem, hogy brand öngyilkosságot akarnának elkövetni. Hatalmas kötbért kéne fizetni a motorok miatt ráadásul. Így is már nekem kellemetlen, hogy egy csapat profi, felnőtt ember így viselkedik, de ha ezt folytatják azzal csak nevetség tárgyává válnak.

    Amit viszont imádni fogok: Masi-t kibaszatják, nagy mellénnyel beleállnak a következő szezonba, de a sok hiszti miatti szigorításoknak köszönhetően a mostaninál jóval kisebb hátszéllel fognak versenyezni és örülhetnek, ha a mclaren-t elverik.
  • sure
    #178737
    Azt azért megnézném, hogy a Merci bejelentené, nem csak hogy nem fellebbeznek és nem perlik sem a FOM-ot, sem a FIA-t, sem Mázit, de jövőre visszavonulnak, úgy gyári csapatként, mint motorszállítóként, hiszen a rendelkezésre álló, ország-világ számára ki is közvetített bizonyítékok alapján mesterségesen módosították a világbajnokságot, ezért minden szerződés semmis, miden felelősség a következményekért a FIA-t meg a FOM-ot meg mázit terheli, tessék őket perezelni kártérítésért.
    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.12.16. 15:57:08
  • maffioso
    #178736
    #178731
    Tudom, és az sem tetszett.
    Ugyanakkor megjegyezném, hogy "ugyanúgy", de nem ugyanígy.
  • Mozes
    #178735
    Egyetlen okok van, mégpedig az, hogy nem úgy történtek a dolgok, ahogy ők gondolták....olyan mintha egy vitatott meg nem adott tizenegyes után levonulna a sértet csapat a vb döntőben és nem maradna ott amikor a másik csapat megkapja a kupát.....nevetséges, gyerekes.....nem nehéz mentálisan erősnek lenni, ha én irányítom és kezemben vannak a dolgok, akkor kell ténylegesen annak lenni, amikor nem így van. Most volt először volt az elmúlt 8 évben, hogy Hamilton tényleg kikapott és rosszul állt, először kilökte Silverstone-ban Verstappen-t utána meg játsza ezt a mostani dolgot...... eddig bírta a "Still I rise"
  • oneal1
    #178734
    sértettségre.... :)

    Így ez nagyon szánalmas, hogy nem jelentek meg, azt hittem egy pillanatig, hogy visszavonták a fellebbezést, hogy elkezdték reálisan látni a dolgot. De így csak az látszik, hogy megy a durci és nem tudnak veszíteni.

    Mindenesetre a rendezvény ezzel nem lesz szegényebb így...
  • b-type
    #178733
    :))
    Minden okuk megvan a sértettségre, és azok alapján amit az FIA lenyilatkozott, remélhetőleg nem is erőltetik.
    Egyébként maga a Mercedes is távolmarad, az autóikat sem jelentetik meg.
  • Mozes
    #178732
    Hamilton és Toto Wolf nem lesz ott az esti 2021-es díjátadón.....ez a felháborító....nem azért megy oda az ember, hogy a FIA előtt tisztelegjen, hanem a versenytársak és a nézők előtt....mint két besértődött óvodás, elkurvultak az elmúlt 7 évben azzal, hogy verseny nélkül nyertek mindent. Remélem Hamilton visszavonul és Mercedes meg jövőre elbukik mindent..
  • lac coo
    #178731
    Redbull ugyanugy hisztizett ha epp neki kellett....
  • maffioso
    #178730
    #178728
    Hát amúgy ennek a tömegnek a fele nem csak a versenyirányításon röhög, hanem azon is, hogy felnőtt ember létükre úgy hisztiznek, mint egy csapat óvodás. Szerintem ez szánalmas produkció volt, holott megértem a felháborodásukat bizonyos szintig.
  • adam46
    #178729
    #178725
    Na igen, ez nagyon libsi értékrend, hogy ki mit vesz fel...
  • lac coo
    #178728
    Vegul is a celt elertek ,az egesz vilag az impotens versenylebonyolitasrol beszel....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.12.16. 12:21:41
  • sure
    #178727
    Itt idézve is van a teljes nyílt levelük.
    Valószínűleg a végeredményt megváltoztatni úgysem tudnák, legfeljebb megpróbálhatnák a szart is kiperelni a FOM-ból és a FIA-ból.
    Bízzunk benne, hogy a szabályzatot, a versenyirányítási procedúrákat télnyleg alaposan felülvizsgálják az uborkaszezon alatt és kitalálnak valamit, hogy ilyen botrány ne fordulhasson elő még egyszer.
  • oneal1
    #178726
    na a merci visszavonta a fellebbezést
  • lac coo
    #178725
    En libsi vagyok, hogy ki mit vesz fel , ki kit szeret vagy milyen szinu a bore engem nem erdekel ! :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.12.16. 07:16:40
  • sure
    #178724
    Ha van rajta sapka, az a baj, ha nincs, akkor meg az, tökmindegy lenne, mit vesz fel, aki köpködni akar rá, az köpköd úgyis.

    "a PAddockba is a versenyzöknek elö van irva, hogy csapatruházatba kell megjeleniuk és minden ami ezzel jár"
    Erre forrást pls, illetve hogy mikortól kell "csapatruhában" lenniük a padokban, bármit is jelentsen ez (versenyoverall? céges póló? sapka? - lásd felütő mondatot)

    Ez legfeljebb valami szponzori elvárás/szerződés lehet, neked miért fáj, hogy míg bohócruhában van, addig nem a szponzorait gazdagítja (illetve pár percig kicsit kevésbé gazdagítja)
    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.12.16. 01:04:50
  • repvez
    #178723
    Nem mintha lajosnak számitana ha van elöirás. az FIA gálára is fekete frakk és csokornyakendo az elöirás, neki mégis sikerült nem elöször teljesen oda nem illöen felöltözni.
    Meg a PAddockba is a versenyzöknek elö van irva, hogy csapatruházatba kell megjeleniuk és minden ami ezzel jár, de ugye ez sem vonatkozik hamira.

    Szóval ez nem egyéniség hanem a szabályokra szarás és trehányság, lehet attól valaki egyéniség, hogy megfelel a követelméányeknek.
  • oneal1
    #178722
    #178712

    igazából a lovaggá ütés ceremóniáján nem öltözhet fel úgy ahogy akar, szóval azért nézett ki így :D
  • __Jacek__
    #178721
    #178720

    Ez nem egyéniség az a baj, hanem feltünési viszketegség...
    Érezni az egészen hogy mű mint a petpalack...
  • lac coo
    #178720
    Mindig mélyen tiszteltem azokat az embreket akik mernek egyéniségek lenni...

    Hogy nekem, vagy neked tetszik-e az meg ugye olyan mint a segglyuk ....

    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.12.15. 20:07:40
  • mcmoha
    #178719
  • repvez
    #178718
    #178714
    Az évzáró FIA unnepségre is fel tudott oltözni böhöcnak, mindeki más rendes ruhában ahogy a Dresscode leirja csak öt nem érdekelte a szabály.

    Amugy miért ne érdekelje a prolikat ha pont ez vele a célja, hogy az átlagember is ugyan ugy vegyen fel bármit amit akar a hétköznapokban , mert megteheti, nem kell az elvárásoknak megfelelni.
  • nearo
    #178717
    2010-ben kivezették ezt a szabály (aztán 2012-ben vissza is rakták), és pl 2010-es Brazil nagydíjon volt is ilyen.
    Kicsit mondjuk nehéz most az ilyenre rákeresni, mert 100-ból 99 találat a múlt hétvégi futammal kapcsolatos, a maradék 1 meg wikipedia SC article.
  • __Jacek__
    #178716
    #178714

    Ahamm , amikor nincs met gála minek öltözik udvari bolondnak? :D Értem én hogy azt hiszi ez menő amikor a paddockban öregasszonynak öltözik
  • mcmoha
    #178715

    #178712:

    Azt hiszem erre a ceremóniára szigorú öltözködési szabályok vonatkoznak, szóval nem lehet akármiben megjelenni.
  • lac coo
    #178714
    Regen akartam mar mondani.. A prolik ne foglalkozzanak vele ki mit vesz fel a MET galan, mert ugysem ertik mirol szol.... ! :))
  • kjhun
    #178713
    #178708:

    1. Talán, az elmúlt 30 évben sem volt erre példa! Pláne, az elmúlt tízben! Nem emlékszek ilyenre.

    repvez: Jaja! Nem, csinált bohócot magából.
  • repvez
    #178712
    csodálom most fel tudott normálisan öltözni, nem szakadt rá a függöny vagy valami más ruhadarab.
  • RatBaG #178711
    LMAO
    https://www.racefans.net/2021/12/15/mercedes-decline-to-participate-in-fia-photoshoot-as-appeal-wait-goes-on/