181762
  • nearo
    #180799
    Úgy tűnik Alonso visszakapta a hetedik helyet :)
  • RatBaG #180798
  • mcmoha
    #180797
  • F1rajongo
    #180796
    Teljesen egyetértek. Erről beszélek én is már egy ideje. Jogtalan, igazságtalan büntetések nagyon nem tesznek jót a sportnak. Még akkor sem, ha esetleg azok a büntetések, cselekedetek szabályosak a szabálykönyv szerint.

    De szerintem viszont GR és Sainz esetében Sainz volt egyértelműen a hibás, őt kellett volna utólag valahogyan megbüntetni (akár a következő versenyre kivetíteni). De mivel Sainz-nak lett baja a saját hibájából kifolyólag, meg mivel a verseny első kanyarában történt az eset, akár verseny balesetnek is kihozhatták volna. Szerintem GR-t jogtalanul büntették meg, hiszen Sainz rántotta GR elé a kormányt.

    Azzal, hogy bizonyos esetekben nem a versenyzőt, hanem a csapatot kéne büntetni, teljesen egyetértek.
  • RatBaG #180795
  • MerlinW
    #180794
  • repvez
    #180793
    azért ez is milyen már, hogy megbuntették alonsot a verseny után mikor a fél verseny ott lett volna nekik arra, hogy azt mondják, hogy jöjjön ki mert sérült a kocsi, és egy visszapillanto tukör letöréséért meg 30mp-es buntetést kapott kb az utolso 4korrel a vége elött.

    Bezeg perezt nem buntették, mikor pár körön belül lifegő oldal lappal versenyzett vagy magnussent pár versenynel ezelött .
    De ide sorolhatnánk még sok olyan esetet amikor a visszapillanto tukör letört vagy épp kézzel fogta a pilota verseny alatt akkor nem lett belöle buntetés és ha volt is nem ilyen sülyos.

    Russel meg kapott 5mp-et azért mert Sainzot kitette a versenyből.
    Ezeket a butetélsi tételeket ujra kéne gondolniuk, hogy azért az arényosság elve érvényesüljön, és olyan dolgokért amiért a pilota nem felelös ne a pilota versenyét tegyék vele tönkre.
    Miért van csapat VB és pilota VB ha csak a pilota pontjaihoz nyulnak hozzá. Miért nem lehet ilyen esetekbe a csapat pontokbol elvenni ugy ,h ogy a pilota pontjai megmaradjanak ? vagy egyéb a verseny akkori alakulását nem befolyásolo buntetést .
  • F1rajongo
    #180792
    Igen. Igazságos az üggyel kapcsolatosan az összes érintettel szemben, jogosan megérdemelt, vagy kiérdemelt előny, vagy hátrány, objektíven nézve elfogadható, az ember igazság érzetét nem sértő… stb. Hirtelen ilyen hasonlatok jutnak erről eszembe.
  • nearo
    #180791
    a szó amit keresel, az szerintem az "igazságos"
  • F1rajongo
    #180790
    Tudom, hogy 2 hete beszélt eseményekről írok, de azóta is bennem él ez a dolog. Sokat gondolkodtam ezen az egészen. Szerintem szinte teljesen ugyan arról beszélünk, egyetértünk, csak más szavakkal fogalmaztuk meg azokat. Nem értettük egymás nyelvét. És ezért elkezdtél engem sértegetni, amit továbbra sem tartok helyesnek, de eltekintek ettől.

    A tavaly történteket te is, meg én igazságtalannak, diszkriminatívnak tartjuk. A szabályok be lettek tartva, ezzel is egyetértünk. Egy dologban nem értünk egyet. A szabályzat teret ad arra, hogy a versenyigazgató a SC használatával kapcsolatban akár a verseny alatt is felülírhatja a szabályzatot, a szokásos rendet. (Ezt te kicsit másképpen tudod/értelmezed, de úgy látom, hogy egyet is értesz ezzel, valamelyest) Ezt használta ki Masi. Ami szabályos volt, de jogtalan. Én így értettem a két szó különbségét. Hasonló ez, mint ami pl. most ezen az amerikai versenyen történt. George Russell biztosan szabályosan lett megbüntetve Sainz-al szemben, de jogosan? Hát határozottan NEM. Hiszen Sainz vágott GR elé, ő volt a hibás, de még is GR lett megbüntetve. Bizonyára van a szabálykönyvben olyan paragrafus, ami kimondja, hogy ilyen esetben GR a bűnös. De valójában tényleg jogosan lett megbüntetve? Annak ellenére, hogy a szabálykönyv szerint szabályosan lett megbüntetve? De tudok mondani más példát is. Pl. Azért, mert hogy eddig a Merci nagyon ügyes volt a fejlesztésekben, ezért úgy alakították a szabályzatokat, amivel szánt szándékkal a Mercinek rosszabb legyen, abból a célból, hogy izgalmasabb versenyek legyenek, ezáltal több pénze legyen a szervezőknek. Ez szabályos? Igen. Jogos a Merci ellen indított hátráltatás? Nem. Na, így értettem ennek a két szónak az értelmét. Szabályos volt a tavaly történtek? Igen. Jogos volt? Nem. Mert ezzel, ahogyan te is írod igazságtalan, diszkriminatív volt Masi.

    Utoljára szerkesztette: F1rajongo, 2022.10.24. 14:08:09
  • nearo
    #180789
    hmm, óvások oda-vissza
  • argo001
    #180788
    Kíváncsi vagyok véleményekre, aki nem magyar közvetítést néz, azt milyen platformon keresztül követi?

    Betegre röhögtem magam a Stroll-Alonso baleseten és nem amiatt mert perverzióim lennének az ütközések, hanem mert előtte az a nagyokos Wéber háromnegyed órán keresztül ecsetelte, Stroll milyen jó pilóta, különösen versenyszituációkban. Ez meggyőzött arról, hogy most már tényleg ideje váltani.
  • RatBaG #180787
  • repvez
    #180786
    Elég érdekes , hogy a kocsikkal kapcsolatban mindig megy, hogy ilyen meg olyan finom aero csomag van, hogy ha valahonnan egy kis elem hiányzik már pár tizedet vesztenek és nem lesz olyan a tapadás, ezzel szemben meg perez elvesti a véglapját és leggyorsabb kört is fut a versenyben , és nem esik vissza olyan kocsival szemben sem akinek nincs problémája.

    de hasonlo a helyzet Sainzzal is, látszólag nem tört le róla semmi csak megpördult, és mégis kiállt mig alonzó meg felrepült nekiment a falnak és végig tudott menni a versenyben , hogy még elég elökelö helyen is végzett.
    Akkor itt valaki vagy valami nagyon nincs összefüggésben .
    Arról nem is beszélve, hogy amit már rengetegszer mondtam, hogy ez igy nem autoverseny hanem gumi managgelés és sporolás.

    Ha környezetet akarnak védeni akkor ezen modositsanak és ne a motorokat akarják elektromosra csinálni, az milyen példát mutat ,hogy egy gumit már 50km után cserélni kell ? idömérőn meg 3km után ?
  • lac coo
    #180785
    ez milyen új dolog, hogy olyan előzésésrt amikor belüről a bukótérbe tolja a hátsó az elsőt 5 mp bünti jár ?? :DDDD
  • nearo
    #180784
    Alonso alatt az az Alpine miből van? Egy ilyen ütközés után behozta hetedik helyre... :D
  • lac coo
    #180783
    pfff... ez extraszar .... alkalnatlanok mindenre ezek az autók, drs kikerülés van ,azt jónapot ....
  • lac coo
    #180782
    No Perezt kiintik vajon a lifegö szárnyvéglap miatt... :D
  • RatBaG #180781
  • AnuluWork #180780
    Kíváncsi leszek mi lesz a Red Bullal a tulaj halála után ...
  • repvez
    #180779
    de ugy látszik már anynira nincs pénz a csapatoknak , hogy ez is csak virtzuálisan van megcsinálva ,mert eddig nem láttam ezt a festést a kocsikon az edzések alkalmával.
    Akkor minek csinálják, ha nem használják?
  • RatBaG #180778
  • sure
    #180777
    Ehh, benéztem a FP1 kezdési időpontját, a felv. felett átsiklottam, bár gyanús kellett volna legyen, hogy közvetlen egymás után vannak , a FP2 felvezetője alatt meg bealudtam, pedig Danica Patrick még mindig/már megint igen dögös :)
  • RatBaG #180776
  • RatBaG #180775
  • z0ty4
    #180774
    ebből lesz is valami?
  • ToxiMaxi
    #180773
    Ez az utóbbi évek egyik legjobb festése. Na, nem mondom, hogy minden csapatnak legyen bohóc festése, mert a Ferrarinál elég, ha a pitwallon ülnek a bohócok, de egy két különleges festést szívesen látnék, mert a mostaniak elég egyhangúak/unalmasak.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2022.10.21. 14:48:24
  • lac coo
    #180772
    azért ez nem óvóda .....

  • mcmoha
    #180771
  • PLaci #180770
    A grafikusok bérén spórolnak.
  • repvez
    #180769

    Ha tudnak ilyet is akkor miért kell ilyen semmirevalo egykaptafára készült festéseket csinálni minden évben ?
  • RatBaG #180768
  • F1rajongo
    #180767
    Amúgy szerintem a tavai RB túlköltekezését sem fogják büntetni. Lesz egy enyje-benye és kész. Hiába akarja most a McLaren ezt kiharcolni. Ilyen igazságtalan sport ez. Ezért távolodok el egyre jobban ettől az egésztől. Pedig a túlköltekezésnek nem csak abban az évben van kihatása, hanem a következő év(ekre) is. De még sem lesz rendesen megbüntetve. Bezzeg amikor tavaly RB főnöke kisírt valamit, akkor az egyből teljesítve lett.

    Elnézést kérek minden egyes RB/Ver szurkolótól, de akkor is ezek a véleményeim.
    Utoljára szerkesztette: F1rajongo, 2022.10.18. 12:10:12
  • F1rajongo
    #180766
    4. versenyre gondolsz? (Spanyol). Ahol Ver fékezésre kényszerítette Ham-t, mert ellenkező esetben csatt lett volna belőle? Természetesen ezért sem járt bünti. Emlékeim szerint az év elején több Ver és Ham között nem történt igazságtalanság, meg nem büntetett eset. 10. verseny volt a következő szituáció, (Brit) ami már a szezon közepén volt és ott Ham lett megbüntetve.

    Szerintem nem jól emlékszel már, érzéseidből írtál, nem tényekből. Sajnos az egész évadra jellemző volt az, hogy a szabálytalanságokat nem büntették, az agressziót. És itt nem csak Ham és Ver közötti esetekre gondolok. Hanem sok másra is. Pl. Mikor Kimi az Ostrákoknál kilökte Vettelt, semmi bünti érte. De rengeteg más ilyen szitu volt. Vagy mikor Perez egy verseny alatt két versenyzőt is kilökött, nem büntették a vissza térő szabálysértését, a 2.ra is csak 5 secet kapott. De amúgy Ver folyamatosan vissza térő agresszióját sem büntették egyre nagyobb mértékben (Persze tudom, ilyen nincs a szabályzatban, sajnos). De az ő esetében az agressziót egyáltalán nem büntették, sehol, semmikor.
    Utoljára szerkesztette: F1rajongo, 2022.10.18. 09:44:38
  • RatBaG #180765
  • ShaiHulud
    #180764
    igenigenigen pont arra...vagy nem
  • F1rajongo
    #180763
    Arra gondolsz pl. mikor már az év első felében, az évad 2. versenyén (Imolában) Ver leterelte a pályáról Ham-t és természetesen ezért sem kapott semmilyen büntetést?
  • lac coo
    #180762
  • ShaiHulud
    #180761
    "Ezért bosszantott fel a tavaly történtek, amik igazából az egész évadot jellemezte. A következetlenség, a bűnösök meg nem büntetése. Az agresszió, szabálytalan műveletek engedése."

    így van, az évad első felében Haminak néztek el mindent, a felétől meg Ver-nek, tehát a végére kiegalizálódott :)
  • F1rajongo
    #180760
    Bocsánat, még egy gondolat bennem ragadt. Erről nem sok szó szokott esni.: Verstappen az utsó körben kacsázott, kígyózott, hogy Hamilton ne tudja vissza előzni. Ez szintén szabálytalan művelet, de büntetésről szó se esett. Az lett volna még a végén az igazán csavar, hogy jogosan megbüntették volna ezért Vert és így lett volna Hamilton a VB. A végén így vagy úgy, de az igazság győzött volna. Engem személy szerint az igazságtalanság az ami zavar. Ezért bosszantott fel a tavaly történtek, amik igazából az egész évadot jellemezte. A következetlenség, a bűnösök meg nem büntetése. Az agresszió, szabálytalan műveletek engedése.