182077
  • lac coo
    #182037
    Logan2., Van szponzor, ennyit tud a srác ....
  • repvez
    #182036
    Logan távozik a williemstöl azonnali hatájjal, a szezon tövábbi részében már nem versenyez, helyette egy brazil ujjonc jön.
  • lac coo
    #182035
    Az mindegy. Valami autóversenyre emlékeztető momentumn lehetne inkább...néha !
  • Stockbauer33 #182034
    A kemény gumikkal megfutott leggyorsabb kör a Red Bullt is alaposan meglepte .44 körös kemény gumin :)))

  • Stockbauer33 #182033
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    George Russell mai szavai Lewis Hamiltonról:
    ?George: „Megtiszteltetés volt csapattársnak lenni egy nyolcszoros világbajnokkal... Olyan sokat tanultam tőle."
    ?️Újságíró: "Nyolcszoros bajnok?" "
    ?George: „Őszintén Lewisnak tekintem 2021-et”
  • sure
    #182032
    Igen, cipelnek egy hetven kiló körüli ballasztot a 11-es rajtszámú kocsiban.
  • lac coo
    #182031
    Eddig gyenge a redbull...Vajon tovább folytatja a törés-zúzást Verstapen ,így hogy nem seggrakéta van alatta ?
  • RatBaG #182030

  • repvez
    #182029
    nyugaton a helyzet fokozodik
  • lac coo
    #182028
    A fékerőhöz nem fizikai mozgás kell hanem nyomásnövekedés....Az meg egyazon rendszerben mindenhol ugyanakkora....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2024.08.21. 19:06:25
  • repvez
    #182027
    fizikával hogy állsz bernoulli törvény meg van e?
    Meg amugy is, ha egységnyi idö alatt kevesebb folyadék meg a fékhez mint a másik oldalra akkor a kevesebb folyadék kisebb mértékbe fogja kitériteni a fékmunkahengert
  • lac coo
    #182026
    Mondjuk szerintem attól hogy leszükül egy keresztmetszet még nem csökken a nyomás.... Ennél bonyolultabb megoldás volt az, ha tényleg van ilyen...
  • b-type
    #182025
    Akár így, akár úgy van elég nehéz elképzelni szabályzó elektronika nélkül. Márpedig az az egységes ECU megkerülése nélkül nem sikerülhet.
    A fékkör brake by wire rendszere elég bonyi cucc, hiszen összehangolja a hátsó tengely MGU-K-s fékjét az első tengely fékjeivel. Lassú befordulásnál még oké, de nehéz elképzelni hogy szbabályzó elektronika nélkül egy olyan gyors irányváltásnál mint a Maggotts-Becketts is jól működjön, már csak biztonsági okokból is.
  • nearo
    #182024
    Érdekes, hogy pár napja egy fb posztban még úgy olvastam, hogy pont fordítva működik. A leírás szerint a külső kerék kapna nagyobb fékerőt, és a belső kisebbet, így a belső kevésbé blokkol, a külső meg a nagyobb tapadás miatt erősebben fékezhető. Ugyanakkor az illusztráción meg úgy van, ahogy te is írod, és értelme ennek is van. Az ívbelsőt jobban megfékezi, így azzal is jobban fordul az autó.

    Utoljára szerkesztette: nearo, 2024.08.20. 13:41:45
  • repvez
    #182023
    nem biztos, hogy csak az RB fékjeivel vagy ,hogy egyáltalán ök. A lényeg, hogy valami olyan megoldást talált ki valaki, ami a kanyarokban asszimetrikus fékeröt ad a hátső kerekekre olyan hatást kelltve, hogy a kocsi könnyebben beforduljon mintha kézifékes fordulot csinálna.

    Volt egy ábra is valahol, hogy a fékvezetékbe a középvonal tájba ahol elosztják a jobb és a baloldali féket tettek egy T szelepet amibe volt egy suly ami rugo ellenébe és a G erő hatására elmozdult ami azt eredményezte, hogy a kanyar külsö ive felé leszükitette a vezetéket igy kisebb fékerüt adva ,mig a belsönék megnövelte azt. Teljesen passsziv nem kell sehogy beavatkozni , viszont minden pályára jol be kell állitani azt a rugüerüt, ami az eltéro erphatásokra a megfelelö eltérést biztositja.

    Állitolag több kicsuszás is emiatt volt Perez és elvileg Max autoja is ezért gyulladt ki amikor kiesett fékproblémával.

    Most hoztak egy uj szabályt ami ezt megtiltja és mindkét kereket ugyan akkora erövel szabad csak fékezni.
  • lac coo
    #182022
    Most mi van az RB fékjeivel, volt valami csalás dolog ???
  • lac coo
    #182021
    Jah irónia? nem értem, olyan vagyok mint SC... :D
  • b-type
    #182020
    A Ferrari fogható a Mercedes számára az utolsó versenyek képét elnézve, a Ferrari-tól nincs messze a McLaren....viszont teljesen más a kép.
  • Stockbauer33 #182019
    Tudod hogyértettem :))) Viszont idén is lesz egy szerethető holland bajnok :))) Mer a köcsög Hamilton köcsög
  • lac coo
    #182018
    Ham fos.....ok... ?DDDDDDDDDDDDDDDDDD Alonso jön fel ? OK :DDDDDDDDDDD
  • Stockbauer33 #182017
    Altat a merci.Sajnos halál fos mind2 pilótálya de inkább Ham.A nagy arc Alonso viszont jön fel rendesen.Szépen lassan kijelenthető h minden idők legocskább leghulladékabb F1 szezonja az idei


    Utoljára szerkesztette: Stockbauer33, 2024.08.17. 11:10:07
  • RatBaG #182016
    https://www.facebook.com/lemanshirek/posts/pfbid02BSDJauHuH
  • RatBaG #182015
    https://www.facebook.com/watch?v=1041002114394727
  • mcmoha
    #182014
  • nearo
    #182013
    Izzadtság, pisi szerintem nagyrészt elpárolog, de a többi valóban bent marad. De valóban, a 80 kiló az mindennel együtt értendő, és kb azonnal mérik.
  • b-type
    #182012
    A versenyző csinálhat amit akar, kakkanthat, hányhat..egyebek, ki nem tud szálni az autóból. Amikor vége a futamnak minden versenyzőt mérlegelnek versenyfelszerelésben (ruha-sisak-kesztyű..stb). bármit is csinált..még az izzadság is javarészt, ott van.
    Az autót szintén mérlegelik.
    Kettő összerak.
    A mercedes-nél hajlok én is valami eredendő problémára, mivel most is volt aki 5 körrel ment kevesebbet..és semmi probléma. Sőt volt már aki többet is elment arányosan számolva kemény/közepes/lágy gumikon és nem volt probléma.
    A legvalószínűbb sztem(!) hogy Russell az egész futamon könnyebb volt
  • lac coo
    #182011
    A kizaras nem izgat, egzakt, világos szabály, nincs miről beszélni.
    Inkább izgat, hogy vajon az új aszfalt miatt nem volt szinte semmi gumikopas ? Es foleg: hirtelen miert lett ismer ilyen durva a turbulens levegő, miert lehetetlen megint bárki mögött maradni ?
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2024.07.30. 07:18:31
  • lac coo
    #182010
    Erről a bevetődésről mit mond a szabáykönyv, szabályos ? :D

  • nearo
    #182009
    1. Nem is vizsgálják sérülten, mert gondolom viszonylag egyértelmű, hogy a sérült autó a sérülés miatt lassabb lesz, mint amennyit a súlycsökkenés miatt gyorsulna...
    [spoiler=Sporting regulations 35.3]
    The relevant car may be disqualified should its weight be less than that specified in Article 4.1
    of the Technical Regulations when weighed in accordance with Articles 35.1 or 35.2, save where
    the deficiency in weight results from the accidental loss of a component of the car.[/spoiler]
    De most redditen találtam olyat is, hogy a sérült alkatrészt FIA felügyelet mellett cserélhetik, aztán utána mérlegelnek (gondolom ez akkor fontos, amikor a verseny végén sérül az autó, és akkor ezzel együtt is helyezést ér el, lásd pl HAM nemtom hány éve Silverstoneban, amikor utolsó körös defekttel lett első).

    2. Akkor most én kérdezek. Hallottál már kvali vagy verseny után a pilóták súlyával kapcsolatban bármilyen büntetésről bármikor...? Nem? Nekem sem rémlik... na ez a bizonyíték arra, hogy tudnak kalkulálni ezekkel a dolgokkal. Tökmindegy hogyan, de beleszámolják a pisit, kakit, izzadást, kopaszodást, felforrt agyvizet, fél kar, fél láb elvesztését, stb. Illetve adott esetben gondolom erre is kérhetnek valami méltányosságot, ha valaki belehányt a sisakjába betegség miatt, vagy mondjuk meghibásodott az itatója, és így nem tudta megfelelően pótolni az elvesztett folyadékot.

    3. Mondom, kb a gumi dolog, amivel nagyjából egyetértek, hogy mérhetnének nélküle is... de a gumival együtt is az elmúlt 20 évben a mostanival együtt talán kétszer is előfordult már egy-egy ilyen baki. Szóval szerintem ezt is dekára pontosan tudják a verseny előtt, hogy a végén mennyit fog nyomni az autó az összes kopással együtt. Gondolom sokévnyi tapasztalat alapján pár kilóval a minimum fölé lövik az autót, hogy a verseny végére a legdurvább gumitaktikával is 90% eséllyel 798,5+-0,5 legyen, és az a fél kiló gumi, amit még összeszednek a végén, azt tényleg csak a biztonság kedvéért csinálják.

    Egyébként ami teória nekem tetszik jelenleg, hogy amikor Russel autóján visszacserélgették az új alkatrészeket, akkor elfelejtették újraballasztolni az autót... (rémlik, hogy fejlesztésekkel jöttek spaba, csak aztán nála mégse használták azokat). Ez simán olyasmi emberi hiba, amit egy olyan profi csapatból is kinézek, mint a Merci. Sokkal inkább, mint hogy a pitwallon senkinek nem jutott eszébe, hogy nem lesz levezető kör, és a 30+ körös gumik úgy már túl könnyűek.
  • repvez
    #182008
  • repvez
    #182007
    Amugy hallottál olyan esetrol amikor egyáltalán vizsgálták volna a kocsit sulyhatárra mikor sérült volt, hogy legyen egyéni elbirálás, hogy most könnyebb volt vagy nem meg hogy származott e elönye belöle vagy nem ?

    Igen tudom , hogy ugy mérik, hogy a pilota is beletartozik, de hogy tudnak azzal kalkulálni, hogy mennyit izzad ki a pilota vagy , hogy valaki ondjuk nem végzi el a kis/nagy dolgát valaki meg igen a verseny közben ?
    Nem hiába volt pár éve nagy probléma , hogy a pilotákon sportoltak, hogy koplaljanak , hogy beleférjenek a kivánt szulyhatárba.

    Ezért irtam, hogy a gumik nélkül vagy egy referencia értékkel kéne mérni öket, mert ha valaki azzal trukközik, hogy könnyu autoval versenyez és emiatt gyorsabb lesz ,de a végén felszednek sok törmeléket akkor ki se derül, hogy ezzel szereztek több pontot, mert összeszedték a levezető közön .
    Itt pont nem volt levezető kör és nem is ment ki a pálya szélére törmeléket gyujteni. gondolom ez elmaradt figyelmeztetni Russelt és emiatt nézik majd meg, hogy ki hibázott.
  • nearo
    #182006
    Najó, most már utánanéztem, csak hogy tisztább legyen.
    Az autónak üzemanyag nélkül kell 798 kg-ot nyomnia. Ebben viszont benne van a pilóta is, de neki meg minimum 80 kg kell, hogy legyen (ha nincs annyi, ballaszt súlyokat adnak hozzá), szóval vele is könnyű számolni.
    A gumit nem tudtam értelmezni, hogy az most pontosan hogyan számít bele, valószínűleg nem véletlenül szedik a verseny végén a törmelékeket a pálya széléről, de van egy olyan pont is, hogy ha esőgumin áll a mérlegre az autó, akkor egy FIA delegált választ egy száraz szettet, és azzal mérik.
    Lehet talán kicsit korrektebb lenne gumi nélkül mérni az autót, de igazából tele van az kopó alkatrészekkel, nem csak a gumik, szóval mindenre lehetne valami... az nem jó megoldás, hogy csak a verseny előtt méred, mert akkor mindenki azon kezdene el agyalni, hogy hogyan tudnának verseny közben minél gyorsabban minél több súlyt ledobni az autóról. Lásd pl "vízhűtéses" fékek '82-ben, vagy az ólmozott víz két évvel később, bár akkor is mértek verseny után is, szóval vissza kellett tölteni...
    A sérülések meg nyilván külön elbírálás alá tartoznak.

    Merci itt egyszerűen elcseszte, nincs mit szépíteni ezen. A többi 19 autó rendben volt, nekik sikerült megoldani. Sőt, úgy általában is mind a 20 autó rendben van, ez tényleg nagyon amatőr baki volt. Az összes csapat elég pontosan tudja, hogy az autó meg a pilóta mennyit veszít a súlyából egy verseny alatt, és számolnak vele, ilyen szempontból nincsenek nagyon véletlenek.
  • lac coo
    #182005
    Előtte lemérik.... a saját csapata! :) Elég amatőr hiba. És a min súly benzin nélkül értendő....
  • repvez
    #182004
    Azért én ezt a szabályt is megvizsgálnám vagy modositaném .Mert oké, hogy van egy minimum sulyhatár amit be kell tartani , de lemérik vagy le kéne verseny elött mérni és ha ott megfelel akkor induhat. Verseny után miért nem zárják ki azokat a versenyzőket akiknek az autojárol letörnik ez az , azok is biztos néha elérik az 1-2 kilot, enyni plusz ráhagyás biztos nincs egyik autoban sem, hogy igy is megfeleljen a minumum sulyhatárnak.
    A másik, hogy a verseny után összegyujtott gumidarabokkal egyutt mérik a kocsikat ,igy ha valaki mégis direct könnyebb autoval versenyez, de a végén felszed sok törmeléket akkor nem derül ki a trükközés.

    Miért nem ugy mérik le verseny után a kocsit, hogy kerekek nélkül? a kerekek amugy sem a csapathoz tartoznak hanem a pirellihez, ha azok nem a megfelelö sulyuak az nem a csapat hibája. De van referencia érték azt hozzá tudják számolni .

    Azt ezek szerint nem veszik figyelembe ha esetleg a pilota többet veszit a sulyábol mint kéne és emiatt megy le a sulyhatár alá?
    Arról nem is beszélve, hogy ez nem a pilota hibálya, buntessék meg a csapatot és ne a pilota eredménye változzon.

    Ezért mondtam régebben is, hogy külön kéne választani a csapat és a pilota VB pontokat és amikor a csapat hibázik a csapatpontokbol kerülne levonásra.

    Ebből is látszik, hogy sok a megválaszolatlan kérdés és a hiba esélye.
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2024.07.28. 19:56:25
  • nearo
    #182003
    Épp súlyhatáron volt az autója a végén, csak aztán a vizsgálatokhoz szükséges benyát is levették, úgy meg már könnyebb lett... és hát azt a súlyt nézik. Szívás, de ez a szabály.
  • lac coo
    #182002
    Ez gáz...Megérdemelte a győzelmet.
    Igaz Hamilton is megérdemelte
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2024.07.28. 19:39:47
  • Stockbauer33 #182001
  • mcmoha
    #182000
  • AnuluWork #181999
    Esőbeállítás, bünti. Első helyett 11. rajthely. Mindezek ellenére Norris nem tudta megelőzni. Ne toljátok már túl!

    Mellé elég kiegyenlítődött a mezőny teljesítménye is. Jelenleg. Aztán meglátjuk milyen lesz a történet a szünet után.
  • lac coo
    #181998
    Pistri simán felnőt Norrsira. Norris meg egyre jobban szétesik emiatt ....