172092
  • sure
    A Ferrari taktikusairól megint az volt a benyomásom, hogy csimpánzok, vagy valami sportfogadási maffiózó pisztollyal kényszeríti őket a [email protected] döntésekre és kritikán aluli kommunikációra a pilótákkal.
  • b-type
    :)
  • RatBaG #172050
    Ilyen is csak a fotelpilóták fejéből tud kipattanni...
  • b-type
    Én is így gondolom.
  • Magnum PI
    Azt gondolnám a mérnök elég hamar a fülére szólna ha így lett volna.

Leclerc sajnos nem tudott jó tempót menni Vettel mögött (ezért nem is értem a végén miért bíztak abba, hogy majd 2őt is előz Leclerc). Azt sem gondolnám, hogy bármi szándékosság volt abban, hogy olyan helyen sikerült megállnia ami VSC-t okozott. Mi a rádiót késleltetve halljuk. Ott már a mérnöke mondta neki hogy állítsa le a motort és mint versenyző ilyenkor jobb ha azonnal megteszed, hogy minimalizáld a kockázatát, hogy valami olyan történjen ami miatt a következő futamon is megjárod. Vagy azért mert alkatrész csere lesz és büntit kapsz vagy azért mert károsodik valami ami majd ott megy tönkre.
    Utoljára szerkesztette: Magnum PI, 2019.09.29. 18:20:40
  • Master91
    és ezt hogy gondoltad? elfordítótta a slusz kulcsot "jaj nem jó a motor" és kész?
  • ShaiHulud
    hamar lebukna, ha megsem hibas a motorja nem gondolod?
  • simonl #172045
    Csak nekem fordult meg a fejemben, hogy Vettel mikor meglátta maga előtt Leclerc
    -et, fogta magát és kiállt a [email protected]??

Utoljára szerkesztette: simonl, 2019.09.29. 16:53:36
  • SzocsA
    Csapaton belül sincs meg. Belülről rohad szépen az egész. Leclercel kihúzták Vettelt másodiknak. Vettel nem adta vissza a helyet, feltekert mindent a motoron, ezért nem tudta, utolérni a monacoi. majd kerékcserénél visszaállt az eredeti sorrend, aztán szépen meg is kotlott vettel alatt a ferka..... A legnagyobb probléma, hogy csapaton belül is megy a bomlasztás..... Vettelt mostanában időmérőn mindig elveri. Amúgy sincs már tétje a versenynek mert már elbukták az első helyeket....
  • lac coo
    Én továbbra is úgy látom nincs meg az egyensúly a Ferrarinál a tempó-leszorítóerő-kanyarsebesség-gumihasználat tekintetében ...
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2019.09.29. 15:26:23
  • mcmoha
  • Stockbauer33
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Lassan pszihologus hadsereg kell majd vettelnek :)
  • argo001
    Egyébként nem lepett meg. Ugyanezt csinálták Schumival, Kimivel, Massával és Alonsóval is, amit most Vettellel.
  • SzocsA
    A merci úgy szórakozik a mezőnnyel ahogy akar, hátramenetbe is leköröznék az egész mezőnyt... Visszavett a merci, 100 pont előnyük van..
  • argo001
    Legalább nem leclerc nyer.
  • Stockbauer33
    Nagyon jó Sainz.Kap6na egy jobb vasat
  • SzocsA
    Na most mi van, hirtelen a baromi gyors ferka nem tudja megelőzni a mercit az egyenesben?
  • Lebowski
    Szerintem Vettel direkt így állt meg, hogy ha ő nem nyerhet, akkor Lecrerc se nyerhessen :D FIA mellett, őt is megvette a Mercedes kilóra :D

(pillanatig sem gondolom komolyan :D)
  • SzocsA
    A merci miért nem tud így kiesni? Minek hoztak be VSC mikor oda állt az ajtóba?
  • oneal1
    ismét kinek jön jól ki a safety? :)
  • Stockbauer33
  • ShaiHulud
    Az F2-es futamot magyar idő szerint 11:15-kor a Safety Car felvezetésével újraindították,

a távot 15 körre csökkentették.
  • PLaci
    Nobuharu Matsushita volt az, akiről sokáig nem volt hír, kórházba szállították.

Egy másik ütközés miatt Nikita Mazepin oldalról eltalálta.
    Orral találta el a falat (azt hiszem techpro) Matsushita, majd Mazepin pörgő autója újra nekiment hátulról.

Állítólag lehetséges, hogy csúszik e miatt az F1 futam.
  • PLaci
    Az F2 futam első körén durva baleset volt, jelenleg is piros zászlóval meg van állítva a futam, az egyik pilóta állapotról semmi hír. :(
  • HTS s3rg1nh00
    a Mercedesről is ezt mondták az elején,aztán kiderült hogy szabályos.bár azért szezon közben (leginkább tavaly) léptek óriásit előre.
    a Ferrari idén nagyon szenvedett az első tengely stabilitásával,most hogy ott sikerült a helyzetet rendbe tenni,körönként szvsz legalább fél mp-et találtak.ha Leclerc nem hibáz és hagy benne 3 tizedet az utolsó szektorban,akkor 7-el veri agyon Hamiltont és ez már nem az első eset amit véletlennek lehetne nevezni.
  • pr3cious
    Hát én meg attól félek jövőre a RedBull miatt nem nyer a Ferrari...
  • Magnum PI

Látszik, hogy a Ferrarri motorerővel nyomja le a többieket. Lehet az új első szárny segített kevesebbet bukni kanyarokban, de látszik hogy a lassú kanyarokban még mindig hátrányban vannak. A kérdés az, hogy lehet-e szabályos keretek között ennyivel erősebb motort csinálni vagy hamarosan kiderül, hogy van ott egy kis turpisság.
  • Alexease
    A Mercinel az lehet majd a fejvakaras, amig a tuti elonyben voltak, es a tobbek kuzdottek (RefBull motorral, a Ferrari a frusztracioval), addig kiszamithatoan hozhattak a dolgokat, Bottas eleg volt "tolteleknek". De igy ev vegen, de foleg majd jovore, ha erosodik a RedBull, megjobb lesz a Ferrari, Vettel is helyrerazodik, akkor Bottas mar szivas lesz. HAM nem tud majd 3 pilotat tartani, az mar keves lesz, hogy BOT hozza a csapatpontokat. Eleve nukjak a csapat VB-t, es HAM-t versenyrol versenyre bedaraljak bedaraljak, nem lesz ki vedje, vagy akivel osszedolgozzon (palyan, taktikaban, pontrablasban stb.).

Ha jovore marad a jofajta Ferrari auto, nem benaznak, VET is egyenesbe jon, a Mercit nagyon elkalapalhatjak.
    Ezekben a technikakban (motor, aero) mar nincs annyi, hogy ket ilyen csapat egymastol nagyon ellepjen: nem lesz olyan auotja HAM-nek, hogy "csak" azzal stabilan elol legyen, iranyitson, elhuzhasson; kell hozza majd a masik pilota is (idomeron es versenyen is).
  • Alexease
    Annyira azert nem kenyelmes. Ha a Ferrari igy hozza a kovetkezo versenyeket, es HAM-nak lesz egy buktaja (kieses), vagy 2-3 dobogon kivuli hely, akkor buk(hat)ja a VB-t. Persze ha HAM hozza a 3. helyeket (Bottas-t hatra toljak), es nem lehesz muszaki gond vagy baleset, akkor "kenyelmes".
  • AnuluWork
    Lenyúlták az Alfás arcot. Milyen kicsit mennyit számít. :( Az Alfa azóta ...
  • HTS s3rg1nh00
    nem altat senki.a Ferrari motorerőben már tavaly meglépett,idén szingapúrban pedig az új első szárnnyal találtak egy csomó leszorítőerőt az első tengelyen.
  • SzocsA
    Ennyire vissza vett a merci!? Igaz már bajnok Hamilton meg a csapat, 5 futam van vissza és csak akkor bukja el ha mind az 5 futamon kiesik....
  • mcmoha
  • HTS s3rg1nh00
    még sosem ment ezen a pályán,egyedüliként a mezőnyből
  • adam46
    Kubica
  • mcmoha
  • PLaci
    Cyril Abiteboul: "úgy döntöttek, hogy a saját csapatukat helyezik előtérbe" ... Ez olyan duma, mint hogy "saját magukat függesztették fel"...
  • RatBaG #172015
    https://index.hu/sport/forma1/2019/09/28/forma-1_renault_mclaren_motorszallito_mercedes/
  • mcmoha
  • mcmoha