181767
  • RatBaG #179799
  • PLaci #179798
    Pár Forma 1 meme:

  • kjhun
    #179797
    Loptam! Ez jó!
  • repvez
    #179796
  • RatBaG #179795
  • Stockbauer33 #179794
  • z0ty4
    #179793
    úgy látom még nem volt
    qrva nagy lett XDDDD
  • Ingy2
    #179792
    Elég sok tényező közre játszik, súlypont, motor/hibrid csomag elhelyezése, mindemellett Mercinél túl agresszív padlólemez kialakítása(Srác egész jól elmagyarázza mi a bibi). Nem egyszerű módosítani úgy, hogy a probléma nem jön elő a szélcsatornában. Ha rajtam múlna a redbullhoz hasonló padlóval beáldoznék egy hétvégét tesztnek. Nem tudom, hogy milyen a futómű de lehet két lépcsős gátlót/rugót raknék be, hogy bizonyos hasmagasságnál erősebb legyen a csillapítás(belassulna a függőleges mozgás), így talán nem érne le. Könnyű okosnak lenni, de a sok talentumot ott ezért fizetik, megoldják :)
  • repvez
    #179791
    még mindig nem tiszta nekem, hogy miért nem tudnak egy olyan padlo lemezt tervezni ahol nem zárodik le a levegö utja.
    Ahogy a képeken is látszik a középső csuszo felulet egyenek minden autonál és az ér le az utra, tehát ez mellett van a két venturi csatorna, tehát, ha a középrész leér a földre annál lejjebb nem tud, igy azt kell megnézni, hogy a kétoldalt lévo helyen milyen mélyre ereszthetik a padlolemezt, hogy ilyenkor is legyen levegöáramlás a legnagyobb sebességnél is.
    Ha nem igy gondolkodnak akkor akár lehetne egyszintbe is a legalacsonyabb pontja is a hasi csuszolappal is.

    itt ami probléma lehet, hogy már akár 100km-es sebességre tervezik , hogy onnantol legyen a legnagyobb leszorito erő , és ha ennél gyorsabban megy akkor már folyamatosan leér a hasa és feltorlodik a levegő. ezért ezt pálya függényében a rugőerővel kellene szabályozni, hogy mi az a sebesség ahol elérje ezt a kritikus pontot.
  • Ingy2
    #179790
  • repvez
    #179789
    ezeket a modositásokat nem lehetett volna most meglépni?
    Most majd 4 év mulva megint fenekestül felforgatják az egészet?
    Meg nekem valahogy furán jön össze, hogy csökkenteni akarják a kocsik méretét, de as sulyukat meg ha lehet csökkenteni vagy megtartani.
    Ez ugy hangzik, mintha nem tudnák a méretcsökkentéssel a sulyt is csökkenteni, ugy meg megint érdekes kocsik lesznek, hogy kisebb méret meg közel 800kg.

    MEg most bevezetésre került ez az uj elképzelés a kocsikrol, probálják a csapatok a költségsapkával egyutt kitalálni , hoyg hogy lehet javitani a dolgokat ,majd 4 év mulva meg kukázhatják az egészet, mert jön egy teljesen uj rendszer megint, egy mégszigorubb költségsapkával és egy mutatóban lévö robbano motoros egységgel, ami szinte csak azért lesz majd benne, hogy körbe tudjon vele mennia kocsi mig ujratöltödik az elektroms rendszer.
    Most sem bir ki még egy teljes kört sem nem hogy egy egész futamot az elektromos hajtáslánc 2014 ota nem sikerült ezt megoldani, hogy 300km-t tudjanak vele ugy menni, hoyg ne fogyjon el az erö belöle az egyenes végéig.
    DE majd a megnövelt teljesitménnyel biztos jobb lesz, mikor 1000LE után marad a 500LE benzin motor mikor elfogy a delej, aztán mikor ujratölt meg seggbe rugja a plusz 500LE megint

    A gumikat is jö lenne ha nem csak lecsökkentenék, de tartosabbak is lennének és ne amiatt cserélják le öket,mert elfogy a tapadás, hanem mert kötelezö vagy stratégiailag megéri, de mindegyik fajtánál nyomhatnák neki ami a csövön kifér. MErt az nem környezetvaráét, ha 5-10 körös gumikat csak ugy elszornak, mert már 1 tizeddel rosszabb köridöt tud és addig is csak ugy lehett használni mint ha tojáshéjon mennének.
  • RatBaG #179788
    inspector seb
  • RatBaG #179787
  • AnuluWork #179786
    A pilóták testi épsége miatt sem fenntartható az F1-es autók pattogása?

    Hogy is mondta Hamilton az első verseny után?

    "Nem a szerencse miatt állhattam dobogóra, jobban dolgoztunk a Red Bullnál!"
  • Stockbauer33 #179785
    Alonso: Majd akkor távozok, ha valaki jobb lesz nálam
  • Mentolospogacsa
    #179784
    Nézzél akkor röplabdát, rohadt unalmas már a siránkozásod.
  • lac coo
    #179783
    Nekem tetszett, szokás szerint jót szundikáltam a verseny alatt.... :D
  • oneal1
    #179782
    nem volt még Lacoo, hogy elmondja, hogy most Russel milyen szerencse sorozatnak köszönhetően végzett 10 hellyel előrébb mint a világverő? :D
  • Stockbauer33 #179781
    Pont ma gondolkoztam rajta h mennyire elfelejtették Buttont Villeneuvet Montoyat.De az igazi kis szürke egér Nick Heidfeld volt.

    Szinvonal alatti volt ma Veréb Gabi meg a Kicsi Norbi

    Vissza Palikot
  • Nohab
    #179780
  • repvez
    #179779
    amugy csak most néztem meg jobban a bannert és elég vicces, hogy Hamilton a háttérből figyel és int, hogy na én léptem skacok :P :D
    Ehhez már nincs közöm
  • barcalaci84
    #179778
    ez csak elöször érdekes :) A második alkalmat már nem is mutatták :)
    Így szezon elején még sokat foglalkoznak vele , de az év második felére majd mindenki megszokja h középmezőnyben csatázik és nem is lesz nagyon téma ... Csak annyira mint a többi VB a középmezőnyben.
  • Stockbauer33 #179777
    Idén ez elúszott nekik.Viszont jó volt látni hogy egy ilyen bonyolult futamon és utána is mennyien kedvelik a 7x vb-t :D

    Konkrétan a komplett média rákattant Ham-ra

    Fénybe lesz idén Ham.




  • Mentolospogacsa
    #179776
    Azért az a Max vs. Ham +77.596s kiírás nagyon genyó volt a rendezőtől, haha.
  • IXEMGabeo
    #179775
    Tsunodat szidtam de ma jól versenyzett... Ha ilyen konstans marad akkor az F1ben a helye
  • PLaci #179774







    Utoljára szerkesztette: PLaci, 2022.04.24. 17:46:30
  • IXEMGabeo
    #179773
    Hamilton pedig legközelebb már kívülről fújni fogja a Taurisok hátsó kinezetet
  • IXEMGabeo
    #179772
    Leclerc erőltette de legalább visszahozta 6. Helyre ez nem kimondottan a Ferrari hétvégéje volt egyébként sem volt tiszta körülmények bármi lehet még a szezonban. Red Bullosok tökéletes hétvégét zártak. Alonso nagyon peches, Mick Schumi leggyengebb hétvégéje volt úgy tűnik nem kezeli jól a nyomást...Sainz is peches Volt, Ricciardo elrontotta a versenyét ha az nincs tuti Mclaren 3-4 lehetett volna. Hozta Norris tempóját tiszta pályán.
  • PLaci #179771
    Mémfronton jó a termés.











  • Palinko
    #179770
    Nem tudom ez nekem is sántít, hogy az elsőszámú pilótával teszteltetjük le a dolgokat. Pláne a múltkori befürdés után sokkal több értelme lenne annak hogy az első számú pilóta megy az ismertebb autóval ahogy tud és gyűjtöget pontokat. A második számú meg tesztel mindaddig még valamire nem éreznek annyira rá akkor meg átviszik az elsőszámúnak is a fejlesztést. Ha a világbajnokságban minél előrébb akarnának végezni akkor ez lenne a logikus hozzáállás.
  • PLaci #179769
  • bakkerman
    #179768
    Iden konnyen megeshet a Mercinel a Red Bull 2014-es szezonja ,ahol Ric bucira verte frissen beulve az autoba Vettelt
  • Mentolospogacsa
    #179767
    És Toto bocsánatot kér a Szőrtől a rossz autó miatt, lol. Russell hányadik is lett?
  • PLaci #179766
    A világbajnokság állása:
  • PLaci #179765
  • Sippie
    #179764
    Na a higgadt Lecrerc :O
  • Sippie
    #179763
    Reméltem, hogy mutatják a fejét, amikor Verstappen utoléri a Sirt. Micsoda előzés volt! Szerintem módosítsák a szabályokat, az nem lehet, hogy a 7x VB még pontot se kapjon!
  • Stockbauer33 #179762
    Jó futam.13 kör Hamiltonnal Szeretik az olaszok is a bajnokot :D
    Utoljára szerkesztette: Stockbauer33, 2022.04.24. 16:07:27
  • PLaci #179761

  • Stockbauer33 #179760
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    https://m4sport.hu/elo/mtv4live/#



    https://onlinestream.live/tv
    Utoljára szerkesztette: Stockbauer33, 2022.04.24. 15:28:49