175709
  • mcmoha
  • sure
    "Russelt kellett volna megvennie a RB-nak Perez helyett."
    Ez nekem is eszembe jutott :) , igen ütős felállás lehetne! És ha jövőre sem ad neki ülést a Merci, akár még elő is fordulhat.

A Williams mintha szintén javuló tendenciát mutatna, bár lehet, ez csak a rém gyenge Haas mellett tűnik úgy, mindenesetre nagyon sajnálnám, ha ki kellene szállniuk a F1-ből (a Haas-ért nem fogok könnyeket hullatni, ha ez megesik velük).
  • Magnum PI
    Verseny stratégiában, taktikában (időzítés, türelem stb..) tanul de vezetéstechnikában szerintem élen jár.

Az igaz, hogy senki nem tud többet kihozni az autóból mint amit az tud, de most nem tudjuk, hogy a Merciből vajon kihoznak-e mindent. Albon és Gasly is nagyon jó pilóták és nem tudták felvenni a tempot és szerintem Perez sem fogja. Ha visszaemlékszel Albon bemutatkozása egész jól sikerült, de utána csak egyre rosszabb lett. Szerintem azért mert túlerőltetik, hogy hozzák a Verstappen szintjét.

Szerintem a mostani mezőnyben Russel van Verstappen szintjén. Érdekes módon nem is kellett neki semmi betanuló időszak hogy már az első futamán maga mögött hagyja Bottast egy Mercedessel, pedig bottas is 5 éve azt vezeti. Bottas meg néha veri Hamilton (máskor meg kört kap), szóval szerintem ugyanabban a kocsiban Russel is és Verstappen is adna 3-4 tizedet Hamiltonnak.

Russelt kellett volna megvennie a RB-nak Perez helyett.
    Utoljára szerkesztette: Magnum PI, 2021.05.08. 20:57:40
  • sure
    Nyilván egy Albon-Perez páros nem biztos, hogy ennyire meg tudná fingatni Hamiltont, viszont mondjuk a Merciben is ha Bottas mellett mondjuk egy Latifi vagy Mazepin ülne, nem biztos, hogy ennyire dominálnák a mezőnyt, ufóautó ide vagy oda... Szerintem Perez egyelőre még mindig talán a legerősebb csapattársa Gaslyhoz meg Albonhoz képest, és bízom benne, hogy év közben beleszokik a jóba és jövőre is megkapja a RB ülést.

A Ferrari és a McLaren erősödő tendenciát mutat, én nem tartom kizártnak, hogy felzárkóznak a Red Bullhoz a következő néhány versenyen.

Tsunoda kissé csalódás, a kiragadott rádiózásai alapján káromkodni meg a kocsit fikázni jobban tudja, mint vezetni, ha jövőre is itt akar lenni, ennél jóval több alázat és sokkal kevesebb hiba kell.

Mazepin meg egy rossz vicc, szó szerint fél kézzel is verhető, ahogy az FP1 mutatja (pedig Kubica a kemény komponensen ment feleannyi kört csak, mint MAZ a sárgákon)
  • b-type
    Az autó tudja,..senki sem tud az autó teljesítőképessége felett autózni, Perez-nek van még dolga, de így is volt időmérő amikor legyőzte Verstappen-t (és majdnem Hamilton.-t is), ésfutamon is tud olyan gyors lenni, egyszerűen még nem állt rá az agya az autóra, Verstappen a 7. éve vezeti az autót.
    A hibák pedig hibák, 3méterrel átcsúszni a PIT vonalon blokkoló kerekekkel az nem kikényszerített hiba, az SC mögötti sem,..és igazából sztem az sem amikor a +pontos gyors körért megy a legalkalmasabb gumin, a legkönnyebb autóval.
    Max nagyon jó versenyző, de nagyon sok dolgot most tanul meg annak ellenére hogy már a 8. szezonját tapossa az F1-ben.
  • Magnum PI
    Szerintem a RB csak Verstappen miatt jó, és egyáltalán nincs a Mercedes szinten a kocsi. Szerintem azért küzd a többi pilóta annyira mert látják, hogy mit lehetne kihozni a kocsiból de ahhoz már annyira a határokat kell feszegetni folyamatosan, hogy ott már jönnek a hibák. Érdemes megnézni pár online versenyét, teljesen robotban vezet Verstappen.
  • lac coo
    Úgylátom a következő pilóta akit elintéz a Max alá tervezett RB az Perez lesz ... :D
  • lac coo
    A teljes kocsiba a kerék is beletartozik ... ;)
  • repvez
    elég baj, mert ha ugy vennénk, hogy a pálya a levegőben lóg és a mostani szabályokat vesszuk , hogy a ivbelső keréknek kell a pálya szélét érinteni akkor a kocsi pont leesik .
    Mig ha a ivkülső keréknek kellene érintenie a pálya szélét akor meg rajta maradna.

igy nem lenne variálás, hogy valaki csak a kocsi felével hagyta el a pályát valaki meg kicentizi.
    Mindenkinek ugyan olyan széles a kocsija, igy ha az ívkülső kerék lemegy a pályárol az mindenkinek egyforma .
  • mcmoha
  • maffioso
    "néhol az ivbelső keréknek kellett érintenie a pályát legalább"

Ez az általános megfogalmazása a pályán levésnek.
  • repvez
    Perez megmutatta, hogy mit kell csinálni , hogy egyértelmű legyen a pálya határ.
    Kavicságyat kell tenni a kerékvető mellé és ha kimész rá, akkor megpördülsz, vagy csak jóval lassabb leszel.
    Ennyi az egész.
    Nem itt egyik kanyarban igy meg úgy. Meg az is hülyeség volt már nekem , hogy néhol az ivbelső keréknek kellett érintenie a pályát legalább, magyarul a teljes kocsi már pályán kívül mehet.
  • mcmoha
  • HTS s3rg1nh00
    nagyon érdekes videó arról mennyit tud fejlődni 5 év alatt az F1,pedig azt gondolnánk nem túl sokat...
  • mcmoha
  • pr3cious
  • mcmoha
  • nearo
    nők a rajtrácson...
  • HTS s3rg1nh00
    1,5 napjuk volt szezon előtt tesztelni fejenként,borítékolható volt az eredmény.
  • RatBaG #175610
  • pr3cious
  • b-type
    Helmut Marko, Max Verstappen
    :))
  • Szabi #175607
  • Nohab
    Azt néztem, hogy szinte az összes csapatot váltó pilóta rosszabbul szerepel, mint a jelenlegi csapattársa. Alonso és Vettel egyszer végzett előrébb.
  • pr3cious
    Szokja még az autót és nagyon erős a másik pilóta. Ugyan ez van Perezzel és Alonsoval is.
  • IXEMGabeo
    Ricciardoval mi tortent, hogy ennyire lehagyta ot Norris? Vagy nem talalja az egyensulyt a Mclarennel? Eddig szinte minden csapattarsat meg tudta verni...
  • AnuluWork
    Akkor visszaszokom az azonnali elalvásra. :)

Mondjuk, tavaly legalább volt buli Portugáliában. Eső, meg miegymás. Most az egy szem kormányt bámulón kívül nagyon nem tolakodtak a többiek a kavicságyban.
  • ToxiMaxi
    Szerintem a Merci kezd magáratalálni, már most is 2-3 tized előnyben voltak. Ha a köv. nagydíjon is ez történik, akkor én nem számítok nagy változásra és innentől hengerelni fognak (ne legyen igazam). A legjobb mérce Bottas, ha ő is képes lesz Verstappen elé kerülni, akkor a Merci újra nagy előnyben lesz.
  • pr3cious
    Mazepin beért már a célba? :D
  • AnuluWork
    Olyan ez, mint az Alfa fellebbezése, és ami miatt elutasították. :D
  • AnuluWork
    Jó lesz ez az év!

Míg tavaly egyes futamokon sikeresen szinte azonnal elaludtam, és a végéig nem ébredtem fel annyira izgalmasak voltak, idén, rögtön a portugál kapcsán ezt már kétszer sikerült megtennem, tehát fel is ébredtem, ezek szerint valami történt, és nem a palik ordibált, mint egy idióta, de vissza is aludtam, annyira izgalmas volt. Tehát némi változást idén azért észre lehet venni, de még nem az igazi. :D
  • pr3cious
  • b-type
    attól hogy szabályos még nézhet ki hülyén :)) ..mint pl. a DAS.
  • Magnum PI
    De azzal nem értek egyet, az alapján kéne mérlegelni, hogy mi néz ki szarul meg mi nem. Az a lényeg, hogy szabályos volt vagy sem.
  • Magnum PI
    Nem mondtam, hogy nem értek egyet a döntéssel. Csak megmutattam milyen hülyén van leírva a szabály.
  • b-type
    sokkal egyszerűbb a magyarázat, Nagy Gani meg is fogalmazta a futam után. Az 1pont miatt lett tartós előnyszerzés.
    De ha csak simán nézed,.mondjuk elfogulatlanul, két versenyző fut gyors kört amiért 1 pont jár, az egyik a pálya határain belül, a másik kívül. [email protected] néz ki ha annak adod az egy pontot aki elhagyja a pályát.
  • Magnum PI
    FIA memó:

"A lap time achieved during any practice session or the race by leaving the track on the exit of Turn 1/4/15, will result in that lap time and the immediately following lap time being invalidated by the stewards."

"The track limits at the exit of Turn 14 are defined as when no part of the car remains in contact with the red and white kerb."

Magyarul egyértelműen büntetik az 1/4/15-ös kanyarokat, a 14-hez meg csak leírták hol a határ. Teljesen értelmetlen megfogalmazás, szinte már-már szándékosnak tűnik, hogy a úgy tudják alkalmazni ahogy kedvük tartja.
  • mcmoha
  • oneal1
    hol vannak a Maz fanok? :D
  • Magnum PI
    Vagy mikor Hamilton már mögötte fordult be egyből kihozni, hogy neki ne adjon, de mint láttuk nem számított volna egyik sem